Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 11:46   #21
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Tiamat, konačno netko tko zna o čemu govorim

Gdje (ili bolje: kako) si našla svoju fantastičnu maserku? Sreća ili nešto drugo? Inače znam da puno maserki ne želi radit s muškarcima zato što je kod naših lovaša uvriježeno mišljenje da kad ženi daš pare i još te dira da se mora s tobom ševit.

Žmukleri po skupim mjestima ovdje ti mogu nabavit hostese, "hostese", cugu, bijelo, šareno, narodnjake i preseravanje s vinima u kvazi-hoh seljačkoj birtiji. Al dala si mi dobru ideju: sjećam se jednog sejlz agenta koji je znao puno na tu temu. Možda bi ga se isplatilo iskopati
Ma ovo za maserku cista sreca. Upikla i pogodila. U salonu gdje radi svi najsmjeseni i ugodni na onaj jedan nenametljiv nacin, ako znas sto hocu rec.

Ja volim sebi ugadat i smatram da za odreden nivo novca koji se trazi treba ici i odreden nivo usluge. Ali to je zbilja jako tesko naci. Osim ova dva primjera, ne mogu se sjetit nikog drugog tko me stvarno impresionirao.
Nije stvar u tome da ti se svi klanjaju nicice sto imas para. Vrhunski profesionalac ce na isti nacin sluzit stalnog gosta koji je pun love i nekog tko je tu za jednu vecer jer je skupio para za nekakav special occasion. Jer je on/ona tu da ljudima pruzi najbolju uslugu a ne zaviruje u novcanik. A takav nivo profesionalne usluge jos nismo dosegli.

Imam frendicu koja je manager u jednom hotelu i ona jednostavno cupa kosu od ocaja jer ne moze nac ljude koji znaju ili su voljni ucit sto to znaci vrhunska usluga.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:56   #22
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Slijedeća situacija: 18 je sati. U džepu imam para da boli glava (npr. maznuo sam Sanaderu ćuku i prodo iza ugla).
Znači, tako se postaje zagrebačkim plejbojem?
mazneš pare Dalmatincu koji je cijeli život učio i marljivo radio i štedio?
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 21:49   #23
koliko citam... mislim da ti je najbolje otic u ljubljanu...
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 23:11   #24
Tiamat, hvala ako niš drugo na razumijevanju

Baš na to mislim. Ovdje jednostavno ljudi ne shvaćaju uslužnu djelatnost ozbiljno, ne pristupaju joj profesionalno. Misle da to svatko može raditi i da u tome nema nikakve mudrosti

Za sada ostajem mišljenja da se u Zagrebu ne isplati ostavljati pare za više od špeceraja. Bat Kol, znaš neš konkretno u Ljubljani ili samo prcaš?
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 23:28   #25
a što to ljubljana nudi od vrhunske i skupe zabave?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 23:31   #26
ma ti si negdje gore spomenuo ljuljanu, pa mi se to ucinio kao vjerovatniji izbor s obzirom da ovdje ponuda nije onakva kakvu ocekujes..
iako, ne znam po cemu bi tamo bilo ista bolje, ali mogu se raspitat.. hm..

mozda jednostavno treba bolje traziti?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:54   #27
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
koliko citam... mislim da ti je najbolje otic u ljubljanu...
a di bi ti, šta tamO?
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 15:49   #28
da gore na cmroku
imaš tamo i dobar restoran
meni je recimo takav fenci restoran onaj u šestinama (nemren se imena sjetiti) koji ima super uslugu i jako dobru poslugu i interijer je onak starinski
za kamin možeš otići u dvorac u zagorju (kod zaboka isto se nemrem sjetit kak se zove)
možeš dovest učitelja iz vana s privatnim avionom da te uči plesati u domu sportova
gle ni u istri nije neka ponuda za tvz.elitni turizam a cijene su im u rangu monte carla
i prema meni su većinom ljubazni u zg. restoranima ma kakav dolazio (to se misli na odjeću jer privatno volim trenirke i majce s kapuljačom)
je da u zg ima sve više onog istočnog sranja ali proći će to (nadam se)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 21:52   #29
killer: koji to restoran na Cmroku? I gdje je taj klub točno, kako se zove, neki info. Kak znate da je to super, kaj znate o njemu?

Da se razumijemo. Za Ljubljanu znam da na duplo manje tržište ima četverostruko više filmskih naslova i raznolikiju ponudu razne robe. Što se usluga tiče, nisam dovoljno upućen, ali osobno sam iznajmio usred sezone na Rogli (Slovenija) kuću na tri etaže za 50 eura na dan. Kuća ima potpuno opremljenu garažu (alat, lopate...), podno grijanje, 8 ležaja, do daske opremljenu kuhinju sa svim potrošnim materijalom (salvete, folije, vrećice...). Taj nivo usluge u Hrvatskoj n-e p-o-s-t-o-j-i, ni za kakve pare. Uvijek nešto fali.

