Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 22:43   #21
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ne mora klinka u pubertetu biti u sekti da se izgladnjuje... dovoljno je da cita ok ili gleda tv.....

ne moraju klinci biti sotonisti da se rezu... dovoljno je da se osjecaju nezadovoljni, neshvaceni i nesretni....

ne moras biti izmanipuliran da bi se ubio... dovoljno je da se osjecas usamljen i tvoji problemi da ti se cine nerjesivima
Dobro rečeno.

Posrijedi su potpuno krivo postavljene vrijednosti društva, čovjeka, obitelji.

Cijeli sustav je postavljen tako da pred djecu postavlja previsoke, nerealne ciljeve, ustanovljene su norme uspjeha, izgleda, materijalnog statusa... Učimo tu djecu što da misle, pretrpavajući ih sa nevjerojatnom količinom nepotrebnih podataka, od kojih je većina potpuno lažna, umjesto da ih učimo kako da misle, potičući njihovu kreativnost, odgovornost, slobodu... Kultura smrti je vrlo prisutna, na svakom je koraku....

U toj priči dovoljno je da se osjete nemoćni, usamljeni, neprihvaćeni, nesretni, odbačeni i lako se pokrene proces samouništenja.
__________________
Nije važno koliko puta padneš, važno je koliko puta se digneš.

Zadnje uređivanje Simon33 : 06.03.2008. at 23:16.
Simon33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:06   #22
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno.

Posrijedi su potpuno krivo postavljene vrijednosti društva, čovjeka, obitelji.
A tvoje vrjednosti, tj. vrjednosti krscanska su dobro postavljene?
Ako cemo se ravnat po krscanskim vrjednostima onda takva djeca nikad ne bi dobila priliku da naprave nesto ovako, njihovi starci bi ih priklali u skladu biblijske tradicije makijaze djece koja ne postuju roditelje.

Ako to mislis onda si zbilja ^&%^*$&

Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Cijeli sustav je postavljen tako da pred djecu postavlja previsoke, nerealne ciljeve, ustanovljene su norme uspjeha, izgleda, materijalnog statusa...
Nitko ih ne tjera da izvrs te ciljeve, mozda roditelji ali sta oni znaju? Glavno da idu tjedno jednom u crkvu, ostalo je nebitno.

Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Učimo tu djecu što da misle, pretrpavajući ih sa nevjerojatnom količinom nepotrebnih podataka, od kojih je većina potpuno lažni, umjesto da ih učimo kako da misle, potičući njihovu kreativnost, odgovornost, slobodu... Kultura smrti je vrlo prisutna, na svakom je koraku....
Savrsen opis krscanstva i crkve, ni sam ne bi smislio bolje

Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
U toj priči dovoljno je da se osjete nemoćni, usamljeni, neprihvaćeni, nesretni, odbačeni i lako se pokrene proces samouništenja.
Zivot je govno, get over it.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:15   #23
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
A tvoje vrjednosti, tj. vrjednosti krscanska su dobro postavljene?
Ako cemo se ravnat po krscanskim vrjednostima onda takva djeca nikad ne bi dobila priliku da naprave nesto ovako, njihovi starci bi ih priklali u skladu biblijske tradicije makijaze djece koja ne postuju roditelje.

Ako to mislis onda si zbilja ^&%^*$&

Nitko ih ne tjera da izvrs te ciljeve, mozda roditelji ali sta oni znaju? Glavno da idu tjedno jednom u crkvu, ostalo je nebitno.

Savrsen opis krscanstva i crkve, ni sam ne bi smislio bolje

Zivot je govno, get over it.
Jel ti to meni naturaš kršćansko usmjerenje? Čovječe, daj malo pročitaj moje postove i teme koje sam pokrenuo.
__________________
Nije važno koliko puta padneš, važno je koliko puta se digneš.
Simon33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:19   #24
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
cula sam nedavno od jednog svecenika da oni u sotonske sekte ubrajaju sve od hare krisne do vegetarijanaca.....
Dabome, tako je!!
Svi su oni sotonisti. Osim Crkve i sporta sve ostalo će uzeti dječicu i pretvoriti ih u teške sotone!
Umjetnost, sačuvaj bože! to su sve sotone i dalje od toga djeco!
subkulture, jao ne! opet sotone
hobiji...? sotone
druge religije i pokreti? naravno, sumnjivci...osjeća se sotonina blizina!
znanstveno prčkanje? pa i to vuče na sumnjivi zadah sumpora pakla..
itd...

