Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2009., 12:05   #41
pa u ovoj nasoj jadnoj drzavi nista ne postoji i nis nije izljecivo. bogami je ovo deprimantno jako
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 14:25   #42
Quote:
Ono sto si ti napisala nisam nigdje cuo, vidio,ni procitao u nijednoj knjizi koja se bavi tom tematikom.. tako da je meni to jos uvijek.. hm? Al' dobro.. kad se sjetim iskustava zena sa seksualnim problemima i kako su se ginekolozi postavljaliprema tome, ne bih se cudio.. to je kod nas jos uvijek jako nepostojece podrucje..
Gle meni je to reko ginekolog, a pošto nisam u medicini ni najmanje, nisam ga išla osporavati, jer sam kontala da čovjek zna o čem priča. Ja nisam rekla da je to 100% tako jer još nisam niti bila kod sexologa, samo sam prenijela ono što je on rekao,,a sad ako je debil neš izmislio onda ne znam čemu vodi naša medicina!???!!
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 14:31   #43
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
Gle meni je to reko ginekolog, a pošto nisam u medicini ni najmanje, nisam ga išla osporavati, jer sam kontala da čovjek zna o čem priča. Ja nisam rekla da je to 100% tako jer još nisam niti bila kod sexologa, samo sam prenijela ono što je on rekao,,a sad ako je debil neš izmislio onda ne znam čemu vodi naša medicina!???!!
a je li ti preporučio nekog određenog seksologa i gdje, u kojem gradu? ili govori onako napamet, "generalno", a tebi ostavlja da pronađeš seksologa?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 14:39   #44
Ma ne ide se seksologu, nego seksualnom terapeutu, odnosno psihoterapeutu koji se bavi seksualnim problemima...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 14:47   #45
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ma ne ide se seksologu, nego seksualnom terapeutu, odnosno psihoterapeutu koji se bavi seksualnim problemima...
OK - to.
zanima me je li joj preporučio nekog određenog, u stilu "imam ja kolegu, on radi tako i tako, i postiže dobre rezultate".... ili joj je preporučio samo "mala, snađi se, moraš naći nekog seksualnog terapeuta".
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 15:30   #46
ne,,nije mi nikog preporučio,,samo je rekao da u ZG ima boljih terapeuta nego ovdje kod nas u OS... nažalost
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 15:45   #47
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
OK - to.
zanima me je li joj preporučio nekog određenog, u stilu "imam ja kolegu, on radi tako i tako, i postiže dobre rezultate".... ili joj je preporučio samo "mala, snađi se, moraš naći nekog seksualnog terapeuta".
A iskreno netko tko joj isprica onako nesto sumnjam da ima kolegu koji se time bavi, a i da ima trebala bi pobjec od njega,,,
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 16:45   #48
haha... a vidit ću kak izgleda terapija pa ću javit,, kako god bilo, ja se samo nadam da će pomoć,,i bilo bi lijepo kad bi se u ovaj forum javile žene koje su imale taj problem i uspješno ga izlječile,,,
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 18:30   #49
Savjeti su vam
Quote:
probaj se razbit prije, al posteno
đizs,da to napravi ne bi se više mogla seksati od rana u rodnici,silovala bi sama sebe! žena ako nije vlažna, stijenke rodnice nemaju zaštitu,odnosno i malo trenje je strašno bolno...treba se prvo znači raskrvariti dobrano da bi uživala.

Quote:
Nemrem se suzdržati da neš ne blebnem
A da probaš u guzu?
podražaj nije isti. zamisli da netko tebe u guzu i usporedi to s osjećajem penetracije oralnog zadovoljavanja ili masturbiranja. i nema problema s guzom nego sa rodnicom. cura se ne može opustiti kad penetrira u njenu rodnicu, mogu misliti što bi doživjela s guzom. neke žene koje mogu ovo prvo se teško opuštaju za seks u guzu,a gdje ona...
Quote:
Objasni partneru da čuvaš djevičanstvo (ili nešto slično ) i samo to dolazi u obzir prije braka
najbolji način da steknete povjeenje u nekoga toliko da se opustite jest da se pravite da ste netko drugi. Zašto bi se ona forsirala???? Tko kaže da se mora seksati. I uostalom zašto bi bila u vezi s nekim kome nije stalo do nje,njenih emocija i psiholoških potreba i stanja,s nekim kome mora lagati da je sve uredu kad je najmanje uredu. Čak i da to učini,misliš da bi riješila problem kad bi ušla u brak i napokon mogla "dati svoje djevičanstvo njemu"? Što bi mu onda slagala???
