Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 21:35   #1
Govor na vjenčanju??

poštovanje!

tema je bila na "vjenčanjima",ali stavili su je u udruženi topc na 100 strana,odaziv je nikakav,možda ovde bolje prođe,jer mi je stvarno bitno i hitno!

dakle,bit ću kuma na vjenčanju najboljoj prijateljici,i to vrlo uskoro,za mjesec dana.
e sad...ona bi jako jako voljela da ja održim nekakav govor...
inače,nemam problema s tim,ali evo prvi put da imam totalnu blokadu!
ima li tko neku ideju,neki univerzalni dio za ubacit,možda iskustva u tome,ili bilo što slično...
sveeeee je dobrodošlo!!!

puno hvala!!
geforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:49   #2
za početak....popij nekoliko pića prije govora da nestane trema.
započni tako da spomeneš koliko dugo se vas dvije poznajete,onda naniži nekoliko šaljivih dogodovština koje ste zajedno proživjele...obavezno spomeni da je to njoj najlijepši dan u životu kojeg je godinama sanjala, i neka ih bog blagoslovi djecom- jer brak bez djece je ko dan bez svijetla.

zatim za kraj, nabaci kako ti je frendica izgubila nevinost,i spomeni par njenih velikih jebača...te završi s mišlju kako ti kao njena najbolja frendica nemaš nimalo sumnji da je nakon hrpetine krivih napokon našla pravog.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:55   #3
Quote:
geforce kaže: Pogledaj post
poštovanje!

tema je bila na "vjenčanjima",ali stavili su je u udruženi topc na 100 strana,odaziv je nikakav,možda ovde bolje prođe,jer mi je stvarno bitno i hitno!

dakle,bit ću kuma na vjenčanju najboljoj prijateljici,i to vrlo uskoro,za mjesec dana.
e sad...ona bi jako jako voljela da ja održim nekakav govor...
inače,nemam problema s tim,ali evo prvi put da imam totalnu blokadu!
ima li tko neku ideju,neki univerzalni dio za ubacit,možda iskustva u tome,ili bilo što slično...
sveeeee je dobrodošlo!!!

puno hvala!!
S obzirom da očigledno imaš tremu - što kraće to bolje, manje su šanse da nešto zbrljaš i nastane neugodna tišina.

Nekakav univerzalni govor bi bio "Dobra večer dame i gospodo. Zahvalila bi svojoj najboljoj prijateljici /ime prijateljice/ na ukazanoj časti da budem svjedok prilikom sklapanja braka s... ili na ukazanoj časti da budem svjedok njenom najsretnijem danu. Želim joj mnogo sreće i veselja u braku, mnogo djece (ako su mladi par tj. mogu imat djecu) i da im svaki dan prođe u radosti i veselju kao i današnji.. i to je otprilike to, nemoj pretjerano brzat da ne ispadne prekratko, ali i to je bolje nego da prepričavaš eseje i upilaš okupljene.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:00   #4
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
S obzirom da očigledno imaš tremu - što kraće to bolje, manje su šanse da nešto zbrljaš i nastane neugodna tišina.

Nekakav univerzalni govor bi bio "Dobra večer dame i gospodo. Zahvalila bi svojoj najboljoj prijateljici /ime prijateljice/ na ukazanoj časti da budem svjedok prilikom sklapanja braka s... ili na ukazanoj časti da budem svjedok njenom najsretnijem danu. Želim joj mnogo sreće i veselja u braku, mnogo djece (ako su mladi par tj. mogu imat djecu) i da im svaki dan prođe u radosti i veselju kao i današnji.. i to je otprilike to, nemoj pretjerano brzat da ne ispadne prekratko, ali i to je bolje nego da prepričavaš eseje i upilaš okupljene.
Može i sa "Hrvatice i Hrvati" ili " poštovani kolege zastupnici"

Ne, mislim da je to malo preuštogljeno. Obzirom da su govori negdje oko pola noći nadajmo se da će do tad atmosfera biti nešto opuštenija.

Ovo šta je Splenda rekla ti je ok, jedino izostavi ovo s jebačima
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:21   #5
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Ovo šta je Splenda rekla ti je ok....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:33   #6
hvala ljudi,nije uopce lose! imam iskombiniran pocetak.... al samo pocetak

ja bi najradije da mi neko u navodnicima napise cili govor! hi hi,znam da previse trazim...
ono-kao da sad imate sastavit nesto za vasu najbolju priju...
geforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:39   #7
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Može i sa "Hrvatice i Hrvati" ili " poštovani kolege zastupnici"

Ne, mislim da je to malo preuštogljeno. Obzirom da su govori negdje oko pola noći nadajmo se da će do tad atmosfera biti nešto opuštenija.

Ovo šta je Splenda rekla ti je ok, jedino izostavi ovo s jebačima
Mora nekako pozdravit, čak ostavit par sekundi da raja uopće skuži da netko drži govor, najčešće još svi ni ne sjednu, upoznavaju se, gledaju gdje je sir i pršut itd. pa ni ne skuže da kum/kuma drži govor.

Obično govor ide na samom početku, odmah nakon slikanja s mladencima oni kumovi i roditelji idu u salu (bend najavljuje), zatim govor kuma (ili kume, obicno je kum) pa ako je običaj - molitva. Tad se kreće s jelom.

@Geforce: nemoj učit napamet jer ces tako sigurno zabrljat
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:48   #8
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Mora nekako pozdravit, čak ostavit par sekundi da raja uopće skuži da netko drži govor, najčešće još svi ni ne sjednu, upoznavaju se, gledaju gdje je sir i pršut itd. pa ni ne skuže da kum/kuma drži govor.

