Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 15:17   #21
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
jos nema odgovora?
Budimo strpljivi. I mene zarko interesira.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:22   #22
Nema tu ljudi moji zakona... To se zove bračna zapreka... Recimo, ti znaš da je cura transsexualac... i povičeš iz svega glasa... ja znam to i to... brak nije valjan. ili ako znaš da su u krvnom srodstvu, ili da su već bili u nekom brako za koji se ne zna, ili da imaju neke druge uvjete koji po kanonskom zakoniku zabranjuju sklapanje ženidbe između dvoje ljudi. Takvih događaja je rijetko, ali postoji ta pravno-kaknonska jezična formacija za slučaj da zaista dođe do nekih od gore nabrojanih slučajeva.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:13   #23
Znaci aku u zadnji cas mladozenjin otac ustane i kaze "Umm ovo ipak treba prekinut... jel... ovaj... I ona mi je kcer..."
Sammael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:33   #24
dakle, moze i moja stara za vrijeme mog obreda reci da se protivi braku pa ga onda niti ne bude?
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 22:47   #25
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
dakle, moze i moja stara za vrijeme mog obreda reci da se protivi braku pa ga onda niti ne bude?
ne to je nemoguće, ukoliko ne postoji zakonski razlog, to što joj se tvoj dragi ne sviđa nema nikakve veze sa zakonom
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 07:45   #26
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Nema tu ljudi moji zakona... To se zove bračna zapreka... Recimo, ti znaš da je cura transsexualac... i povičeš iz svega glasa... ja znam to i to... brak nije valjan. ili ako znaš da su u krvnom srodstvu, ili da su već bili u nekom brako za koji se ne zna, ili da imaju neke druge uvjete koji po kanonskom zakoniku zabranjuju sklapanje ženidbe između dvoje ljudi. Takvih događaja je rijetko, ali postoji ta pravno-kaknonska jezična formacija za slučaj da zaista dođe do nekih od gore nabrojanih slučajeva.
A sta je s naslovom teme? ...ako ima netko protiv neka kaze sada ili zauvijek suti..., kad se iasta izrice?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:30   #27
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
zanima me koliko kod vjencanja u crkvi stoji ta recenica kad netko ima protiv braka dvoje ljudi?
da li se zaista sprijeci sam cin vjencanja ili je to samo forme radi?
Možeš misliti, pogotovo ako neko sačmarom mladoženji češka rebra.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:51   #28
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
zanima me koliko kod vjencanja u crkvi stoji ta recenica kad netko ima protiv braka dvoje ljudi?
da li se zaista sprijeci sam cin vjencanja ili je to samo forme radi?
Ne; mislim da je u pitanju ako je ta osoba već za nekog udata/oženjen, verena ili obećana. Tako da u tom slučaju nije moguće venčanje u Crkvi.
__________________
ΘΕΟΔΟΥΛΕΙΑ

EXSTRA ECCLESIAM nulla salus
Leo I Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.