Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 11:24   #1121
Quote:
Bayleaf :P kaže: Pogledaj post
Radi se o maturalcu, Španjolska. turistička agencija Speranza.

Maturalac je koštao 4000. Platila sam 3500. Želim odustati od maturalca. Sredinom 8 mj je. Ali se bojim da mi ne vrate samo 20%. Nemam nikakav problem u obitelji, bolesti i slično. Ne želim ići zbog osobnih razloga. predomislila sam se. Kaj reći.
Jel postoji mogućnost da mi vrate sve?
Ima li itko nekih iskustava. Ako ima neka kaže što prije. Hitno je.

Mislim da ti neće vratiti ništa. Vraća se 80% i to samo u slučaju bolesti, elementarne nepogode i sl. i naravno to im moraš dokazati.
Evetnualno ako nađeš nekoga tko će ići umjesto tebe, onda bi se to na taj način možda moglo riješiti.....


Ruku na srce, tak odustajati od puta bez pravog razloga, s time da cijena nije mala, po meni je zaista neozbiljno.

Zadnje uređivanje PAULA123 : 05.05.2012. at 11:28. Reason: xxxxx
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 16:32   #1122
Quote:
Bayleaf :P kaže: Pogledaj post
Radi se o maturalcu, Španjolska. turistička agencija Speranza.

Maturalac je koštao 4000. Platila sam 3500. Želim odustati od maturalca. Sredinom 8 mj je. Ali se bojim da mi ne vrate samo 20%. Nemam nikakav problem u obitelji, bolesti i slično. Ne želim ići zbog osobnih razloga. predomislila sam se. Kaj reći.
Jel postoji mogućnost da mi vrate sve?
Ima li itko nekih iskustava. Ako ima neka kaže što prije. Hitno je.
http://www.speranza.hr/maturalci/pdf1.html
na 38-oj stranici piše što ako odustaneš
-xxx- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:05   #1123
Extra-tours

Pozdrav svima!
Zanima me ima li netko iskustava sa dotičnom agencijom?
Naime, mi smo uplatili, ali se oni nama ne javljaju već mjesec dana i ne rade im telefoni, a još je samo par dana do polaska pa nas panika hvata.
FuzzyMince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:01   #1124
Vječiti Pariz

Muž i ja bismo htjeli podijeliti naše predivno iskustvo sa našeg putovanja u Pariz preko agencije Mondo.
Odlična organizacija putovanja, hotel, maksimalno iskorišteno vrijeme i nadasve fantastična vodička Jadranka, prepuna znanja i informacija, ljubazna, komunikativna i duhovita. Ne samo da nam je sve pokazala nego nam je i sve najbolje savjetovala! Možda nekom zatreba !


Quote:
FuzzyMince kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zanima me ima li netko iskustava sa dotičnom agencijom?
Naime, mi smo uplatili, ali se oni nama ne javljaju već mjesec dana i ne rade im telefoni, a još je samo par dana do polaska pa nas panika hvata.
NJUŠKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 14:19   #1125
mi smo zapikirali putovanje Beč, Bratislava, Budimpešta preko Kompasa, ne čini mi se puno 1300 kn po osobi za 4 dana. jel tko išao s njima na tako nešto?

inače, mi smo zadnje putovali s Azur toursom, i to isto u Beč, bilo je super i organizacija na nivou, vodič prvo malo samozatajan, al kad nas je malo upoznao onda je bilo super. al se sjećam da smo od njih zapravo samo kupili aranžman, a tko je bio organizator, toga se ne mogu sjetiti

inače već 3 godine ljetujemo preko neke agencije, i nikad nismo imali problema
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 13:27   #1126
Quote:
mucica1981 kaže: Pogledaj post
mi smo zapikirali putovanje Beč, Bratislava, Budimpešta preko Kompasa, ne čini mi se puno 1300 kn po osobi za 4 dana. jel tko išao s njima na tako nešto?
išla sam ja ali ne u kombinaciji, već svaki grad posebno. gle, oni imaju dobre buseve, odlične vodiče, solidne hotele. mislim da nemaš straha

