Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 10:04   #61
Cure,zene, evo i ja imam jedan problem
Ja i dragi smo u vezi 3 godine..svaki dan se vidjali,poceli smo ulagati u nas dom ( koji se nalazi na katu u kuci njegocih roditelja) stavili smo pvc stolariju, uredili kupatilo.On je radio ja sam radila,al sve preko ugovora nista zastalno. on je radio cijele godine ja nisam samo preko zime, a dok sam radila imala sam preko 4000 kn placu, On ima bracu u inozemstvu. I jednog dana dosla sam kod njega i bum veli brati mi je nasao posao u inozemstvu ja sva happy prije cemo dom spremiti,valjda sam mislila da je to samo na krace 6 mj i eto ga nazad. Ali ne...on je tamo vec 8 mj svaki dan se vidimo prek skypa, cujemo se, bio je ovdje prije par dana. Ja sam trebala k njemu u 7 mj. al ja jednostavno nisam mogla. Nikad nisam zamisljala da cu zivjet u inohzemstvu, jako sam vezana uz svoje..sve me to plasi u one dane kad sam trebala ici zavrsila sam na tabletama za smirenje. I sad ja i on stalno razgovaramo kako sta gdje al jos nismo dosli na rjesenje.. imate li kakav savjet.
grandcontrol21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:30   #62
Quote:
grandcontrol21 kaže: Pogledaj post
Ja sam trebala k njemu u 7 mj. al ja jednostavno nisam mogla. Nikad nisam zamisljala da cu zivjet u inohzemstvu, jako sam vezana uz svoje..sve me to plasi .. imate li kakav savjet.
Jedino da odeš tamo na mjesec, dva -koliko ti treba i vidiš kak je. Kao da ideš na godišnji Ako to shvaćaš fatalistički kao da je zauvijek, onda te uhvati panika i paraliziraš se. Odi i vidi, možda ti bude super pa požališ kaj nisi i prije otišla, a možda ti bude grozno i shvatiš da tamo jednostavno ne vidiš sebe. U svakom slučaju, stekneš neke dojmove o svemu i više se ne mučiš s nekim fantazijama.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:52   #63
Quote:
grandcontrol21 kaže: Pogledaj post
I jednog dana dosla sam kod njega i bum veli brati mi je nasao posao u inozemstvu ja sva happy prije cemo dom spremiti,valjda sam mislila da je to samo na krace 6 mj i eto ga nazad. Ali ne...on je tamo vec 8 mj svaki dan se vidimo prek skypa, cujemo se, bio je ovdje prije par dana. Ja sam trebala k njemu u 7 mj. al ja jednostavno nisam mogla. Nikad nisam zamisljala da cu zivjet u inohzemstvu, jako sam vezana uz svoje..sve me to plasi u one dane kad sam trebala ici zavrsila sam na tabletama za smirenje. I sad ja i on stalno razgovaramo kako sta gdje al jos nismo dosli na rjesenje.. imate li kakav savjet.
1. Nemoj razmisljat o par komada namjestaja

2. Dozivjela si sok jer si razmisljala o tome kao privremenom rijesenju, to je sve normalno

3.Zivot se dogada dok ga mi planiramo, iako o zivotu u inozemstvu nisi razmisljala ne mora nuzno biti losa opcija

4. Mozda i najbitniji savjet, odi kod njega na tjedan dana, da se malo priviknes da odvojenost od roditelja, da vidis kakva je sredina, nista ne naglo, prouci i kakve su ti mogucnosti za posao, jezik

5. Nije mala stvar promjenit zivot i pocet sve ispocetka, ali to ne znaci nista lose, ovo bi ja shvatila kao jedan novi izazov, roditelji ti uvijek mogu biti potpora i oslonac gdje god bila

