Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 18:45   #1
Thumbs down U Sloveniji blokiran HRT2 u vrijeme EURO2008

Opet dežela i opet priča o potlačivanju "južnjaka":
Quote:
SAVEZ hrvatskih udruga u Sloveniji danas je pri Okružnom sudu u Ljubljani uložio prijedlog za izdavanjem privremene odluke protiv triju slovenskih televizijskih kabelskih operatera koji namjerno blokiraju signal drugog programa Hrvatske radio televizije.

Odvjetnici su u priopćenju za javnost naveli da kabelski operateri na taj način diskriminiraju pripadnike hrvatske nacionalnosti koji žive Sloveniji, a diskriminacija se očituje i u tome što se istovremeno dok se zatamnjuje program HRT-a, putem kabelskih operatera nesmetano može pratiti program ORF-a koji također prenosi utakmice europskog nogometnog prvenstva.

Podsjetili su da su se slične stvari događale prije dvije godine kada se u Njemačkoj odigravalo svjetsko nogometno prvenstvo i kada je Savez hrvatskih društava u Sloveniji na jednak način pravnim putem ishodila zabranu takvog ponašanja kabelskih operatera.

Hrvatski Savez se obratio i čuvarici ljudskih prava u Sloveniji, Uredu za zaštitu potrošača i Uredu za očuvanje konkurentnosti.
Lijepo li je Hrvat biti,ali u Sloveniji bogme nije

link
Constatinopol is offline  
Old 10.06.2008., 18:51   #2
Nemoj oni su odbacili Balkan za razliku od nas divljaka...

MOramo iamti 1 cilj: Što prije ući u EU,kako bi konačno mogli ravnopravno riješavati neke stvari sa našim malim susjedima...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 10.06.2008., 19:24   #3
Stvarno bolesno do jaja. Psihopati na kvadrat, cija god da je ta ideja.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 10.06.2008., 19:40   #4
nice cut:klap:
anthrax is offline  
Received Infraction
Old 10.06.2008., 20:32   #5
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Stvarno bolesno do jaja. Psihopati na kvadrat, cija god da je ta ideja.
Ideja je tri kabelska operatera i to su već radili kad je bilo SP u Njemačkoj,tad im je sud naredio da ne cenzuriraju HRT,ali ne-valjda su toliko iskompleksirani s nama-jer imamo veću i ljepšu zemlju od njihove,pa nam moraju podmetati nogu na svakom koraku... Stvarno jadna i tužna zemlja i društvo.
Constatinopol is offline  
Old 10.06.2008., 20:42   #6
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Ideja je tri kabelska operatera i to su već radili kad je bilo SP u Njemačkoj,tad im je sud naredio da ne cenzuriraju HRT,ali ne-valjda su toliko iskompleksirani s nama-jer imamo veću i ljepšu zemlju od njihove,pa nam moraju podmetati nogu na svakom koraku... Stvarno jadna i tužna zemlja i društvo.
Bosanci on other hand, imaju masu nagradnih igara gdje dijele karte za utakmice hr repke (npr. za Hrvatska-Njemačka), prenose utakmice, a OBN je i doveo Ćiru da komentira hr. utakmice. Kažu u emisiji, idu do finala . Daj bože.

I dobra reklama, bas za njih kompleksase http://www.youtube.com/watch?v=i5i5l...eature=related
Saber is offline  
Old 10.06.2008., 21:04   #7
Jadna im matrikula čime se oni bave.

Ljubomora je gadna stvar.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Old 10.06.2008., 23:21   #8
Quote:
Gospar kaže: Pogledaj post
Jadna im matrikula čime se oni bave.

Ljubomora je gadna stvar.
Ovo je veča jeba nego sam očekivao.
Naime sam HTV je tražio od naših kabelskih operatera skidanje programa ,a ne neki naši zavidnici.
http://www.finance.si/23999/Kabelski...a_programe_HTV
ako idete na link
http://www.finance.si/leksikon/p/HTV
puno toga če vam biti jasnije
a ovo nađe google na ovu temu
http://www.google.si/search?q=zatemn...ient=firefox-a
dsf is offline  
Old 10.06.2008., 23:31   #9
Quote:
dsf kaže: Pogledaj post
Ovo je veča jeba nego sam očekivao.
Naime sam HTV je tražio od naših kabelskih operatera skidanje programa ,a ne neki naši zavidnici.
http://www.finance.si/23999/Kabelski...a_programe_HTV
ako idete na link
http://www.finance.si/leksikon/p/HTV
puno toga če vam biti jasnije
a ovo nađe google na ovu temu
http://www.google.si/search?q=zatemn...ient=firefox-a
Dakle, opet jedna podmukla hrvatska finta.