jedino gdje garantirano sotona ne voli zalaziti je Crkva. sve ostalo je sumnjivo
a Crkva je ta koja djecu uči da je smrt početak nečeg ljepšeg, odlazak odavde.
ta nije li Isus upravo to radio. pobjedio je smrt i ona zapravo ne postoji.
smrt je stvarno nešto prekrasno...tranzicija u vječnost. svako može tamo, čak i samoubojice..
upravo taj uspjeh nakon smrti je jedan od ciljeva kršćanske kulture. fokusiranost na smrt, odnosno na ono što je s druge strane..jer s druge strane je konačna istina, bog, vječnost, pokojni bližnji, blalba..
Tko ono ubija našu djecu?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:21   #25
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Jel ti to meni naturaš kršćansko usmjerenje? Čovječe, daj malo pročitaj moje postove i teme koje sam pokrenuo.


Zamjenio sam te s nekim
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:38   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
[I]One mladima nameći paradigmu da je autodestrukcija poželjna, tako da se tinejdžeri izgladnjuju, režu žiletima i na kraju ubijaju.
Katolička Crkva mladima nameće paradigmu nadnaravnog svijeta u kojem konačna (prirodna) destrukcija čovjeka ne postoji, i aktivno opisuje i nagovara osobu na cijeli niz ideja o smrti i onome što nakon nje slijedi.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Buđinovac je naglasio kako iza sekti u pravilo stoje visokoobrazovani ljudi, neki od njih čak su poznati psiholozi, koji su vrhunski manipulatori.
Hm, nisu li svećenici obrazovani, a dugo bili i jedni od rijetkih sa obrazovanjem u društvu? Ne smatra li se svećenik nekom vrstom proto-psihijatra, prije same pojave psihologije i psihijatrije? Nije li svećenik vršio u zajednici oduvijek jedan vid psihoterapije mase, ali i pojedinca. nije li to vrhunsko manipuliranje ljudskim umom? sa različitim popratnim efektima...

Jest da preuveličavam, ali eto baš lijepo upada u oči ta vjekovna funkcija katoličke Crkve..
i naravno da to nije glavni/jedini razlog za probleme u društvu i za suicide, ali me zabavlja ideja suicida u paradigmi nadnaravnog svijeta.
Zapravo me zabavlja generalno ta kretenska ideja suicida...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:27   #27
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno.

Posrijedi su potpuno krivo postavljene vrijednosti društva, čovjeka, obitelji.

Cijeli sustav je postavljen tako da pred djecu postavlja previsoke, nerealne ciljeve, ustanovljene su norme uspjeha, izgleda, materijalnog statusa... Učimo tu djecu što da misle, pretrpavajući ih sa nevjerojatnom količinom nepotrebnih podataka, od kojih je većina potpuno lažna, umjesto da ih učimo kako da misle, potičući njihovu kreativnost, odgovornost, slobodu... Kultura smrti je vrlo prisutna, na svakom je koraku....

U toj priči dovoljno je da se osjete nemoćni, usamljeni, neprihvaćeni, nesretni, odbačeni i lako se pokrene proces samouništenja.
Joj, glupost.

Jedan od gadnijih problema je to kaj se djecom nitko ne bavi.
Roditelji rade po čitave dane (u boljoj varijanti), a klincima je škola "jedina briga"; ako imaju dobre ocjene, smatra se da nemaju problema.
Osim toga, budući da svi moraju završiti osnovnu (a po novome i srednju), sustav se pojačano bavi — problematičnima, tj. onima koji ne uspijevaju sami svladati nastavni plan i program. Budući da dobri učenici nemaju problema te vrste, ni škola se više ne mora baviti njima.

Usamljenost — ili čak bolje nepripadanje, izdvojenost — je jedina stvar koju si pogodio. Ona vodi do depresije, a depresija do samoubojstva.

Što se pak "nevjerojatne količine podataka" tiče — nastavni se plan i program reduciraju posljednjih 30 godina, najmanje. Ja sam geografskih, povijesnih i inih podataka morao učiti mnogo manje nego što su učili moji roditelji; današnje generacije uče mnogo manje nego što sam ja morao.
Nastava nije preteška; uostalom, ne govore li za mnoge od klinaca koji su se samoubili da je "baš čudno, pa bili su dobri učenici…"?

