Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 16:17   #41
Kako nema
http://www.majstorkuhar.hr/ponuda/ko...-pet-dana.html

Ja sam bila na njegovom prvom tecaju koji je bio kao uvodni, vrlo zgodno zamisljeno i vrlo ugodna atmosfera
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 22:21   #42
Škola kuhanja (radionice) u Preradovićevoj 32, www.plavi-lonac.hr

Zadnje uređivanje julia & julie : 13.11.2011. at 22:28.
julia & julie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:46   #43
Pozdrav!

Prijateljica (koja ne priča hrvatski) bi htjela završiti tečaj kuhanja u Zagrebu (ne nešto brzinsko, kroz 10 dana, nego nešto duže) i bitno joj je da nakon toga dobije neki certifikat. Može nam itko dati informaciju gdje bi to mogla? Hvala!
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 19:29   #44
Poštovanje
Vidim da je tema dignuta pa da i ja postavim pitanje
Da li bi mi netko mogao preporučit kakav tečaj kuhanja,radionicu ili nešto slično čime su zadovoljni za početnike.
Student sam, iz Zagreba. Tražim nešto što ne traje jako dugo (do nekih mjesec dana) i da nije preskupo. Pokušavam doma sa kuharicom već neko vrijeme i nede mi baš no ne odustajem, voljan sam naučiti
Don Quijote 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:54   #45
Quote:
mimi_2311 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Prijateljica (koja ne priča hrvatski) bi htjela završiti tečaj kuhanja u Zagrebu (ne nešto brzinsko, kroz 10 dana, nego nešto duže) i bitno joj je da nakon toga dobije neki certifikat. Može nam itko dati informaciju gdje bi to mogla? Hvala!
imaš prekvalifikaciju za kuhara u otv-domu. to je 3 godišnja škola za zvanje kval. kuhara.
Ima još neki vrag u Sisku, ali je skupo ko vrag.
ostalo-nula bodova

Quote:
Don Quijote 88 kaže: Pogledaj post
Poštovanje
Vidim da je tema dignuta pa da i ja postavim pitanje
Da li bi mi netko mogao preporučit kakav tečaj kuhanja,radionicu ili nešto slično čime su zadovoljni za početnike.
Student sam, iz Zagreba. Tražim nešto što ne traje jako dugo (do nekih mjesec dana) i da nije preskupo. Pokušavam doma sa kuharicom već neko vrijeme i nede mi baš no ne odustajem, voljan sam naučiti
evo imaš gore link na plavi lonac.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 17:13   #46
Frendica je dečku poklonila tečaj Gastronomada. I on i ona zadovoljni
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:04   #47
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
imaš prekvalifikaciju za kuhara u otv-domu. to je 3 godišnja škola za zvanje kval. kuhara.
Ima još neki vrag u Sisku, ali je skupo ko vrag.
ostalo-nula bodova


Hvala!!
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:48   #48
Gastronomadi - tečaj kuhanja

Kako je uvijek lakše pričati šta nije dobro, oavj put bi htio izdvojiti jedno super pozitivno iskustvo.

Na nagovor prijatelja sam upisao tečaj kuhanja preko gastronomadi.hr koji sam upravo večeras završio (anas bio zadnji sat) i osjećam obvezu da pohvalim ovu odličnu priču. Kada sam na prvu loptu pogledao cijenu 3.400,00 kn mi se učinilo nemala lova, ali sada nakon tečaja se pitam kako se uopće pokriju za te novce - svu hranu koju smo koristili (i pojeli ) do svih aparata i materijala, a najviše do ljudi koji inače educiraju profesionalne kuhare ...tako sada mislim da je više nego povoljna cijena za ono što se dobije.
Tečaj je složen u 10 dolazaka (2 puta tjedno) po tri sata, ali smo samo prvi dolazak završili nakon 3 sata, dok smo znali ostati i po 4 i pol sata.
Inzistiraju na opuštenoj atmosferi, pa smo se na kraju super skompali svi između sebe i mislim da ćemo većina i dalje ostati u kontaktu.

