Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 23:39   #21
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Smijem li te zvat Margaret Tačer?
Zbog one rečenice?
VelmaX is offline  
Old 07.03.2004., 23:47   #22
Quote:
iwanchica kaže:
..to te ja pitam..žišku?..i jel to postoji danas uopće... [/B]
Mislim da su svi ti osjećaji o kojima trenutno svi pričamo i o kojima svatko od nas sad pokušava nešto pametno i senzacionalno reći ipak presloženi, preneobjašnjivi, preneodredivi, prerelativni da bi ih se tako lako svrstalo u jednu, drugu, ili treću kutiju.

Prevelike su to i presnažne stvari za bilo kakve definicije i kategorizacije. Uz to - sto ljudi - sto ćudi.
Leaf is offline  
Old 08.03.2004., 01:00   #23
Quote:
iwanchica kaže:
..a hebote, i ovdje ljudi svakim danom sve više počinju ličiti na one iz politike, ko da papaju lude gljive za doručak, ručak, večeru i još u međuobrocima... ..mislila sam na ljubav za koju ni ja nisam sigurna da uopće postoji, a sjećam se iskrica i tragova iz nekih mladih davnih dana...kako bi M@3X rekla "Sjecam se nekih svojih djecijih ljubavi.
Nikad se nisu ostvarile,ostale su kao neki nedosanjani san.Cak ni ja sama nisam zeljela da se ostvare,nisam ni razmisljala o fizickom dijelu tih djecijih ljubavi.
Jednostavno sam voljela i mastala i zivila u nevinim snovima.
I bilo je lijepo,ma kako naivno bilo.
Voljela sam iskreno,bez ikakvih primisli,bez sumnji,bez uplitanja razuma.Voljela sam cak i bez neke jake zelje da mi ta ljubav bude uzvracena.Voljela sam bez rezerve,bez ogranicenja.
Voljela sam onako kako danas vise ne znam voljeti. "
..to te ja pitam..žišku?..i jel to postoji danas uopće...
Neznam. Ne bih želio miješati dječju ljubav i neku platonsku koja više isfurava na neku šablonu po kojoj se prakticira.*
A ako pričaš o viktorijanskom vremenu u Engleskoj to je jedno umobolno, frigidno, poremećeno doba, kao i ti ludi Britanci. For more info, push my button.
Kex Doomlich is offline  
Old 08.03.2004., 01:07   #24
Quote:
VelmaX kaže:
Zbog one rečenice?
Ma jok...zbog metle.
Kex Doomlich is offline  
Old 08.03.2004., 07:38   #25
Ja razumijem platonske ljubavi u smislu prijateljstva i sl, no ove koje nisu utemeljene na direktnom kontaktu mislim da nemaju previse smisla.

Te "djecije ljubavi" ili "ljubavi na prvi pogled" su samo dokaz prirodno usadjenih predrasuda koje olaksavaju i ubrzavaju medjuspolne odnose, no osim toga u tome nema niceg racionalnog.
dtk is offline  
Old 08.03.2004., 08:43   #26
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Ma jok...zbog metle.
Ne znam kako ti, al ja si mogu zorno predočiti ulogu metle, u platonskoj ljubavi neke srednjovjekovne pohotnice.
VelmaX is offline  
Old 08.03.2004., 13:37   #27
Re: platonska ljubav

Quote:
iwanchica kaže:
...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
Ima toga jos i danas...ne gubi nadu Iz nekog razloga ne mozes konzumirati tu ljubav i volis bez da trazis nesto zauzvrat..
Mozes to protumaciti i kao "nemrem a da ga ne volim" pa ipak nisi s njim..
Jaya is offline  
Old 08.03.2004., 15:35   #28
Quote:
VelmaX kaže:
Ne znam kako ti, al ja si mogu zorno predočiti ulogu metle, u platonskoj ljubavi neke srednjovjekovne pohotnice.
Oh, pa još smo i zahtjevni...pazi samo koju stranu metle guraš noter.
Kex Doomlich is offline  
Old 08.03.2004., 15:38   #29
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Oh, pa još smo i zahtjevni...pazi samo koju stranu metle guraš noter.
Baš... ništa ne znaš.
VelmaX is offline  
Old 08.03.2004., 15:56   #30
Quote:
VelmaX kaže:
Baš... ništa ne znaš.
Poduči me.
Kex Doomlich is offline  
Old 08.03.2004., 22:03   #31
postoji...dozivjela sam je ; ) preko interneta ; ) 14mjeseci ...ne kazem da kad smo se vidjeli nije uspjela al to dok smo pricali aaaaa majko : 0 ) naprosto : 0 ) jest da sad nadoknadjujemo propusteno - ono tjelesno naravno heheheh
__________________
You ask me to enter, and then you make me crawl...
acti is offline  
Old 08.03.2004., 23:12   #32
Quote:
acti kaže:
postoji...dozivjela sam je ; ) preko interneta ; ) 14mjeseci ...ne kazem da kad smo se vidjeli nije uspjela al to dok smo pricali aaaaa majko : 0 ) naprosto : 0 ) jest da sad nadoknadjujemo propusteno - ono tjelesno naravno heheheh
..wow, 14 mjeseci? to cool..fakat ono platonsko..kladim se da je bilo zanimljivo s puno čežnje i leptirića u trbuhu.. o snovima neću ni govorit...ajde super, drago mi je da se ostvario i neplatonski njezin dio..onaj arhimedov
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...

