Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 22:34   #1
Vučka treba pomoć za plaćanje operacije! +

VučkA je kujica starosti oko 7 mj. koja je danima lutala Novim Vinodolskim. Zadržavala se pred kućom jedne naše volonterke koja ju je hranila. Kako su svi naši volonteri krcati životinjama nitko ju nije mogao privremeno zbrinuti, a nitko nam se nije sa strane javio da bi ju privremeno udomio. I na kraju se dogodilo najgore, Vučku je udario auto. Gospođa koja ju je udarila omogućila joj je veterinarsku skrb i privremeni smještaj. I sve super, ali..uvijek postoji taj ali...Nakon kontrolnog pregleda i rengena nogice, ustanovljeno je da je noga krivo srasla i predložena nam je hitna operacija u Zagrebu ili amputacija noge. Amputacija-NE, operacija-DA, odmah smo odlučili i Vučka je u subotu operirana u Zagrebu i operacija je dobro prošla. E sad, račun od 3150 kuna plus troškovi prijevoza koje treba podmiriti, nemoguća su misija za udrugu i njen uvijek prazan račun. Nemamo pojma kako ga podmiriti. OVIM PUTEM MOLIMO SVE KOJI SU U MOGUĆNOSTI DA NAM NOVČANO POMOGNU DA SE IZVUČEMO IZ OVE NEZAVIDNE SITUACIJE DA TO UČINE, KUNA PO KUNA, SKUPIT ĆE SE VALJDA NEŠTO, jer Vučka zaslužuje da živi, da trči, da bude sretna. Uvijek smo se uzdali u vas, pa se nadamo i ovaj put da nas nećete iznevjeriti. Osim navedenih troškova, bit će još podosta računa za Vučku i njeno liječenje do potpunog oporavka, tako da se nadamo da ćemo uz vašu pomoć uspijeti sve riješiti. Nakon oporavka VUČKI TRAŽIMO DOM, jer gospođa koja ju je htijela trajno udomiti ima 80 godina, bolesnu sestru o kojoj brine, jako strme stepenice koje vode od kuće do ceste i uz svu volju je priznala da nije u mogućnosti trajno se brinuti o Vučki i pružiti joj adekvatan dom i uvjete, jer Vučka je ipak veći pas, kojeg treba redovito voditi u šetnju i moći vladati s njim. Eto, apeliramo na vas, pomozite koliko ko može, jer bez vas i ovj put ne vidimo izlaz . Hvala svima

ERSTE&STEIERMÄRKISCHE BANK D.D.
2402006-1100641906



1. skrbimo o svim životinjama. i osobno pronađenim po ulicama, kutijama, grmlju, a i prema dojavi građana.

2. starost: od 1 dana na dalje

3.sve životinje su se do sada nalazile na neplaćemom smještaju

4.životinje se nlaze u PGŽ u Crivenici i Novom Vinodolskom

5.preferiramo udomljenja u blizini,

6. do sada su svi psi bili čipirani uključujući i Vučku za koju trenutno tražimo pomoć

7, životinja za koju tražimo pomoć je cijepljena

8.sve životinje udomljujemo kao udruga uz obavezno potpisivanje ugovora

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.05.2014. at 22:48. Reason: umetanje upitnika
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:47   #2
http://i59.tinypic.com/2w3z3ts.jpg

http://i61.tinypic.com/21lpl6r.jpg

http://i61.tinypic.com/24b1anl.jpg

http://i59.tinypic.com/b6q9oj.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.04.2014. at 13:11. Reason: spajanje postova + pretvaranje u link prevelikih fotografija - pogledati pravila
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:54   #3
A ljepotica malena, sutra uplaćujem
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:46   #4
Naša Vučka je bolje. Jučer je uspjela sama izaći i ući u auto. Svaka dana vozimo ju u Ri na kontrole i previjanja što nam je opet ogromni strošak koji iznosi 100 kn benzina svaki put kad se ide kod veta, ali važno je da je malena bolje.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]


iscrpljena

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.04.2014. at 17:04. Reason: spajanje postova
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:35   #5
[IMG][/IMG]

kod veta na previjanju. Sreca mala kako je strpljiva
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:37   #6
[IMG][/IMG]

Čekamo...čak smo se i vagali. Ima 20 kg.
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:58   #7
situacija s Vučkom je sljedeća:
Popila je antibiotike i tablete protiv boli.ali se danas pokazalo da se rana i dalje gnoji pa treba nastaviti sa antibioticima. rekli su da je rana solidna, ali da zbog gnojenja oko šipki koje izlaze iz noge treba nastaviti antibiotike. Njušci su ju slikali mobom i slali slike u zg u Fiziovet ambulantu gdje je operirana.
za 2 tjedna mora na rengenski snimak noge, pa opet u zg na kontrolu.a nakon toga ima još barem još 1 mj. oporavak ( ako uklone fiksator kostiju ) za ta dva tjedna.


