Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2013., 00:30   #1
Tesa moli pomoć za veta zbog kvržice, hranu i ampule +

sjećate se moje tese?

https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post44597692

tesu sam prestala udomljavati. dugo sam ju bezuspješno udomljavala, a onda su ti ljudi kod kojih je htjeli zadržati jer su ju zavoljeli. to su susjedi iz vinograda mojih staraca i znam ih čitav život.nisam od jeseni bila kod nje. bila sam prekjučer i smračilo mi se od silnih loših vijesti. oko nove godine je tesu udario auto! ona uopće na zadnju nogu ne može stati, sirotica. odmah me zabrinulo kad nije dotrčala pozdraviti me. a da je to bilo puno jače, da je jedva preživjela i sad joj je kao super. a oni me o tome uopće nisu obavijestili niti su zvali veta, koji tamo bez ikakve opreme može samo reći al je nešto slomljeno ili ne.

i jadna tesa tako pati par mjeseci. oni love za operaciju nemaju. nisu ju ni cijepili. dvaput sam cijepljenje na bjesnoću platila ja, a sad kad oni to trebaju, problemi. da nemaju novaca. nisu ni svog psa cijepili kad su vetovi došli.

tako da ću uskoro početi skupljati prvo za pregled i rtg, a onda i za operaciju. pa jadna tesica samo leži pred kućom i boli ju. a i za cijepljenje ću morati skupljati, a nakon što se tesa operira, više ju neću vraćati tamo, jer su se ljud pokazali stvarno krajnje neodgovorno. razumijem da se desi, i da su kao i većina bankrotirali, ali da nisu mogli ni nazvato mene i obavijestiti me o nečem tako ozbiljnom i tražiti pomoć...

kad počnem skupljati tu na forumu, bit će na račun udruge koja nije udruga za zaštitu životinja, ali za to sam već bila tražila odobrenje od modova. sad samo najavljujem veliki problem.

Prvo trebamo za pregled, ići ću k dr ćiriću, takav pregled je 150 kn, oko 100 kn je rtg bez anestezije, a ako se slika koljeno onda s anestezijom pa je više. i ako treba 2 slike... za početak bih trebala skupiti 300 kn da ju odvedem na pregled, da se vidi što je i koliko bi bila operacija. a trebam i skupiti i 160 kn za cijepljenje. a tu su još i paša i satya i 4 potrebite mace kod mene doma, plus moja 2 psa i moje 2 mace. ja sam već odavno u bankrotu zbog svih njih i ne mogu više dati ni kune za preglede, kao prije.

Ljudi, molim vas, molim vas, pomozite tesi da može otići na operaciju.zadnja 2 dana samo mislim na nju kako jadna ima tužno lice, bolan pogled, spuštenu glavu, i to bolno skakutanje. čim se skupi za pregled, otići ću po nju u krapinu.



P 2, tesa/Lily0

1. skrbim za
a) dolutala je susjedima i tamo se oštenila

2. spol i starost životinje
oko 3 godine

3. skupljam pomoć na PŠ u novcu, ali još nisam počela, samo najavila, dok na dobijem broj računa udruge, i u hrani i drugim pripravcima

4. životinja se nalazi kod susjeda iz krapine od 2 mjeseca prije od dana kad je otvorena tema.

5.životinja se nalazi u: krapini

6.preferiram udomljenje:
a) u blizini svojeg mjesta boravka ili bilo gdje gdje odgovara uvjetima i imam nekoga za kontrolu.

7.životinja je (odnosi se na pse): cijepljena protiv bjesnoće i čipirana dva puta, o mom trošku, a momentalno nije. nisu ju cijepili.

8. zdravstveno stanje životinje:

udario ju je auto, ne može stati na zadnju nogu.