6. Kazes da ste trebali bit kod njegovih staraca? eto mislim da ces zahvaljivat decku na ovom jer je time bar rijesio problem svekrva
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:22   #64
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Jedino da odeš tamo na mjesec, dva -koliko ti treba i vidiš kak je. Kao da ideš na godišnji Ako to shvaćaš fatalistički kao da je zauvijek, onda te uhvati panika i paraliziraš se. Odi i vidi, možda ti bude super pa požališ kaj nisi i prije otišla, a možda ti bude grozno i shvatiš da tamo jednostavno ne vidiš sebe. U svakom slučaju, stekneš neke dojmove o svemu i više se ne mučiš s nekim fantazijama.
To sam mislila sad on dolazi za Bozic pa otic s njim i vidjet kako sta, bar cu znati na cemu sam, iako vjeruj mi cim pomislim da idem neki me grc u zeludcu uhvati..ma luda sam. Hvala na savjetu
grandcontrol21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:24   #65
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
1. Nemoj razmisljat o par komada namjestaja

2. Dozivjela si sok jer si razmisljala o tome kao privremenom rijesenju, to je sve normalno

3.Zivot se dogada dok ga mi planiramo, iako o zivotu u inozemstvu nisi razmisljala ne mora nuzno biti losa opcija

4. Mozda i najbitniji savjet, odi kod njega na tjedan dana, da se malo priviknes da odvojenost od roditelja, da vidis kakva je sredina, nista ne naglo, prouci i kakve su ti mogucnosti za posao, jezik

5. Nije mala stvar promjenit zivot i pocet sve ispocetka, ali to ne znaci nista lose, ovo bi ja shvatila kao jedan novi izazov, roditelji ti uvijek mogu biti potpora i oslonac gdje god bila

6. Kazes da ste trebali bit kod njegovih staraca? eto mislim da ces zahvaljivat decku na ovom jer je time bar rijesio problem svekrva

Ma da kod njegovih na katu poseban ulaz i sve, cuj sad da kazem par komada namjestaja pa nije to samo to , preko 30 000 kuna smo ulozili, malo pomalo s ljubavlju . A sto se tice posla tamo, nema sanse dok ne naucim jezik..Ne znam eto probat cu otic malo..mj dana mj dana ...pa cu bar znat na cemu sam hvalaa na savjetima
grandcontrol21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:54   #66
Quote:
grandcontrol21 kaže: Pogledaj post
To sam mislila sad on dolazi za Bozic pa otic s njim i vidjet kako sta, bar cu znati na cemu sam, iako vjeruj mi cim pomislim da idem neki me grc u zeludcu uhvati..ma luda sam. Hvala na savjetu
Pa nemoj to gledat na fatalistički način. Sjeti se kad odeš npr na more ili u neku udaljeniju atraktivnu turističku destinaciju pa ti je žao kad moraš nazad tako gledaj i na ovo, kao nekaj turističkoga Meni je negdje bilo tako super da sam ohoho produžila boravak, a negdje mi se nije svidjelo pa sam se odmah vratila. To ovisi samo o nama i ništa nije nepromjenjivo ni zauvijek.
Uvijek se možeš vratiti i to je najbitnije.
Oni koji ostavljaju siguran i dobro plaćen posao a nemaju vani osiguran drugi, ti si još imaju razloga mozgati, ali ti fakat nemaš kaj razmišljat.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 21:20   #67
Quote:
BettyBo kaže: Pogledaj post
" Oću ti se javiti za seks kada dođem doma" Nisam mogla vjerovati, samo sam izbrisala poruke i broj i otišla u sobu plakati.


Quote:
Jednostavno sam se slomila, pitao me: "Zašto plačeš?" Rekla sam mu da sam očajna, da želim biti s njim i biti sretna u našoj vezi i naći kompromis a da ne uspijevam. On mi je rekao na to: " Ajde što plačeš, pa biti će muškaraca u tvom životu, bilo ih je i prije bit će i nakon!


Koja sirovina i krkan...bukva.

Taj o ženama i vezama nema pojma.Stvarno gdje si to čudo glupo našla ?
Boo ajde imaš sreće što si se riješila takvoga tipa....pa to je sirovina samo takva.
Znam razne krkane ali ovaj je vrh.Osjećajan je i obazriv kao motorna pila.
Koji bilmez, koji bilmez !