Prvo sami zatraže skidanje sportskog programa HTV u Sloveniji.

A onda kukaju, da Slovenija provodi diskriminaciju..

Stvarno bedan pokušaj, susjedi.
PatriotSLO is offline  
Old 11.06.2008., 00:21   #10
Jedna je velika laž da je HRT sama zatražlila da se zatamni signal drugog programa HTV-a u Sloveniji za vrijeme utakmica.

Tako se i prije 2 godine pričalo kako je HRT sam to tražio, na kraju se ispostavilo kako je to obična laž. Tako je i sada.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 11.06.2008., 00:58   #11
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Ideja je tri kabelska operatera i to su već radili kad je bilo SP u Njemačkoj,tad im je sud naredio da ne cenzuriraju HRT,ali ne-valjda su toliko iskompleksirani s nama-jer imamo veću i ljepšu zemlju od njihove,pa nam moraju podmetati nogu na svakom koraku... Stvarno jadna i tužna zemlja i društvo.
Dok ti prvi post ima potpunu poantu, ovaj ti je sprdacina.

Ja sam nekoliko vremena proveo kao komercijalista za reklame. To izgleda ovako: ljudima prodajes reklame za masne novce jer ce toliki i toliki broj to gledat. Medjutim, ako je nas prijenos u banani, em sto se tice komentatora em sto se tice preteceg programa, ti nemozes vise opravdat svoju cijenu, ako ce ljudi radije gledat HRT, pa ce gledanost biti pola manja od ocekivane. A reklame su glavni izvor finansiranja licencije tih prijenosa, to ipak treba uvazavat.

Ja doista neznam sta je tocno u toku. Prema slo izvorima CRO je zatamnila signal jer su to neke nove direktive, naime cro je platila prijenos za Hrvatsku, a ne i za Sloveniju, Bosnu, Srbiju itd. koje bi mogle hvatata taj signal. Sa druge strane, zatamnjenje signala jedino koristi SLO (skuplja prodaja reklama), ali ja zbilja neznam po kojem zakonu je to moguce. Uvjeren sam da to nije moguce po ustavu.....
lutnik is offline  
Old 11.06.2008., 07:15   #12
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Jedna je velika laž da je HRT sama zatražlila da se zatamni signal drugog programa HTV-a u Sloveniji za vrijeme utakmica.

Tako se i prije 2 godine pričalo kako je HRT sam to tražio, na kraju se ispostavilo kako je to obična laž. Tako je i sada.
Odmah ti vjerujem ako nađeš neki link do verodostojnog izvora
dsf is offline  
Old 11.06.2008., 10:04   #13
Najzanimljivije od svega u ovoj priči je to da su se

Hrvati u Sloveniji napokon digli i rekli "e sad idemo do kraja s istjerivanjem pravice"

Quote:
Odvjetnik Vladimir Bilić iz odvjetničkog ureda "Mramor, Sorta, Bilić & Holec", od kabelskih operatera UPC Telemach, Ljubljanski kabel i T-2 sudskim putem traže da hitno prestanu sa zatamnjivanjem programa HRT 2 te sudu predlažu njihovo kažnjavanje s po 100.000 eura za svaki dan kršenja eventualne sudske odredbe.

Zatamnjivanjem programa HRT 2 pripadnicima hrvatske nacionalnosti se onemogućuje upotreba svojeg jezika, što je zagarantirano 61. članom slovenskog Ustava, upozoravaju odvjetnici.
Quote:
Hrvatski Savez je za ovaj put najavio podnošenje kaznenih prijava koje se pripremaju i koje će danas biti predane nadležnim državnim tužiteljstvima.