9. kastrirana.
10. udomljavat ću ju ponovno uz ugovor kao pojedinac. ako bude preko udruge, obavijestit ću.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.08.2013. at 21:56. Reason: prebačen upitnik
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:55   #2
za tesu imam najavljeno 120 kn. molim vas još pomoći da jadnicu koja par mjeseci živi u bolovima odvedem na pregled pa da se može početi skupljati za operaciju. hvala puno osobi koja je najavila pomoć i želi ostati anonimna.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 11:06   #3
Ja mogu iduci tjedan uplatiti 100 kn, ceka se placa inace bi i prije.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 17:01   #4
ok. hvala puno. ne znam točno koliko će biti pregled, kao što sam i napisala. zavisi koliko rtg snimaka će biti potrebno, ali onaj osnovni, nekakv 1.kat. je za malenu koštao 150 kn kad je operirala 3. put koljeno kod dr ćirića. a dvaput neuspješno u fiziovetu. svakako će svi računi biti predočeni. Ali i to cijepljenje je jako hitno. zadnji put sam ju cijepila ja, dosta davno. već ih vetovi obilaze i šalju dopise. a tamo je uz šumu, u prirodi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 21:55   #5
Molim popuniti upitnik. Hvala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:31   #6
na fb je za sve moje štićenike uplaćeno, 350 kn za kasicu 0. od toga 100 ide za hranu za pse, a 250 za kasicu -100, a ne -350. pa je uplaćeno 200 i 40, sve na fb. za 100 uplaćenih moram viidjeti još dal je sjelo. svi donatori žele ostati anonimni i sve su uplate sa fb. donacijama mogu raspolagati po listi prioriteta. 100 koje ne znam dal su sjele je samo za tesu, i onih 40 isto. prioritet je tesin pregled, ampule za pse i satyino cijepljenje i pašina kastracija. ovo dvoje zadnje zaista ne znam što je hitnije. danas sam mislila po tesu u krapinu, ali totalno sam strgana od vremena. a to je put od 60 kn u jednom smjeru, a moram ju i vratiti. do operacije će biti tamo. ja zbog kičme, koju mi je paša sredio, ne mogu više nositi po stepenicama sa zadnjeg kata ni pudlicu. od donacija će pola ići za putne troškoce, a pola dajem ja. ne mogu više u krapinu po štićenike o svom trošku. to sam već puno puta do sad. više, nažalost, ne ide.
tesu sam na dug telefonski dala cijepiti, pa ću to platiti kad se skupi. uglavnom, vrti mi se u glavi od duge liste skupih potreba.
svi računi će, normalno, biti predočeni.
2 udruge frendova su mi otpale. jedni imaju limit od 30 000 kn da ne uđu u sustav pdv-a iliv nemam pojma čega. a to već imaju jer plaćaju najamninu prostora. lovu skupe između sebe. a drugi frendovi ni nemaju račun udruge jer im je to prekomplicirano. imam još jednu opciju. nisam stigla pitati.

Zadnje uređivanje lily0 : 17.04.2013. at 15:20.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:43   #7
Jao lily0, sam sam slike pogledala sa stare teme, pa ona je pre-kra-sna!
Lexi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:15   #8
ne znam koliko dugo sam ju udomljavala. dugo. imala je samo 3 poziva. prvi je bio onaj pravi, ali ja sam tad imala 4 psa i zamolila sam gđu da uzme gopi. imala sam gopi i bubija. ali, nije savršena, pa nije bilo puno poziva. iako misli, da sam ju udomljavala od sebe, bilo bi i boljih fotki, da bih ju udomila. i onda ovo sve. susjedi su mi digli tlak maksimalno. kakva neodgovornost i odsustvo bilo kakve sućuti prema psu. ko da je stolac slomio nogu. njih ne boli. ma ljuta sam ko pas, ljudi! još uvijek.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:34   #9
super se poklopilo da mi se ipak javio danas majstor iz krapine koji će dati ponudu za neke radove u našoj zgradi. pa sam ga odmah zaskočila da dovede tesu. zna gdje je jer je i tamo blizu radio. podmitila sam ga s pola plaćenih putnih troškova jer su ljudi tamo teški za takve stvari. svaki put kad zovem nekoga od prijatelja dal znaju nekoga tko bi mi htio dovesti psa jer ide u zg, reagiraju kao da ih tražim put do svemira.

javim čim tesica stigne. i fotodukumentiram. držite fige da nije ništa strašno. da nije kičma. a po znakovima nije. od kičme se ne diže noga u zrak. nego se vuče. npr.

ako bude sve ok s dolaskom, na pregled ću ju odvesti sutra. ako bude morala slikati koljeno pod anestezijom, da odmah bude na tašte. nemam pojma kako ćemo po stepenicama. ne bih ju davala nikome na jedan dan, a mogla bih, jer je ona jako jako plaha, jako jako vezana uz te ljude i bit će jako tužna. nas pozna i voli. tu je već bila. kad je došla na sterilizaciju i izašla iz auta, od šoka velike promjene, nije htjela ni hodati. ma ni korak. samo je prestravljeno legla. onda sam ju ostavila u autu i došla za pola sata. pa je hodala, ali po stepenicama, ma kakvi. nosila sam ju neko vrijeme. jako se bojala zvukova velegradske zvijeri, dosta dugo. tako da ju ne bih davala nepoznatima. nemam pojma kako ću to riješiti. korak po korak.

