Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 22:16   #1
Eliott (na skrbi od proslog ljeta) - treba posebnu hranu zbog gingivitisa - UDOMLJEN

Evo, prije neka 2 sata sjedim u stanu, vani divno vrijeme kakvo je i čujem nešto kao mjaukanje. Otvorim prozor, pokušavam locirati jesam li dobro čula i od gdje dolazi. Čuje se još jednom, ok definitvno je negdje na ulici, odem van, gledam pod aute, oko kanti, nigdje ništa. Vratim se u stan i opet se čuje (na 3. kat!) Opet ja van, gledam pod aute, već bilo mračno, nigdje ništa, krenem dozivati.. i nakon nekog vremena dobijem odgovor.
Malo mokro maćulence stisnuto uz gumu nekog ogromnog auta. Polako krenem s rukom prema njemu da vidim hoće li se dati uloviti, a on pobjegne na drugu stranu. Ja polako na drugu, on opet bris.
Dođe neka susjeda bacit van smeće i vidi mene kak klečim kraj auta i ja velim kak lovim mačića, a ona veli da se već par dana čuju, da ih ima više, baš mačići. Ja sam čula i našla samo ovog
Malca nikako uloviti, stalno je bježao pod drugi auto pa sam odlučila probati s konzervom, ako je gladan bude proviril za hranu.. Kako mi je hrane ostalo i na prstima, krenuo je za rukom i mirisom i tako sam ga namamila od ispod auta dovoljno da ga mogu uloviti.

Bio je jako gladan, jeo je u par navrata i dosta je mršav (kosti na guzi mu se osjete pod prstima). Prede ko traktor čim ga se takne

Jesam dobro procijenila, oko 1.mj.?
S čime ga smijem tretirati protiv buha tj. smijem ga okupati šamponom za mačke? Nakon toga spray za buhe?
Jel se takvog malca treba masirati nakon jela ili je već dovoljno velik?
Treba ga još dohranjivati mlijekom za mačiće?
Koliko često treba jesti?
(znam da bi trebala znati nešto od ovog nakon othranjivanja dudaša, ali ja sam očito onda bila toliko neispavana da se uopće ne sjećam kad su koliko i šta jeli, sve sam si morala napisati prije nego sam se srušila u krevet do idućeg hranjenja )

hvala na pomoći


mokar i gladan, plačem i dozivam mamicu pod autom


naklopan, čak sam se i poigrao malo






dva brka mi je struja stresla



M-1 Eliott/ firta

skrbim za
a) osobno nađenu životinju

spol i starost životinje
muško, oko 1 godine

skupljam pomoć na PŠ
a) u novcu (za hranu, po potrebi veterinara)
b) u hrani i drugim pripravcima
c) oboje

životinja se nalazi na:
b)neplaćenom smještaju

životinja se nalazi u: Zagrebu

preferiram udomljenje:
a) u blizini mojeg mjesta boravka

životinja je:
c) cijepljena protiv zaraznih bolesti, ali ne i protiv bjesnoće

zdravstveno stanje životinje:
a) potpuno zdrava, bez potrebe za veterinarskom intervencijom
(trenutno ima blagi gingivitis, koji se tretira)

životinja je:
a) kastrirana / sterilizirana

životinju udomljujem:
a) uz ugovor kao pojedinac

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.06.2014. at 12:18. Reason: ubacivanje upitnika u prvi post
firta is offline  
Old 28.08.2013., 22:31   #2
Ajmeee, prekrasan je! Svaka ti čast što si ga spasila. Ne znam ništa o mačićima, ali ova faca me je baš osvojila
__________________
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas.Ti mi moraš reći i ime i gdje ću kad zapuše bura ili padnu kiše naći svoju sreću. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”
zdenkaa is offline  
Old 28.08.2013., 22:41   #3
Super je malac!
Mozda oko 1,5 mj do 2 ?
Mislim da on moze vec hranu za macice papati.

