Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 23:54   #1
Molim vas za pomoć

Ljudi, molim Vas, pomozite mi. S ovog Foruma sam prije 4 i pol godine udomila psa, ima IBD-ulcerozni kolitis (autoimuna bolest). Sada se jako pogoršalo, kod Ćirića se liječimo, pije 5 vrsta lijekova, ništa ne pomaže. Upravo sam došla od Ćirića, dug koji tamo imam je preko 2500 kuna. Sada trenutno ima jaki proljev, ne može jesti. Prije tjedan dana je bio krvavi proljev. U zadnje vrijeme sam gotovo svaki tjedan kod veta.Svaki lijek moram kupiti u ljekarni, lijekovi su jako skupi, hrana je veterinarska, isto skupa. Ja ne radim već poduže (isto imam autoimunu bolest) i nemam novaca, sva ušteđevina je otišla na psa. IBD je strahovito komplicirana bolest i ne znam kako se izvući iz ovoga. Eutanazija ne dolazi u obzir. Molim ovaj Forum, ali duboko molim da mi se pomogne. Ne tražim da mi se pokloni novac, nego posudi. Na neko razumno vrijeme. Morat ću prodati stan, a to traje. A vetu moram platiti idući tjedan, jer je cifra stvarno povelika.....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 12:16   #2
Kao prvo, cjepiva uzrokuju autoimune bolesti. Ako volite svoju životinju prestanite je cijepiti, ali i tretirati raznim otrovima u vidu lijekove koji samo razaraju jetru. Informirajte se - sve su informacije, kao i istraživanja dostupna.

Nadalje, da bi se zakrpala crijeva najbolja je prirodna prehrana - dakle nikakva opet prerađena, konzervirana i dehidrirana nego čisto meso (BARF) i zeleno lisnato povrće. To nije skuplje od bilo koje redovne pseće hrane.

Treće - organizmu je potreban detoks od svega što se u njemu nakupilo otkada metabolizam ne radi pravilno (patogeni, gljivice, bakterije, možda i virusi) i naposljetku, potrebno je umiriti upalu, ali ne antibioticima koji samo pogoršavaju stvar, a bogami niti kortikosteroidima koji uništavaju sve na svom putu.

Last, but not least, organizam treba revitaminizirati i remineralizirati jer šupljikava crijeva ne resorbiraju nutrijente iz hrane nego propuštaju toksine u krv.

Ako si zainteresirana problem riješiti prirodno i učinkovito (i svoj i pesekov), javi mi se na pm. Ja sam riješila problem autoimunosti s kojom sam se patila 10 godina a sve svoje ljubimce također liječim na taj način i svi su zdravi, vitalni i veseli (4 psa i 4 mačke). Veterinarima više ne idemo jer nemamo potrebe.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 12:38   #3
Evo...100 kuna za sada.....Molim vas da mi pomognete....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:16   #4
Još uvijek molim za pomoć.....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:19   #5
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Kao prvo, cjepiva uzrokuju autoimune bolesti. Ako volite svoju životinju prestanite je cijepiti, ali i tretirati raznim otrovima u vidu lijekove koji samo razaraju jetru. Informirajte se - sve su informacije, kao i istraživanja dostupna.

.
Čekaj, ti zbilja savjetuješ nekome ko ima psa da tog istog psa ne cijepi? Jel to nije kršenje zakona?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:03   #6
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti zbilja savjetuješ nekome ko ima psa da tog istog psa ne cijepi? Jel to nije kršenje zakona?
Jedino je bjesnoća zakonska obveza - sve ostalo nije.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 21:20   #7
Ne mogu vjerovati da mi nitko ne želi pomoći, osim jednog forumaša. A ja sam prije vama uplaćivala kada je bila frka..i po 400 kuna. Prepoznat će se u ovome oni koji su tada primili novac....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:15   #8
Zahvaljujem Ryell i bosanac2....
Molim da se ne ljutite, ali moram dizati post, možda se javi neka milosrdna duša....

Zadnje uređivanje Nina-01 : 04.07.2016. at 10:31.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:36   #9
Pošaljite mi broj računa pp pa nešto uplatim! Držite se!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:11   #10
Hvala Mala khala.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 14:57   #11
ako ju tako dugo liječiš, imaš i dosta nalaza. pa bi išlo možda lakše da staviš te nalaze, da poslikaš psa, napišeš kako se zvao na forumu, možda da ti ćirić da neki predračun, da staviš račune od lijekova koje svi već kupila. u svakom slučaju, po pravilima foruma, dužna si staviti račune. slažem se sa svime što je linalena napisala. ona ti sigurno može pomoći savjetima.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 15:58   #12
Svakako se slažem - svi stavljamo slike i račune.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 20:01   #13
Jel mi netko može pomoći i uputiti me kak se stavljaju slike, računi i ostalo?
Imam neki prastari komp i pokušala sam sada staviti nalaz biopsije, ali ekstenzija ne valja.
Račune od lijekova ne čuvam, ali imam recepte. Uzima Famosan ili Controloc ujutro i navecer, probitike Biorella Daily 2x dnevno, kotrikosteroide Medrol 1x dnevno, protuupalni lijek Sulfasalazin 3x dnevno, svakih 8 sati. Onda Legapyton-za jetru, jer su jetreni nalazi koma, onda Kreon, jer nešto ne valja sa gušteračom. Kada je proljev, onda uzima Medazol. Otišla sam prošli tjedan u Bubu kod Saše, tamo sa bila sa svojim psima 15 godina, opet je bio krvavi proljev, on uopće ne jede, moram na na silu fizički hraniti, morala sam napraviti bakteriološku pretragu stolice, negativna je, i dao je lijek Sulfadimidin 6 dana.
Monty se liječi od samog početka kada je došao k meni sa 3 mjeseca, ovdje na Forumu sam vidjela post da netko udomljava štence, i uzela sam ga. To je bilo u 3 mjesecu prije 4 godine.
Imam jedan fascik pun njegovih nalaza.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 00:25   #14
















Draga Nina, ovo sam uspjela skinuti iz vašim mailova, ukoliko nešto fali ili se duplalo, obavijestite me pa da to uredimo.

Sretno vama i pesu, šaljemo vam moja velika obitelj i ja puse
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.