Puno puno hvala svim donatorima koji su omogućili pregled i cijepljenje za tesu!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:46   #10
zvao me majstor, idiotine daju psa! ljudi, popiz....sam! bit će mrtvih! sam moram ići u krapinu, platiti dupli put, možda će sakriti psa kad dođem! zvala sam direktora vet stanice da se slučajno ne uknjiže na nju!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 18:04   #11
mislila sam odmah po tesu, toliko sam bijesna! ali morala sam čekati majstora, on je nedavno otišao i dok sam pojela, ovoliko je sati. problem je ako su nekamo sakrili tesu, jer me tu čeka 4 psa. pa u slučaju da je nama, moram natrag u zg zbog njih. sutra imam čitav dan obaveza. pa sam onda isplanirala da za vikend odem sa svim psima na selo, u nedjelju po tesu, i u ponedjeljak onda samo s njom u zg. prvo sam ju mislila ostaviti tamo do operacije, ali sad stvarno više ne znam. s 5 pasa od koji jedan ne može hodati, ne mogu. netko će morati ići na neki smještaj. paša je već bio namijenjen za to. nemam pojma, vidjet ćemo. korak po korak. u svakom slučaju, za oporavak nakon operacije ćemo se preseliti na selo. tamo može i bez stepenica, a i dvorište je veliko. ako operacija treba, a vetovi uvijek vele da treba. ako tako dugo ne može na nogu, vjerojatno treba. i umjesto da sam sve elegantno sredila zbog ljudskog kretenluka moram dodatno trošiti vrijeme, živce, novac, sutra smo već mogli sve znati.

Užasno sam ljuta!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:44   #12
tesa je dobila donaciju od 50 kn od S.(e drugi inicijal sam već zaboravila). danas je sjelo. puno ti hvala S!

za vikend, sutra, nadam se, idem u zagorje po tesu. samo se nadam da neće izvesti nešto da su ju zatvorili u kuću i da ju ne daju. jer u tom slučaju doći ću s policijom, a onda ću ih i prijaviti za zanemarivanje životinje. tesu nisam nikad uknjižila na njih. baš zato ako se desi nešto slično. stvarno lakše ishendlam 100 životinja nego samo jednog teškog ili lošeg čovjeka. zamolit ću nekoga smsom da napiše što je i kako je jer nemam tamo net.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 08:25   #13
lily0, strašno mi je žao što sve moraš raditi zbog ljudske gluposti. Sretno i javi nam novosti, u mislima smo s tobom.
Lexi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 10:36   #14
ma oni samo ponavljaju da oni nju jako vole, da ju unuci jako vole, i da oni nju ne daju. ma kakva je to ljubav? da u 3 godine ne mogu za nju dati 100 kn da dođe vet, pa nek vidi dal je nešto slomljeno. ili nazvati mene? pa tamo su 2 familije. starci. i njihov sin, žena i unuci koji su dovoljno stari i nisu retardirani. moj nećak često s dečkima dolazi. čitavu zimu. i moji starci čitavo proljeće. i da nisu mogli reći ni njima, a prvi su susjedi na 2 m. i kao da mi ova situacija nije dovoljno stresna i bolna, uz sve štićenike koje imam, još ti takvi ljubitelji životinja tako dižu tlak.

jel netko zna proceduru prijave za zanemarivanje. ali oni nisu vlasnici nego skrbnici. ako budu radili problema. jel to ide preko policije?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:57   #15
Ti si vlasnik psa, nisu oni.
Ako ti ne daju psa, zoveš policiju i s policijom je oduzmeš.
A kao vlasnik psa teoretski i zakonski ti si odgovorna i za štetu koju on nanese i za štetu koja se njemu nanese, jer si dopustila.
Kome ćeš pisati prijavu, pod kojim okolnostima?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:41   #16
u vet ambulanti sam u krapini i čekam da dođe vet s terena. vet je išao cijepiti tesu u petak, ali oni su ju izgleda bili sakrili. kad vet dođe, zovem policiju i s njim idem tamo. ako je nema, zahtijevat ću pretragu svih kuća njihove familije. tlak mi je maksimumu. nisu normalni. ne daju ju ni liječiti! da joj nije ništa! za svog psa nisu platili cijepljenje, dužni su, već 2 godine, skoro. vet treba doći svaki čas. net nemam. javim nekako dal imam tesu. molim savjete koja je dužnost policije, ako su sakriili. ona nije mogla odlutati jer ne može hodati. imam 2 svjedoka da je nisu htjeli dati da u zg dođe na liječenje neki dan.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:38   #17
Lily0, ona je tvoj pas. Na tebe je čipirana. Ako sam dobro shvatila.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 08:08   #18
Pišem sa zakašnjenjem, ali samo da obavijestim - sinoć mi se javila Lily iz Krapine - Tesa je napokon kod nje. Morala je zvati policiju, zato što ju je drugi susjed (ne onaj kod kojeg je Tesa) sprečavao da ju uzme :/

Tesu nogica boli, drži ju u zraku i tužna je

Valjda će se i Lily javiti tokom dana da napiše detaljnije...
F. Costanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 09:36   #19
koma
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 09:40   #20
Glavno da je kod nje sada, sigurna sam da će se oporaviti.
Lexi05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.