Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 11:28   #21
Quote:
plimpi kaže:
rješenje iz katastra sam dobio s datumom 15.12.2006. dobio sam ga na kućnu adresu 19.12., a žalbeni rok teče od dana kada svima kome je poslano dobiju rješenje. e sad, jedan od posjednika je u srbiji i još nije stigla povratnica, a navodno je i umro... ali ako sve bude ok, i bez žalbi, puzdam se u ono da će u gruntovnici uzeti datum rješenja, dakle 15.12.... a što drugo...

jesi ti riješio svoje?
moje je u katastru gotovo a u gruntovnici je predmet "U radu"
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:30   #22
Quote:
zed_alive kaže:
...a može i hiperbola
kužim...u biti, trebao bi ti neki okruglasti profil za brid umjesto pravokutnog, ako tako nešto postoji, ili vraški dobar majstor
pitao sam na par mjesta, i nisam našao takav profil...
bit će mi pouzdat se u majstora... jao...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:38   #23
Quote:
Codegun kaže:
evo, ja ću, nisam još do toga došao na kući ali za početak...
Hoču 10cm stiropora, koje su varijante završnog premaza, koji je najbolji?
Koliko košta koja varijanta s 10cm stiropora?
Da li se obli zidovi naplačuju više?
Kako se stavlja stiropor (ili vuna) na oble zidove?
Da li boje mogu biti skroz po želji ili postoje samo određene nijanse?
Kako se računa kvadratura za fasadu, mislim da prozore?

Sigurno ću se sjetiti još toga...
završni premaz je silikat putz,najbolji i najsigurniji.Međutim prija silikata moraš prave ljude nać da odrade postavljanje mrežice pravilno jer sam vidio i smijao se nekim firmama kako to rade i neznaju.
i gledaj stiropor ti se računa ovako po kvadratu; 1 cm stiropora debljine po kvadratu je 1 marak,ja sve računam u markama jer je to tako ostalo.Znači 10 cm stiropor je negdje oko 40 kuna po kvadratu kad ga kupuješ ti.
A na oble zidove nije problem stavit stiropor na oble zidove baš sam ja prija mjesec dana radio neku zgradu u Splitu sa oblim zidovima.
a prozori do dva kvadrata se ne izbijaju znači računaju se u kvadrat fasade,a ako su veći onda se posebno računaju.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:40   #24
Quote:
prle69 kaže:
imam i ja...
da li stiropor (stirodur) ukopava u zemlju? koliko duboko? kako reagira s vodom?
Nisam razumio tvoje pitanje,ali stiradur se obično stavlja pri zemlji jer je vodonepropusan i tvrd radi djece koja znaju udarat nogom u fasadu.Međutim niti jedan materijal neće propusti vodu kad se ugradi silikat na njega jer je on vodonepropusan
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:45   #25
Quote:
blue_one kaže:
Imam i ja

Ja imam malo kompleksnije pitanje i evo ga:
Kuća je na dvije etaže i toplinska izolacija nije baš naj sjajnija i sada mene zanima da li je moguće i ako je koliko je takva izveda komplicirana (zakukuljena za napraviti i za naplatiti) da se baci termo fasada SAMO NA 1 ETAŽU (prizemlje). Čuo sam da je to jebada za raditi i da se radije manim tog posla, pa me sada zanima drugo, treće , n-to mišljenje

Ajde hvala

Nije istina,ako postoji ikakva dilatacija između prvog i drugog kata nije ama baš nikakav problem,a ako i ne postoji onda malo je skuplje jer se triba doradit malo i namučit oko dilatacije na etažam ali nije to toliko komplicirano i skupo.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:53   #26
plimpi pozdravljam te,drago mi je da si se javio na moju temu. Što se tiče ćoškova sve se more napravit,ja imam živce za sve,samo kako sam ti prija rekao,triba vidit i objasnit dali se to može napravit super ili ima ono nešto što jebe stvar.Ali ko oće može sve,malo volje i truda ja sa svojim ekipam još nisam naletio na neku reklamaciju ili nezadovoljstvo mojim radom.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:56   #27
a kao što se prave lukovi na zidovim tako i ćoškove možeš napravit
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:11   #28
Quote:
antetg kaže:
a prozori do dva kvadrata se ne izbijaju znači računaju se u kvadrat fasade,a ako su veći onda se posebno računaju.
ante, kako se to posebno računaju otvori veći od 2 kvadrata?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:00   #29
Quote:
antetg kaže:
niti jedan materijal neće propusti vodu kad se ugradi silikat na njega jer je on vodonepropusan
nije niti može biti točno.
kao i svaki drugi putz koji se navlači gletaricom te se poslije strukturira tako i silikatni putz ostaje porozan.
potpuno vodonepropusnim ga nećeš učiniti niti sva dva premaza fasadnom bojom.
postoji način kojim se kritični dijelovi mogu učiniti vodonepropusnim, ovdje gdje ja radim fasade se to podrazumijeva pod PRAVILO no ja ti to jednostavno ne želim reći.