Zadnje uređivanje iwanchica : 08.03.2004. at 23:49.
iwanchica is offline  
Old 29.05.2009., 09:06   #33
Baš me zanima kaj je na kraju bilo sa ovom platonsko neplatonskom ljubavi
jawahell is offline  
Old 29.05.2009., 13:59   #34
Naravno da može postojati i da postoji. Svaka je ljubav u svojoj osnovi platonska. To, zapravo, i jest ljubav.

Svaka ljubav ima jednaku osnovu – ona između muškarca i žene, između roditelja i djece, između prijatelja… Samo se 'dodatni sadržaj' te ljubavi mijenja, ovisno o partnerima i njihovim potrebama.

Seks je, recimo najčešći 'dodatni sadržaj' ljubavi između muškarca i žene, i homoseksualne ljubavi. Roditeljska ljubav ima sasvim drukčije 'dodatne sadržaje, prijateljska ljubav opet svoje itd. Nekad se granice malo zamagle, pa se u prijateljsku ljubav umiješa seks, ili iz seksualne ljubavi ishlapi malo strasti pa ona počinje više ličiti na prijateljsku ljubav.

Ali, u podlozi stoji uvijek isto – ono što se (malo pogrešno) naziva platonska ljubav.

Platon je tu osnovu ljubavi definirao kao 'božansku ludost', to jest, promjenu svijesti od one neemocionalne, objektivne, prema jednom neobjektivnom, ali višem stadiju, poklonjenom od bogova, koji nam pomaže da spoznamo neke više – uglavnom vjerske – istine. Kasnije se udomaćilo ljubav bez seks nazivati platonskom ljubavlju, iako to zapravo nije točan naziv. Platon ljubav bez seksa, koliko ja znam, nije ni razmatrao, samo je mislio da bi uzdržavanje od seksa u ljubavi moglo pojačati sposobnost da se razumiju te više, božanske istine.

Ono što većinu ljudi muči kad se raspravlja o ovoj temi je zapravo čista tautologija. Ispravno pitanje bilo bi “može li postojati seksualna ljubav bez seksa?“ i u samom pitanju je vrlo jasan odgovor. Naravno da ne može. Ali ljubav bez seksa itekako može postojati, pa i između muškarca i žene. Samo nije, naravno, ista kao kad je začinjena seksom.

Obično do nje dolazi zbog nemogućnosti ostvarenja seksualnog odnosa iz nekog razloga. Međutim, nije baš rijedak ni slučaj da se partneri međusobno seksualno 'ohlade', naročito u dugotrajnoj, dugogodišnjoj vezi, pa seks iz veze nestane, ali ljubav ostane i traje. I bude itekako čvrsta.
Emericzy is offline  
Old 29.05.2009., 14:08   #35
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Naravno da može postojati i da postoji. Svaka je ljubav u svojoj osnovi platonska. To, zapravo, i jest ljubav.

Svaka ljubav ima jednaku osnovu – ona između muškarca i žene, između roditelja i djece, između prijatelja… Samo se 'dodatni sadržaj' te ljubavi mijenja, ovisno o partnerima i njihovim potrebama.

Seks je, recimo najčešći 'dodatni sadržaj' ljubavi između muškarca i žene, i homoseksualne ljubavi. Roditeljska ljubav ima sasvim drukčije 'dodatne sadržaje, prijateljska ljubav opet svoje itd. Nekad se granice malo zamagle, pa se u prijateljsku ljubav umiješa seks, ili iz seksualne ljubavi ishlapi malo strasti pa ona počinje više ličiti na prijateljsku ljubav.

Ali, u podlozi stoji uvijek isto – ono što se (malo pogrešno) naziva platonska ljubav.

Platon je tu osnovu ljubavi definirao kao 'božansku ludost', to jest, promjenu svijesti od one neemocionalne, objektivne, prema jednom neobjektivnom, ali višem stadiju, poklonjenom od bogova, koji nam pomaže da spoznamo neke više – uglavnom vjerske – istine. Kasnije se udomaćilo ljubav bez seks nazivati platonskom ljubavlju, iako to zapravo nije točan naziv. Platon ljubav bez seksa, koliko ja znam, nije ni razmatrao, samo je mislio da bi uzdržavanje od seksa u ljubavi moglo pojačati sposobnost da se razumiju te više, božanske istine.

