Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 15:31   #81
Quote:
spori_lori kaže: Pogledaj post



Jučer sam išla pomoći hraniti mace... Prizor me ostavio bez daha
Mačke koje trče izdaleka kad vide da se nosi hrana, mačići koji izviruju ispod hrpe bačenog namještaja...

Na toj lokaciji ima 10-15 mačića dobi 1.5-2 mjeseca. Trebamo ih vaditi otamo i socijalizirati.
Molim vas da se jave oni koji imaju barem jednu sobicu/kupaonu... mačići dolaze opskrbljeni hranom i pijeskom...

Ja sam sad imala 4 divljaka kod sebe i trebalo im je 3-7 dana da se opuste i postanu normalni mačići...
Ako ima netko tko bi mogao uzeti kojeg mačića na privremeno do udomljenja, javite se ovdje ili na pm..

Dolazi zima
Pored ove gamadi kaj vračaju mačke, nikad ne znaš kad ti se kapacitet opet popuni
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 19:02   #82
Ja kome god udomim mačku uvijek kažem da je može vratiti...

Zubica ima jaku upalu desni, čak se i meso počelo odvajati od zuba, limfni čvorovi su natečeni, također je prekrcana nametnicima i sva je puna krasta od češanja. Dobila je Stomorgyl 2, dakle nema nikakvog dijeljenja tableta te tablete za temperaturu u slučaju da joj opet skoči i prestane jesti. Terapija minimum 14 dana i onda ćemo vidjeti ima li pomaka.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 19:15   #83
o jadnica
znam da je moja Bepa imala jaku upalu desni, strašno ju je bolilo. :/
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 19:41   #84
Uz sve to, što smo već spominjali, mislim da ona ima i zadnje noge u oks. Zvuči smiješno, ali je tako. Mislim da će biti krasna i umiljata mačka kad se dovede u red. Neće biti lako, ali je izvedivo.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 10:48   #85


Ovo je jedna od maca koja je prije par dana bila skotna, više nije. Znači da ima negdje sakrivene mačiće. Ako imate viška ili želite donirati malo kvalitetnije hrane za nju, bilo bi jako zahvalni. Za ove ostale smo kupovali hranu u konzervama i dehidrat, ali za mačku sa tako malo mačićima bi bilo dobro da jede malo bolju i kvalitetniju hranu.
Ako možete pomoći javite se sope, njen telefon je u uvodnom postu broj #1.

Ako bi kojim slučajem, htjeli primiti nju i mačiće na brigu, javite se. Jako je zima i nema tamo toplog mjesta. Ne znam kako će jadni preživjeti zimu...
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 11:39   #86
Otvori topik za ovaj slučaj, možda će biti kakvog rezultata
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 16:09   #87
Da li bi se Ljubici mogla napraviti krvna slika tako da se postavi točna i sveobuhvatna dijagnoza? Gingivitis obično ne dolazi sam niti je uzrok nego češće posljedica, dok je žarište negdje drugdje. Mislim i da treba testirati na FeLV i FiV. Stomorgyl neće biti dostatna terapija ako je ona u ovakvom stanju.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 16:12   #88
Zubica je testirana prije neuspjelog udomljenja. Test je negativan.
Ne mora gingivitis imat podlogu u ovim bolestima, ima toga i kod zdravih maca.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 16:18   #89
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Zubica je testirana prije neuspjelog udomljenja. Test je negativan.
Ne mora gingivitis imat podlogu u ovim bolestima, ima toga i kod zdravih maca.
Da, sad sam vidjela ... ne stignem sve čitati ... ljudi, pa ovo je strašno koliko ih ima
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 17:22   #90
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Zubica je testirana prije neuspjelog udomljenja. Test je negativan.
Ne mora gingivitis imat podlogu u ovim bolestima, ima toga i kod zdravih maca.
Jedan naš macan je imao gingivitis, nažalost kronični, pa je morao stalno biti na kortikosteroidima i periodično stomorgylu (inače zdrav bio). Doduše, kad ga se hranilo samo nasitno reckanom jetricom i sl. moglo je i bez tih lijekova.
A moja pesekica je imala gingivitis i strašnu halitozu (smrdilo joj je iz ćubeta kao iz kontejnera za smeće). No sve se lijepo saniralo nakon dve ture stomorgyla nakon čega je išla na čišćenje zuba i vađenje dobrog dijela preostalih. Ostalo joj je svega 9 zubiju u konačnici, no sad je ok, dah svjež, nema upale.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:00   #91
Mogu pomoći samo novcem, žao mi je. Uplaćeno 800 kn.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:14   #92
Hvala ti lijepo, miho70, puno nam znači.

