Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2014., 22:01   #61
Ok, crna posuda bijela posuda...
Razumijem.

Propisi su rigorozni.

No naglasak je na tim malim prostorima koji ne moraju imati WC.
Zapravo ne, tog smo se samo dotakli... bilo bi simpatičnije da se vratimo na štrukle.

Mnogi hvale ovih tjedana njihove slatke štrukle s borovnicama, vidio sam to već na tri različita mjesta ili po portalima ili od frendice koja je jela tamo.
Iako me osobno ne privlače slatke verzije (jer sam konzerva što se tiče sira u savijačama i ostalim tjestastim 'kolačima') i volim ih jesti slane- ajde, dat ću šansu i nekoj takvoj verziji jednom.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 22:08   #62
Jel može sad opservacija glede vrhnja? Kaj ti se činilo? Onomad me zanimalo onak, informacije radi. Sad sam znatiželjna kaj vrag: ti imaš mišljenje, al ga zadržavaš za sebe, oni imaju "tajnu"...
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 22:41   #63
Moje mišljenje je da rade s vrhnjem za kuhanje, ali da možda dodaju još nešto poput kiselog vrhnja ili što već (da ne idem u teorije zavjere s mileramom ili jogurtom haha). Jesi na kraju bila ili ne?


evo ih i u članku ovog portala...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 23:32   #64
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
No naglasak je na tim malim prostorima koji ne moraju imati WC.
Ja nisam napala sam "prostor", jer ako je propis takav, nisu oni krivi, samo koriste situaciju, ali mislim da je nedopustivo imati ugostiteljski objekt gdje posluzujes hranu i pice a nema sanitarnog cvora za goste.
Dakle, osudjujem propis kao takav i one koji su takvo sto smislili/dopustili/odobrili.
Quote:
Zapravo ne, tog smo se samo dotakli... bilo bi simpatičnije da se vratimo na štrukle.
To bi bilo pamentije.
Samo predlazem da se mozda naslov malo korigira, pa da ostane tema o super mjestu za strukle, na kojem bi se moglo sire o tome...tim mjestima...nije da ih nema jos.
Na njoj bi i dalje svatko mogao o iskustvu u LaStruk, ali i o nekim drugim struklama, a da ne bude off.
Osim naravno, ako vec ne postoji bas neka tema o struklima opcenito.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 00:23   #65
Ja nisam za to. Ovo sam otvorio kao topic o konkretno ovom restorančiću kao mjestu na kojem se samo to nalazi u ponudi i s te strane je vrlo zanimljiv i unikatan i po meni zaslužuje svoj topic, a za topic o štruklima predlažem da posjetiš neku od ove dvije teme:

Ovu za lokacije po gradu (ili šire možda) s dobrim štruklima

ili

Ovu za recepte i preporuke o pripravljanju istih
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 00:29   #66
slažem se, nek tema ostane isključivo za ovaj objekt
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 06:27   #67
Nisam još bila. Slutim da će biti ziheraški, kuhani, uz kušanje zapečenih s tuđeg tanjura. U tom slučaju ne bi smjela ići sama...
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 09:18   #68
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
slažem se, nek tema ostane isključivo za ovaj objekt
U pravu ste, ocito ima tema koje se doticu strukli, pa neka ova potraje sto duze ...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 17:54   #69
Da. I nek lokal potraje sto duze jer je pravi mali polubruseni gastrodijamant u gradu. Evo me od tamo... nisam izdrzao ne naruciti zapecene slane. Nista za sad od nekih slatkih ili kuhanih... i divne su... vrlo ukusne i podatne. Super.
Konobar jako simpatican (zapravo oba... ali jedan pogotovo... smijesan je u svojoj... pozitivnoj cudnoci- povucen, tih no i na ualuzi itd. da sad ne lamentiram). Zasigurno ce se svidjeti Patki. Obojica.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 20:40   #70
oho... dakle brade su u igri... a nista, morat ce se na rucak tamo u subotu nakon tavana
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 00:53   #71
dečko i ja smo bili 3 x dosad i svaki je put bilo dosad sve slatke uzeli, idući su put slane na meniju...osoblje super
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 14:00   #72
od danas imaju terasu

