Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 14:15   #1
bušenje uha i mijenjanje naušnice

bok ljudi!

imam kratko pitanje- danas sam bušila uho jer mi je zaraslo, a zaboravila sam proceduru- koliko se dugo naušnica mora nositi, kad ju se smije promijeniti i sl.

nešto mi se čini da ju se prvih dana ne smije vaditi, a onda ju se neko vrijeme vadi i čisti, ali se i dalje samo ona nosi.

može malo podsjetnik koliko traje koji vremenski period?

hvala!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:36   #2
zasto nisi pitala covjeka koji ti je busio uho? ali nema veze... kazu oko 1.tjedan,ali ja nosim uvijek 2,3 tjedna... pa kad ti dobro zaraste mjenjas nausnicu! a sta ce tice ciscenja netko svaki dan,netko i ne cisti,to je do tebe...
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:49   #3
zato što smo se uplele u razgovor o naušnicama od 3000 kn pa sam se smotala i zaboravila. sjetila sam se nekih 20 min i par kilometara kasnije. da, idiot

oke, hvala!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:12   #4
Bušenje ušiju

Na tražilici nigdje nisam našla, pa se ispričavam ak mi je promaklo... Naime, već sam najmanje tri puta bušila uši, i svaki put bi se nešto dogodilo. Kad sam bila mala, prerano sam izvadila naušnice pa je zaraslo, drugi put sam išla stavit neke naušnice od pite-boga-čega (prije isteka od 2 tjedna) pa se upalilo, a treći put sam odguglala rok- i svejedno su se uši upalile... I sad me zanimaju vaša iskustva- dal ima smisla pokušat i četvrti put ili ak se upale jednom, upalit će se svaki put ? Jel treba probat bušit s nekim drugim metalom..?
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:01   #5
Quote:
Kamena kaže: Pogledaj post
Na tražilici nigdje nisam našla, pa se ispričavam ak mi je promaklo... Naime, već sam najmanje tri puta bušila uši, i svaki put bi se nešto dogodilo. Kad sam bila mala, prerano sam izvadila naušnice pa je zaraslo, drugi put sam išla stavit neke naušnice od pite-boga-čega (prije isteka od 2 tjedna) pa se upalilo, a treći put sam odguglala rok- i svejedno su se uši upalile... I sad me zanimaju vaša iskustva- dal ima smisla pokušat i četvrti put ili ak se upale jednom, upalit će se svaki put ? Jel treba probat bušit s nekim drugim metalom..?
ja sam nedavno bušila uši i ista priča, više ni sama ne znam kaj da radim, ajde sad se kao smirilio, ali stalno moram imat neštao u ušima inače mi rupe odmah zarastu...
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 14:15   #6
ja na ušima imam 14 rupa - više ne koristim niti jednu.. uvijek se prvo malo upali - kod svakog zbog nekog drugog metala (ja sam, vjerovali ili ne, reagirala na zlato)..s vremenom prođe.. samo treba rupe njegovati, čistiti alkoholom, pravilno raspoređivati vremena stavljanja i skidanja naušnica... i mislim da nikad ne možeš fulati s kirurškim čelikom. Samo ih treba stalno dezinfcirati.

Jednom kad zarastu, uz uvjet da si ih s puno strpljenja njegovala, nećeš više imati problema.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 10:41   #7
ja od malena imam probusene usi...uvijek nosila zlatne karikice al kad sam stavila jednom bizuteriju strasna alergijska reakcija...jedva se tog rijesila
kasnije nakon godinu dvije opet stavila zlato i sve ok.
al evo prije 2 god probusila na jednoj resici jos 2 rupe i medjutim te su mi vijk onak malo upljenje...nije crveno al uvijek izlazi malo tekucine...cesce se i cepovi stvaraju..
al sad sam navikla tak da mi ne smeta vise
ne valja bas puno ceprkati po rupicama jer se ona jako iritira i jos vise upali
tak je bar meni
zato samo povremeno vadim nausnice i operem resicu u sapuno
mislim radidmo to svi inace svaki dan....hehe ali i 2 puta tjedno vadim nausnice i ocistim
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:33   #8
evo mene natrag s priličnim problem, pa bih molila pomoć ako je netko imao ovakvo iskustvo.

