Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2004., 19:05   #21
Quote:
Rita kaže:
Mi(Nazor,kod MIOCa) smo se sorali sa Ravnicama,Jordanovcem,Adzija i sl.Onda bi posto su ravnice bile naj vece od svih ovih drugih skola,mi udruzili snage i udri.To su bile sore,uh.Onda smo imali jednog Janjevca u kvartu,Glasnovica,koji je sve klince maltretirao (dok nije zavrsio u cuzi)nakon sto se vratio opet sve po starom.
Kad sam zivjela u centru ,tam smo imali Cubu,decko s velikim cubama(Dejan,mislim)taj se sorao po Salunu u kompi sa Gojanovicem,Franjom,itd.To su bile sore,Cubo odalami tipa i onda se iza njega pojavi jos petorica mamlaza spremni na sve.Ma smjeh.Bilo je svega,nateravanja motorima,klizanje na Salati i iskakivanja iz tranvaja kod Sloserovih,preskakivanje ograde na bazenu kod Dinamovog...MA dobra stara vremena.
Znas kaj, ja si sve ovo citam pa se pitam kad je prije sve ovo proslo?!
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 02:07   #22
mi smo se tukli s nebodercima .bile su spriherice u igri a i kamenje...meni i dan danas nije jasno kako smo izasli bez ozljeda iz toga
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 02:11   #23
za ritu

e a se sjecas kasnera???prijatelj od glasnovica..kaj smo se mi bojali tih dva tipa.a ludi curkovic?onaj kaj mu je cigla pala na glavu????????
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 04:47   #24
Afrodita,ma joj sad si me podsjetila i tih ludjakaZnas ti da je mene Glasnovic uzeo pod svoje i nije nikom dao da me dirne,kad sam ga jednom supila pred osnovnjakom.Nesto me uhvatio u djir,pa za ruku a ja bum i sletio je sa onog zidica na ulazu u grmlje.Od onda me nije pipnuo i uvijek me drzao u zastitu.Kaj ces,ma i s budalama se da.
Nego vidis ti ikad te nase kvartovske mangupe kad dodjes doma?Ja ih vidim i svakakvi su,neki na drogama,neki me uredno pozdravljaju i tak.Ali ljepo mi je sjetit se toga.BAs mi je drago da je ova tema otvorena
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 04:54   #25
Afrodita,si ti sjedila na "vuglecu"?tam smo se mi okupljali i verali po onim garazama,Sasa,Mrva,Supa,Habek,moja vjecna ljubav Pero .Cura se iskreno i ne sjecam osim svojih iz razreda,ali one su bile iz Remeta.Slucajno upala s njima u petom.Nego ,se sjecas inventara Ines iz parkica?Nju jos vidim tu i tam.
Stojim ja na salteru Lufthanse na Plesu i zenska mi radi kartu,kad ona mene si ti ta i ta(djevojacko prezime),ja reko jesam,a ti si?Ona isla u a,nasa generacija.Ne bi je ni vrag prepoznao,a mene svi uvijek skuze,kaj ces balavica
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 21:37   #26
cekaj na koji vuglec mislis?na onu livadicu do doma zdravlja?ili onaj izlaz iz skolskog dvorista?????di je bil vuglec zapravo?
i habeka znam iz masiceve..a mrva?to mi zvuci tak poznato...kaj nije mrva bil...ma nije,nije-misla sam reci jura g.
pere se ne sjecam,supa-to se jecam da je pisalo tam negde na zidu oko garaza...ines??????daj me malo podsjeti..prezime?ali kao da mi je i to poznato-kaj nije to ona malo pristava sa kratkom blond kosom iz neboderih u parku...
jesi ti poznavala cikusu?pa editu nobilo?a rajnu iz karasove?
a neznam jel taj bil tvoje godiste u skoli-iz jordanovca,kak se zval,luka!kaj mu je mama glumica u kazalistu?
taj mali je vec ko djecarac bio komad,kaj ne?(ak ga znas)a si znala mozda grdanicu?????????
e ja sam zadnje bila u zgb 93 i vidla sam habeka-imal je bradu i bil je isto debeli...druge nisam bas vidla..a kod mene je suprotno-ja sve prepoznam,a mene niko-jer ja sam totalna razlika..mislim..100%-moja najbolja frenda me nije prepoznala 5 min u ducanu na kasi kraj mene...u samo 2 god!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:14   #27
Drago mi je što ovo ipak živi...