A što se tiče poticanja odgovornosti i slobode tiče — trebalo bi to.
Ali donošenje zakona po kojima se djecu štiti od ovoga i onoga raznim zabranama činimo upravo suprotno.
Jako je lijepo štititi djecu od seksa, nasilja, štetnih susptanci i štetnih misli — ali tako ne odgajaš odgovornu i slobodnu osobu.

Danas su škole "mjesta nulte tolerancije na nasilje". Bravo :klap:
To samo znači da će bilo koji oblik nasilja biti najstrože sankcioniran; problem će se ukloniti, ali ne i riješiti.
Zabrani im seks umjesto da im daš pravi spolni odgoj, pa ćeš imati hrpu maloljetničkih trudnoća.
Tretiraj ih kao djecu — dakle, kao neodgovorne, nesposobne i nevažne — do osamnaeste godine i dobit ćeš mlade ljude bez volje, bez ciljeva i bez veze sa svijetom.

Samoubojstvo je ovdje još najmanji problem.

Samoubojice su tek simptom jednog mnogo šireg, sustavnog problema.
Ako ga Hrvatska — ili, što se toga tiče, bilo koja zemlja na svijetu — krene sustavno rješavati u sljedećih 20 godina, bit ću vrlo ugodno iznenađen.
Štoviše, bit ću iskreno zapanjen.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:50   #28
Baš mi je zapelo za uho kad sam slušao otvoreno, u više navrata su rekli kako je problem što ti klinci još nisu emocionalno razvijeni i nemaju potpuno razvijenu sliku o smrti kao nečem konačnom. Zatim počinje paljba po sotonističkim sektama i našoj policiji koja ih ne zabranjuje... E, pa ima i nekoliko malo večih sekti koje, rekao bih, jako pridonose ovom stavu da je smrt tek trenutak boli prije nego se nađeš na nekom oblaku škicajući tko ti je sve došao na sprovod, između dvije seanse bezbrižnog grupnog branja cvijeća.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:54   #29
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ta nije li Isus upravo to radio. pobjedio je smrt i ona zapravo ne postoji.
smrt je stvarno nešto prekrasno...tranzicija u vječnost. svako može tamo, čak i samoubojice..
upravo taj uspjeh nakon smrti je jedan od ciljeva kršćanske kulture. fokusiranost na smrt, odnosno na ono što je s druge strane..jer s druge strane je konačna istina, bog, vječnost, pokojni bližnji, blalba..
Tko ono ubija našu djecu?
Na taj "drugi" svijet če svi doći, dakle svi čemo napustit ovaj svijet, svoj stav o samoubojstivma sam napisao, a samoubojstvo je grijeh (iako se nekad čini da nema izlaza itd), i to što ne razumiješ Isusov nauk ti nedaje za pravo da ova samoubojstva pripisuješ kao NJegovu zaslugu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:19   #30
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Baš mi je zapelo za uho kad sam slušao otvoreno, u više navrata su rekli kako je problem što ti klinci još nisu emocionalno razvijeni i nemaju potpuno razvijenu sliku o smrti kao nečem konačnom. Zatim počinje paljba po sotonističkim sektama i našoj policiji koja ih ne zabranjuje... E, pa ima i nekoliko malo večih sekti koje, rekao bih, jako pridonose ovom stavu da je smrt tek trenutak boli prije nego se nađeš na nekom oblaku škicajući tko ti je sve došao na sprovod, između dvije seanse bezbrižnog grupnog branja cvijeća.
Vjerojatno zato jer im se kroz medije nesvjesno nameće (nisu mediji krivi, nema zavjere, radi se tek o trendu druge polovice 20. stoljeća koji ne želi prestati) da je mučeništvo cool, da je osveta u stilu kamikaze cool, da će nakon smrti koja je bezbolna, upravo tako stajati sa strane i smijati se budalama koje plaču i misle na njih. A to zapostavljenima jako godi.
Živimo u doba cinizma. Malo cinizma nikome ne škodi, ali ovo danas je prevršilo svaku mjeru. Humor se sveo na puko ruganje. Nije pokojni papa bio posve u krivu kad je rekao da postoji "kultura smrti". Da, on je tome nadodao religijske gluposti o sotonistima, itd., ali je bit rečenog točna. Sjebanost ljudi progresivno raste.