Quote:
Moj savjet je da nađeš nekog tko će te napaliti ko prasicu
Nije problem u napaljivanju,cura se može navlažiti,no u trenutku penetracije organizam zablokira,jer doživi svojevrsni šok. Da ju neznam ni ja koliko napali i da predigra traje vječno,nema koristi jer poanta nije u napaljivanju,nego osjećaju sigurnosti,povjerenja,intime,slobode, a to ne može imati s nekim tamo jebačem koji ju doživljava kao lutku za napuhavanje. Ona ne treba još jednog oca.
Quote:
Inace cuo sam da bez obostranog istovremenog orgazma ne mogu se "praviti" muska djeca...


Quote:
trebas se opustiti.. provaj s malo alkohola
Kakvi ste vi to ljudi da savjetujete drugima da duboke psihološke probleme riješavaju alkoholom???! Nije ni čudo što je društvo kvragu otišlo... Ona ne treba potiskivati i ignorirati problem. Niti zamagliti ga alkoholom. Nije sloboda da do kraja života moraš biti pijan kako bi se sekaso jer se bojiš suočiti sa sobom!
Quote:
Nema tog tipa koji će te sad vodat godinu dana za ruku i dati ti vremena da se opustiš,, nemaju oni strpljenja kad im testosteron udari u glavu (nažalost)...
Postoje takvi tipovi,imam jednog,i imala i riješila isti problem. Bez psihijatra,isključivo s njim. Samo treba puno hrabrosti i sposobnosti biti iskren otvoren i izravan prema sebi i drugome,a ne muljati. Čim osjetiš potrebu za muljanjem znači da ta osoba nije za tebe.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 11:02   #50
nemaš pojma koliko sam sretna što sam napokon pročitala da je netko to izlječio a sorry šta ulazim u detalje ali kako si to uspijela izvesti?,,ne znam kak misliš to "treba puno hrabrosti i sposobnosti biti iskren",,,ja sam svakom dečku s kojim sam bila u vezi odmah rekla u prvih tjedan dana da ja imam vaginizam,,oni obično ni ne znaju što je to pa moram objasniti i uvijek je ista reakcija i odgovor " ma to ti još nisi našla onog koji zna kako treba" ,,i eto dosad nijedan nije znao kako treba tako mi bude krivo što mi veze propadaju jer sam ja nesposobna i puna nekakvih strahova od ne znam ni sama čega.. Mislila sam jedno vrijeme da je možda zbog straha da bi mogla ostat trudna,pa sam počela piti kontracepciju no ni to mi nije pomoglo...ne znam zašto zablokiram i koliko god se ja trudila opustiti,,neće i neće...
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 12:45   #51
sve je u našoj psihi... težak problem..
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:50   #52
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
nemaš pojma koliko sam sretna što sam napokon pročitala da je netko to izlječio a sorry šta ulazim u detalje ali kako si to uspijela izvesti?,,ne znam kak misliš to "treba puno hrabrosti i sposobnosti biti iskren",,,ja sam svakom dečku s kojim sam bila u vezi odmah rekla u prvih tjedan dana da ja imam vaginizam,,oni obično ni ne znaju što je to pa moram objasniti i uvijek je ista reakcija i odgovor " ma to ti još nisi našla onog koji zna kako treba" ,,i eto dosad nijedan nije znao kako treba tako mi bude krivo što mi veze propadaju jer sam ja nesposobna i puna nekakvih strahova od ne znam ni sama čega.. Mislila sam jedno vrijeme da je možda zbog straha da bi mogla ostat trudna,pa sam počela piti kontracepciju no ni to mi nije pomoglo...ne znam zašto zablokiram i koliko god se ja trudila opustiti,,neće i neće...
Čuj,ja nisam ni znala da se to tako zove. Nisam ni znala simptome stručno objasniti. Znam samo da me vraški peklo i da nisam mogla izdržati ....