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:32   #68
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post






Koja sirovina i krkan...bukva.

Taj o ženama i vezama nema pojma.Stvarno gdje si to čudo glupo našla ?
Boo ajde imaš sreće što si se riješila takvoga tipa....pa to je sirovina samo takva.
Znam razne krkane ali ovaj je vrh.Osjećajan je i obazriv kao motorna pila.
Koji bilmez, koji bilmez !

PozitivaX, mala digresija ako može?
Pratila sam tvoje komentare i dosta mi se činiš kao realna osoba, i pogađaš gdje treba, kažeš onako izravno Ako budem u kojoj nedoumici, mislim da ću se tebi obratiti u PP

Inače, smirila sam se sada. Sve je sjelo na svoje mjesto, i znam da je dobra odluka donešena. Ponosna sam što sam odmah reagirala, ipak nisam toliko slaba kao što sam mislila.

Sada samo preostaje da prođem sve faze prekida, nemogu odrediti u kojoj sam ja trenutno Mislim da mi uskoro slijedi nalet tugovanja, ali preživjet ću.
Uvjerena sam da me čeka netko iza ugla, ne odmah ali jednom će doći.

Život je sam po sebi težak da bi ga ja još sebi komplicirala. Hvala još jednom svima na savjetima!
BettyBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:48   #69
Quote:
BettyBo kaže: Pogledaj post
U njegovoj glavi je sve tako pojednostavljeno. On mene vidi kao osobu s kojom želi provesti život
Ne.
On tebe vidi kao osobu kojoj može navratiti na seks kada dođe doma na vikend ili godišnji odmor. Pa ti prodavao krkan-priču sve u tu svrhu " mala će te ženim , mislim ozbiljno , tis ženo moja buduća, tis majka moje djece a sada...daj mi daj ! "

Od ovoga do ovoga

Quote:
" Oću ti se javiti za seks kada dođem doma"

To je iznimno ponižavajuće.
Tretirati ženu koja te iskreno voli i sa kojom kakti imaš vezu...kao predmet zadovoljavanja seksualnih potreba. Kao prostitutku kojoj se navrati po seks.
Misli da te može kupiti ili da si toliko očajna da ćeš sebe dati tako iskorištavati.
On je nezrela sirovina....međed.
Krkan i seljačina teža kada uopće može to reći dragoj djevojci sa kojom je bio u vezi i sa kojom prekida vezu.

Mislim da si ti u njemu vidjela ono čega nema.
Žene to često rade.
Čuvaj se da opet to ne napraviš sebi, sa nekim drugim ojro, ojro krkanom.... Budi malo više realna. Gledaj djela ne puste priče. Da je dečko fin, đentlmen, emancipiran, kulturan, dobar, pametan, romantičan i brižan a ne neka animalna sirovina...letva neoblanjana.
Da te razveselim. Naletjela si na nezrelog krkana vulgarisa.
Dogodi se




Bude sve okej..nisu svi dečki takvi.
Ima stvarno fantastičnih ljudi. Daj si vremena.
Puno sreće ti želim.

Zadnje uređivanje pozitivax : 15.11.2014. at 11:55.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:41   #70
'The one that got away' može biti samo onaj koji je htio ostati, ne netko tko nije sudjelovao u 'vezi'. Meni se čini da je elegantno oprao ruke od vašeg odnosa čim mu je prestao gladiti ego jer ne može ON biti odgovoran za svoje ponašanje. Hipotetski je spreman, no ne i u zbilji.
Možda ako se 'ne ponaša' i ne da ti nešto za što se možeš držati može biti slobodan od očekivanja i odgovornosti te i dalje uživati u 'pogodnostima'. How yes no.
Quote:
E i da, iza mi je poslao poruku:" Oću ti se javiti za seks kada dođem doma" Nisam mogla vjerovati, samo sam izbrisala poruke i broj i otišla u sobu plakati.
Ovo me nadilazi. U kojem svemiru nekom padne na pamet da je dobra ideja poslati takvu poruku i da će to rezultirati zadovoljavajućim rješenjem

Vjerujem da si stvarno napravila najbolje za sebe. Drži se
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:18   #71
Bolilo me to što umanjuje moju ulogu i trud u vezi. Svima okolo priča kako sam ja njega ostavila, kako ga nisam voljela, da sam ga "vukla za nos".