Problem je u tome što se razdoblje ("the faza") tijekom kojeg se mlada osoba tako osjeća sve više produljuje. Ljudi postaju sve kasnije sposobni za samostalni život i općenito, sve polako tone.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:28   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato jer im se kroz medije nesvjesno nameće (nisu mediji krivi, nema zavjere, radi se tek o trendu druge polovice 20. stoljeća koji ne želi prestati) da je mučeništvo cool, da je osveta u stilu kamikaze cool, da će nakon smrti koja je bezbolna, upravo tako stajati sa strane i smijati se budalama koje plaču i misle na njih. A to zapostavljenima jako godi.
Da nam kultura (čitaj: religija) ne govori o zagrobnom životu, ne bi bilo ni tog trenda.
Quote:
Živimo u doba cinizma. Malo cinizma nikome ne škodi, ali ovo danas je prevršilo svaku mjeru. Humor se sveo na puko ruganje. Nije pokojni papa bio posve u krivu kad je rekao da postoji "kultura smrti". Da, on je tome nadodao religijske gluposti o sotonistima, itd., ali je bit rečenog točna. Sjebanost ljudi progresivno raste.
Kultura smrti uvjetovana je kulturom zagrobnog života.
Mislim da bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je bilo iskrenih vjernika među samoubojicama, samo što je to vrlo nepraktično...
Quote:
Problem je u tome što se razdoblje ("the faza") tijekom kojeg se mlada osoba tako osjeća sve više produljuje. Ljudi postaju sve kasnije sposobni za samostalni život i općenito, sve polako tone.
Ljude se održava nesposobnima. I zato sve ide u kurac.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 17:22   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Nebojša Buđanovac iznio je večeras alarmantan podatak kazavši da u Hrvatskoj postoji i djeluje 75 sekti crne, sotonističke orijentacije. One mladima nameći paradigmu da je autodestrukcija poželjna, tako da se tinejdžeri izgladnjuju, režu žiletima i na kraju ubijaju.

Buđinovac je naglasio kako iza sekti u pravilo stoje visokoobrazovani ljudi, neki od njih čak su poznati psiholozi, koji su vrhunski manipulatori.

Dokazano je da je trećina suicida izravno povezana sa sektama. Buđanovac kaže kako je o svemu obavijestio policiju, te naglašava kako o ovom problemu treba javno govoriti te na taj način demistificirati sekte i tako smanjiti interes tinejdžera."


Tko je suodgovoran za val samoubojstva maloljetnika: sekte, roditelji, način života, kapitalizam, subkultura............???
Tih sotonista sigurno ima i na ovome forumu, zato oprez: ne puštajte djecu ovamo.
paklenikraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:58   #33
Kad mačke nema, štakori kolo vode!

Šta mislite otkud toliko povečanje zanimanja za tom budalaštinom?

Ljudima nepaše učenje Isusa, pa sami stvaraju prostor za onog drugog.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 21:06   #34
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Baš mi je zapelo za uho kad sam slušao otvoreno, u više navrata su rekli kako je problem što ti klinci još nisu emocionalno razvijeni i nemaju potpuno razvijenu sliku o smrti kao nečem konačnom. Zatim počinje paljba po sotonističkim sektama i našoj policiji koja ih ne zabranjuje... E, pa ima i nekoliko malo večih sekti koje, rekao bih, jako pridonose ovom stavu da je smrt tek trenutak boli prije nego se nađeš na nekom oblaku škicajući tko ti je sve došao na sprovod, između dvije seanse bezbrižnog grupnog branja cvijeća.
Sve je rečeno
petraška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 21:08   #35
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ja mislim da se to jahve opet skriva iza tih sotonista kao što se pretvarao da je baal i ekipa tražeći žrtve prvorođenih od nežidova i židova koji ga nisu puno šljivili.
kad je već tražio smrt njihovih i svog sina može onda i naših.
:klap:
petraška is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:27   #36
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Jedan od gadnijih problema je to kaj se djecom nitko ne bavi.
Roditelji rade po čitave dane (u boljoj varijanti), a klincima je škola "jedina briga"; ako imaju dobre ocjene, smatra se da nemaju problema.
Osim toga, budući da svi moraju završiti osnovnu (a po novome i srednju), sustav se pojačano bavi — problematičnima, tj. onima koji ne uspijevaju sami svladati nastavni plan i program. Budući da dobri učenici nemaju problema te vrste, ni škola se više ne mora baviti njima.
To je sigurno veliki problem i potpuno se slažem s tobom.

