Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 21:04   #1301
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio @ Armstrong je Zagorec i nije loša osoba jedino kaj ga povremeno drži taj exyu gastarbajterski sindrom.
Neke stvari se jednostavno ne gledaju kroz isplativost ili materijalnu vrijednost pa tak i te pečenjare.Meni je najbolji onaj "ciganski" roštilj od hrđavih šipki a pečenjara svaka koja je u funkciji !!
Je, zagorec sam, od rođenja . Sve ostalo
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:14   #1302
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Pa treba ti otprilike oko 1 metar, e sad hoćeš li peći unutra ili vani i hočeš li praviti boltu ili će biti ravno to ti moraš odlućiti sam.
pa pekao bi ih unutra! e sad sta ako pecem prase i jagnje,ono odozgo ce curiti na donje i tako mesati ukus,to me isto zeza... pozivam i ostale da prokomentarisu ako sta znaju oko toga!!!
fantazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:05   #1303
evo mi betonirali srednju ploču, ab ploča 3:1, na njega stavljamo cigle(stare) fugiramo i na tome ložimo, neće se peći pečenke već će biti slabija vatra, za roštilje, peke i čobance tako da neće biti nigdje šamotna cigla.Smislili smo jednostavan način da srednju ploču salijemo da bude nosiva i trajna, a to je da ciglu napustimo za pola njezine širine i ploča onda zahvaća 3-4 cm zida, znači ploča je na zidu.Namjeravam kapu saliti s stražnje strane, samo me kopka taj dimnjak, unutranja mjera mi je nekako prevelika 40x40 cm....dali tko ima drukčije riješenje...jer ako je takav dimnjak, kapa onda mora imat široki pod, a cijela pečenjara i tak i tak malih dimenzija pa će ružno izgledati.

Može savjet

evo usput skica jednog majstora koju sam ja samo kopirao, što mislite o ovome


Zadnje uređivanje seniorr : 24.05.2011. at 00:19.
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:03   #1304
moj stari je zidar i napravio je više pečenjara koje savršeno funkcioniraju i nigdje nije kupolu radio betonom već ju je zidao; ovdje na tvojoj slici je dupli posao-najprije betoniranje,a onda obzidavanje kupole
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:29   #1305
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Jadni vi. Baš mi vas je žao . Uz svu tu zejebanciju, uloženi novac, a još dok se sjetim koliko samo treba ugljena za malo mesa ispeći na roštilju. Usput na istraživanjima betonski kamini nisu uopće dobili dobre nagrade zbog drugačijeg okusa-arome.
Realno gledajući takav roštilj se ne isplati jer je rupa bez dna. Na kraju se niti žar nemože lijepo pogasiti jer za poljevanje vodom nije predviđeno, a ostaviti cijeli dan žar vani na roštilju opet nije prihvaljivo.
Na kraju dok se sve zbroji cijena i trud oko roštilja bi bez brige pokrili dva-3 vola na (improviziranom ražnju ).

Da nebi mislili da vas podje...am i ja sam se dao nagovoriti na to sr...e i još uvijek stoji u vrtu, ali neznam kad sam ga zadnji put koristio (dao sam ga sagraditi preko jedne firme s roštiljima koštao je čak preko k-eur)
Samo prizanejm ono što i sami vi u sebi na neki način predbacivate, ali mene to uopće ne dira, jer moji će svakako dogodine ići van iz vrta.
Kad mi je roštilj dojadio nabavio sam si weberovog roštilja i to je milina: mobilnost,brzina ekonomičnost,okus, ma naj naj .

Želim vam još puno puno pečenja u pečenjari .
dok vam ne dojadi-dok ga ne zguštirate
seljak odi drugdje provocirati ovdje definitivno nisi dobro došao
Ćitaj postove iznad


uživaju svome roštilju nas ostavi s mirom ti nemaš pojma šta je ekipa ,.društvo ,zajebancija