prije nego mi je uho zaraslo, dok sam bila mlađa (prije 5-6 god) sam mogla bez problema nositi bižuterijske naušnice. kada sam bušila uho taj put kada sam i napisala post, ujutro sam se probudila s duplo većim uhom i završila na hitnoj na rebru. tada sam skinula naušnicu, pila tablete (penicilin) za svaki slučaj i nosila oblog. to je splasnulo.
pošto zaista želim probušeno uho (jer mi se sviđaju naušnice, jbg ) pitala sam doktoricu kako mogu spriječiti upalu slijedeći put kada ga bušim. žena nije mogla doći sebi da sam ju to pitala jer to kakti nije relevantan medicinski problem beš mi sve.
reko, dobro riješit ću to sama.
otišla sam u istu zlatarnu gdje sam bušila, žene mi rekoše da ne buše zlatom nego medicinskim čelikom koji je pozlaćen i da ne bi trebalo biti problema (razvila se teorija da je loše zlato, ali sam naušnicu prebacila u drugo uho koje nije reagiralo- dakle, metal je ok). i rekle su mi koju da antibiotsku kremu uzmem za prvih par dana.
probušila i kupila mast betrion. to je bilo negdje u 4. mjesecu. uho nikako da zaraste. zaraslo je dok nisam micala naušnicu, onda sam pokušala staviti drugu naušnicu, raskrvarila i odustala. čekala još. onda sam na moru uspjela staviti naušnicu prije par tjedana i sve prošlo oke. nakon toga sam u dva navrata (prije desetak dana) opet nosila bižuterijske naušnice, uz dezinfekciju, vraćanje medicinke i mazanje betrionom.
jučer sam se slučajno povukla za uho i skužila da boli. nije bilo crveno, ali kada sam pogledala stražnji dio, skužila sam da se ugnojilo. izvadila sam naušnicu, očistila, dosta je krvarilo, istisnula gnoj, namazala betrionom i vratila naušnicu. još uvijek je ugnojeno i boli, ali manje nego jučer.

ima li tko iskustvo ili ideju što da napravim? stvarno želim to probušeno uho ali nemam pojma zašto tako reagira. u tom sam uhu čak imala dvije dodatne naušnice- u hrskavici i na prijelazu u hrskavicu i ne znam koji mu je vrag

help?

(ispričavam se na duljini, htjela sam biti detaljna)
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 22:46   #9
joj jebemu probushene ushi sto puta na kvadrat
od 8 pirseva koje sam imala i sad neke imam mene jedino na ovom svijetu uvijek muche probushene ushi
eto ti opet lijeva uska opet upaljena

uuuuurrrrrrggggghhhhhhh
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 23:05   #10
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
evo mene natrag s priličnim problem, pa bih molila pomoć ako je netko imao ovakvo iskustvo.

prije nego mi je uho zaraslo, dok sam bila mlađa (prije 5-6 god) sam mogla bez problema nositi bižuterijske naušnice. kada sam bušila uho taj put kada sam i napisala post, ujutro sam se probudila s duplo većim uhom i završila na hitnoj na rebru. tada sam skinula naušnicu, pila tablete (penicilin) za svaki slučaj i nosila oblog. to je splasnulo.
pošto zaista želim probušeno uho (jer mi se sviđaju naušnice, jbg ) pitala sam doktoricu kako mogu spriječiti upalu slijedeći put kada ga bušim. žena nije mogla doći sebi da sam ju to pitala jer to kakti nije relevantan medicinski problem beš mi sve.
reko, dobro riješit ću to sama.
otišla sam u istu zlatarnu gdje sam bušila, žene mi rekoše da ne buše zlatom nego medicinskim čelikom koji je pozlaćen i da ne bi trebalo biti problema (razvila se teorija da je loše zlato, ali sam naušnicu prebacila u drugo uho koje nije reagiralo- dakle, metal je ok). i rekle su mi koju da antibiotsku kremu uzmem za prvih par dana.
probušila i kupila mast betrion. to je bilo negdje u 4. mjesecu. uho nikako da zaraste. zaraslo je dok nisam micala naušnicu, onda sam pokušala staviti drugu naušnicu, raskrvarila i odustala. čekala još. onda sam na moru uspjela staviti naušnicu prije par tjedana i sve prošlo oke. nakon toga sam u dva navrata (prije desetak dana) opet nosila bižuterijske naušnice, uz dezinfekciju, vraćanje medicinke i mazanje betrionom.
jučer sam se slučajno povukla za uho i skužila da boli. nije bilo crveno, ali kada sam pogledala stražnji dio, skužila sam da se ugnojilo. izvadila sam naušnicu, očistila, dosta je krvarilo, istisnula gnoj, namazala betrionom i vratila naušnicu. još uvijek je ugnojeno i boli, ali manje nego jučer.

ima li tko iskustvo ili ideju što da napravim? stvarno želim to probušeno uho ali nemam pojma zašto tako reagira. u tom sam uhu čak imala dvije dodatne naušnice- u hrskavici i na prijelazu u hrskavicu i ne znam koji mu je vrag

help?