Udomila sam i ja malca te velicine.
Okupala sam ga odmah prvi dan u samponu protiv buha.
Vet mu je dao par kapi iz ampule za vrat i komadic
tabletice protiv glista.
I uheka provjeriti da nema sugarce.

Mislim da ne treba vise masirati trbuscic.
Ja bi mu raspodjelila vrecicu na mozda 5 obroka.
Velik je vec on ne bi trebalo biti problema.
Puno srece s malim!
ozanavg is offline  
Old 28.08.2013., 22:58   #4
Mačić ima 2 mjeseca minimalno, boja očiju je potpuno promijenjena.
Pokaži mu gdje je pijesak i daj mu mačje hrane i vodu, ne treba bočicu.

Protiv buha sprej ili malko ampule, kupanje 48 sati prije ili poslije špricanja/ampule.

Jako je sladak
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Old 29.08.2013., 10:14   #5
Bas sam htjela reci da je sigurno stariji od mjesec dana. Kod mene su 3 majcje bebe malo starije od mjesec dana i jos im se usi nisu do kraja digle i oci su im jos plave

Moji vec jedu i suhu hranu i konzervice za macje bebe, a tu i tamo im.dam jos mlijeka na bocicu. I naucili su na pijesak cim su prohodali.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 29.08.2013., 10:17   #6
Ajooooj A vidi tu glavicu i brčiće Samo da nađeš i ostale...
Gošća is offline  
Old 29.08.2013., 21:27   #7
Evo nas
Noć je prošla bez problema.
Malac se lijepo opustio, prede 100 na sat čim ga se takne, igra se, istražuje.
Danas je na redu bio kupanac. Sad je sav mirišljav i pufasti

Što da mu dam za gliste, komadić Pratela? 1/4 ili još manje?
Uši sam provjerila, ima malo kao prljavo unutra (tamno smeđe boje, malo dublje u uhu, ne odmah pri vrhu), jesu li to šugarci? Kako da njih tretiram?

Bit će za vikend photo-session, a sada su tu fotke nakon kupanca:




mogu sad van? ha, teta, moguu?


kme, evo čist sam, puštaj me van



Kad sam hranila danas odrasle mace pred zgradom, srela sam se s jednom od žena koja ih hrani i s kojom nastojim dogovoriti da lovimo i steriliziramo te kvartovske mace koje se tu hrane. Ona je za, no isto kao i ja, nema iskustva s lovom a baš se ženke ne daju dirati i dosta su divlje (neke bi moožda za hranom ušle u transporter, no trebamo probati). Ja sam nabavila transporter i mogu ih smjestiti za oporavak, ona bi s ostalim ženama koje hrane skupila novce za sterilizacije. Uhvatiti ih- to nam je najveći problem jer nemamo iskustva. Kad smo pričale, naišla je još jedna susjeda koja ima pogled na dvorište i šupe u kojima je jedna siva prekrasna ženka okotila male, pa veli da ih joj je neko izgleda 'pokupio' iz šupe i zatvorio ulaze pa je jadna 3 dana sjedila i mjaukala pred šupom jer je htjela k mačićima. Za nju su rekle da je jako brižna i da uvijek preuzima brigu za mačiće od ostalih ženki s hranilišta koje nisu baš brižne mame. Navodno je nakon što su joj uzeli mačiće preuzela brigu o jednim malcima koji su zapravo već dovoljno veliki i nisu na mlijeku više.

