Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2021., 14:12   #1
Isplati li se kupovati skupo?

Ne vidim sličnu temu, ako postoji neka ju admin preseli.

Uglavnom, krenuli smo s intenzivnom kupovinom bijele tehnike i kućanskih aparata.

Nisam ranije gledao takve uređaje, pa sam ostao iznenađen šarolikom ponudom. Uglavnom, gledamo jedan robotski usisavač, cijena skoro 6.000 kuna (Electrolux), gledamo ručni usisavač skoro 4.000 kuna (Philips), gledamo glačalo 2.000 kuna, četkica za zube (hej četkica za zube) 2.500 kuna (!).

U mome razmišljanju sve su to uređaji par sto kuna vrijednosti. Sad kad gledam, postoje i dalje takvi, ali postoje i ovakvi skupi.

E sad, isplati li se kupovati tako, relativno skupe stvari, ima li tko iskustva s njima? Opravdavaju li višestruke iznose? Recimo ručni usisavač je cca 10x skuplji od nekog jeftinog modela.
mm88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 20:04   #2
neke stvari da neke ne, to jednostavno moraš znati, imati filing za to. Poznavati tehniku i stati pred ogledalo i reći sam sebi što je debilno, a što prihvatljivo.

Za sve drugo moraš imati samo novca, pameti ne.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2021., 10:32   #3
Naravno da se ne isplati, što se tiče novaca.
Kao i sve drugo u životu.

Ja imam robot usisavač za <2000. A eto ima ih i od 6. Taj od šest ima stanicu za samopražnjenje pa možeš jednom mjesečno prazniti, a ja moram nakon svakog usisavanja. Bolje prepoznaje dječje igračke pa ih manje moraš sakupljati. Malo je brži jer ima laser. Da li mi se za ušteđenih 30 minuta mjesečno isplati davati 4000kn više? Meni ne. Nekom drugom da.

Četkicu imam za 50€ već 4 godine. Teško mi je zamisliti kakav bi uopće morala biti za 300€.

Ručni usisavač neki Orfeld ~100€ već 3 godine, usisava pseće dlake skroz adekvatno i sa tepiha ako treba, opet, ne vidim što ja tu više mogu dobiti. Dok će netko cijeniti ako ima posebne četke za dugodlake pasmine i kratkodlake pasmine.

Neke stvari ipak ne bih previše štedio. Dobar srednje skupi hladnjak npr barem ja primjetim razliku sa (naj)jeftinim hladnjakom. Manje kondenzacije, leđenja, spremnik za hladnu vodu..

Slično je vjerojatno i za neke druge stvari, kao indukcijske ploče i pegle, pećnice.

Što je uređaj jednostavniji, mislim da se manje isplati davati više. Fen za kosu ima grijač, ventilator i plastično kućište. Ne može tu biti ogromne razlike dok god su osnovni modovi podržani i ima potrebne nastavke.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 23:17   #4
Postoje uređaji u koje se isplati ulagati..tipa perilice suđa i rublja...pećnica i fridg također...sve su to uređaji koji su svakodnevno u pogonu...i traju u pravilu dugoooo. Kupio sam najbolje što sam mogao...a bome u tom trenu i jakooo skupo 9000kn za perilicu sušilicu recimo...

Ketler za vodu..ručni usisavač za mrvice...to je potrošna roba. Svaki ketler u jednom trenutku zariba zbog kamenca u vodi..ili jednostavno dosadi ...i onaj skup i onaj jeftin...nešto malo više od par stotina kuna...do 500kn...

Ručni usisavači odlaze zbog baterija...i skupi i jeftini...drže cca 3- 4 godine..i onda vrijeme za promjenu...više od par stotina kuna i točka i što dulja garancija..

Usisavač ima smisla uzet solidan...ali bez pretjerivanja...više od 1500 kn..mislim da nema potrebe...

Ovi robotski..ne koristimo...ali bio sam u iskušenje pa sam malo istraživao..Xiaomi best buy..

Volim baciti oko na https://www.testberichte.de/



Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
GreyEye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2021., 07:20   #5
Upitno je i za te uređaje.
Ako taj jeftini uređaj FUNKCIONIRA dobro, u pravilu idu sa 5 godina garancije.
Da li ćeš imati 3x3000kn 15 godina ili 1x9000kn MOŽDA 15 godina, upitno je. Znam da sa ekološkog pogleda je katastrofa, ali kako stvari stoje radije biram 3x3000kn. Jer zbog garancije pouzdano znam da će biti 15 godina. Da uzmem miele mođda će trajati, a možda neće. A ako ne bude, stoji mi omča oko vrata da će popravak koštati kao nova.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2021., 16:00   #6
Gajim suprotno mišljenje.
Smuči mi se perioda kad da rikne perilica (u garanciji ili van nje) čekaj majstora pa moramo ju voditi u servis pa jel se isplati popravljati ili ne, pa odi u dućan traži novu, pa čekaj par dana da dođe, pa plati dostavu na kat ili žicaj frendove, pa jebemu imam potpuno ugradbenu perilicu i ne znam staviti frontu pa zovi stolara koji ti je slagao kuhinju, pa zbrini staru.
Garancija nije garancija kvalitete i mnogi nude 5 godina garanciju iako znaju da im više od četvrtine aparata ima kvar u tom periodu.
Također ta ekološka komponenta je zabrinjavajuća i kupci ju ne bi trebali podržavati. Nažalost,standard i sve veća sličnost mođu proizvođačima onemogućava drukčije ponašanje
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2021., 23:41   #7
Ima još jedan detalj vezan za cijenu. Osim tog dijela vezanog za trajnost proizvoda, tu je naravno i uporabna vrijednost istog.

Najčešće ta cijena ima i svoj, do jedne mjere i opravdan razlog koji proizlazi iz dodatne funkcionalnosti, kvalitete materijala i sl. Na prvu izgleda "sve je to isto", ali na svu sreću zaista nije.

Jedini uređaj u koji mislim da ne treba ulagati previše para je TV, i tu mi ima smisla mijenjat Tv svakih par godina. Neki middle level ..





Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
GreyEye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 06:29   #8
Da u kućanstvu imamo ~20% veća primanja nego sada, i ja bih gajio takvo razmišljanje. Međutim kako nemamo, nažalost imam druge prioritete.
Inače, probleme smo imali, i to više puta, samo sa Gorenje sušilicom. Ovo ostalo je mahom isto Gorenje i radi bez greške. Pomaže što je lokalni gorenje servis (slav brod) odličan i susretljiv preko svake normalne mjere.

Ali da, ti uređaji su predviđeni da će se kvariti UNUTAR garancije. To je uračunato u ionako nisku cijenu.

Problem je i što ne vjerujem današnjim premium proizvođačima da rade kvalitetno. Igrom slučaja imamo 3 suđerice, od kojih je jedna 20+ godina. I ta ne da radi bez greške, nego čak i pere najbolje. Da li bi se za bolji Bosch ili Miele ili neki drugi premium danas moglo to očekivati? Možda i da, ali nekako sam skeptičan.
Da li netko u EU radi neka standardizirana istraživanja ili nešto slično?
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.