Mislim da nije samo poanta biti iskren prema partneru,nego ponajprije sebi. Doslovno prodrijeti u srž problema. Nakon toga trebaš naći "pravu osobu". Za ovo prvo ti mogu pomoć,no prava osoba obično nađe tebe, u trenutku kad najmanje očekuješ i kad si na jednom od vrhunaca samospoznaje. I kad se ne bojiš biti sam. Kada snagu počneš crpiti iz sebe,ne iz okoline,bliskih i manje bliskih ljudi,muškaraca,roditelja.
Mogu ti dati "natuknicu" ne savijet,nisam sigurna koliko sam kompetentna za davanje savijeta,napose ovako,svi smo individue,moj uzrok tome nije isti kao i tvoj. No ovako općenito...prije svega NEMOJ NI SLUČAJNO IKAD VIŠE POMISLITI DA SI TI ZA NEŠTO NESPOSOBNA! Tebe nešto koči. Ali sposobnost nije upitna. Ja sam imala dosta loših iskustava i to u ranijoj dobi i doslovno me sve to trgalo. Imala sam hrpu drugih problema,osim tog sa seksualnošću. Ono što nama društvo prodaje jest ta umjetna percepcija seksualnosti. Odvajaju psihu(duhovnost,emocije,osobnost) od seksualnosti. A to je neodvojivo. I onda nam se događa da nam je seksualnost blokirana,zbog čega se osjećamo bespomoćno i frustrirano,a zapravo blokiran nam je protok emocija, slojeviti dijelovi psihe. Doživljavaj svoju zakočenost kao posljedicu,ne kao uzrok problema. Pomoći ti ne mogu da saznaš što ti se događa s psihom,toplo preporučam da isključiš vanjski svijet i dobro penetriraš u svoju psihu. Prestani tražiti i biti s muškarcima. Ne trebaju ti sada. Jednostavno nisi spremna na njih. Ne možeš biti spremna na građenje odnosa s nekim kad još nisi izgradila sebe. Ili barem osnove. Ponavljam,nije osnova seksualnost nego CIJELA TI. Zaboravi na seks. Radi na sebi,upoznaj se, udalji se od veza i vezica. Smanji na najmanju moguću razinu razmišljanje i posvećenost drugima. To ti je ona meditacija o kojoj govore. Nije to samo fraza. Čovjek kad je primoran biti sam sa sobom, doživljava snažne promjene. Ovako te samo ometaju gluparije nepotebne. Puniš se informacijama koje nisu bitne za tvoju psihu a zanemaruješ onaj ključni dio sebe.
Uglavnom, napravi to zbog sebe, a i tako da kad te pronađe "onaj pravi" da budeš,jača,mudrija,svjesnija i sposobnija raditi skupa s njim na tom problemu. Kažem "onaj pravi",jer svi ovi koji ti kažu
Quote:
ma to ti još nisi našla onog koji zna kako treba"
nisu za tebe. Nisu za onu pravu tebe ispod prividne tebe. Jer, da se ti poznaješ,i da se oni poznaju i da su sposobni tebe upoznati ne bi im palo na pamet to reći.
Nakon proživljenih burnih odnosa s muškarcima(jer kako se nisam mogla prepustiti,stalno sam bila neuhvatljiva,promjenjiva,čudljiva,nisam se mogla vezati,a voljela sam i zaljubljivala se) , rekla sam dosta i doslovno prekinula sve veze i odlučila se posvetiti sebi. Rekla sam si da mi muškarac ne treba, a ako jednog dana upoznam svoju srodnu dušu biti će to predivno,no neće mi to biti glavni cilj u životu,ja samu sebe stavljam na prvo mjesto. Uostalom, i ako se ne postavim tako svaka veza će mi u budućnosti propasti, pa možda i ona s onim pravim.
