Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2014., 12:59   #41
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
što se tiče french connection, prvi deo mi je mnogo bolji od drugog. drugi ima svoje momente svakako, ali teško varim celu kultur-rasističku pozadinu filma. francuzi su prikazani kao karikature.
to ti se više čini zbog samog karaktera glavnog lika, njemu svi idu nakuratz.
ne bi trebao to toliko uzimati k srcu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 18:05   #42
moguće. cheers
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 19:25   #43
ovaj "gospodin" je sve, samo ne karikatura
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 22:36   #44
Prvi dio Francuske mi je osjetno bolji ali drugi je isto odličan i logičan nastavak filma ! Meni se u drugom naprotiv svidja što francuzi Popeyea doživljavaju kao američku sirovinu i primitivca
Friedkin je možda kao redatelj narativno finiji ali je i Frankenheimer majstor za hard boiled policijske ili zatvorske drame, malo vuče na Waltera Hilla !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 01:03   #45
frankenheimer je majstor i to stoji, dragi su mi mnogi njegovi filmovi. samo mi se nastavak french connection učinio kao ulagivanje američkoj publici na osnovu bedastog narativa o dekadentnoj evropi.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 01:47   #46
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
frankenheimer je majstor i to stoji, dragi su mi mnogi njegovi filmovi. samo mi se nastavak french connection učinio kao ulagivanje američkoj publici na osnovu bedastog narativa o dekadentnoj evropi.
griješiš, to je stoga što je htio izvest efekt otežanog ozračja.
da se nastavak odvijao u burkini faso imao bi isti feeling,
to ti garantiram
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 08:45   #47
samo četiri puta se ženio

Jeanne Moreau (zanimljiva poza)


Lesley-Anne Down (hmm prava koža)


Kelly Lange (novinarka, faza kad je trebao s nekim malo i razgovarati )


i sa sadašnjom suprugom Sherry Lansing




legendu ne jebu nikakvi protokoli

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 29.05.2014. at 08:53.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 14:14   #48
večeras na HRT2 u 21:00 to live and die in LA

Willem Dafoe kao Eric Masters u jednoj od najboljih uloga negativca imho.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:02   #49
i kermode (moj omiljeni filmski kritičar) je oduševljen zadnjim filmom

Kermode/Mayo - William Friedkin Interview

Killer Joe reviewed by Mark Kermode
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 06:50   #50
Iz Esquire:
This week William Friedkin's Sorcerer finally receives its first-ever digital release courtesy of a stellar new Blu-ray. To some extent, Friedkin's 1977 remake of the 1953 French thriller The Wages of Fear flopped at the box office because its release coincided with the debut of Star Wars. Yet Sorcerer remains a gem that fell through the cracks. And as such, it occupies a space in cinema history alongside quite a few other films — call them "forgotten," or merely "undeservedly ignored" — that were better than their reputations and/or commercial performances indicated. Fortunately, thanks to a movie culture increasingly dedicated to restoring and revitalizing lesser-known works, they now have a potential second chance to make an impact on viewers who may have passed them by, or never heard of them at all.
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:21   #51
William Friedkin's DVD Picks

dva fina alternativna postera

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:27   #52
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Willem Dafoe kao Eric Masters u jednoj od najboljih uloga negativca imho.
A Pettersen u svojoj prvoj ulozi? Čovjek pomeo pod sa svima. Čudi me da nije imao jaču karijeru.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:33   #53
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A Pettersen u svojoj prvoj ulozi? Čovjek pomeo pod sa svima. Čudi me da nije imao jaču karijeru.
i u manhunteru je odličan.
u biti cijenim takve glumce koji se ne eksponiraju preko mjere.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 17:35   #54
Friedkin je car... jel ima ko da mu je, onak, The Guardian (1990.) guilty pleasure u najmanju ruku a Cruising (1980.) podcijenjen dragulj?
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 17:38   #55
na pravoj adresi si dude
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 20:04   #57
Filmovi Friedkina su, kako bi rekli Amerikanci, hit or miss. Covjek je skoro citavu karijeru u filmskoj industriji proveo pricajuci o filmovima umjesto da ih je snimao. I ono sto je snimio, osim Francuske veze, nije vrijedno spominjanja. The Exorcist, Sorcerer ili To Live & Die in L.A. nisu filmovi koji ga cine posebno zanimljivim reziserom. Wages of Fear spada medju moje omiljene filmove, tako da sam Sorcerer dozivio kao ispodprosjecnu, blijedu kopiju originala, iako kazu da nije rijec o remake-u. Nikada nisam shvatio kako je jedan nadaren redatelj kao Friedkin mogao snimiti remek djelo kao sto je French Connection, da bi ostatak filmskog stvaralastva posvetio glupostima kakve su Cruising, The Guardian, Blue Chips etc. Kao da je potpuno izgubio interes za profesijom i svaki par godina snimio bilo sto da ga ne bi zaboravili. Mozda je i manjak stresa kroz koji prolaze kreativni redatelji razlog zasto Friedkin sa 80 godina izgleda kao da mu je 60.

Apropos French Connection II, preporucujem The Seven-Ups iz 1973. godine. U glavnoj ulozi je Roy Scheider, a reziju je vodio producent Francuske veze, Philip D'Antoni.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 23:24   #58
a koji je to tebi režiser koji nije hit or miss?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 01:49   #59
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a koji je to tebi režiser koji nije hit or miss?
Kao da sam u potrazi za "perfektnim" reziserom. No da odgovorim tvoje pitanje: John Sayles, Stanley Kubrick, Sergej Eisenstein, Alan Parker, Luis Bunuel, Ken Loach, Michael Cimino, Masaki Kobayashi, Carl Theodor Dreyer i jbg da ne pretjerujemo...
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 10:03   #60
tu jedino kubricka priznajem, ovo sve drugo previše ujednačeno da bi posebno odskakalo...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.