Quote:
Usamljenost — ili čak bolje nepripadanje, izdvojenost — je jedina stvar koju si pogodio. Ona vodi do depresije, a depresija do samoubojstva.

Što se pak "nevjerojatne količine podataka" tiče — nastavni se plan i program reduciraju posljednjih 30 godina, najmanje. Ja sam geografskih, povijesnih i inih podataka morao učiti mnogo manje nego što su učili moji roditelji; današnje generacije uče mnogo manje nego što sam ja morao.
Nastava nije preteška; uostalom, ne govore li za mnoge od klinaca koji su se samo ubili da je "baš čudno, pa bili su dobri učenici…"?
Školstvo nam uopće ne vrijedi, ali ja nisam mislio samo na školu. Na svaki način, u svim prilikama, na svim mjestima, utrpavamo gotove i oblikovane činjenice u dječje glave, sa željom da prime što više toga u sebe, ne bi li bili zaposleni probavljanjem serviranih informacija, samo i jedino u smislu sejvanja. Pritom ih zatrpavamo raznim programima (čitaj uputama, obrascima, scenarijima) koji, naravno, samo podržavaju sve ono što mi mislimo. A najmanje od svega im dajemo suhe fakte i tražimo od njih da donesu vlastiti stav, da usporede, prihvate ili odbace, odnosno da o svemu steknu vlastito mišljenje.

Quote:
A što se tiče poticanja odgovornosti i slobode tiče — trebalo bi to.
Ali donošenje zakona po kojima se djecu štiti od ovoga i onoga raznim zabranama činimo upravo suprotno.
Jako je lijepo štititi djecu od seksa, nasilja, štetnih susptanci i štetnih misli — ali tako ne odgajaš odgovornu i slobodnu osobu.

Danas su škole "mjesta nulte tolerancije na nasilje". Bravo
To samo znači da će bilo koji oblik nasilja biti najstrože sankcioniran; problem će se ukloniti, ali ne i riješiti.
Zabrani im seks umjesto da im daš pravi spolni odgoj, pa ćeš imati hrpu maloljetničkih trudnoća.
Tretiraj ih kao djecu — dakle, kao neodgovorne, nesposobne i nevažne — do osamnaeste godine i dobit ćeš mlade ljude bez volje, bez ciljeva i bez veze sa svijetom.

Samoubojstvo je ovdje još najmanji problem.

Samoubojice su tek simptom jednog mnogo šireg, sustavnog problema.
Ako ga Hrvatska — ili, što se toga tiče, bilo koja zemlja na svijetu — krene sustavno rješavati u sljedećih 20 godina, bit ću vrlo ugodno iznenađen.
Štoviše, bit ću iskreno zapanjen.
Dodatna hrpa gluposti koju radimo s djecom. Princip kažnjavanja ne donosi rezultate. Da je to tako djelotvorno, odavno bi već čovječanstvo živjelo u „zlatnom dobu“.
__________________
Nije važno koliko puta padneš, važno je koliko puta se digneš.
Simon33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:44   #37
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Da nam kultura (čitaj: religija) ne govori o zagrobnom životu, ne bi bilo ni tog trenda.
Da je to tako jednostavno onda bi se religija zabranila, a samoubojstva su česta i među ljudima koji su ateisti i psihologija se poprilično bavi tim pitanjem.
Svojedobno (čitaj prije 10-tak godina) moja teta se ubila, i da činjenica je da se mi koji ostajemo osijećamo krivima jer nismo prepoznali, jer nismo dovoljno često komunicirali, jer to jutro nismo odlučitli popit kavu sa samoubojicom, ali to nije važno. Takva odluka se ne donosi zato jer si se jutros probudio sa željom da se samoubiješ.