Ne mogu se nikako složiti da Istra košta kao Monte Carlo. Za 40 eura na dan može se dobiti dvokrevetna soba kakve u Dalmaciji nema ni za 400 eura. Osobno isprobao, npr. Sol hoteli u Umagu. Ugodno su uređeni, dostupni, osoblje je informativno i hrana u restoranu ukusna i raznolika. I njima se mogu naći sitne zamjerke, ali su za hrvatski prosjek kvalitete znanstvena fantastika. Istina, Istra je u prosjeku nešto skuplja od Dalmacije, ali za tu cijenu nešto i nudi. Osim toga Istra ima svoje kulturne sadržaje gotovo cijele godine, dok se po ostatku obale uglavnom ne događa ništa osim pokojeg koncerta domaće pevaljke.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 11:58   #30
ma koji su sadržaji u istri po zimi ?
kuću možeš unajmiti u zg s više opreme (onu u kojoj je bio richard gir) sa isto svime i spremačicom i glasovnim regulatorom topline itd. (cijena nije 50 eur nego recimo 5000 )
ajde daj broj baš me zanima kuća na 3 etaže za 50 eur
mene su baš u istri iživcirali jel gledaju kak si obućen i prema tome se ophode s gostom
a usluge su im koma (neznam za dotični hotel)
i u zg je isto takvo osoblje odi u interkonti (neznam kak se sada zove) pa vidi dobiš i plan grada i objašnjenje ako treba u kafiću te posluži u roku od 5 min nemoraš ni lovu nosit nego samo karticu od sobe itd.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 10:04   #31
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Mislim da je ponuda u skladu s profilom stereotipa hrvatskog menadžera od kojeg se očekuje da bude seljačina

Hvala, znatiželja, tvoji su prijedlozi vrlo konkretni Bio sam u Muu. Stejk im je daleko od vrhunskog, a posluga spora (> 1h) i bahata ako ih na tu sporost upozoriš Gdje to imam sobu s kaminom? Jako me zanima, ozbiljno. Tražio sam. Koji to klub ima DJ-a koji zna što radi? Dakle da upravlja atmosferom, a ne da tu i tamo slučajno nabode dobar nastavak bloka? Gdje imaš učitelja tanga u Zagrebu? Gdje imaš učitelja bilo kojeg plesa koji je učitelj, a ne lik koji eto zna plesat pa misli da ga to automatski čini učiteljem?

U Zagrebu se može dobro pojesti, unutar vrlo uskog izbora dobrih restorana, njihove ponude, radnog vremena i dana u kojima nude određenu hranu, a i to je uglavnom grill. Ali to je više prilagođavanje ponudi nego uživanje u onome što čovjek želi. Želim nešto što si ne mogu skuhat sam.

Ako se mislim zadovoljiti osrednjim, onda ću osrednje i platiti. Ništa za sada navedeno ne zaslužuje ni 10% veću cijenu od prosjeka.
Sobu s kaminom imaš u apartmanskoj kući "Snježna kraljica" na Sljemenu!
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 17:09   #32
killer, tu kuću više ne znam (bilo prije 5 godina), ali vidi što dobiješ ako zaguglaš [LINK=http://www.gradtur.si/zima/hr/rogla/koca_jurgovo_hr.htm]"apartmani rogla"[/LINK]. Vidi što nude za malo veću cijenu, a trebalo mi je 10 sekundi da nađem.

U Pazinu, Rovinju, Umagu i Puli imaš događanja i po zimi. O njima možeš čitati na blogovima Istrijana. To nisu gradovi koji su van sezone mrtvi. Samo je vrijeme očajno. U Istri sam bez greške dobivao bolju uslugu za manju lovu nego u Dalmaciji i nitko mi nije frktao nosom što me poslužuje.

Quote:
KAELA kaže:
Sobu s kaminom imaš u apartmanskoj kući "Snježna kraljica" na Sljemenu!
Pišem, hvala!

Eto, neš konkretno Ajmo dalje
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 17:35   #33
KAELA, puno ti hvala, ali Snježna kraljica nema niti jednu dvokrevetnu sobu, što je odmah diskvalificira. Osim toga, po fotkama i nije nešto što bi mi se svidjelo; prostor je dosta neukusno uređen (tepecirung na crvene kockice, školske stolice i slično). Wellness prostor izgleda malo ukusnije, ali je ponuda kilava.