https://www.facebook.com/14239840211...type=1&theater
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 15:11   #73
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Samo mala ispravka- terasa funkcionira već nekoliko dana (ne znam točno da li duže od 3 dana, ali 3 dana sigurno).
Mislim terasa... to su tri stola. Ali fukncioniraju super u toj maloj uličici. S drug strane, Nokturno bi tu ugurao minimalno 6 stolića s mini stolcima.
A preporuka od mene im je da i oni probaju ugurati bar još 1 stol, jer to mogu nekako u cik cak. Kad bijah prije 2 dana bilo je ugodno popunjeno popodne. Čim se neko digao, neki su sjeli (unutra je bilo znatno manje ljudi). Šta ti je terasa u pro(ljetno) doba.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 18:26   #74
Jučer oko sedam sve bilo zauzeto. Konobar smotan - ne zna reći za koliko bi možda mogao biti slobodan stol, ne zna nositi tacnu. Kao da prvi put konobari. Valjda će naučiti.
Jeli smo zapečene slatke i s borovnicama (ja). Vrlo su fini.
Jedino su prevrući kada stignu pa treba čekati i puhati

Dečko trebao na wc, dali mu ključ i poslali "negdje unutra". Isključio sam se kada je počeo opisivati neki ormar koji mu se svidio na tom putu
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 20:28   #75
konobari su vlasnici i po struci nisu konobari, završili su dif, pa se sigurno još uhodavaju...al dobro je da ima gostiju, da ne bi propalo brzo...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 22:52   #76
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
konobari su vlasnici i po struci nisu konobari, završili su dif, pa se sigurno još uhodavaju...
skroz su simpa a strukli su super ja sam jela s borovnicama, decko slani sir. jedino sto su na stol dosli fakat vreli, a ja sam bila gladna

jedva cekam probat ostale.. i zanima me kakve ce sve specijale imat..
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 20:18   #77
otkad je otvoren ovaj topic, jedu mi se ti strukli. mislim da nikad u zivotu nisam jela strukle, osim jednom u jednom hotelu u istri, u okviru pansionske vecere. nije lose, to je neki rodjak bureka. i zanimljivo, uz burek mi nikad na pamet nije palo ista drugo osim jogurta, a uz ovo sam tukla matovilac. to mi je tad izgledalo nenormalno, al evo vidim da ima jos koji uz strukle jedu zelene salate
kad dodjem u zg jednog lepog dana, jescu tu.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 15:19   #78
Bila jučer i bila je gužva - čekali smo slobodan stol i cijelo vrijeme dok smo bili uglavnom je netko čekao stol. Probali slane i s borovnicom i problemčić - to pliva u vrhnju. Pojela sam možda četvrtinu, malo više, i više nisam mogla - ne slažem se baš s masnim, premasnim masnoćama. Čovjek bi očekivao da će difovci nekako to na zdraviju verziju okrenuti. Ali sve kaj nisam mogla pojesti, zapakiraju za van, tako da se iskoristilo doma...
Pozitivna stvar - čim je konobar primjetio da sam popila vodu bez pitanja je pokupio čašu i donio je punu. Svaka čast. Ne znam da sam to igdje doživjela, inače ih treba za rukav vući.
Ako ništa, isplati se ići dečece pogledati, sa štruklima ili bez njih.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:51   #79
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
to pliva u vrhnju. Pojela sam možda četvrtinu, malo više, i više nisam mogla - ne slažem se baš s masnim, premasnim masnoćama. Čovjek bi očekivao da će difovci nekako to na zdraviju verziju okrenuti. .
a sa čime premazati-prelijati štrukle nego s vrhnjem a da bude zdravije-manje masno?? baš mi ništa ne pada na pamet- nekako mi se čini da štrukle s jogurtom baš i nebi bile nešto
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 19:18   #80
bila neki dan i probala štrukle s borovnicama meni je bilo taman vrhnja da su zasitne, jesu! zasitne, ali fineee, ufff! ma, štrukle rulaju!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.