osobno mislim da se svakog agenciji može dogoditi zajeb, i da ih je većina više manje okej. naravno sve ovisi o tome što tražiš. tako ja nikad ne bi putovala sa algom i njima sličnima. znam da se dosta ljudi žali na sunačni odmor, iako nisam s njima nigdje bila.
moji favoriti su atlas i kompas, i uglavnom putujem preko njih.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:40   #1127
vip travel novi su ,koliko mi se čini ,dali tko ima neku informaaciju o njima.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 09:33   #1128
to ti je nova agencija, preuzela ih je jedna firma kojoj je generalturist ostao dužan. inače, oni su u bogovićevoj, tamo gdje je bila poslovnica od generalturista, i zaposlenici su također od gt-a.
koliko je meni poznato, mislim da oni samo preprodaju tuđe aranžmane, nisam sigurna da li imaju vlastitu produkciju.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 18:44   #1129
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
to ti je nova agencija, preuzela ih je jedna firma kojoj je generalturist ostao dužan. inače, oni su u bogovićevoj, tamo gdje je bila poslovnica od generalturista, i zaposlenici su također od gt-a.
koliko je meni poznato, mislim da oni samo preprodaju tuđe aranžmane, nisam sigurna da li imaju vlastitu produkciju.
thanks u Rijeci su u stom prostoru di je bio Generalturist i isti su djelatnici ,imaju veliku ponudu aranžmana,znači da ih smatram pouzdanima
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 12:51   #1130
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
haha, bila i ja u toj poslovnicu u av. mallu prije godinu dana..zanimalo me jedno krstarenje..ispalo je da znam vise od njih o tome (jer sam prije toga istrazivala na netu) ali nisu znale nista osnovno, cijenu za neke odredjene termine.
ostavila sam im mail, nikad se nisu javile.
Sa zakašnjenjem reakcija na ovo: imali smo potpuno jednako iskustvo!
a) jedva zainteresirana djelatnica
b) nijedan konkretan podatak nismo dobili
c) na mail nikad ništa nije došlo
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 12:58   #1131
Quote:
partizanka kaže: Pogledaj post
ima li tko kakvih iskustva sa agencijom "Bravo(putovanja)"?
Osobno nemam s putovanjem, ali je sestra od moje prijateljice išla na Maldive s njima. Bili su izuzetno zadovoljni, stekli su dojam da je čovjek iz agencije s kojim su pregovarali vrlo dobro upućen što je najbolje za Maldive.
Što se mene tiče, tražio sam ih neke ponude, ali ono što sam dobio bilo je 10-15% skuplje nego drugdje gdje sam tražio istovrsnu ponudu. Na mail odgovaraju u vrlo prihvatljivom roku.
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:00   #1132
www.lastminutecentar.com

Negdje u svibnju prošle godine netko je postavio upit za iskustva s lastminutecentar.com u Zagrebu, ali nisam našao odgovor. Malo sam kopao po njihovoj stranici i stvarno ima dobrih aranžmana, ali bih volio da se netko javi tko je doista uzeo aranžman i otputovao.
Unaprijed zahvaljujem.
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 20:21   #1133
Jammark iz Zg

Ima li ko iskustava sa turistickom agencijom Jammark iz Zagreba na dalekim destinacijama?
Da li ispostuju ono sto uplatis ili ...
Poydrav
costelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 08:57   #1134
Quote:
costelo kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustava sa turistickom agencijom Jammark iz Zagreba na dalekim destinacijama?
Da li ispostuju ono sto uplatis ili ...
Poydrav
Koliko znam oni rade za svjetske agencije i prodaju njihove aranžmane. Išli smo prošle godine preko njih i bilo je više nego OK. Miljenko si je stvarno dao truda i sve nam je sredio. Nije bilo nikakvih problema. Ja ih preporučujem. I ove godine smo uplatili Gap preko njih.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:25   #1135
Quote:
navalentna kaže: Pogledaj post
I mene zanima Integral!!!!