Njeni troškovi do sada su ogromni:
operacija u ZG = 3 158.00 kn
pregledi+previjanja zavoja 15puta po 60 kn = 900kn do današnjeg dana
15 dana benzina do rijeke = 1500,00 kn
_______________________________________
do danas troškovi iznose : 5 558,00 kn
uplaćeno : 540,00 kn

molimo vas da kojom kunicom pomognte našoj Vučki. Hvala!
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:05   #8
Uplaćeno 100 kn za curku, držim joj velike fige za brzo ozdravljenje!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 16:21   #9
Dajte joj ranu špricajte s ionskim srebrom da se ne gnoji.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 22:41   #10
do sada sakupljeno 740 kn
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 10:54   #11
ako ne bi išlo na bolje, hitno promijeniti ambulantu!!! u fiziovetu su uništili moju malenu, držali ju mjesecima pod infekcijom, za koju su tvrdili da je reakcija na materijal, sfušali 2 operacije i umjesto da liječenje traje 6 tjedana, trajalo je 8 mjeseci, umjesto 1 operacije, prošle smo 3 i pakao!! operirali su ju pod steroidima 2. put ,što se nikako ne radi, zbog povećane mogućnosti inefekcije, i od njih poliuričnu, pišala je ko luda, već je imala infekciju kad su ju 2. put operirali, pod inefcijom su ju tjerali da 20 minuta pliva u hladnoj vodi! i uopće ih nie zanimalo što je voda hladna, što je van svake pameti, vele drugi stručnjaci. uništili su mi psa i mene!

tu je detaljna dokumentacija, svaki moj odlazak tamo, sve što su napravili i nisu napravili, sve što su mi rekli i nisu rekli. i na sve to, još su mi rekli da ako nisam zadovoljna da u zg ima dosta drugih ambulanti! umjesto da liječenje košta 3000 kn, koštalo je oko 8000 kn! savjetujem još jednom, ako bi i dalje bilo komplikacija, nešto nije u redu, promijenite ambulantu! ne idite na faks, nego u vet point dr ćiriću koji je malenoj sdpasip nogu. infekciju smo liječili 2 mjeseca, koljeno je bilo već skroz uništeno i trulo, zaista je naprvio čudo. takav pakao zaista više nikome ne želim. ne znam tko vas je nasanjkao da odete tamo. mene frendica vetica.

link na upropaštavanje moje malene u fiziovetu. pakao počine počpetkom 10 mjeseca, tad se otkriva da prva operacija nije bila dobra. poslije operacije ligamenata, noga mora stajati pod prirodnim kutem, ravno, a malenoj je stajala u x. i za to su me obmanuli da me to ništa ne treba brinuti. umjesto da vele da opracija nije uspjela, oni su joj dali konjsku dozu steroida u neobrijanu nogu! i onda počinje nekoliko mjesci pakla.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=574463

prijavite se tza aukciju da se lakše skupi, ako imate vremena još i za to. držim fige da se curka uspješno izliječi.

Zadnje uređivanje lily0 : 15.05.2014. at 11:24.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 13:26   #12
evo novosti.....
Vučka je opet bila u Zg na kontroli. skinut dio šrafa na fiksatoru. Dobro je noga. za cca 3 tjedna se možda cijeli ukloni. Malo je na sredini gnojila rana, ali je sad ok.. Slikana joj je glava. Imala je udarac i pogođena je u sljepočnicu i zato je oko izgubila. Dijabola se vidi na snimku i može se opipati. Račun je opet 1100kn.. U pon. mora u Rijeku u Njušku na kontrolu.

Troškovi se opet gomiaju za poludit i nadamo se da ćemo uspijet sve riješit.... hvala na savjetu za aukciju
SretnaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.