Sve to ne bi bilo loše samo po sebi, sigurno ima ljudi kojima baš to treba. Meni to nije dovoljno.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 17:38   #34
killer, Interkonti je donedavno bio socijalističko ruglo. Ne znam kakav je sad kada su ga obnovili, ali čuo sam da nisu mjenjali osoblje.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:32   #35
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Tiamat, hvala ako niš drugo na razumijevanju

Baš na to mislim. Ovdje jednostavno ljudi ne shvaćaju uslužnu djelatnost ozbiljno, ne pristupaju joj profesionalno. Misle da to svatko može raditi i da u tome nema nikakve mudrosti

Za sada ostajem mišljenja da se u Zagrebu ne isplati ostavljati pare za više od špeceraja. Bat Kol, znaš neš konkretno u Ljubljani ili samo prcaš?

Pa mogao bi se ti malo zaposliti i pokazati kako se to radi vani o veliki i prepuni iskustva.
Usput žovciraju me takvi ljenčine koje leže na očevim parama i onda pametuju ostatku koji pošteno zarađje svoj novac.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:42   #36
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Pa mogao bi se ti malo zaposliti i pokazati kako se to radi vani o veliki i prepuni iskustva.
Nije mi to struka. Što ne znači da ne mogu ocjeniti kvalitetu.

Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Usput žovciraju me takvi ljenčine koje leže na očevim parama i onda pametuju ostatku koji pošteno zarađje svoj novac.
I mene. Ali me zato uopće ne uzrujavaju oni koji napamet trabunjaju o mojoj lovi i kako sam je stekao
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:02   #37
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
a što to ljubljana nudi od vrhunske i skupe zabave?
Ja bio sto puta u Ljubljani..pocevsi od osamdesetih od danasnjih dana...mali simpa gradic kojem gravitira cijela Slovenija jer svi vikendom idu u Ljubljanu jer iz najudaljenije tocke slovneije stignes za najvise 50 minuta voznje..osim lijepih curicka koje setaju oko tromostovlja gdje ima lijepih kafica (nekad su bile tri dosadne gostione na tom mjestu), malo dakle ulicne svirke ako je neki festival u tijeku, sjednes na neki koktel po ljeti i to je to..nista vise od ugodan grad..meni dosadan pomalo ali ipak zivlji od npr Graza...Zagreb mi je opet drugaciji...siri, veci ima mi neku vecu dubinu i sarm velegrada (iako ga nesmatram bas velegraodm i zelio bih da tako i ostane)

Ako hoces ostaviti pare po nocnim klubovima odi u Prag ili Budimpestu..ako hoces da te pri tom masiraju s narodnjacima odi u Beograd..tamo ces za pare sve dobiti..naravno ne umisljaj si da je to ljubaznost i da te vole jer "si nas" i "tko nas bre zavadi" jer bi ti oko iskopali ako zakljuce da nemas para..ali ces se osjecati kao pravi "balkanski baja"..ko ono.."bas sam neka faca"...naravno takav osjecaj ti treba ako imas do 23 godine ili imas vise ali ti roditelji nisu pruzali dovoljno ljubavi pa ti treba malo paznje makar i kupljenje za par dinara-druze:-))
Nesto sam citao u novinama da ce se raditi aktivno na dizanju kulture clubbinga koja je u ZG iscezla i ako se to vrati vratit ce se i dobri provodi..no sve je u ljudima..ako to ljudi jednog grada zele b iti ce i klubova..dobar provod u nekom gradu je samo odraz volje ljudi koji u njemu zive da se zabavljaju..zisku?
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 00:53   #38
Večeras sam prošetao malo gradom (oko ponoći). OK, nedjelja je, OK, ljudi sutra rade. I ja sutra radim. Ali svejedno sablasno izgleda da grad od skoro milijun ljudi može biti gotovo potpuno pust. Na cvjetnom trgu nije bilo nikoga. Doslovno nikoga, niti jednog čovjeka. Ništa nije radilo. Ništa se nije čulo. U Teslinoj tu i tamo netko, ljudi na 100 metara jedni od drugih. Jedna mlađa grupica nekud ide, to su valjda bili jedini koje sam vidio na hrpi.

Meni je to depresivno, jebi ga
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 01:58   #39
Prošeći oko 3-4 ujutro i još je sablasnije pust.

Al ne znam kaj se čudiš za to kaj si vidio.
Tko normalan je po ovakvoj temperaturi vani više nego što mora bit


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 09:15   #40
Mislim si da bi kod nas trebali doć snimat sve one masovne filmove katastrofe koji su lejtli popularni. Gdje ćeš drugdje nać prazan grad u bilo koje doba dana ili noći
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.