Čak sam sklona mišljenju da je Crkva i crkveno, odnosno bilo koje religijsko učenje jedna od većih zapreka da se takav čin učini, barem u onom dijelu ljudi koji u to stvarno vjeruju.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:53   #38
Talking

malo mi nije jasno, ako gledamo sa aspekta sekularisticko-demokratsko-evolucionistockog rezona, zasto je problem ako se neko ubije? zar to nije njegovo pravo i njegov izbor. zar to nije cisto naslijedje evolucije da se slabiji izumiru a jaci ostaju - dakle, oni su bili slabi i to je to. svako ima pravo da radi sta hoce ukoliko fizicki druge ne ugrozava.
a to da li je prirodno da se mladi ljudi ubijaju, pa, kako neko rece za homoseksualizam: cim se desava u prirodi znaci da je prirodno.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 23:14   #39
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
samoubojstva su česta i među ljudima koji su ateisti i psihologija se poprilično bavi tim pitanjem.
da.
sa sekularisticko-demokratsko-evolucionistockog rezona mi je čin suicida još tužniji i jadniji. to je neka vrsta bolesti, defetizam i predaja. konceptualni čin
negiranje vrijednosti života. nihilizam koji se meni osobno ne sviđa i koji se ne bi trebao vezati uz neke ateističke, sekularne vrijednosti....štogod..
racionalno gledano mislim da suicid nema opravdanje. vrijednost života je temeljna postavka. ako ju negiraš griješiš, radiš budalaštinu.
jer, teoretski bi ateistički svjetonazor sa nekim primjesama humanizma trebao pokazivati koliko cijeni život i koliko ga vrednuje kao činjenicu i jedinu priliku koju treba proživjeti što bolje. čin suicida to negira.
dakle, osobno pravo i izbor - da. ali to svejedno ne znači da taj izbor nije glup, loš i bolestan po osobu koja ga provede. ako je nešto u prirodi ne znači da se ne radi o prirodnoj bolesti. jer tako bi mogli smatrati i tumore nečim krasnim i simpatičnim. lijepi osobni izbor i s vremenom bi imati tumor ušlo i u modu. postojale bi zajednice koje se ponose i potvrđuju u svom tumorskom uvjerenju i opredjeljenju. "joj vidi pojavljuje mi se tumor te je počeo rasti!" "O krasno, pusti da raste i raduj se!"
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 00:06   #40
Quote:
Simon33 kaže: Pogledaj post
Školstvo nam uopće ne vrijedi, ali ja nisam mislio samo na školu.
Kako volim kad nekvalificirani daju ovakve općenite kvalifikacije.

Jesi li slučajno nastavnik, pa da možeš reći da nam školstvo "uopće" ne vrijedi? Ili to možeš kako drugačije argumentirati?
Quote:
Na svaki način, u svim prilikama, na svim mjestima, utrpavamo gotove i oblikovane činjenice u dječje glave, sa željom da prime što više toga u sebe, ne bi li bili zaposleni probavljanjem serviranih informacija, samo i jedino u smislu sejvanja. Pritom ih zatrpavamo raznim programima (čitaj uputama, obrascima, scenarijima) koji, naravno, samo podržavaju sve ono što mi mislimo. A najmanje od svega im dajemo suhe fakte i tražimo od njih da donesu vlastiti stav, da usporede, prihvate ili odbace, odnosno da o svemu steknu vlastito mišljenje.
Ma bravo.

Vjerovao ili ne, to je jedan od mehanizama prenošenja kulture.
I ljudski je mozak evolucijski prilagođen takvom upijanju informacija u djetinjstvu.
Bez toga ne bismo ni jezik mogli naučiti.

A vlastito mišljenje ni ne možeš imati dok se ne upoznaš s činjenicama.
Quote:
Dodatna hrpa gluposti koju radimo s djecom. Princip kažnjavanja ne donosi rezultate. Da je to tako djelotvorno, odavno bi već čovječanstvo živjelo u „zlatnom dobu“.
Nije problem u kažnjavanju, nego u produljivanju djetinjstva do besmislenih granica, dokidanju prava i odgovornosti i takvim veselim stvarima.

Ja dobijem ospice svaki put kad netko počne govoriti o tome kako djecu treba štititi, kao što je npr. pravobraniteljica za djecu neki dan.
Djecu ne treba štititi. Treba ih naučiti kako se nositi sa stvarnim svijetom.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.