Kao laik u kuhanju sam prezadovoljan konceptom, jer ne inzistiraju na učenju recepta (iako ih dobijemo kroz skripte) nego su nas učili tehnikama kuhanja i konceptima u pozadini pripreme i čuvanja hrane. Sada imam osjećaj da bilo što da krenem kuhati da bi znao u kojem smjeru i na koji način koju hranu spremiti ...naravno, practice makes it perfect, pa je na meni u kojoj mjeri ću dalje vježbati (motivacija je sada veća neko ikad prije!) i koliko će to uspješno ispasti.

Eto da ne dužim, htio bi se zahvaliti odgovornom trojcu i majstorima kuhinje, a to su: Robert Ripli, Grgur Bakšić i Zoran Šimunić, a isto tako im se zahvaljujem što su nam omogućili da osim od njih učimo i od njihovih gostiju Matije Balenta i Admira Karalića.

Sve u svemu iznimno profesionalno, a opet opušteno učenje i za svaku preporuku ...definitivno idem dalje na napredne tečajeve!
Sheki10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 02:19   #49
besplatna reklama?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 09:50   #50
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
besplatna reklama?
Znao sam da će se javiti neki "zloban" komentar ...ako te interesira, javi mi se na PM, pa ti pošaljem svoje osobne podatke i slike sa tečaja (da vidiš da sam obični polaznik), izguglaj me i skužit ćeš da nemam nikakve veze sa Gastronomadima, a niti razloga niti potrebe da se bavim reklamiranjem.
Ovo je jednostavno moja osobna preporuka, pa koga zanima, neka izvoli.
Sheki10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:07   #51
Bio sam kod njih, ne na tečaju, nego sam igrom slučaja završio na jedan dan u kuhinji. I mogu potvrditi sve kaj je Sheki napisao. Radio sam sa Grgom, Šimom i Nenadom. Ekipa je odlična, opuštena i stvarno su voljni pokazati i naučiti te puno toga. S obzirom da imam neko predznanje, otkrili su mi par tehničkih stvari koje nisam znao i na kojima sam im jako zahvalan
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 11:40   #52
Ljudi bok, dižem malo temu
Kuham doma, i imam osjecaj da nakon više godina -onak, ko da je sve stalno isto...rado bi upisala neki tečaj, o Zg se radi, malo sam guglala. Nažalost Majstor kuhar nema tečajeve koji traju duže i obuhvačaju cjelinu- on bi mi svakako bio prvi izbor. Ostaju kolko vidim Gastronomadi - ima li još tko kakva iskustva? Cifra je velika te me malo strah- koliko je tečaj početnički?
Molim vas preporuke i iskustva. Hvala :klap:
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:34   #53
Ima gdje jednodnevni tecaj za finger food ?
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:33   #54
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Ljudi bok, dižem malo temu
Kuham doma, i imam osjecaj da nakon više godina -onak, ko da je sve stalno isto...rado bi upisala neki tečaj, o Zg se radi, malo sam guglala. Nažalost Majstor kuhar nema tečajeve koji traju duže i obuhvačaju cjelinu- on bi mi svakako bio prvi izbor. Ostaju kolko vidim Gastronomadi - ima li još tko kakva iskustva? Cifra je velika te me malo strah- koliko je tečaj početnički?
Molim vas preporuke i iskustva. Hvala :klap:
Kolegica je dečku, sadašnjem suprugu, poklonila tečaj Gastronomada. Bio je jako zadovoljan - učili su svašta od odabira namirnica, koje meso za što koristiti, kako rezati, temeljce...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:48   #55
Coco Nut pročitah tvoj post iz 2013.
Za Gastronomade cu se na kraju najvjerojatnije i odlučiti, jer koliko ja vidim i guglam- nažalost u Zg drugog tečaja koji obuhvača cjelinu nema. Vjerujem da je tečaj jako dobar, no jednostavno je neosnovano skup i pitanje je koliko je prikladan za ljude koji koji kuhaju kući već jedno 10 godina- pa se bojim da bi mogla masno platiti da ćujem pola toga što vec znam.
Dakle 10 dolazaka 3400 kn. 340 kn dolazak. Puta 12 polaznika- 4 somića naplate 3 sata rada s nama. Ma nek su soma potrošili na namirnice- što nisu, opet je da prostis 'ebeno preskupo. Eto- to me mući.
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:55   #56
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Coco Nut pročitah tvoj post iz 2013.
Za Gastronomade cu se na kraju najvjerojatnije i odlučiti, jer koliko ja vidim i guglam- nažalost u Zg drugog tečaja koji obuhvača cjelinu nema. Vjerujem da je tečaj jako dobar, no jednostavno je neosnovano skup i pitanje je koliko je prikladan za ljude koji koji kuhaju kući već jedno 10 godina- pa se bojim da bi mogla masno platiti da ćujem pola toga što vec znam.
Dakle 10 dolazaka 3400 kn. 340 kn dolazak. Puta 12 polaznika- 4 somića naplate 3 sata rada s nama. Ma nek su soma potrošili na namirnice- što nisu, opet je da prostis 'ebeno preskupo. Eto- to me mući.
pogledaj ovo - 356 sati za 4000 kn http://www.pou.hr/hr/index.php/obraz...-pomocni-kuhar