da pitam, kratko i jasno,: kako teče postupak prodavanja cigli?

i jel ima toga danas? (gdje?)
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 16:56   #28
Quote:
lakisaki kaže:
...da pitam, kratko i jasno,: kako teče postupak prodavanja cigli? i jel ima toga danas? (gdje?)
Ovak ti to ide: nadjes jos 2-3 frenda, onak mrkih pogleda, i sa cim manje zuba, stanes negdje na prolazno mjesto, a da nije previse ljudi i cekas zrtvu, i onda spika ide ovak:

-Stari, 'os kupit ciglu?
Ako je odgovor da - onda se vade nofci iz dzepova
Ako je odgovor ne - onda slijedi uvjeravanje dok se odgovor ne promijeni

Jel' zna netko, jel ovo cisto purgerska tradicija prodaje cigli, ili ima toga i van Zagreba?

Jel' ima tog danas? Ne vjerujem bas....
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 19:03   #29
Quote:
facasplaca kaže:


Jel' ima tog danas? Ne vjerujem bas....
eee vidiš šta su dobra stara vremena...
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:41   #30
Mi smo se nekad fino šorali, u najgorem slučaju si mogel popit cipelu, a danas se kolju i pucaju, bedaki.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 00:10   #31
co su spriherice?

(ja obvious nisam odavde )
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 01:12   #32
Quote:
alica kaže:
co su spriherice?
(ja obvious nisam odavde )
Ocito

Evo ovak: uzme se komad oblozene zice recimo plave boje, napravi se oblik ipsilona Y, zatim se sa recimo zutom zicom oblozi taj Y skroz naokolo tak da dobis cvrsci alat i bolji grif (drzak), e onda se zareze plava zica na oba vrha, a pri vrhu, tak da se napravi ko kapica koja se moze skinuti, pa se onda provuce gumica, tanka samo jedna crtica, pa se kapice vrate nazad.

E to je spriherica, osnovno sredstvo za rad

Da bi iz nje nekaj i izbacivala, trebas i municiju, tj. sprihere.
Spirehi su ti komadi zice, oblozene u izolaciju, raznih boja, koji su se rezali na jedno 2-3 cm i pigali u slovo U.

I dalje jednostavno, stavis spriher u gumicu, napnes je i puf gadjas di stignes.

Sa visemjesecnim trudom se ispraksiras tak da mozes vec pogadjati golubove na finoj i pristojnoj udaljenosti, cak i vise desetaka metara. Ili recimo drugi razred kroz prozor, zapraf namjena je bila visestruka

Narafski, netko te od starijih vidi s tim i odmah su kretala predavanja o izbijanju oka bla bla bla...sa 100 % sigurnoscu potvrdjujem da na cijeloj Tresnjevci u recimo 3-4 godine bavljenja preciznim gadjanjem spriherima, nitko nije ostao bez oka, ali bez ponosa - to da.
Pogotovo tko nije mogao ni kravu sa 2 metra pogoditi, a kamoli taksiste u prolazu
Uglavnom, za rat ulica protiv ulice je bilo glavno sredstvo. Ili maltretirat nekog i pucat mu sprihere u prozore

Ima puno anegdota na temu spriherica, ali o tome drugom prilikom....

BTW - fala kaj si pitala, osvjezila si mi neke uspomene i neke likove iz djetinjstva


Jel' se netko sjeca puhaljki? Ajmo gradski stakori ....
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 02:09   #33
Puhaljki? haha!

Ja se sjecam da bi uzeli kemijsku olovku, po mogucnosti neku malo deblju, pa to koristili kao puhaljku. To bi bio prirucno sredstvo za gadjanje.