Nedavno sam putovala sa Kompasom i razočarana sam, od hotela, busa, do vodiča! Bila sam u Pragu.
Sada se dvoumim između Integrala i Generalturista...
Što se Kompasa tiče, totalno razočaranje. Prošle godine uplatili smo tjedan dana Lisabona preko njih, noćenje i doručak u hotelu. Karte su nam sa stalnim izlikama poslali dan prije puta. Kad smo došli na Pleso, 2 prijateljice povučene su sa strane, putovnice su im isticale mjesec-dva nakon našeg povratka s putovanja,a za Portugal je potrebno da putovnica vrijedi 3 mj nakon datuma povratka (čini mi se). Ljubazna teta na šalteru zvala je neku službu u Portugalu,za dopuštenje da se moje frendice ipak puste na ukrcaj. Srećom Portugalci su nas pustili,a nisu morali. Kao što je teta sa šaltera rekla, dan prije bila je slična situacija s djevojkama koje su putovale za Budimpeštu i iz istog razloga nisu se smjele ukrcati u avion. Dakle,prvi veliki kiks Kompasa. Ako smo platile agenciji da nam organizira putovanje,očekujemo da nas upozna s ključnim preduvjetima putovanja i da pođu od pretpostavke da prvi put putujemo avionom i na određenu destinaciju.
Ove godine odlučile smo se opet za istu destinaciju, krenule kupiti karte, kad smo opet nabasale na Kompas jer je on generalni zastupnik TAP-a u Hrvatskoj. Kupile smo karte kod njih i ovaj put si put organizirale same za duplo manji budžet. Ali to nije sve, evo danas, 2 dana prije putovanja,igrom slučaja doznajemo da se red letenja promijenio,a Kompas nas nije obavijestio. Tako da smo imale 3 nevažeće karte za let. To smo doznale od prijateljica koje također idu u Portugal,a karte su kupile preko druge , manje, agencije. U svakom slučaju, karte su kupile pred par mjeseci i njihove karte su u redu s važećim redom letenja. Da s njima nismo ušle u diskusiju oko karata, pitam se kojim bismo to letom mi za par dana putovale.
Dakle, iako kažu "nikad ne reci nikad", sad sa sigurnošću mogu reći da više n i k a d neću nigdje s Kompasom jer su vrlo neozbiljni.
AntiKompas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 06:19   #1136
A jeste provjerile s TAP-om red letenja? Jer ako su one kupile karte prije par mjeseci sa ospravnimm redom letenja vi ih nakon toga niste mogli kupiti sa krivvim redom letenja.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 13:48   #1137
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
A jeste provjerile s TAP-om red letenja? Jer ako su one kupile karte prije par mjeseci sa ospravnimm redom letenja vi ih nakon toga niste mogli kupiti sa krivvim redom letenja.
Mi smo kupile prije njih karte, u tome i jest problem. Što su one par mjeseci imale ispravnu kartu, dok svo to vrijeme nas nitko o promijeni iz Kompasa nije obavijestio. Dobile smo sada ispravne karte s ispirkom da im je (Kompasu) praksa 2 dana prije puta poslati karte,ukoliko se mijenjao red letenja.
AntiKompas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 14:05   #1138
Pa ne kužim zašto ste kupovale karte preko Kompasa (imale loše iskustvo s njima), zašto niste kupile karte direktno na internet stranici od TAP?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:37   #1139
Quote:
AntiKompas kaže: Pogledaj post
Ove godine odlučile smo se opet za istu destinaciju, krenule kupiti karte, kad smo opet nabasale na Kompas jer je on generalni zastupnik TAP-a u Hrvatskoj. Kupile smo karte kod njih i ovaj put si put organizirale same za duplo manji budžet. Ali to nije sve, evo danas, 2 dana prije putovanja,igrom slučaja doznajemo da se red letenja promijenio,a Kompas nas nije obavijestio. Tako da smo imale 3 nevažeće karte za let. To smo doznale od prijateljica koje također idu u Portugal,a karte su kupile preko druge , manje, agencije. U svakom slučaju, karte su kupile pred par mjeseci i njihove karte su u redu s važećim redom letenja. Da s njima nismo ušle u diskusiju oko karata, pitam se kojim bismo to letom mi za par dana putovale.
Dakle, iako kažu "nikad ne reci nikad", sad sa sigurnošću mogu reći da više n i k a d neću nigdje s Kompasom jer su vrlo neozbiljni.
Kompas je predstavnik TAP-a za hrvatsku.

Što se tiče promjene reda letenja, isti slučaj sam imala i ja, međutim...kako sam ja kupila karte preko neta (direkto preko TAP-a) na mail mi je stigla obavijest o promjeni leta (pomakli odlazni sa 7.15 na 9.15), kako nas je išlo puno, neki su dobili na mail odmah i promjenjenu kartu, a neki samo obavijest.

Kako sam bila među ovima koji su samo dobili obavijest, nazvala sam predstavništvo TAP-a kod nas, znači Kompas (iako nisam preko njih kupila), pitala o čemu se radi, objasnili da i stara karta vrijedi (isti je broj karte) ali su mi poslali na mail i novu. Poanta priče, u biti nije ni bitna ta karta, glavno da imaš pravi info kada ti ide avion, ionako na aerodromu dovoljno pokazati putovnicu (npr. ja nisam karte ni pokazivala, već mi je samo putovnicu gledala) i bez problema dobila boording pass..

Znači propust Kompasa kada si već kupila preko njih što te nisu obavijestili, ali postojeća karta nije ti nevažeća.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 18:11   #1140
Ja sam jednom putovala preko Milleniuma i imam samo preporuke za njih
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.