Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 17:33   #41
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
To je isto moj stav.....jedino me malo podilazi neka jeza, znajuci kakve su manipulacije sve moguce - npr. ako se zna da imas donor karticu , mozda se ne potrude, onako max da te spase

To i ja mislim. Zato nisam potpisala nista a svojima sam rekla sta mislim o tome.
Golden2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:34   #42
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uh, a ti si pogodila dati moment, da samo tvom "bliznjem" odgovara donirani organ. To nije donorstvo neg poltronstvo! Budi malo fleksibilnija.
Jedino imas pravo nesto tako reci - ako si dao bubreg, jer jako se trazi i mnogi cekaju godinama na red?

Onda - jesi donirao npr. bubreg ili ne?

Ili samo isprazno popujes ovdje?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:39   #43
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uh, a ti si pogodila dati moment, da samo tvom "bliznjem" odgovara donirani organ. To nije donorstvo neg poltronstvo! Budi malo fleksibilnija.
Prekini trolati...ovo ti je prvo i zadnje upozorenje...

Ne vjerujem niti da nemas toliko pojma o doniranju...a ne vjerujem niti da si darovao bubreg nekom potpunom strancu, tako da mozes drzati propovjedi...Zato, vidim da samo provociras i pravis se blesav...

Tu moja rasprava s tobom zavrsava...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:39   #44
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jedino imas pravo nesto tako reci - ako si dao bubreg, jer jako se trazi i mnogi cekaju godinama na red?

Onda - jesi donirao npr. bubreg ili ne?

Ili samo isprazno popujes ovdje?
Nisam donirao nit se hvalim, ak budem dosao k svjesti budem ga donirao prvom potrebitom. To je ljudski moment svijesti i savjesti. Podjimo od sebe , podimo da nam je potrebito najmilijem , a mi nismo u mogucnosti donirati,a tamo u hladnjaku stoji odgovarajuci ogran, samo treba necija dozvola.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:41   #45
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Nisam donirao nit se hvalim, ak budem dosao k svjesti budem ga donirao prvom potrebitom. To je ljudski moment svijesti i savjesti. Podjimo od sebe , podimo da nam je potrebito najmilijem , a mi nismo u mogucnosti donirati,a tamo u hladnjaku stoji odgovarajuci ogran, samo treba necija dozvola.

Dakle - popujes bez veze drugima - i predbacujes im ono, sto ni sam nisi u stanju uciniti
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:45   #46
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Na zalost - takvo je nase zakonsko rjesenje
jeste takvo je, ali zašto na žalost?

doduše praksa je sasvim drukčija - bez obzira na sve prvo se pita obitelj...
__________________
...
kiseli kupus jedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:03   #47
Ne brine me doniranje kao takvo..zapravo zelim da me iscepaju....

Problem je zakonsko rijesenje....jos jedno evidentno zatiranje slobodne volje....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:38   #48
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
To je isto moj stav.....jedino me malo podilazi neka jeza, znajuci kakve su manipulacije sve moguce - npr. ako se zna da imas donor karticu , mozda se ne potrude, onako max da te spase
Bože, gdje ti živiš? U Kini, Gvatemali? Naravno da će liječnici učiniti sve da ti spase život jer, apsurdno je da ugroze tvoj da bi spasili nekoga tko je već jednom nogom u grobu.

Na kraju balade, sve što ne doniraš, pojest će crvi a koliko znam, ti jednako predano konzumiraju i vjernike i nevjernike.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:40   #49
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Uh, a ti si pogodila dati moment, da samo tvom "bliznjem" odgovara donirani organ. To nije donorstvo neg poltronstvo! Budi malo fleksibilnija.
Bit ću krajnje odvratna ali gotovo da poželim da ti zatreba nekakav organ. Dođe li takva situacija vidjet ćemo kakav si, hoćeš li radije otići Bogu na istinu ili ćeš se još koju godinu koprcati na ovoj zemlji suza.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:19   #50
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Dakle - popujes bez veze drugima - i predbacujes im ono, sto ni sam nisi u stanju uciniti
Nemoj da ti vidi desnica kad dajes lijevicom! Zna se tko kokodace kad snese joje!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.03.2008., 14:21   #51
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Bit ću krajnje odvratna ali gotovo da poželim da ti zatreba nekakav organ. Dođe li takva situacija vidjet ćemo kakav si, hoćeš li radije otići Bogu na istinu ili ćeš se još koju godinu koprcati na ovoj zemlji suza.
Idemo zajedno Bogu na istinu, pomoc, pa komu pomogne. Moze li ?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:26   #52
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Idemo zajedno Bogu na istinu, pomoc, pa komu pomogne. Moze li ?
Ja bi, kad te to već tako veseli, da ti odeš prvi
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:44   #53
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Ja bi, kad te to već tako veseli, da ti odeš prvi
U religiji nema prisile, mozemo slobodno bez ikakve bojazni doci pred Boga. Tamo nema veza-vezica, preporuka, mita, korupcije. Sta nam da, od Boga je, pa kom opanci kom obojci.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:00   #54
definitvno sam za doniranje organa, nosim u novčaniku i karticu donatora
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:59   #55
nadam se da će kokobilovi postovi nakon ove smrtonosne bannane biti donirani onima kojima su zaista potrebni...
__________________
...
kiseli kupus jedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:10   #56
ja se nadam da ce me nakon smrti rastaviti na proste faktore i da ce svaki od tih faktora nekome spasiti ili poboljsati zivot.

da zelim ista drugo osjecala bi se nehumano i sebicno.

ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg bi doniranje bilo pogresno.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:48   #57
Quote:
kiseli kupus jedem kaže: Pogledaj post
nadam se da će kokobilovi postovi nakon ove smrtonosne bannane biti donirani onima kojima su zaista potrebni...
Kokobill je uvijek spreman pomoci drugome, al ne po tudjim zakonima i uslovima. Dajmo napisati da su sve buduce transplatacije besplatne.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:10   #58
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
U religiji nema prisile, mozemo slobodno bez ikakve bojazni doci pred Boga. Tamo nema veza-vezica, preporuka, mita, korupcije. Sta nam da, od Boga je, pa kom opanci kom obojci.
Kako nema prisile?
Pa sam Biblija se očituje primjerima prisile...a ona je temeljni religijski dokument...zar ne?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:20   #59
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Kako nema prisile?
Pa sam Biblija se očituje primjerima prisile...a ona je temeljni religijski dokument...zar ne?
Biblija je iz dva dijela, Stari i novi Zavjet. Prisila u smislu dal ces biti vjernik ili ne ocituje se danas kroz slobodu kritike nevjernika ka religiji. Naravno, da to ne bi smjeli raditi u ateistickoj drzavi.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.