Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 19:35   #61
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Gle tvoj je problem što ne vjeruješ i misliš da su svi jednaki.
Recimo sotonist dobije leukemiju i ode na hodfočašće gospi Fatimskoj.Mislim da nije baš prevelika vjerojatnst da će ozdraviti.
Tu je bitna vjera ,draga moja a to je ono nešto što ti nemaš.Rečeno je da neki ljudi ne bi povjerovali u Boga ni da ih lupi u glavu,ti si jedna od takvih.Ne osuđujem nikoga ali eto.
Neka ne ispadne da se petljam, ali nije dobro tako nekoga podcjeniti, ti kažeš da je problem u tome što ne vjeruje. Ali što ti znaš šta on misli? Možda ima vjeru veću od tebe?
U ozdravljenju je bitna vjera, ali opet je u pitanju volja Božija dali da te ozdravi ili ne, iz nekih razloga samo njemu poznatih.
I sam je Isus, kada je trebao biti razapet, molio " Oče, ako je moguće da me mimoiđe ovaj kalež", a onda kaže " ali neka bude volja tvoja", i nije ga mimoišo kalež, a Isus je imao višu vjeru sto put veću od svih nas zajedno. Dakle, u pitanju jeste vjera, ali i volja Božija.
Što se tiče sotonista, vjerujem da bi ozdravio kada bi se obratio, jer bi ga tako jedino Bog mogao dobiti natrag- kada bi ga ozdravio. Ako ga nebi ozdravio, onda se sotonist opet vraća svome uobičajenom- vragu.
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:36   #62
I tako, par neukih pastirica bi trebao promijeniti svijet. Oduvijek sam se pitala kako se gospa nije ukazala nekom doktoru znanosti, np. prirodnjaku koji podupire teoriju evolucije. Nekima se ukazao i bijei miš pa nisu sagradili religiju oko njega.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:44   #63
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
I tako, par neukih pastirica bi trebao promijeniti svijet. Oduvijek sam se pitala kako se gospa nije ukazala nekom doktoru znanosti, np. prirodnjaku koji podupire teoriju evolucije. Nekima se ukazao i bijei miš pa nisu sagradili religiju oko njega.
Čudni su putovi Božji, kaže jedna izreka. Jedne od najdražih rečenica iz Svetog Pisma su mi ove:

"Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima." (Mt 11,25).

"Nego lude svijeta izabra Bog da posrami mudre, i slabe svijeta izabra Bog da posrami jake..." (1 Kor 1,27).
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:35   #64
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne treba nikog udarati po glavi (zašto uvijek batine)

Evo sirovog ali slikovitog primjera

Bar 70 posto vjernika muškog roda i najmanje 20 posto njihovih žena (što je ogromna masa ljudi) je barem jednom zamolilo za povećanje pimpeka. Da se samo nekolicini predanih vjernika dokazano uslišila molitva, crkva bi, preko noći, utrostručila broj štovatelja. Sve u svemu puno jednostavnije i daleko efikasnije od ukazanja, "čudesnih" izlječenja itd.

Malo me čudi da se bog troši na marginalne pojave koje bi trebale potvrditi njegovo postojanje a tako je svemoćan i učinkovit.
Nemoj se uvrijediti ali Bog nije zlatna ribica a čini mi se da si ga upravo s njome poistovjetila.
Neki postotak želi veći pimpek,neki postoak želi manje - više kose,neki postotak želi ravnije zube i tako bliže i tako dalje.Ali poanta je u tome što nigdje ne piše da se želje moraju ispuniti već da se mogu ispuniti.
Sad zašto nekome da nekome ne znam.Čudni su putevi gospodnji.Ali činjenica je da ljudi vjeruju i da Bog nekada pomaže.Dovljno je otići dfo kamenitih vrata i i pročitati zahvale.
No ti govoriš o čudima a čuda se rijetko događaju ali se događaju.Jedino što je bitno u svemu tome je stvar vjere i čini m se da ti ne shavćaš bit vjere.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:27   #65
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nemoj se uvrijediti ali Bog nije zlatna ribica a čini mi se da si ga upravo s njome poistovjetila.
Neki postotak želi veći pimpek,neki postoak želi manje - više kose,neki postotak želi ravnije zube i tako bliže i tako dalje.Ali poanta je u tome što nigdje ne piše da se želje moraju ispuniti već da se mogu ispuniti.
Sad zašto nekome da nekome ne znam.Čudni su putevi gospodnji.Ali činjenica je da ljudi vjeruju i da Bog nekada pomaže.Dovljno je otići dfo kamenitih vrata i i pročitati zahvale.
No ti govoriš o čudima a čuda se rijetko događaju ali se događaju.Jedino što je bitno u svemu tome je stvar vjere i čini m se da ti ne shavćaš bit vjere.
Da, ali sva ta čuda na koje se ti pozivaš su marginalna i ulaze u sferu psihe a ne fizičkog. Samo je nešto fizičko stvaran dokaz promjene ili nečije moći. Zašto se Bog/Gospa/Isus zamlaćuju sa nekim rubnim događajima/ozdravljenjima kada bi samo jedna nova noga riješila sve te dileme.

O, daaa, opet ćemo s odgovorom ući u neku ezoteričnu sferu koju razumiju samo oni koji izučavaju Bibliju i koji spremno iprihvaćaju priču o čudnovatim putevima gospodnjim. Zar Bog nebi trebao bar jednom ne može biti konkretan i time na pravi put izvesti ne samo svoje stado već i sve zabludjele ovčice?
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:18   #66
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
I tako, par neukih pastirica bi trebao promijeniti svijet. Oduvijek sam se pitala kako se gospa nije ukazala nekom doktoru znanosti, np. prirodnjaku koji podupire teoriju evolucije. Nekima se ukazao i bijei miš pa nisu sagradili religiju oko njega.

Evo ti odgovora

https://www.forum.hr/showthread.php?t=318601
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:54   #67
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Čudni su putevi gospodnji
Naprosto obožavam ovaj argument. Pokušat ću ga plasirati slijedeći put kada mi navrati porezna.

Baš ti hvala
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.