Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 22:09   #1
Natanyahu se ispričao...

U telefonskom razgovoru sa Erdoganom, Natanyahu se ispričao turskom narodu za greške koje su dovele do smrti 9 turskih državljana na brodu ploveći ka Gazi, u međunarodnim vodama okupiran od strane izraelske vojske. Sve to u prisustvu gospodina Obame, američkog predsjednika u drugom mandatu.

Tada je to bio priličan skandal, prisjetimo se https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=4129


Istovremeno Turci imaju započeti proces izmirenja sa PKK i Kurdima inače.
Obruč oko Asada se steže, a možda i više od toga...
Hoće li Obama u drugom mandatu uspjeti raspetljati arapski čvor?
A očekuje se angažman i na drugom kraju svijeta, u JI Aziji; može li to taj čovjek?
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:02   #2
Quote:
eno gledaj naprijed kaže: Pogledaj post
Istovremeno Turci imaju započeti proces izmirenja sa PKK i Kurdima inače.
Da,čitao sam o tome.Meni to nije jasno.Kurdi se već 30 godina bore za kurdsku stvar,a sada na poziv Abdullaha Ocalana,polažu oružje,i napuštaju Tursku.Turci su prokleti smradovi tko zna što su smjestili Ocalanu.Na portalima piše da je turska vojska prestala sa vatrom kako bi se Kurdi mogli povući.
Quote:
eno gledaj naprijed kaže: Pogledaj post
Hoće li Obama u drugom mandatu uspjeti raspetljati arapski čvor?
Ne znam hoče li raspetljati arapski čvor,ali je načeo židovski zid.
U svom sjajnom govoru pokrenuo je mlade Židove;"..Politički lideri neće ući u rizik ako ljudi od njih ne budu zahtjevali da to učine.
Vi morate stvoriti promjene.."To je B.Hussein Obama rekao u govoru pred 2.000 studenata u Jeruzalemu i zaradio ovacije.
Kukuljević is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 06:06   #3
Quote:
Kukuljević kaže: Pogledaj post
Da,čitao sam o tome.Meni to nije jasno.Kurdi se već 30 godina bore za kurdsku stvar,a sada na poziv Abdullaha Ocalana,polažu oružje,i napuštaju Tursku.Turci su prokleti smradovi tko zna što su smjestili Ocalanu.Na portalima piše da je turska vojska prestala sa vatrom kako bi se Kurdi mogli povući.
Ne znam hoče li raspetljati arapski čvor,ali je načeo židovski zid.
U svom sjajnom govoru pokrenuo je mlade Židove;"..Politički lideri neće ući u rizik ako ljudi od njih ne budu zahtjevali da to učine.
Vi morate stvoriti promjene.."To je B.Hussein Obama rekao u govoru pred 2.000 studenata u Jeruzalemu i zaradio ovacije.
Nema tu mnogo filozofije. PKK je komunjarski sponzorirana teroristicka organizacija. 2000-3000 clanova ne reprezentira 20 miliona ljudi. Sponzor Asad je na koljenima a Iracki Kurdistan je vise orjentiran proturski nego sami Turci. Sve je tamo MAde in Turkey, skole, bolnice, telefoni, struja, putevi....
Policija je treirana u Turskoj a naoruzanje je tursko. Barzani je prijatelj sa Erdoganom i djeca svih clanova vlade su na skolovanju u Turskoj.
Kurdi ostaju s Turcima vezani...bas kao i zadnjih 1000 godina. Zapadu i cetnicima iz Moskve unatoc.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 01:43   #4
Quote:
a sada na poziv Abdullaha Ocalana,polažu oružje,i napuštaju Tursku.Turci su prokleti smradovi tko zna što su smjestili Ocalanu.Na portalima piše da je turska vojska prestala sa vatrom kako bi se Kurdi mogli povući.
Mislim da je Ocalan samo preuzeo teret da objavi neku vrstu kapitulacije, odluka sigurno nije njegova, več prilično dugo je u zatvoru. A sam PKK se više nije mogao nositi sa bespilotnim letjelicama, satelitskim praćenjem i čudima... izgubili su i sponzore, kako bi rečeno.

S druge strane, ni Erdoganu nije lako, stare, nacionalističke strukture se opiru, i mnogi mediji. Pod domaćom paljbom, Natanyahuov ulet će mu dati daha da izgura stvar do kraja. Nadam se.

_Ono što je meni bilo zanimljivo je Obama kao svjedok telefonskom (!) razgovoru ove dvojice i njegova promocija kao rješavatelja svađe, menađerski pristup. Je li to najava za neke ozbiljnije angažmane?
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 06:42   #5
Quote:
eno gledaj naprijed kaže: Pogledaj post
Mislim da je Ocalan samo preuzeo teret da objavi neku vrstu kapitulacije, odluka sigurno nije njegova, več prilično dugo je u zatvoru. A sam PKK se više nije mogao nositi sa bespilotnim letjelicama, satelitskim praćenjem i čudima... izgubili su i sponzore, kako bi rečeno.

S druge strane, ni Erdoganu nije lako, stare, nacionalističke strukture se opiru, i mnogi mediji. Pod domaćom paljbom, Natanyahuov ulet će mu dati daha da izgura stvar do kraja. Nadam se.

_Ono što je meni bilo zanimljivo je Obama kao svjedok telefonskom (!) razgovoru ove dvojice i njegova promocija kao rješavatelja svađe, menađerski pristup. Je li to najava za neke ozbiljnije angažmane?
Nije valjda "Drang Nach Belgrade"?
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 19:50   #6
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post
Nije valjda "Drang Nach Belgrade"?

Dabogda, kćeri, da će te beg. Iako je Beograd svojim pokušavanjem da sjedi na dvije stolice logičan kandidat, nema tu važnost da bi se Menađer osobno angažirao. Osim ako njemu samom ne bude potrebno da na tom planu brzo i lako poentira.

Ja bih tipovao na pokušaj rješavanja indijsko-pakistanskog konflikta; ukoliko se to područje, zapravo Pakistan u cjelini, ubrzo ne stabilizira, prijeti potpuni gubitak kontrole (koja je iovako već prilično načeta).
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.