studenti, umirovljenici i nezaposleni imaju 15% popusta, što se može pribrojiti s još 10% popusta za plaćanje u gotovini (i upl na žiro i debitne kartice), pa te cijeli tečaj od 356 sati košta manje od tih 10 gore.

jednodnevne tečajeve ima Kuhaona, nisu jeftini, ali su brzi i kratki

Zadnje uređivanje tanveer : 09.07.2016. at 19:48.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 11:01   #57
365 sati na POU sam završila prije 15ak god, kad sam imala ludu ideju raditi kao kuharica Kad sam vidla šta je to- srećom sam se vratila nazad na fakultet
To je jako generalno i old school, nažalost jako malo prakse, tipa uk 2 tjedna po par sati(tak je bilo tad). Rade po Pellapratu, a poanta je službeni papir kojim si osposobljen, nažalost ne znanje.
Uf, nemrem vjerovat da u Zg ne postoji nitko osim Gastronomada tko obuhvača cjelinu...Ognjenović je meni super al nažalost tu i tam vodi koji tečaj, uglavnom vode njegovi ljudi. Svakako hvala na info! A jednodnevnih ima puno, to znam, još su mi Makronovini najzanimljiviji
Možda bi trebali pokrenuti da T.Šakota tu i tam ima školicu kuhanja, mislim da bi bio pun
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:38   #58
tko zna, možda su u 15 godina napravili neke promjene u sadržaju tečaja?

znači, gastronomadi, kuhaona, makronova, pučko otvoreno učilište. ima li ih još?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:38   #59
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
tko zna, možda su u 15 godina napravili neke promjene u sadržaju tečaja?
Nažalost, nisu. I dalje je sve isto. Poanta te prekvalifikacije je osposobiti što više nezaposlenih ljudi za radno mjesto pomoćnog kuhara jer je na burzi velika potražnja za njima. I to je u redu, ali definitivno nije dobar odabir za one koji žele što više naučiti o samoj gastronomiji i tehnikama kuhanja. Ja sam upisala 2015. i brzo odustala. Na predavanjima uglavnom slušaš priče profesora o njihovim radnim iskustvima. Sve je to zabavno i zanimljivo, ali nema svrhe. Kao što kaže carmenn – papir, a ne znanje.

POU ne preporučujem nikome tko stvarno želi učiti kuhati, ali onome tko želi nabrzinu steći papir s kojim se može zaposliti u nekoj kuhinji pa tamo upijati znanje – go for it.
__________________
"Unless you have an IQ higher than mine, I am not interested in what you think." - Dr. Walter Bishop (Fringe)
DaniNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:46   #60
da, smajlić je indicirao da se nadam previše... ali nada umire posljednja zamislite da je u POU u međuvremenu došao netko karizmatičan i energičan i promijenio stvari, a ljudi to ne znaju. bilo bi šteta.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.