A kada takva osoba naiđe, reći će ti nešto tipa:"znaš li kako se to riješava? Ako ne znaš, postoji li način da saznaš? Ako ti mogu nekako pomoći reci ne srami se. Seks ćemo prakticirati u mjeri u kojoj ti to možeš/želiš... A dok ne shavtimo oboje o čemu se radi i dok ne nađemo riješenje,možemo ga prakticirati na druge načine,ne penetracijom,a ako ni za to nisi spremna,maziti ćemo se. volim te i stalo mi je do tebe. naći ćemo zajedno put ka riješenju,kao partneri. neću te manje voliti jer ti je teško. nisam s tobom jer si savršena ili jer trebaš biti to za mene, nisam s tobom zato da nešto ševim,nego da nešto gradim s tobom,prođem sve faze odnosa,uspone i padove. privlačiš me seksualno,ali to nije jedino što me privlači kod tebe. Ispunjavaš me kao osoba ne kao objekt. "
Ja sam prvih godinu dana se samo mazila i ljubila s njim, sjedili bismo satima goli i pričali o filozofskim temama, nekad čak ne bih mogla izdržati ni lizanje,pa je stao svaki puta kad bih to zatražila i ne radio frku oko toga.
Drugu godinu smo započeli s penetracijom, i kad ne bih mogla više stali bismo. Otvarali smo se jedno drugome,plakali satima zajedno. Kad sam shvatila u čemu je problem, ni onda se nisam mogla opustiti,to je bio tek prvi korak. Znala sam se rasplakati za vrijeme seksa. A onda se samo jedan dan dogodio toliki naboj emocija,žudnje,povjerenja,ljubavi,slobode,otvoreno sti,ranjivosti. Uživala sam. i doživjeli smo moboje orgazam,svako po dva puta.
Uglavnom ima načina i postoji rješenje. Poanta je samo u tome da se ne trudiš opustiti,jer to ne vodi nikamo. NEĆEŠ USPJETI. Ti ne postojiš da bi zadovoljavala nekog. Voli se.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:57   #53
ma nema sanse. ja idem u opatice aj bok.
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:07   #54
ja sam prestara za te promjene iako, imam mali trik s kojim otjeram te "policajce" i glave
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:01   #55
"dersette" hvala ti puno na riječima podrške i na svim savjetima,,,ja se nadam da će skoro naići taj "pravi" uz kojeg ću uspijet riješit taj svoj problem...još jednom hvala puno i blago se tebi što si pronašla takvog dečka,,nedaj ga !!!
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:01   #56
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post

Mislim da nije samo poanta biti iskren prema partneru,nego ponajprije sebi. Doslovno prodrijeti u srž problema. Nakon toga trebaš naći "pravu osobu". Za ovo prvo ti mogu pomoć,no prava osoba obično nađe tebe, u trenutku kad najmanje očekuješ i kad si na jednom od vrhunaca samospoznaje. I kad se ne bojiš biti sam. Kada snagu počneš crpiti iz sebe,ne iz okoline,bliskih i manje bliskih ljudi,muškaraca,roditelja.
NEMOJ NI SLUČAJNO IKAD VIŠE POMISLITI DA SI TI ZA NEŠTO NESPOSOBNA! Tebe nešto koči. Ali sposobnost nije upitna. Ja sam imala dosta loših iskustava i to u ranijoj dobi i doslovno me sve to trgalo. Imala sam hrpu drugih problema,osim tog sa seksualnošću. Ono što nama društvo prodaje jest ta umjetna percepcija seksualnosti. Odvajaju psihu(duhovnost,emocije,osobnost) od seksualnosti. A to je neodvojivo. I onda nam se događa da nam je seksualnost blokirana,zbog čega se osjećamo bespomoćno i frustrirano,a zapravo blokiran nam je protok emocija, slojeviti dijelovi psihe. Doživljavaj svoju zakočenost kao posljedicu,ne kao uzrok problema. Pomoći ti ne mogu da saznaš što ti se događa s psihom,toplo preporučam da isključiš vanjski svijet i dobro penetriraš u svoju psihu. Prestani tražiti i biti s muškarcima. Ne trebaju ti sada. Jednostavno nisi spremna na njih. Ne možeš biti spremna na građenje odnosa s nekim kad još nisi izgradila sebe. Ili barem osnove. Ponavljam,nije osnova seksualnost nego CIJELA TI. Zaboravi na seks. Radi na sebi,upoznaj se, udalji se od veza i vezica. Smanji na najmanju moguću razinu razmišljanje i posvećenost drugima. To ti je ona meditacija o kojoj govore. Nije to samo fraza. Čovjek kad je primoran biti sam sa sobom, doživljava snažne promjene. Ovako te samo ometaju gluparije. Puniš se informacijama koje nisu bitne za tvoju psihu a zanemaruješ onaj ključni dio sebe.Uglavnom, napravi to zbog sebe, a i tako da kad te pronađe "onaj pravi" da budeš,jača,mudrija,svjesnija i sposobnija raditi skupa s njim na tom problemu. Kažem "onaj pravi",jer svi ovi koji ti kažu nisu za tebe. Nisu za onu pravu tebe ispod prividne tebe. Jer, da se ti poznaješ,i da se oni poznaju i da su sposobni tebe upoznati ne bi im palo na pamet to reći.
