Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2013., 01:06   #101
Dajte molim vi koji ste brusili i polirali farove; kako se isti ponašaju nakon pola godine, godinu, dvije? Jel ponovno žute, habaju se? Koliko često ih ponovno mazuckate?
Vulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:32   #102
Quote:
Vulkan kaže: Pogledaj post
Dajte molim vi koji ste brusili i polirali farove; kako se isti ponašaju nakon pola godine, godinu, dvije? Jel ponovno žute, habaju se? Koliko često ih ponovno mazuckate?
to i mene zanima jer takodjer bi trebao polirati farove.

pa ako netko znam, koliko "drzi" to poliranje.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:43   #103
Evo ja sam svoje (clio 2, 2 komada) polirao sam, ručno prije cca godinu dana.
3 fara su ista kao prije godinu dana (nema nekih vidljivih-uočljivih promjena).
1 far je bio jako malo požmario nakon farbanja haube, a to pripisujem tome što je taj dio auta bio pod onom grijalicom/lampom prilikom farbanja. To sam rješio samo pastom za poliranje.
+
Frendu sam isto to radio na cliu i isto su mu farovi bez vidljivih promjena.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:50   #104
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Evo ja sam svoje (clio 2, 2 komada) polirao sam, ručno prije cca godinu dana.
3 fara su ista kao prije godinu dana (nema nekih vidljivih-uočljivih promjena).
1 far je bio jako malo požmario nakon farbanja haube, a to pripisujem tome što je taj dio auta bio pod onom grijalicom/lampom prilikom farbanja. To sam rješio samo pastom za poliranje.
+
Frendu sam isto to radio na cliu i isto su mu farovi bez vidljivih promjena.
Znači brusio si ih vodobrusnim papirom pa potom polirao? Jesi ih poslije kad opet prolazio pastom?
Kako si generalno bio zadovoljan učinjenim?
Vulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:52   #105
Koju si pastu koristio?
Vulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:58   #106
Da prvo sam išao sa vodobrusnim papirom od 800, 1000, 1100, 1200 ....2xxxx, (ne sjećam se više) i prskao stalno sa vodom (ona ručna prskalica). Nakon toga sam išao sa pastom (ručno pošto nemam polirku).
cca 2,5 - 3 sata posla po faru/jedno subotnje jutro za oba fara.
Pastu još imam u autu, ali sada neznam kako se zove, ali kupio sam je u bauhausu za 75,00 kn (u tubi je zeleno bijele boje)...
Nisam nanosio nikakvu zaštitu po faru jer je nisam našao u prodaji.
Sada kada gledam far sa strane i dalje vidim preljev kao od duginih boja (ako se nevaram CDRW je jednom negdje bio napisao da se po tome vidi zaštitni UV sloj na plastici) pa prema tome vrijem da je tu UV zaštitu nisam skroz izbrusio ....valjda.

EDIT. pasta je marke Xerapol!

http://www.google.hr/imgres?q=pasta+...5&tx=135&ty=62

Zadnje uređivanje cincilator : 11.03.2013. at 12:03.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:19   #107
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Da prvo sam išao sa vodobrusnim papirom od 800, 1000, 1100, 1200 ....2xxxx, (ne sjećam se više) i prskao stalno sa vodom (ona ručna prskalica). Nakon toga sam išao sa pastom (ručno pošto nemam polirku).
cca 2,5 - 3 sata posla po faru/jedno subotnje jutro za oba fara.
Pastu još imam u autu, ali sada neznam kako se zove, ali kupio sam je u bauhausu za 75,00 kn (u tubi je zeleno bijele boje)...
Nisam nanosio nikakvu zaštitu po faru jer je nisam našao u prodaji.
Sada kada gledam far sa strane i dalje vidim preljev kao od duginih boja (ako se nevaram CDRW je jednom negdje bio napisao da se po tome vidi zaštitni UV sloj na plastici) pa prema tome vrijem da je tu UV zaštitu nisam skroz izbrusio ....valjda.

EDIT. pasta je marke Xerapol!

http://www.google.hr/imgres?q=pasta+...5&tx=135&ty=62
Ili ovu pastu jeftiniju, dobije se manje ali je marka Meguiars.http://www.partes.hr/index.php?page=...id=050.515.029 Zašto je trebalo 2.5 h poliranja po faru ? Mislio sam da to ide brže ipak su to farovi, a ne cijela površina auta.

