Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 01:20   #61
Iskreno jedva čekam iz tri razloga, prvi je: obožavam Matt Damona kao glumca, meni osobno medju top 10 glumaca svih vremena (da, ponosno to izjavljujem) te medju top 5 ovih ajmo reć relativno "mladjih" glumaca.

Drugi razlog je redatelj Neill Blomkamp, koji mi se glede SF žanra i više nego dokazao u District 9, koji mi je bio svojevremeno (2009) šokantno pozitivno iznenadjenje svog žanra, te je bio 3D animator u meni jednoj od najdražih srcu SF serija, Stargate SG-1..

Treći razlog je Jodie Foster, odugo je nevidjeh, a pamtim jos CONTACT 1997 glede SF-a, taj film mi je jako drag srcu do dana danasnjeg.

Prema tome jedva cekam ovaj film, mnogi su cekali glede SF-a Oblivion i After Earth pa znamo sta su docekali (ok ajd, Oblivion je relativno dobar), al ja cekam ovo.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 19.06.2013. at 01:26.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:34   #62
pa cijeli film su stavili u trailer onak

al Blomkamp se ponavlja izgleda, sve izgleda kao D9 na većoj skali
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:11   #63
Da nema Matta Damona, ne bih se veselila ovom filmu. Ovako se veselim. Slažem se sa Dragon007 jedan od najjačih glumaca. Od 1998. sam njegov die-hard fan.
SarahSlide is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 03:49   #64
Quote:
SarahSlide kaže: Pogledaj post
Da nema Matta Damona, ne bih se veselila ovom filmu. Ovako se veselim. Slažem se sa Dragon007 jedan od najjačih glumaca. Od 1998. sam njegov die-hard fan.
Same here za 1998, vjerojatno i ti kao i ja zbog Dobri Will Hunting (mada je iz 97)? Tad je sve pocelo za mene glede Matt Damona, ne znam vise ni broja koliko sam puta gledao taj film i kad god ga gledam mi je remek djelo... Super... a da ne spominjem koliko je i Matt Damon zasluzan i ne samo kao glumac za taj film...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 15:56   #65
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Same here za 1998, vjerojatno i ti kao i ja zbog Dobri Will Hunting (mada je iz 97)? Tad je sve pocelo za mene glede Matt Damona, ne znam vise ni broja koliko sam puta gledao taj film i kad god ga gledam mi je remek djelo... Super... a da ne spominjem koliko je i Matt Damon zasluzan i ne samo kao glumac za taj film...
Da-da, Will je iz '97, al uvijek mislim da je iz '98 jer su tad on i Assfleck dobili Oscara za scenarij. I da, Dobri Will Hunting je definitivno razlog mojeg fan(ataizma). Obožavam taj film i znam ga na pamet. Damona štujem prije svega zbog genijalnog scenarija, tek onda zbog glume i zbog odabira uloga.
Baš sam jučer odgledala Rainmakera, koji je iz '97 isto
Al da se vratim na temu, mislim da bi Elysium mogao uspjeti ono što Oblivion po mom mišljenju nije uspio, a to je biti dobar film
SarahSlide is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 04:57   #66
Razocaravajuci trailer, sve mi se cini kako je (i) Blomkamp na putu da postane prosjecan holivudisticki redatelj, nakon sto je napravio visestruko osvjezenje u sci-fi domeni Distriktom 9.

Trailer vec sam prikazuje cijelu pricu, a ona se, kako lici, vodi iskljucivo kroz jednolinijsku fokalizaciju glavnog glumca. One polifonije i reportaznog tipa naratologije iz Distrikta nema ni u tragovima, no to je ocito uzrok glume Damona. Cini se kako se citavi diskurs podredjuje njemu, a to golemo narusava svu specijalnost koju je Blomkamp pokazao ranije.

Iako, na drugi pogled, nije da se ista ima i narusiti, jer prica smrdi na uobicajeni i isfurani jednodimenzionalni pastish sf akcije i predodredjenog junaka koji se bori za pravdu.
Postavi bogate gore, siromasne na razorenoj zemlji, dodaj Damona i malo high-tech futuristicke akcije, i imas blockbuster.
Za razliku od razgranatih problematika Distrikta 9 (moralne, "logisticke", civilizatorske...), ovdje kao da u fokusu postoji samo jedna binarna opozicija, i to ona najsuvislija.
FJMurau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:56   #67
Quote:
FJMurau kaže: Pogledaj post
Razocaravajuci trailer, sve mi se cini kako je (i) Blomkamp na putu da postane prosjecan holivudisticki redatelj, nakon sto je napravio visestruko osvjezenje u sci-fi domeni Distriktom 9.

Trailer vec sam prikazuje cijelu pricu, a ona se, kako lici, vodi iskljucivo kroz jednolinijsku fokalizaciju glavnog glumca. One polifonije i reportaznog tipa naratologije iz Distrikta nema ni u tragovima, no to je ocito uzrok glume Damona. Cini se kako se citavi diskurs podredjuje njemu, a to golemo narusava svu specijalnost koju je Blomkamp pokazao ranije.

