Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 12:17   #1
Question Zvanje nakon gimnazije?

Ove godine zavrsavam 4.razred gimnazije u Rijeci. Zanima me postoje li i gdje, tečajevi/programi u Rijeci s kojima se stječe zvanje tj. da upisuju u radnu knjižicu. Premišljam se oko faxa, zelim se eto sto prije zaposliti a nakon gimnazije nemam nikakvu struku. Recimo postoji li igdje u Rijeci ili u okolici tečajevi (kao skraćena srednja) za npr. frizerstvo, masazerstvo i sl. zanimanja s kojim bi po zavrsetku imala to u struci? Hvala..
black_angel16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 12:34   #2
strucna titula poslije gimnazije: sveznajući ništkorist
__________________
to be or not to be...
Q83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 12:37   #3
Pri upisu gimnazije se pretpostavlja nastavak školovanja na fakultetu jer ona daje samo opće znanje.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 12:40   #4
Pa dobro, ali sigurno postoje i tečajevi s kojim se stječe srednja stručna sprema u trajanju od nekoliko mjeseci. Zanima me, ako tko ima iskustva s Armom-školom za masiranje..ako sam dobro razumjela nude upis u radnu knjižicu..ili ako znate za neku sličnu školu..
black_angel16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:12   #5
Quote:
black_angel16 kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ali sigurno postoje i tečajevi s kojim se stječe srednja stručna sprema u trajanju od nekoliko mjeseci. Zanima me, ako tko ima iskustva s Armom-školom za masiranje..ako sam dobro razumjela nude upis u radnu knjižicu..ili ako znate za neku sličnu školu..
ne preporučujem slične tečajeve...gubljenje vremena, a i novaca, a s nikakvim učinkom
ako oćeš nešto završiti brzo, upiši npr Porezni studij. Traje 2 god...nakon toga barem imaš diplomu. U Zg se to studira na Društvenom veleučilištu, sigurna sam da toga ima i u Rijeci. Mislim da ti je bezveze zbog lijenosti (ili nečeg sličnog) ne upisivati nešto poslije. Znam dosta ljudi koji su nakon gimnazije otišli na burzu, pa se danas užasno kaju što barem nešto nisu probali jer za gimnazijalce nema posla
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:20   #6
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
ne preporučujem slične tečajeve...gubljenje vremena, a i novaca, a s nikakvim učinkom
ako oćeš nešto završiti brzo, upiši npr Porezni studij. Traje 2 god...nakon toga barem imaš diplomu. U Zg se to studira na Društvenom veleučilištu, sigurna sam da toga ima i u Rijeci. Mislim da ti je bezveze zbog lijenosti (ili nečeg sličnog) ne upisivati nešto poslije. Znam dosta ljudi koji su nakon gimnazije otišli na burzu, pa se danas užasno kaju što barem nešto nisu probali jer za gimnazijalce nema posla
pa dobro, nek ti ljudi sada upisu nesto. nikada nije kasno... najalakse je kukati kak bi bilo kad bi bilo
__________________
to be or not to be...
Q83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:22   #7
Quote:
Q83 kaže: Pogledaj post
pa dobro, nek ti ljudi sada upisu nesto. nikada nije kasno... najalakse je kukati kak bi bilo kad bi bilo
Nakon 5 god rada...kasno im je. Nisu više za učenje, nisu nikada ni bili dobri učenici. Neki imaju obitelj, ali svi žale što su na minimalcu i što ih većina ljudi ne poštuje. Zato mislim da se treba potrudit dok se može, jer to osigurava barem malo svijetliju budućnost.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:47   #8
ja sam zavrshila jezichnu gimnaziju i meni pod zanimanje ne pishe nishta, a pod spremu srednja shkolska sprema.
moj savjet je da probash na neki fax, ako ti se svidi super ako ne uvijek mozhesh neki techaj upisati.
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:45   #9
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nakon 5 god rada...kasno im je. Nisu više za učenje, nisu nikada ni bili dobri učenici. Neki imaju obitelj, ali svi žale što su na minimalcu i što ih većina ljudi ne poštuje. Zato mislim da se treba potrudit dok se može, jer to osigurava barem malo svijetliju budućnost.
nije nikada kasno, zasto bi bilo kasno ako se ima zelje, volje. Pa ni uz obitelj. Pravo i ekonomija su puni starijih studenata. Šta je pet godina od mature
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:50   #10
zvanje-----> 0
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:06   #11
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
zvanje-----> 0
lijepa naša Hrvatska...
native is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:09   #12
Nemojte stat na gimni... Nema od tog niš...
Ako si se odlučila prije 4 god u gimnu, nastavi!
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 20:56   #13
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
nije nikada kasno, zasto bi bilo kasno ako se ima zelje, volje. Pa ni uz obitelj. Pravo i ekonomija su puni starijih studenata. Šta je pet godina od mature
Nemaju svi novaca s kojima mogu financirati školovanje
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:44   #14
a onda su na to trebali misliti prilikom odabira gimnazije!!
angel_idek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 13:05   #15
Quote:
angel_idek kaže: Pogledaj post
a onda su na to trebali misliti prilikom odabira gimnazije!!
slažem se...ali sa 14 god ne možeš odmah odrediti čime ćeš se baviti
prilikom odabira srednje najčešće roditelji odlučuju, a i netko recimo može biti super zainteresiran za učenje u osnovnoj, a u srednjoj mu se promijene svjetonazori.
Znam jednu curu koja je bila upravo takva...u osnovnoj super učenik, u 1. srednje također...kasnije je upala u negativno društvo...jedva završila srednju. Probala je upisati fax koji je htjela (Učiteljsku) no nije uspjela i nije sljedeće godine pokušavala i već 4 godine konobari i sada joj je žao što se nije u srednjoj potrudila. Ali šta je tu je
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:30   #16
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
slažem se...ali sa 14 god ne možeš odmah odrediti čime ćeš se baviti
prilikom odabira srednje najčešće roditelji odlučuju, a i netko recimo može biti super zainteresiran za učenje u osnovnoj, a u srednjoj mu se promijene svjetonazori.
Znam jednu curu koja je bila upravo takva...u osnovnoj super učenik, u 1. srednje također...kasnije je upala u negativno društvo...jedva završila srednju. Probala je upisati fax koji je htjela (Učiteljsku) no nije uspjela i nije sljedeće godine pokušavala i već 4 godine konobari i sada joj je žao što se nije u srednjoj potrudila. Ali šta je tu je
da ali, ne dobivas bodove samo na ocjene iz srednje, dobivas i na znanje na prijemnom. Mislim da je najmanji problem zaraditi lovu (i gimnazijalcima) konobaris, radis u trgovini i za godinu dana imas nesto para ako se zelis skolovati.
A ta cura ocito nije bila dovoljno zagrijana......da je zeljela pokusala bi ponovno, mislim nije joj ni sada kasno
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.