Ovo je ona:


Uz nju, još su 4-5 ženke, može im se blizu kad ih se hrani, ali za uloviti ih vjerojatno će trebati malo iskustva, kojeg mi nemamo
Ako bi netko s iskustvom bio voljan pomoći oko lova, spriječili bi još ovakvih malaca pod autima i ono još gore - ono što se dogodilo mačićima od sive mace.
firta is offline  
Old 29.08.2013., 23:44   #8
Najbolje kod veta pa nek očisti uši, da tabletu za crijevne parazite i pošprica ga Frontlineom.
pavijan3 is offline  
Old 29.08.2013., 23:53   #9
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Ovo je ona:


Uz nju, još su 4-5 ženke, može im se blizu kad ih se hrani, ali za uloviti ih vjerojatno će trebati malo iskustva, kojeg mi nemamo
Ako bi netko s iskustvom bio voljan pomoći oko lova, spriječili bi još ovakvih malaca pod autima i ono još gore - ono što se dogodilo mačićima od sive mace.
Kako je lijepa Kao i ova tvoja slatkica mala gore

Ja bih ti pomogla, ali nemam uopće iskustva u tome. Osim da idemo probati pa možda uspijemo
Madison Avenue is offline  
Old 30.08.2013., 07:18   #10
Možemo pomoći sa lovljenjem mačaka, bitno je da ih se hrani svaki dan otprilike u isto vrijeme u koje mi onda dođemo i uhvatimo mačke.
Ako imaš kavez, mogu i dvije odjednom ići.

Za daljnji dogovor - [email protected]
Prava Šapa is offline  
Old 30.08.2013., 09:46   #11
Tako malom mačiću nikako ne ide Pratel nego Banminth pasta. Ako nema, onda eventualno Drontal Cat ali teško ćeš dozirati.

Ali i to tek nakon što par dana redovno jede i dok mu se probava stabilizira. Izvaži ga - trebao bi imati više od 500 gr. da podnese sredstvo za čišćenje bez posljedica.

.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Old 30.08.2013., 10:53   #12
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Kad smo pričale, naišla je još jedna susjeda koja ima pogled na dvorište i šupe u kojima je jedna siva prekrasna ženka okotila male, pa veli da ih joj je neko izgleda 'pokupio' iz šupe i zatvorio ulaze pa je jadna 3 dana sjedila i mjaukala pred šupom jer je htjela k mačićima.
Isuse, pa koji je to monstrum! Treba ga kazneno goniti da mu ne padne na pamet da slučajno ponovi tako nešto
Gošća is offline  
Old 31.08.2013., 00:08   #13
Hvala vam svima na savjetima i hvala na ponudi za pomoć u lovu!
Šaljem mail za dogovor.

Ima li netko možda već otvorenu Banminth pastu da bi bio voljan dati to malo koliko za ovakvog mačića treba?

Mališa se jako voli igrati, evo jedan kratki video od danas
http://www.youtube.com/watch?v=iee0MzqBM2M

Sutra je konačno vikend, pa će biti fotki i tema na udomljavanjanju, nadamo se da budete nas i tamo pratili
firta is offline  
Old 31.08.2013., 00:29   #14
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
Ja bih ti pomogla, ali nemam uopće iskustva u tome. Osim da idemo probati pa možda uspijemo
Hvala puno na dobroj volji Ma glavna caka je da se termin kod veta rezervira, a onda ako se macu ne uspije uloviti-propadne termin Da ga se rezervira tek kad se macu primi- to bi opet bilo mrcvarenje za divlju macu toliko dana u kavezu.
Evo cure s Prave šape su se ponudile pomoći (i hvala im na tome!), one imaju brdo iskustva pa će to biti uspješnije od naših pokušaja
firta is offline  
Old 31.08.2013., 17:05   #15
Evo fotke jednog uha, koliko se vidi ovo što je malo dublje. Malac se zna počešati po ušima, djeluje ko da ga zasvrbi unutra, tako da su onda šugarci, jel?
Čitam po forumu da vet za to daje Otanozol kapi. Može mi netko tko ima iskustva s mačjim šugarcima reći - jel ok da ja kupim te kapi i tretiram ga? Ima li razlike što je još mali (vezano uz doziranje)?
Glupo mi je voditi ga vetu da on to pogleda i veli šugarci, kapajte Otanozol, i taj pregled naplati ako ću svakako istu stvar morati raditi, no ako iskusniji smatraju da može biti nešto što stvarno zahtijeva veta, onda ću naravno otići.