have a nice life
__________________
hated by many.................loved by few.....................respected by all
jdarko051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:44   #1306
LJudi , ako nije problem dajte mi neku informaciju gdje je najjeftinije kupiti šamotnu ciglu ?
Neki mi kažu da je i obična puna za dno dobra ?!¨
I vi koji več pečete na svojim mrcinama peke, da li je za dno dovoljno staviti 3 cm ili mora ići deblja ?
Hvala !
schox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:04   #1307
Pitanje majstorima gradnje roštilja:
Je li bolje (lakše) ploču betonirati na zidu ili napraviti šalung negdje sa strane pa kad se stvrdne samo je preseliti na zidiće?
Hvala
drveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:27   #1308
naravno da se radi na zidiću, trebal bi ti viličar da ju poslije premjestiš
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:33   #1309
mi smo kad smo radili pečenjaru gornju deku zbetonirali na tlu-ravna podloga,najlon, okvir,za prednju stranu sam stavio negativ od štukature (stiropor) tako da imam štukaturu sprijeda na ploči;jest da je bilo teško,ali nas smo je dvojica dovukli do mjesta (po okruglim cijevima, podigli i stavili na mjesto pomoću fosna po kojima smo je klizali gore ,zidarskih stolica ,cigla kojima smo podmetali fosne i podizali ,poluga ;izgledalo je nemoguća misija,ali smo je stari i ja za petnaestak minuta dobili na zid gore; time smo uštedjeli puno vremena za šalanje na licu mjesta i čekanje da se stisne beton za daljnje radove;deku smo salili prije,postavili i zidali dalje;za tri dana je bila gotova; procijeni možeš li i ti tako to odraditi
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 12:05   #1310
Quote:
schox kaže: Pogledaj post
LJudi , ako nije problem dajte mi neku informaciju gdje je najjeftinije kupiti šamotnu ciglu ?
Neki mi kažu da je i obična puna za dno dobra ?!¨
I vi koji več pečete na svojim mrcinama peke, da li je za dno dovoljno staviti 3 cm ili mora ići deblja ?
Hvala !
Grama,Baumax..

i zašto 3 cm,može i 2cm..pa ne buš 3 dana kuril non-stop..?
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:15   #1311
pa ovak i onak ste čekali da se beton stisne dole na podu prije nego kaj ste krenuli dalje zidati, kaj ne?tak je mogla ploča i gore stajati...

i neznam kakva je to pečenjara bila koju ste vi radili ali ako radi slične dimenzije koje su npr. navedene na slikama par postova iznad nema šanse da se ta ploča podigne i stavi na mjesto sam tak...

druga stvar je npr. betonaža kape za dimnjak, mada je i nju jebada dignuti gore
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:18   #1312
Namjeravam podlogu ložišta uzidati staru ciglu s običnim mortom, dali je to itko radio i koliko bi to trajalo, samo za laganije vatre ??
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:26   #1313
bilo bi dobro u tom slučaju izabrati cigle koje su malo jače 'pečene' za svaki slučaj da ne popucaju mada nebi trebale
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 19:21   #1314
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
Grama,Baumax..

i zašto 3 cm,može i 2cm..pa ne buš 3 dana kuril non-stop..?
Ha, jebi ga..jedni kažu da mora dobro odozdo isijavati da bi se peka ispekla kak treba i zato mislim da mora biti što deblja..ne ?!
schox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 21:58   #1315
Quote:
jdarko051 kaže: Pogledaj post
seljak odi drugdje provocirati ovdje definitivno nisi dobro došao
Ćitaj postove iznad


uživaju svome roštilju nas ostavi s mirom ti nemaš pojma šta je ekipa ,.društvo ,zajebancija

have a nice life
Kao prvo. Nemoj mi pisati na engleskom (fremdsprache), jer smo u hrvatskoj, to što se sad ovdje želiš pokazati svojim znanjem eng. jezika, mene ne interesira .

Ostali sudionici ove teme su uspjeli nekako doči samnom na određen jezik, tako da smo se ipak sporazumjeli bez vrijeđanja.

Iznio sam svoje mišljenje, a vi očito imate nekih svojih problema. To rješite sami sa sobom, a ne se ovdje na forumu ispuhavati i misliti da ste popili pamet cijelog svijeta.

Što se tiče seljaka. Hahaha bolje biti i seljak (to je časno) nego nitkov .
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 22:06   #1316
Quote:
seniorr kaže: Pogledaj post
Namjeravam podlogu ložišta uzidati staru ciglu s običnim mortom, dali je to itko radio i koliko bi to trajalo, samo za laganije vatre ??
Nađi staru ciglu, to je ona koja je po dimenzijama nekoliko cm veča, a na prelomu se vidi struktura u kojoj ima pijeska!
Ciglu spajaj sa glinom - ne mortom
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 11:25   #1317
Bok,,
kakvim omjerom pijeska...cementa...vapna...ma ukratko čime zidam pečenjaru. Zidat ću je starim ciglom...
hvala......htijo bih danas počet...
muraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 12:30   #1318
Imam jedan mini roštilj koji je prije 3 godine sazidan mortom i ništa nije popucalo, tu se loži mala vatra za obični roštilj, valjda neće ni ovaj popucati
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 12:40   #1319
Quote:
muraj2 kaže: Pogledaj post
Bok,,
kakvim omjerom pijeska...cementa...vapna...ma ukratko čime zidam pečenjaru. Zidat ću je starim ciglom...
hvala......htijo bih danas počet...
ja sam stavljao
9 lopata pijeska
2 lopate sipine
3-4 lopate namala(ili hidrata)
1 lopatu cementa

ali sam svaku ciglu topio u kanti vode da mi ne povuce brzo vodu iz morta...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:36   #1320
nismo čekali, ploču smo zbetonirali usput dok smo betonirali nešt drugo; nije bila tak velika kao ova na slici,ja sam od drveta napravio dodatke za zdjele sastrane
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.