Mislim da je najisplativije ovdje http://poliranje-farova.webs.com/

50 kn oba fara, rezultati su super kao i da se mučiš sam.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:52   #108
A čuj do tada to još nisam bio radio pa sam cijelo vrijeme mjerkao i gladio
dok mi ruke nisu otpale.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:22   #109
ako želiš da se samo sjaje gotov si za 15 minuta, ako skidaš oštečeni sloj, i radiš strojno traje od 1,5 do 2 sata, ručno nisam probao, inače je xeropol odličan, a kao zaštitu je dobar i malo bolji vosak za karoseriju (lak), samo ponoviš svaka 3 mjeseca premaz, ako je bez zaštite za godinu dana je opet žut (ovisno o modelu)
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:34   #110
iako sam inace pobornik svega uradi sam pa makar i pokvario nakon sto sam se ispatio rucno ko bosanski crnac s farovima na pezotu 307 sve sto cu reci daj nekom tko se bavi s tim nije vrijedno 150-200kn(100kn ces materijala potrosit)
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:41   #111
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
iako sam inace pobornik svega uradi sam pa makar i pokvario nakon sto sam se ispatio rucno ko bosanski crnac s farovima na pezotu 307 sve sto cu reci daj nekom tko se bavi s tim nije vrijedno 150-200kn(100kn ces materijala potrosit)
Slazem se....ovakav posao uvijek prepustiti profesionalcima koji imaju godina iskustva sa raznim tipovima i vrstama farova.....

nebrojeno mnogo puta sam imao "popravke" amaterskih pokusaja gdje. je bilo spasi sta se da kada su farovi vec bili prebruseni itd....

dakle nemojte da bude " dzabe ste krecili"
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
wiz00ard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:48   #112
poliranje farova

evo ja Vam čistim farove,autopraonica, odmah pokraj Slavonskog Broda,slika imam na desetke i od svakakvih auta,dobijete račun i garanciju na posao,blizu naplatnih kućica na zapadu Sl.Broda,ne lakiram poslije rada jer sam viđao kako to izgleda kada lak krene pucati,jako ružno,cijena je 150kn obadva,ljudi dolazili odasvuda,odvezem na korzo,napravimo farove i odemo po čovjeka,svi zadovoljni,nekoliko granulacija vodobrusnog šmirgla,tajna je način završnog šmirglanja,zatim glasuritova pasta,zatim tvrdi kvalitetni vosak,potrebno je oko 1,5 sati.
zoran.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 10:03   #113
Jesu to posebne paste za plastiku ili standardne, i kakva ide, gruba , fina, ultrafina ili kombinacija?
S kojim smirglom zavrsavas, 3000 ili vise?
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 21:45   #114
...ali ako ne polakiraš prajmerom i bezbojnim lakom opet će sve abšisati, pitanje je samo vremena. Kemikalije u autopraonicama i sunce bez zaštite učine svoje.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:06   #115
ne kužim, odjednom mi se na gornjem dijelu lijevog fara, cijelom dužinom na nekih 2-3 cm pojavio matt nanos, mutno do boli...
mislio sam da je od smole jer mi je bila kapnula na par mjesta i po haubi ovo ljeto i to sam onda bio uspješno i lako riješio nekim tal. anti-smola sprejem (32 kn, auto-favorit), no ovo na faru s tim nije išlo.
desni je ok, čist, proziran ko i dosad.
kaj sad učinit s tim levim, ima di kaj dobro kupit il furat negde na poliranje?

btw. auto je chevy lacetti, ak kaj znači..

hvala na pomoći unapred!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 13:31   #116
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Ili ovu pastu jeftiniju, dobije se manje ali je marka Meguiars.http://www.partes.hr/index.php?page=...id=050.515.029 Zašto je trebalo 2.5 h poliranja po faru ? Mislio sam da to ide brže ipak su to farovi, a ne cijela površina auta.

Mislim da je najisplativije ovdje http://poliranje-farova.webs.com/

50 kn oba fara, rezultati su super kao i da se mučiš sam.
malo mi je čudno da lik uzima 50 kn za oba fara, a troslojno poliranje mu je 1000 kn ?!?!

za farove je stvarno jeftin dok mu je ovo poliranje dosta skupo.....

šta se tiče farova, ja radim sa strojem za brušenje..... znači bubnem gore prvo 1000 pa pobrusim, zatim 2000 i 4000.....
i kad fino izjednačim cjeli far slijedi poliranje.....
prvo ga sa glasuritovom tzv papigom jer je dosta masna i idealna je za brušene površine, zatim meguirs obična 101 gruba pa 205 fina i još vosak na kraju za zaštitu....

i mogu reć da jako dobro ispadnu na kraju......

u principu je kod faorva najvažnije brušenje, jer nemožeš ti dobro ispolirati ako nisi dobro pobrusio.....
DUKSAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 03:28   #117
Jel ima tko iskustva sa ovima ?

http://poliranje-farova.webs.com/
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 12:34   #118
Jel zna neko koji lak se koristi za zaštitu tih farova ?
Man008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:03   #119
Originalno nije lak nego keramika koja se specijalnim postupkom nanosi na plastiku (uključuje i plazmu).
Nakon poliranja se nanosi posebno tvrdi lak - proizvode ti ga svi veći "majstori" boja - PPG, Sikkens, Glasurit ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:18   #120
Može preporuka gdje u Zgu kvalitetno i povolj no ispolirati farove?
florijan31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.