A ovo me zanima jel moguće da mu se koža peruta malo, ili nešto?
Makar je okupan, na dlaci pri samom vrhu ima te neke kao mrvice. Nisu buhe, ne kreće se, može se maknuti prstima. Što bi to bilo? Jel nešto kao perut?





Teta, sad budu me svi zvali perutavi i govorili da ne perem uši
firta is offline  
Old 31.08.2013., 18:05   #16
''Moj'' Yoda je to ima, pretpostavljalo se da su to licine usenki, ali nije ih se moglo bas lako skinit s dlake.
On ima sigurno oko 2 miseca. Presladak je! Unikat!
Charlisssa is offline  
Old 31.08.2013., 18:29   #17
Quote:
Charlisssa kaže: Pogledaj post
''Moj'' Yoda je to ima, pretpostavljalo se da su to licine usenki, ali nije ih se moglo bas lako skinit s dlake.
On ima sigurno oko 2 miseca. Presladak je! Unikat!
Kako ste se riješili toga?
Usenke bi bile uši ili sjenice? Čitam sad da uši imaju samo ljudi tj. ne idu na životinje.

Da, ne ide baš lako, ali može se noktima povući s dlake dolje. Skinula sam i išla detaljno pogledati na danje svjetlo- ima neke nožice kojima mi je mahalo ali ovako se ne kreću po dlaci.
Pošto se ne kreće po tijelu i ne skače, buhe nisu, ili postoji više vrsta mačjih buha?

Zadnje uređivanje firta : 31.08.2013. at 18:36.
firta is offline  
Old 01.09.2013., 07:50   #18
Otonazola nema u slobodnoj prodaji jer se više ne radi za humanu uporabu. Uši treba ispirati i dobro očistiti sa štapićima, pa ako nisi vješta bolje nemoj sama da mu ne ozlijediš bubnjić jer treba duboko grabiti. Imaš u pet centru kupiti Otifree tekućinu za čišćenje i ispiranje, no nakon čišćenja veterinar stavi i Otonazol gel (ne kapi). Obično treba nekih 4-5 puta ponoviti ovo čišćenje i gel, svaka dva-tri dana.

Ipak preporučujem veterinarsku obradu jer nemaš ni otoskop da pogledaš ušni kanal. To ne bi trebalo biti skupo, pogotovo ako kažeš vetu da je mačić nađen i nije tvoj. Ako te otkanta i pošalje doma da kapaš bilo što, promijeni veta.

.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Old 01.09.2013., 11:59   #19
Ok, hvala, odvest ću ga i radi ovog na dlaci.
Izgleda da se radi o vrsti grinja, našla odgovor od veta iz pet centra nekome tko je imao isti slučaj.

Imamo i temu na udomljavanju, škicnite nas tamo, bit će redovitih foto izvještaja malog Eliotta zvanog Tomo Vinković
Link: https://www.forum.hr/showthread.php?t=795170
firta is offline  
Old 02.09.2013., 22:05   #20
Bili danas kod veta.
Očistio mu uši, stavio gel i kapi i dobio je injekciju neku za šugarce.
Za doma dobila Aurizon kapi- kapati 5 tjedana, prva 2 tjedna 2 puta dnevno, nakon toga po 1 puta dnevno.
Za tjedan dana kontrola i još jedna injekcija.

Za dlaku je gledao ručnim povećalom i rekao da on ne vidi da bi se to kretalo, pa da je onda perut, ali neka ga pošpricam Frontline sprejom.
Jedno špricanje kod njih bi me došlo 40 kn, a cijeli sprej je 120 kn (to mi sve on govoril cijene, jer sam pitala). Špricanje mačića 40kn?

Za gliste Banminth-a nema nigdje za nabaviti već jedno vrijeme, on mu je dao komadić pratela smrvljenog i s vodom na špricu.



Bilo kakav koristan komentar vezan za terapiju koju je dobio je dobrodošao.
firta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.