Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 18:26   #4701
Ja svo meso perem
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 21.06.2017., 18:43   #4702
O Bože...
Henry Miller is offline  
Old 21.06.2017., 20:21   #4703
da li vi uopće piletinu termički obrađujete
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 21.06.2017., 21:22   #4704
Meso se ne pere ! Za pranje mesa ne postoji niti jedan opravdani razlog. Ni svježeg ni odmrznutog. Pranjem, močenjem mesa samo ubrzavate razmnožavanje eventualno prisutnih bakterija, a ne odstranjujete ih i širite ih po većoj površini.

Meso obavezno odmrzavajte u hladnjaku. Odmrznuto meso samo obrišite suhim papirnatim kuhinjskim ručnikom.

Ako zamrzavate meso, najbolje ga je zamrzavati u vakuumu ili ako je pakirano u kontroliranoj atmosferi onda u originalnom pakiranju.

Kada kupujete piletinu rinfuzo kupujte u mesnicama peradi gdje je vidljivo da je koža suha, a na dnu rashladne vitrine nema sukrvice i vode. Suha koža ukazuje da je perad nakon klanja i obrade hlađena u tunelima protočnim hladnim zrakom do temperature trupova od +4 C. Kod ovakvog načina hlađenja na površini se zadržava najmanji broj bakterija, meso ima duži vijek trajanja i kvalitetnije je. Ovakav način hlađenja ne prakticiraju svi proizvođači jer smanjuje ukupnu masu za cca 3%.
Pellaprat is offline  
Old 21.06.2017., 23:55   #4705
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Meso se ne pere ! Za pranje mesa ne postoji niti jedan opravdani razlog.
Kako rješavaš problem sitnih koščica, npr. kod svinjskog vrata (ono kad mesar nasiječe, pa ostanu one male koščice)?
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 22.06.2017., 00:08   #4706
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Kako rješavaš problem sitnih koščica, npr. kod svinjskog vrata (ono kad mesar nasiječe, pa ostanu one male koščice)?
Nemam s tim baš nekakvih problema jer si uglavnom sve meso obrađujem sam, a kupujem ga u velikim komadima. No kužim na što misliš. Iza mesara koji zna raditi sa satarom mogu ostati zanemarivi komadići u području prerezane kosti, a ne na mesu. Njih bez problema možeš odstraniti mokrom krpom. Koštane piljevine ima puno na mesu koje se kupuje u trgovačkim centrima, narezano, na podlošku. To je od mesarske pile, a ne od satare, no to meso ionako ne jedem.
Pellaprat is offline  
Old 22.06.2017., 15:51   #4707
Sorry na upadu, molila bi strucnih savjeta glede izrade pesta. Imam bosiljka na vagone, i htjela bi dio pesta smrznuti za zimu. Dakle napravila bi si dio za frizider, tj za upotrebu u mozda narednih tjedan dana koliko bi izdrzalo u frizu, a dio bi smrzla da imam za zimu.
E sad, pitanja..ovaj za frizider -u kojem roku ga treba potrositi?
Blansirati lisce ili ne?
Posto s gustom konzumiramo pesto, i potrosicemo teglicu sigurno u nekih tjedan dana, da li da nalijevam ulje ili ne?
Sto se tice zimskog pesta, pretpostavljam da je najbolje radit gusce, i bez sira, pa kod odmrzavanja doraditi uljem i sirom? Nisam ga nikad smrzavala, ali pretpostavljam da se moze. Npr stavit ga u vise manjih posudica, pa odledjivati u frizu dan prije konzumacije.
Uglavnom radi li neko tako, i moze mi malo suflirati, bila bi jako zahvalna
ex nihilo is offline  
Old 22.06.2017., 22:50   #4708
Jel' netko probao voćnu sirutku od Dukata? Vidjela danas u dućanu, ali je bio rok trajanja do - danas , pa nisam uzela, litra je.
Doreen Mana is offline  
Old 23.06.2017., 17:55   #4709
Ponovo sušim pome na suncu. Kako su mi drage kao začin, a ne same po sebi, zanima me mogu li ih samljeti u prah i tako koristiti umjesto da ih stavljam u ulje? Pa recimo, konzervirati sa solju. Hoće li se pokvariti? Imate li neki drugi savjet za konzerviranje?
klonka is offline  
Old 23.06.2017., 19:50   #4710
Trebam li kokosovo ulje držati u hladnjaku na ovim temp., sad mi je u tekućem stanju? Jel smeta ako tako mijenja stanja?