Iako, na drugi pogled, nije da se ista ima i narusiti, jer prica smrdi na uobicajeni i isfurani jednodimenzionalni pastish sf akcije i predodredjenog junaka koji se bori za pravdu.
Postavi bogate gore, siromasne na razorenoj zemlji, dodaj Damona i malo high-tech futuristicke akcije, i imas blockbuster.
Za razliku od razgranatih problematika Distrikta 9 (moralne, "logisticke", civilizatorske...), ovdje kao da u fokusu postoji samo jedna binarna opozicija, i to ona najsuvislija.
A gledao si film?
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:07   #68
Quote:
FJMurau kaže: Pogledaj post
Razocaravajuci trailer, sve mi se cini kako je (i) Blomkamp na putu da postane prosjecan holivudisticki redatelj, nakon sto je napravio visestruko osvjezenje u sci-fi domeni Distriktom 9.

Trailer vec sam prikazuje cijelu pricu, a ona se, kako lici, vodi iskljucivo kroz jednolinijsku fokalizaciju glavnog glumca. One polifonije i reportaznog tipa naratologije iz Distrikta nema ni u tragovima, no to je ocito uzrok glume Damona. Cini se kako se citavi diskurs podredjuje njemu, a to golemo narusava svu specijalnost koju je Blomkamp pokazao ranije.

Iako, na drugi pogled, nije da se ista ima i narusiti, jer prica smrdi na uobicajeni i isfurani jednodimenzionalni pastish sf akcije i predodredjenog junaka koji se bori za pravdu.
Postavi bogate gore, siromasne na razorenoj zemlji, dodaj Damona i malo high-tech futuristicke akcije, i imas blockbuster.
Za razliku od razgranatih problematika Distrikta 9 (moralne, "logisticke", civilizatorske...), ovdje kao da u fokusu postoji samo jedna binarna opozicija, i to ona najsuvislija.
Kako se usuđuješ tako pisati o najboljem filmu 2013!!!
Milkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 09:56   #69
Novi Trailer (4)
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 15:33   #70
Vidio u imaxu trailer i rastura.
A Fosterica u par sekundi i s dva pogleda krade cijeli trailer.
Film će bit razvaljutka!
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:01   #71
Da malo osvježimo temu.

Elysium Featurette - The Tech of Elysium

ELYSIUM - "Special Ops" Official Featurette
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:56   #72
Novi poster
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphoto...14958524_n.jpg
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:57   #73
Zbog Jodie Foster razmišljam da preskočim ovaj film. Rijetko viđena kilavost na platnu, antipatija doslovno vrišti.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 18:00   #74
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ma di si iskopao ovaj "novi" poster, evidentno je da je riječ o lošem photoshopu (izrezali su prvi official stil), a tek datum premijere.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 18:59   #75
Vid' vraga...a jbg, mora se i meni koji put zalomit da krivog linkam
Ne'rem uvijek bit perfektan, jel

Kolko znam, to sam pokupio s neke stranice koja je inace pouzdana, al nemrem se sjetit koja tocno jer ih pratim vise kaj se filmova i igri tice.

Zadnje uređivanje *Hades* : 19.07.2013. at 19:07.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 09:47   #76
Mat Damon koristi kalaš iz budućnosti
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:12   #77
kalaš univerzala.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 12:56   #78
Po traileru ovo izgleda kao akcijski film a ne osvježenje kakvo je bilo District 9. Bojim se da se Neill Blomkamp prodao i uzeo prvu ponudu za visokobuđetni SF film. Nadam se da se varam ali znam da ovaj film nebudem išao odmah gledati nego ću itekako čekati riječ kritičara i gledatelja.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:17   #79
Prve reakcije na film.
Milkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 10:20   #80
Thumbs up

Ja sam svakako iznenađen.
Ovo je najneamerickiji blockbuster koji sam valjda ikad gledao.
Gotovo svaka scena je vrlo uzbudljiva iz vise razloga. Prvi: rad kamere. Vrlo je dinamicna i rijetko otežava praćenje radnje. Redatelj stalno mijenja način snimanja. Kao da eksperimentira.
Drugi: film bih nazvao naturalisticnim SF-om, sto možda zvuči malo paradoksalno, ali CGi je tako fantasticno uklopljen i uvjerljiv... Mislim da takvo dobro bešavno spajanje jos nisam vidio.
Sama je priča prilično jednostavna, ali za razliku od Pacific Rima, recimo, redatelj se trudi razraditi odnose medju likovima, i uglavnom uspijeva i rijetko zalazi u patetiku.
Dakle, film je na vise razina vrhunski, zbog čega me jos vise Buni plošnost lika J. Foster i Sharlta. U nekOj duzoj verziji filma možda bismo i dobili nešto od karakterizacije, ali ovako... A to se nasilno kracenje jasno vidi na jos jednom mjestu. Barem meni. Ko da im je nestao dio filma. A točka na i bila je očigledna naknadna sinkronizacija J. Foster, a tu i tamo I Sharltova. Nepotrebno su to zajebali iz kojeg god razloga.
Redatelj je hrabar i to se vidi na vise nivoa, ali pada na nebitnim stvarima, sto je šteta, jer je film gotovo savršen.
Ono sto je moon bio za indie SF, elysium je za SF blockbuster.
Dakle, uzbudljivo, "prljavo" i bEz cenzure, hrabro, vizualno savršeno s manjim nedostacima i osim lika M. Damona, koji ovdje glumi fantasticno, svi su likovi površno razradjeni ili su čisti kliseji, čak u tolikoj mjeri da mi na pamet pada i da je namjerno.

Bas me zanima kako će proći na box officeu. It could go either way.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.