& da, nedaj se smetati, samo i dalje odgovaraj na pitanja...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:20   #30
Quote:
mr X kaže:
nije niti može biti točno.
kao i svaki drugi putz koji se navlači gletaricom te se poslije strukturira tako i silikatni putz ostaje porozan.
potpuno vodonepropusnim ga nećeš učiniti niti sva dva premaza fasadnom bojom.
postoji način kojim se kritični dijelovi mogu učiniti vodonepropusnim, ovdje gdje ja radim fasade se to podrazumijeva pod PRAVILO no ja ti to jednostavno ne želim reći.

& da, nedaj se smetati, samo i dalje odgovaraj na pitanja...
mr X, ovo je hrvacka i ovdašnje silikatpuc žbuke su vodonepropusne. zašto? zato što tako kažu majstori, i basta
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:26   #31
Quote:
antetg kaže:
završni premaz je silikat putz,najbolji i najsigurniji.Međutim prija silikata moraš prave ljude nać da odrade postavljanje mrežice pravilno jer sam vidio i smijao se nekim firmama kako to rade i neznaju.
i gledaj stiropor ti se računa ovako po kvadratu; 1 cm stiropora debljine po kvadratu je 1 marak,ja sve računam u markama jer je to tako ostalo.Znači 10 cm stiropor je negdje oko 40 kuna po kvadratu kad ga kupuješ ti.
A na oble zidove nije problem stavit stiropor na oble zidove baš sam ja prija mjesec dana radio neku zgradu u Splitu sa oblim zidovima.
a prozori do dva kvadrata se ne izbijaju znači računaju se u kvadrat fasade,a ako su veći onda se posebno računaju.
nisi mi rekao ono najbitnije, cijene.
Kako ili gdje bih ja mogao saznati kako se trebaju raditi pojedine faze?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:48   #32
Quote:
zed_alive kaže:
ante, kako se to posebno računaju otvori veći od 2 kvadrata?
kutna vinkla po metru
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:49   #33
Quote:
Codegun kaže:
nisi mi rekao ono najbitnije, cijene.
Kako ili gdje bih ja mogao saznati kako se trebaju raditi pojedine faze?

poslat ću ti na tvoj mail
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:52   #34
Evo mrX ja vidim da si i ti jedna firma koja nije znala šta je žbuka do nazad 7-8 godina.
Ja sam iz kraja gdje ljudi samo to rade i od toga žive i pola europe su izgradili i moj ujak je u hrvatsku prvi doveo karbon i rofix u hrvatsku ima 15-16 godina,dok je još emisija nediljom na tvu bila SEDMA NOĆ,ako se sjećaš.Nemoraš me ti učiti kako se šta radi
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:55   #35
Quote:
antetg kaže:
kutna vinkla po metru
pa sad ti vidi
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:55   #36
imaju dvi vrste žbuka,silikatna i silikonska,niti jedna propušta vodu i ja nemam potrebe farbat fasadu silikatnom bojom,to se radi kad se edel navuče na vanjski dio kuće.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:56   #37
Quote:
antetg kaže:
poslat ću ti na tvoj mail
jedino sta me donekle zanima ide privatno ...
onda si mogao stavit svoju emajl adresu pa neka te ljudi privatno kontaktiraju
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:58   #38
Quote:
moja-kucica kaže:
pa sad ti vidi
pa po dužnopm metru,ako je prozor 5 kvadrata,onda se računa dužina vinkala oko prozora kojima ti napraviš špale,a ona se naplaćuju po metru.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:00   #39
pa mislio sam ti to detaljnije objasnit i poslat na tvoj mail,ali ti se ljutiš onda evo reko sam ti sada ukratko
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:04   #40
Quote:
antetg kaže:
pa po dužnopm metru,ako je prozor 5 kvadrata,onda se računa dužina vinkala oko prozora kojima ti napraviš špale,a ona se naplaćuju po metru.
gle, ti pricas baustelski a meni treba hrvatski..
ovo "špale" ce ti razumit tvoj kolega baustelac iz dalmacije (jer u zagorju se kazu špalete) a "vinkala" itd. "mogu samo da se dosećam" sta bi reko onaj iz "tesne kože"
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.