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
sputnjik is offline  
Old 23.06.2017., 19:50   #4711
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ponovo sušim pome na suncu. Kako su mi drage kao začin, a ne same po sebi, zanima me mogu li ih samljeti u prah i tako koristiti umjesto da ih stavljam u ulje? Pa recimo, konzervirati sa solju. Hoće li se pokvariti? Imate li neki drugi savjet za konzerviranje?
pa zar ih nisi posolila kad si ih stavila na sunce?
Osušene možeš najnormalnije čuvati samo kao suhe, bez ulaganja u ulje i koristiti po želji kada ti zatrebaju. Ako ih misliš koristiti suhe, vodi računa da prilikom sušenja budu zaštićene od muha i drugih insekata.
Donata is offline  
Old 23.06.2017., 20:14   #4712
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
Trebam li kokosovo ulje držati u hladnjaku na ovim temp., sad mi je u tekućem stanju? Jel smeta ako tako mijenja stanja?

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
ne smeta. to ulje je stabilno.
gargamišamel is offline  
Old 25.06.2017., 16:47   #4713
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
pa zar ih nisi posolila kad si ih stavila na sunce?
Osušene možeš najnormalnije čuvati samo kao suhe, bez ulaganja u ulje i koristiti po želji kada ti zatrebaju. Ako ih misliš koristiti suhe, vodi računa da prilikom sušenja budu zaštićene od muha i drugih insekata.
Ma jesam, ali ne vjerujem ni sebi da je to dovoljno. A i ne zanimaju me cijele, ne volim ih takve. Čini mi se da bi mi ih najbolje bilo pretvoriti u neku pastu pa dodavati jelima.
klonka is offline  
Old 04.07.2017., 14:34   #4714
Imam od prije 11 mj aronije smrznute u škrinji... do kad bi mi one bile ok za konzumiranje?
Snow Fairy is offline  
Old 06.07.2017., 07:20   #4715
Ima li neko za prepoeucit neki recept sa basmati smedjom rizom ali za dorucak?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 06.07.2017., 09:33   #4716
skuhati, dodati pesto i gore pečeno ili poširano jaje

ili skuhati vecer prije pa ujutro napraviti neku hladnu salatu npr. kuhano jaje, prsut, cherry rajcice, sir...
Magenta123 is offline  
Old 06.07.2017., 10:14   #4717
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Imam od prije 11 mj aronije smrznute u škrinji... do kad bi mi one bile ok za konzumiranje?
Naravno. Imam još npr šljiva i šparoga od prosle godine koje uredno konzumiram.

Napravi kompot ili smoothie, npr.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 06.07.2017., 17:05   #4718
Vidjela sam da Fackelmann ima, osim milk frothera (ono za kapučino) i pudding/shake mixer. Sad koje je bolje kupiti, da se može koristiti za više stvari? Kojih se ja sad ne mogu sjetiti. Ne volim kupiti proizvod samo za jednu stvar. Koja je razlika između to dvoje, može li se recimo frother koristiti kao mixer?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 15.07.2017., 10:50   #4719
Kako najbolje sačuvati pesto sa sirovim ili sušenim povrćem?

Imam domaćeg finog zelenog rajčeka od kojeg bi htio napraviti pesto bez kuhanja u većoj količini za kasniju upotrebu, da mi stoji na polici.
je li dovoljno nakon flaširanja staviti u pećnicu na 75 stupnjeva na pola sata?
smrzavanje i fridž nisu opcija, sve je puno



Zadnje uređivanje MisterNo007 : 15.07.2017. at 11:00.
MisterNo007 is offline  
Old 15.07.2017., 18:01   #4720
idem raditi kolač ali nešto me svrbi zmiješat drugačije...
kad bi u slastičarsku kremu dodala npr dvije žlice nutelle, jel' bi to bilo čemu?
mislim, smanjila bi za tu količinu maslac koji ionako ide unutra...
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.