Obično govor ide na samom početku, odmah nakon slikanja s mladencima oni kumovi i roditelji idu u salu (bend najavljuje), zatim govor kuma (ili kume, obicno je kum) pa ako je običaj - molitva. Tad se kreće s jelom.

@Geforce: nemoj učit napamet jer ces tako sigurno zabrljat
U mojim krajevima govor je negdje prije torte (ili poslije), u svakom slučaju je večer dobrano odmakla. Nisam još čula govor kumova prije sira i pršuta

A što se pozdrava tiče, zar ne bi bilo ok pozdraviti jednostavno sa "dobra večer"?
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:59   #9
ja mislim da se i ovde konta odmah u pocetku.
ali reci cu ja njoj-da su obicaji razliciti i da bi ja malo posli....
geforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 03:38   #10
bolje da je govor u neko xyneobicno vrijeme, i po mogucnosti da je neformalan..
probaj odglumit sto bolju "spontanost".
mene je primjerice odusevio kum od frenda koji se na svadbi popeo na binu..u jednoj ruci casa za nazdravit, u drugoj mikrofon, i ono - laganica..od malena pa sve do studentskih dogodovstina..vise je slicilo na stand up..i bilo je odlicno..i malo je ozbiljnijim komentarom zacinio kraj govora..i to ti je to..nit predugo, nit prekratko..perfect..
mozda da ti u kratkim crticama napises osnovno kaj bi htjela napisat, pa da ti mi samo usavrsimo govor, finese i tak..u krajnjoj liniji, ti je najbolje poznajes i znas osobne stvari o njoj..
__________________
ma, princip je isti. sve su ostalo nijanse
doramaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:07   #11
Ona bi od 'riječi do riječi'...
Fakat si zahtjevna, pogotovo jer nitko od nas ne poznaje tvoju prijateljicu.

A da jednostavno napišeš stvari zbog koje ju voliš? Stvari zbog kojih se veseliš jer ulazi u brak? Stvari koje ćete moći raditi zajedno u budućnosti? I naravno, na kraju reci par lijepih riječi za njenog budućeg supruga.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:15   #12
Uopće nije bitno što ćeš reći, ako dovoljno brzo proždreš tortu i uloviš podvezicu koju je netko hitio prek štale.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:16   #13
Prek štale, odnosno prek krova se hiće jabuka...a podvezica se skida zubima(nadam se da kum nema karijesa ).
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:19   #14
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Prek štale, odnosno prek krova se hiće jabuka...a podvezica se skida zubima(nadam se da kum nema karijesa ).
Ajde sad probaj zamisliti kak je to hititi podvezicu, tekstilni artikl izuzetno male težine, preko krova štale, odnosno navesti podvezicu da leti u polukružnoj putanji nekih 30 metara. Pomalo nemoguće, jelda?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:22   #15
Nije nemoguće ak na podvezicu objesiš jabuku.

Shvatila sam i ranije da se zajebaješ.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:42   #16
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Može i sa "Hrvatice i Hrvati" ili " poštovani kolege zastupnici"

...odriješite svoje kese i velikodušno pomozite ovom divnom mladom paru da savije svoje gnijezdo
idite u miru
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:45   #17
Sve dok ne ispričaš anegdotu kako je np. tipu kojeg je upoznala u kafiću popušila u muškom wc-u ne možeš pogriješiti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:50   #18
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
U mojim krajevima govor je negdje prije torte (ili poslije), u svakom slučaju je večer dobrano odmakla. Nisam još čula govor kumova prije sira i pršuta

A što se pozdrava tiče, zar ne bi bilo ok pozdraviti jednostavno sa "dobra večer"?
Ovisi o običajima, ako se udaje u crkvi najvjerojatnije ce bit i molitva prije jela (to u pravilu radi kum), pa je onda nekako logika da usput održi i govor.

A što će reć ovisi o dosta detalja, to s forama, doskočicama, blowjobu u wcu,...moze bit šema ako je tulum za prijatelje, ovako mora znat da će za prvim stolovima bit roditelji od njene prijateljice, baka, djed, stric, strina i ujac s maloljetnom dječicom,... te ostala raja 50+ koja ce buljit drito u nju, a oni ne bi voljeli čuti kako je njihova pristojna kćerkica, unučica ili necakinja nekom popusila kitu u wc-u. Jos samo fali da baku strefi srce.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 16:52   #19
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post

A što će reć ovisi o dosta detalja, to s forama, doskočicama, blowjobu u wcu,...moze bit šema ako je tulum za prijatelje, ovako mora znat da će za prvim stolovima bit roditelji od njene prijateljice, baka, djed, stric, strina i ujac s maloljetnom dječicom,... te ostala raja 50+ koja ce buljit drito u nju, a oni ne bi voljeli čuti kako je njihova pristojna kćerkica, unučica ili necakinja nekom popusila kitu u wc-u. Jos samo fali da baku strefi srce.
pa,.. ti ne kuzis..to je ta shema.. ima da svi znaju kakva je, a najbolje je prilika kad su svi na jednom mjestu..tak da ona bezgresno moze zapoceti svoj novi zivot..mislis da baka nikom prije braka nije pusila kitu ?
__________________
ma, princip je isti. sve su ostalo nijanse
doramaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 17:16   #20
monolog

Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Sve dok ne ispričaš anegdotu kako je np. tipu kojeg je upoznala u kafiću popušila u muškom wc-u ne možeš pogriješiti.

Što kraće to bolje..recept za uspješan govor..

Ili bit toliko ubijen, kao jednom, Marakana prilikom navedene situacije, pa uspjeti ne izustit nit glasa...na sveopće zadovoljstvo i urnebesni smijeh prisutnih...lol
(op.a. sve snimljeno)

Uglavnom, ne treba težiti nekoj pretjeranoj orginalnosti...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.