Nakon proživljenih burnih odnosa s muškarcima(jer kako se nisam mogla prepustiti,stalno sam bila neuhvatljiva,promjenjiva,čudljiva,nisam se mogla vezati,a voljela sam i zaljubljivala se) , rekla sam dosta i doslovno prekinula sve veze i odlučila se posvetiti sebi. Rekla sam si da mi muškarac ne treba, a ako jednog dana upoznam svoju srodnu dušu biti će to predivno,no neće mi to biti glavni cilj u životu,ja samu sebe stavljam na prvo mjesto. Uostalom, i ako se ne postavim tako svaka veza će mi u budućnosti propasti, pa možda i ona s onim pravim.
A kada takva osoba naiđe, reći će ti nešto tipa:"znaš li kako se to riješava? Ako ne znaš, postoji li način da saznaš? Ako ti mogu nekako pomoći reci ne srami se. Seks ćemo prakticirati u mjeri u kojoj ti to možeš/želiš... A dok ne shavtimo oboje o čemu se radi i dok ne nađemo riješenje,možemo ga prakticirati na druge načine,ne penetracijom,a ako ni za to nisi spremna,maziti ćemo se. volim te i stalo mi je do tebe. naći ćemo zajedno put ka riješenju,kao partneri. neću te manje voliti jer ti je teško. nisam s tobom jer si savršena ili jer trebaš biti to za mene, nisam s tobom zato da nešto ševim,nego da nešto gradim s tobom,prođem sve faze odnosa,uspone i padove. privlačiš me seksualno,ali to nije jedino što me privlači kod tebe. Ispunjavaš me kao osoba ne kao objekt. " Ja sam prvih godinu dana se samo mazila i ljubila s njim, sjedili bismo satima goli i pričali o filozofskim temama, nekad čak ne bih mogla izdržati ni lizanje,pa je stao svaki puta kad bih to zatražila i ne radio frku oko toga.
Drugu godinu smo započeli s penetracijom, i kad ne bih mogla više stali bismo. Otvarali smo se jedno drugome,plakali satima zajedno. Kad sam shvatila u čemu je problem, ni onda se nisam mogla opustiti,to je bio tek prvi korak. Znala sam se rasplakati za vrijeme seksa. A onda se samo jedan dan dogodio toliki naboj emocija,žudnje,povjerenja,ljubavi,slobode,otvoreno sti,ranjivosti. Uživala sam. i doživjeli smo moboje orgazam,svako po dva puta.
Uglavnom ima načina i postoji rješenje. Poanta je samo u tome da se ne trudiš opustiti,jer to ne vodi nikamo. NEĆEŠ USPJETI. Ti ne postojiš da bi zadovoljavala nekog. Voli se.
Prekrasan post
Dodala bih i ja nešto,ali sve je rečeno,a sve više bi bilo suvišno...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:27   #57
Quote:
RedRose5 kaže: Pogledaj post
ja sam prestara za te promjene iako, imam mali trik s kojim otjeram te "policajce" i glave
a koji je to trik..ja bi znala????
bubicamaja21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:19   #58

i pa uz lijepu glazbu..
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:31   #59
nije mi se dalo čitati cijeli topic, jesi se uspjela jebucnut na kraju?

ako nisi, preporucio bi partnera kojeg voliš, malo alkohola, lagane muzike i puno petinga.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:51   #60
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
nije mi se dalo čitati cijeli topic, jesi se uspjela jebucnut na kraju?

ako nisi, preporucio bi partnera kojeg voliš, malo alkohola, lagane muzike i puno petinga.
"lee.." to i je tako... nekad je alkohol brži put, ali nije rješenje problema
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.