Kako su po svuda uvijek bila nekakva gradilista, onda bi mi ko klinci pokrali razno razne izolacijske cijevi, raznih velicina, lijepo ih izrezali u otprilike metar duzine, i koristili kuglice od mokrog kruha za gadjanje. Ajme sto bi to peklo kad bi te pogodilo!

Isto smo krali ploce od stiropora po gradilistima i od toga radili avione, to je bas bilo velka fora!
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 04:56   #34
Pero ti je bio iz Petrove,malo nize prema Filipovicevoj(Bakic).Mrva je sa ugla Jordanovca i Rendiceve,Crnciceve(onaj mali),Habek je isti uvijek.Malo manje ili vise deblji.Ove druge koje si nabrojala sve znam ali se nisam bas s njima druzila.Luka je uvijek bio lepi decko ali se nisam palila na takvetipove.Kaj nije on duuugo hodao s nekom,ne sjecam se s kojom tocno?
NJega je Glasnovic jednom skinuo na igralistu onak prilicno,to se sjecam.
Vuglec ti je bio onaj cosak od skolskog igralista prema domu zdravlja.
KO ti je bio razrednik,ca?Meni Ivanovic,se sjecas njega?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 23:01   #35
to smo mi zvali pracke i nismo koristili
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 18:31   #36
Quote:
facasplaca kaže:
Ovak ti to ide: nadjes jos 2-3 frenda, onak mrkih pogleda, i sa cim manje zuba, stanes negdje na prolazno mjesto, a da nije previse ljudi i cekas zrtvu, i onda spika ide ovak:

-Stari, 'os kupit ciglu?
Ako je odgovor da - onda se vade nofci iz dzepova
Ako je odgovor ne - onda slijedi uvjeravanje dok se odgovor ne promijeni

Jel' zna netko, jel ovo cisto purgerska tradicija prodaje cigli, ili ima toga i van Zagreba?

Jel' ima tog danas? Ne vjerujem bas....

Meni je tata pričao da je to fora sarajevske jalije-oriđiđi
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 18:35   #37
Quote:
facasplaca kaže:
Jel' se netko sjeca puhaljki? Ajmo gradski stakori ....
E kak je to boljelo!
Kod nas je u kvartu bila tvornica autobusa pa je bilo metalnih cijevi raznih duljina i fijeva na bacanje. Dečki su ih glancali i svuda nosili sa sobom. U početku su streljivo bile grudice kruha ili bijele bobice s grmlja (one kaj se fino raspuku ), a onda su došli zloglasni špriheri
A praćke su Alice čist nekaj drugega (če me razmeš)
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 20:20   #38
moj frend s bivšeg posla kad je došel s posla sjel je na stolac pod prozor i puhaljkom streljal škvadru koja prolazi ispod zgrade. dok ga ni žena tak našla onda je čul kaj je bapski jezik dobro našiljen. samo kaj je onda imal prek 4 banke.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:12   #39
Quote:
Puknuchu kaže:

Meni je tata pričao da je to fora sarajevske jalije-oriđiđi
Pozdravi tatu i pitaj ga jel' hoce kupit ciglu

U Zagrebu naravno, od zagrebackih deckiju, domaca proizvodnja
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:15   #40
Quote:
Hellkin kaže:
Puhaljki? haha!
Kako su po svuda uvijek bila nekakva gradilista, onda bi mi ko klinci pokrali razno razne izolacijske cijevi, raznih velicina, lijepo ih izrezali u otprilike metar duzine, i koristili kuglice od mokrog kruha za gadjanje. Ajme sto bi to peklo kad bi te pogodilo!
To Hellkin, to je to !
Umjesto kruha mi smo koristili bobice kaj su rasle po kvartu, nekakve narandzaste, pa ih onda nabrali u vrecicu, napunis usta sa jedno 50 bobica da nemres disat, i onda udri rafaljnu paljbu po mrskom neprijatelju (citaj: skvadra iz zgrade prek puta).

Kad nismo imali koga gadjati onda su i taksisti bili mete ili jos bolje nabrijana skvadra kad ide s posla, samo si trebal dobro bezat'

Kaj ces, gradski stakor, odrasel u betonu i na asfaltu......
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.