Hrvatski Savez se obratio i čuvarici ljudskih prava u Sloveniji, Uredu za zaštitu potrošača i Uredu za očuvanje konkurentnosti.
Hvala qurcu da su došli k sebi i prestali spuštati glave k'o ovce pred klanje.
Constatinopol is offline  
Old 11.06.2008., 10:13   #14
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Prema slo izvorima CRO je zatamnila signal jer su to neke nove direktive, naime cro je platila prijenos za Hrvatsku, a ne i za Sloveniju, Bosnu, Srbiju itd.
Austrijska nacionalna televizija-ORF također prenosi EP i sigurno nije kupila licencu za Sloveniju,pa nitko u deželi ne zatamnjuje njihov signal!

i tako već drugi put za redom...
Constatinopol is offline  
Old 11.06.2008., 10:46   #15
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Dok ti prvi post ima potpunu poantu, ovaj ti je sprdacina.

Ja sam nekoliko vremena proveo kao komercijalista za reklame. To izgleda ovako: ljudima prodajes reklame za masne novce jer ce toliki i toliki broj to gledat. Medjutim, ako je nas prijenos u banani, em sto se tice komentatora em sto se tice preteceg programa, ti nemozes vise opravdat svoju cijenu, ako ce ljudi radije gledat HRT, pa ce gledanost biti pola manja od ocekivane. A reklame su glavni izvor finansiranja licencije tih prijenosa, to ipak treba uvazavat.

Ja doista neznam sta je tocno u toku. Prema slo izvorima CRO je zatamnila signal jer su to neke nove direktive, naime cro je platila prijenos za Hrvatsku, a ne i za Sloveniju, Bosnu, Srbiju itd. koje bi mogle hvatata taj signal. Sa druge strane, zatamnjenje signala jedino koristi SLO (skuplja prodaja reklama), ali ja zbilja neznam po kojem zakonu je to moguce. Uvjeren sam da to nije moguce po ustavu.....
HTV ne zatamnjuje signal. Signal uredno dolazi do operatera, operater ga zatamni.

Inače.. HTV je kupio licencu da jedini od medijskih tvrtki registriranih u Hrvatskoj smije prenositi. Dakle RTL, Nova TV, .. ne smiju, ali smije se imati signal (preko kabelskih operatera) svih drugih stranih tv postaja, koje nisu registrirane u Hrvatskoj kao pravne osobe. Takva je situacija i u Sloveniji. Ne kupuje se licenca za ekskluzivno pravo na čitavom teritoriju za sve televizije (i strane), već samo dobiju isključivo pravo da samo oni kao registrirana pravna osoba (medijska tvrtka) mogu prenositi u Sloveniji, dok to TVSLO, POPTV i ostale ne smiju i ne mogu.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 11.06.2008., 10:48   #16
Quote:
dsf kaže: Pogledaj post
Odmah ti vjerujem ako nađeš neki link do verodostojnog izvora
Hrvatska Radio Televizija
KONTAKT CENTAR 10000 Zagreb, Prisavlje 3
Telefon +385 (0)1 6342 634

Nazovi, traži glasnogovornika pa ga i ti pitaj.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 11.06.2008., 10:51   #17
HRT nije trazio nikakvo zatamnjivanje tv signala, dovoljno se obratiti na adresu gospodina Römera, u odjelu za odnos sa javnoscu HRT-a
Vanjushka is offline  
Old 11.06.2008., 11:37   #18
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
HRT nije trazio nikakvo zatamnjivanje tv signala, dovoljno se obratiti na adresu gospodina Römera, u odjelu za odnos sa javnoscu HRT-a
tocno. to je odluka slovenskih televizija koje su smatrale da je previse da jedan prosjecni slovenac provede sat i pol gledajuci reklame hrvatskih proizvoda - prijenos je bio na TV3 i kako mi kaze prijatelj, komentator je bio odusevljen nasom igrom u prvom poluvremenu. reklame na poluvremenu bile su slovenske. cigansko ponasanje? da, ali nema tu mrznje prema susjedima, samo gledaju svoje interese - mala zemlja s velikim egom ;-)
7nationarmy is offline  
Old 11.06.2008., 12:07   #19
ali Slovenci uopće ne prikazuju EURO! to je poanta! kak ga oni uopće gledaju?
agent is offline  
Old 11.06.2008., 12:11   #20
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
ali Slovenci uopće ne prikazuju EURO! to je poanta! kak ga oni uopće gledaju?
slovenci imaju hrpu televizija, recimo TV3 prenosi euro. komercijalne tv su tamo preuzele gotovo cijeli sport.
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.