On je nedavno bio nakon 2 mjeseca kod mene. Tijekom tog boravka tu, ja sam saznala za njegove planove (iako sam i prije sumnjala ali sam živjela u poricanju), nakon njegova odlaska shvatila sam i kako je teško biti u takvoj vezi, ja sam doslovno bila u šoku nakon što je otišao, jer je bio svega 2 dana i sve mi je to bilo nekako previše. Nama je bilo predivno, ali je ta sva ljepota bila u sjeni toga što on može stati dan-dva i onda još 2 mjeseca odsustva.

Tada sam počela shvaćati da smo naišli na zid i onda smo razgovarali nekoliko dana i došao je prekid.

On je mene optužio da sam ga ja zvala samo da me "izjebe", da je napravio ogroman put i sad ja tu njega ostavljam tako kratko iza. Zbog toga osijećam krivnju, zato sam i pisala tu na forum jer su me njegove riječi uvjerile da su moji zahtijevi i očekivanja previše i da sam ja kao luda.

Smatram da ste u pravu kad kažete da je on izbjegavao odgovnornost, zato je i prepustio prekid meni i zato nije bio spreman na kompromis. Nije htio osijećati obavezu svoje odluke.

Najlakše je reći ona je kriva, ona me vukla za nos...malo sam tužna radi toga, nakon svega on me apsolutno nije ni shvatio ni razumio, a očigledno ni cjenio moje osjećaje i pokušaje da ova veza opstane.

Ne briga me što će drugi ljudi misliti, ali priznajem da me boli što on tako misli.
BettyBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:22   #72
Quote:
BettyBo kaže: Pogledaj post
Bolilo me to što umanjuje moju ulogu i trud u vezi. Svima okolo priča kako sam ja njega ostavila, kako ga nisam voljela, da sam ga "vukla za nos".
...
Ne briga me što će drugi ljudi misliti, ali priznajem da me boli što on tako misli.
Iskreno mislim da si napravila dobro za sebe. Daj si vremena i pusti što on priča, slušaj sebe za promjenu. Bit će to dobro. Bila si u tom odnosu jer si stvarno mislila da to želiš i namjere su ti bile dobre. Kad ne ide - ne ide.
Kako ja to vidim, vjerujem da je za njega situacija stvarno takva kakvom ju opisuje jer ne doživljava tvoju stranu priče. Premda ne razumijem što konkretno dobiva oglašavanjem toga na sve strane.
Mogu razumjeti što je on htio od odnosa i kako si je to zamislio, te ne vjerujem da je SAMO on 'kriv' što nije išlo. Za lošu komunikaciju treba dvoje - ti si bila u poricanju oko stvari koje je on jasno rekao, ako sam dobro shvatila. Ti si ih samo naizgled, selektivno prihvatila nadajući se da će se to promijeniti.
On se malo napravio lud sa svoje strane, kao da ne vidi i ne čuje što se događa kako bi izbjegao bilo kakvu odgovornost. Vas dvoje niste bili u istoj vezi, bar kako ja to vidim.
Jednostavno tražite različite stvari u ovom trenutku te taj odnos vadi drugačije osobine iz vas kao pojedinaca. Prilagodljivost, obostrano poštovanje, empatija i odgovornost nisu na tom popisu ili te crte ne percipirate na isti način.

Za poruke + njegovo ponašanje tijekom svađe i nakon prekida nema opravdanja - ponižavajuće za oboje i nepotrebno. Mislim da si možda tu dobila preview kako bi zajednički život izgledao kad bi se pojavila prva ozbiljnija prepreka. Nikome ne treba drama-queen.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:31   #73
Yes, we krk!
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.