(ispričavam se na duljini, htjela sam biti detaljna)
Imam ja iskustvo. Ne mogu ti tvrditi sto posto, al možda si alergična na taj metal od kojeg se proizvode one "kukice" na bižuterijskim naušnicama. Ja ne mogu nosit bižuteriju, čak ni metalne rajfove ili remenje koje ima metalnu kopču. Nema ti druge nego nosit nakit od pravog zlata ili srebra. Čula sam za još jedan trik, da se ta "kukica" premađe bezbojnim lakom, al ne znam jel to funkcionira, nisam probala. Ili pokušaj nositi zlato ful dugo dok to sve u potpunosti ne zaraste, možda onda neće doć do infekcija.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:35   #11
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Imam ja iskustvo. Ne mogu ti tvrditi sto posto, al možda si alergična na taj metal od kojeg se proizvode one "kukice" na bižuterijskim naušnicama. Ja ne mogu nosit bižuteriju, čak ni metalne rajfove ili remenje koje ima metalnu kopču. Nema ti druge nego nosit nakit od pravog zlata ili srebra. Čula sam za još jedan trik, da se ta "kukica" premađe bezbojnim lakom, al ne znam jel to funkcionira, nisam probala. Ili pokušaj nositi zlato ful dugo dok to sve u potpunosti ne zaraste, možda onda neće doć do infekcija.
ne znam, logično mi je da, ako sam alergična jednim uhom, trebala bih biti i drugim, to je ono što me muči. jedno uho prihvaća naušnicu bez problema, drugo ne od zadnjeg bušenja.

thnx.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:51   #12
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ne znam, logično mi je da, ako sam alergična jednim uhom, trebala bih biti i drugim, to je ono što me muči. jedno uho prihvaća naušnicu bez problema, drugo ne od zadnjeg bušenja.

thnx.
a-a...meni isto samo lijevo radi probleme, nije to alergija, onda bi bila na oba uha, vishe akupunkturna tocka koja je probusena
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:16   #13
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
a-a...meni isto samo lijevo radi probleme, nije to alergija, onda bi bila na oba uha, vishe akupunkturna tocka koja je probusena
probušeno je na istom mjestu gdje je bila stara rupica

kako ti rješavaš svoje upale?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:13   #14
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
probušeno je na istom mjestu gdje je bila stara rupica

kako ti rješavaš svoje upale?
nikak brate mili, pizdim
ne nosim rincice par dana i povuce se jer kad se upali je tolko bolno da uopce ne mogu provuci rincicu kroz rupicu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:39   #15
Aha, na jednom uhu samo, to sam skroz previdjela... Da, onda ne znam. Možda jedno zrasta teže od drugog pa je slonije infekcijama. Ja ti savjetujem da nosiš samo nakit od zlata, to će ti se sredit onda.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 01:02   #16
Bušenje uha

nisam stvarno znala gdje da ovo stavim, al nekako mi izgleda da ide u zdravlje pa eto

naime zeljela bi sama probusiti uho
http://bodypiercingsafe.com/blog/wp-...ch-255x300.jpg
(ovu rupu iznad cvjetica)
da li to mogu uopce porbusiti sama?
i je li opasno da to busim sama, jer ipak je to blizu hrskavice...
aleks_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 16:43   #17
nemreš to sama radit

lijepo otiđi u tattoo salon i tam si izabereš koji nakit hoćeš i tam ti to striček napravi
ovak sama si moreš napraviti infekciju i onda će biti pomažiii!!!!!!!!!!!!!!!
lily26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 17:01   #18
ma nije problem to, nije mi prvi put da se "busim"
imam sterilnu iglu i nakit, samo me zanima bili tu smjela busiti,s obzirom da je tkivo tanko i da je blizu hrskavice
aleks_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:14   #19
Bušenje uha

Pozz svima, ovako, želim bušit uho i sa jedne i sa druge strane, no imam neki retard problem, prije 7-8 godina sam otišao bušiti uho, i sve ok, probušio mi je uho s pištoljem, mislim ne sjećam se bio sam kinder jaje, tj klinac, i još uvijek imam tu rupicu na uhu (ožiljak) jer znam da mi je za 2-3 tjedna odmah rupica zarasla, kao, meni mama rekla da ja nemogu bušiti uho, jer bi mi zaraslo odma, jel to istina ili kenja ? znači, dal mogu ja bušit uho jbt, imam normalne uši, ali neznam zakaj je to rekla. Hvala unaprijed
Robzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:21   #20
Quote:
Robzo kaže: Pogledaj post
Pozz svima, ovako, želim bušit uho i sa jedne i sa druge strane, no imam neki retard problem, prije 7-8 godina sam otišao bušiti uho, i sve ok, probušio mi je uho s pištoljem, mislim ne sjećam se bio sam kinder jaje, tj klinac, i još uvijek imam tu rupicu na uhu (ožiljak) jer znam da mi je za 2-3 tjedna odmah rupica zarasla, kao, meni mama rekla da ja nemogu bušiti uho, jer bi mi zaraslo odma, jel to istina ili kenja ? znači, dal mogu ja bušit uho jbt, imam normalne uši, ali neznam zakaj je to rekla. Hvala unaprijed
mozes busit naravno
samo moras nosit minđe od nehrdajuceg celika tzv "medicinke" dok ti vleho ne zaraste, potom si mozes stavit sta te volja! ako imas malo jacu granicu boli to si mozes i sam doma napravit ili pitat nekog ko ima zeludac
ja sam si usi solo busio
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.