Sad ću vam ubaciti malo smijeha ubaciti u sve ovo sivilo. Jutros u pol 5 me budi bolja polovica i pita me gdje sam pospremila Zubicu, a ja ne znam gdje sam ja. Kažem: "pa na fotelji je ostala..." i onda se damo u potragu, prevrnemo kuću, zavirimo gdje god se može zaviriti, nema je nigdje i onda je dragi opazi na visećoj. Mačka se popela i leži si . Kasnije kad sam ustala sam je našla kod zdjelice za vodu i hrane. Mislim da je pila vode, što je super jer neće baš da pije.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:20   #93
Gdje je točno ta tvornica s macama? Koji kvart? Koja tvornica? Prelistala sam temu na brzaka i nisam vidjela ili nije spomenuto.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:21   #94
Miho, nemam riječi.
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:22   #95
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Gdje je točno ta tvornica s macama? Koji kvart? Koja tvornica? Prelistala sam temu na brzaka i nisam vidjela ili nije spomenuto.
neće ni biti spomenuto zbog sigurnosti maca.
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:29   #96
Važno je pročitati prvi post, sve je objašnjeno i na početku sam napisala čitaj prvi post i to piše kad mišom pređete preko naslova teme na popisu tema i u onom žutom sažetku se vidi-čitaj #1 post. Tako sam napravila da odmah bude svima vidljivo i da dobiju bitne informacije i nije nužno sve pročitati.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 22:33   #97
Pročitala sam. Ne piše ni u prvom postu gdje se nalaze. Mislila sam doć pomoć i možda uzet koju sa sobom ako ću moć.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 07:47   #98
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pročitala sam. Ne piše ni u prvom postu gdje se nalaze. Mislila sam doć pomoć i možda uzet koju sa sobom ako ću moć.
Yuna, super, kontaktirat će te netko na pm, sigurna sam

Uzmi neku lako udomljivu ili neku kojoj je hitna sterilizacija, ili čak mačića, jedan po jedan, ali važno je da ih se uzima otamo i udomljava
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 10:21   #99
Quote:
jablanib kaže: Pogledaj post
Stariji mačak, u izuzetno gadnom stanju. Apatičan, ne jede mada ne djeluje mršav. Krmeljav, slinav, slijepljenog nosa. Dlaka mu je.. nemam pojma al nema sjaja, ima grudica, guza mu je sva od proljeva.

Ovog mačka bi htjeli pod hitno uzeti od tamo. Ima li netko tko bi mu pružio krov nad glavom 10tak dana dok se ne izliječi? Bojim se da neće preživjeti, ako ga ostavimo tamo, tj. ne liječimo. Ako imate neki topli kutak za njega i mogućnost da ga možete izolirati od svojih životinja, molim vas javite se i pomognite mu. Nije teško, evo ja imam Zubicu i ne mrda sa fotelje. Samo je moram nahraniti i dati joj tabletu. Noćas nije išla na viseću jer je netko drugi zauzeo poziciju. Vrata od kuće su otvorena i ona ni pokušava izaći van ili slično. Nije čak ni kuću istražila.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 11:07   #100
Isti moj Ljubo, a nemam mu kako pomoći
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.