Ono što većinu ljudi muči kad se raspravlja o ovoj temi je zapravo čista tautologija. Ispravno pitanje bilo bi “može li postojati seksualna ljubav bez seksa?“ i u samom pitanju je vrlo jasan odgovor. Naravno da ne može. Ali ljubav bez seksa itekako može postojati, pa i između muškarca i žene. Samo nije, naravno, ista kao kad je začinjena seksom.

Obično do nje dolazi zbog nemogućnosti ostvarenja seksualnog odnosa iz nekog razloga. Međutim, nije baš rijedak ni slučaj da se partneri međusobno seksualno 'ohlade', naročito u dugotrajnoj, dugogodišnjoj vezi, pa seks iz veze nestane, ali ljubav ostane i traje. I bude itekako čvrsta.
Jako lijepo objašjeno.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Old 29.05.2009., 14:10   #36
upravo sam sa svojim prijateljem kojeg krasi vrhunska inteligencija raspravljala sat i pol o tome i evo da svi budete mirni i da se ova tema moze zakljucati

NE POSTOJI PLATONSKA LJUBAV!
__________________
Nisam krštena, al sam zato cijepljena...
kamizo is offline  
Old 29.05.2009., 14:11   #37
STREPNJA
Desanka Maksimović

Ne, nemoj mi prići! Hoću iz daleka
da volim i želim tvoja oka dva.
Jer, sreća je lepa samo dok se čeka,
dok od sebe samo nagoveštaj da.

Ne, nemoj mi prići! Ima više draži
ova slatka strepnja, čekanje i stra'.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži,
o čemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prići! Našto to, i čemu?
Iz daleka samo sve k'o zvezda sja;
iz daleka samo divimo se svemu.
Ne, nek' mi ne priđu oka tvoja dva.

-----------------------------------
Godin is offline  
Old 29.05.2009., 14:13   #38
Quote:
kamizo kaže: Pogledaj post
upravo sam sa svojim prijateljem kojeg krasi vrhunska inteligencija raspravljala sat i pol o tome i evo da svi budete mirni i da se ova tema moze zakljucati

NE POSTOJI PLATONSKA LJUBAV!
a ja kazem da postoji..dokazi da nije tako.
ili taj tvoj prijatelj.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Old 29.05.2009., 15:04   #39
Quote:
messed_up kaže: Pogledaj post
ali nakon nekog vremena je samo izvor frustracija, pogotovo ako je neuzvraćena
i može pogodovati jedno razvoju nekog psihičkog poremećaja...poput opsjednutosti tom osobom, depresijom i inim finim stvarima

....mislim da ovoga danas ima jako malo, i drago mi je da ima
jer mi se čini da je to nešto najfrustriravajuće što bi mi se moglo dogoditi
totalno se slazem
ciken is offline  
Old 09.09.2009., 13:46   #40
Naravno da postoji, ja sam je doživjela, ali ne u djetinjstvu, već kasnijim tinejdžerskim godinama. Mislim da je pogrešno povezivati platonsku ljubav i prijateljstvo. Prijateljstvo za mene uključuje jednu drugačiju "notu" ljubavi, privrženosti od romantične ljubavi između dvije osobe, bila ona realizirana ili ne.

Druga je stvar kad osobu počinje privlačiti njegov/njen prijatelj, što u krajnjoj linij povlači osjećaj zaljubljenosti u prijatelja. Pravi platonski odnos nikako nije površan, ni kratkotrajan i ne počiva isključivo na fizičkoj/seksualnoj privlačnosti između dvoje ljudi koja radi nekog razloga nije realizirana. Temelji se na osjećaju LJUBAVI prema voljenoj osobi koja nije uvjetovana ničim fizičkim i zato ima posebnu snagu, osobito ako traje godinama.

To je kada neku osobu volite toliko beskompromisno da želite da bude sretna s drugom osobom, jer njena/njegova sreća značit će i vašu. Prave platonske ljubavi zauvijek ostavljaju trag u nama samima, baš zato što nisu prosječne. Znaju biti izuzetno psihički bolne, ali nadasve duboke i ne mogu ih svi doživjeti. Nebitno je zašto netko ne realizira seks sa voljenom osobom. Možda ne treba biti objektivnih razloga, treće osobe u cijeloj priči, već eto, dogodila se platonska ljubav koja je toliko čista, jaka da je ne poželite konzumirati fizičkim odnosom.

Netko bi mogao reći da se radi o sadomazohističkoj ljubavi, poremećaju ili nečem trećem, ali činjenica da je možda (neki) moramo iskusiti da vidimo dokle sežu naše granice "mora ljubavi" istisnute iz seksualnog konteksta. Puno filozofije, malo konkretne prakse Kako bilo, moguće je da tu osobu volite cijeli život, iako znate da s njom nikad nećete imati "klasičnu vezu". Upravo zato, jer bi trenutkom njene realizacije, vaš odnos postao prosječan
zoya85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger