Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2013., 14:48   #201
bit ce mjeseci i kad ces nesto i dobiti ali vecinu neces dobiti nista, to jest dobit ces finu figu, pa nisu kladare karitas da dijele lovu nego djavolje postaje koje bi covjeku i dusu uzele a kud ne novce.

mr. patoloski, kockari su (smo) svi luzeri, samo nekog luzerstvo opere prije a nekog malo kasnije
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:58   #202
meni su ti likovi najjači ja imam susjeda koji je abnormalni kockar samo kocka i lik je lud totalno.
popošio plaću,pa onda ide psihijatru,ma stari neće ti pshijatar vratiti plaću,trebaš ti prije o tome misliti.
dužan novaca na svakom ćošku,neće da vraća,ja ga pritiska meni je dužan 1500kn ma to je čudo,a onda dođu plakat doktoru kasnije kako su u problemima,a dobro veli meni pshijatar jednom veli oni svi dolaze kad baš do zadnje one nule dođu,jbg dođi prije dok spasa ima.....znam ja sve kako je to jer sam i ja bio kockar....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:05   #203
Quote:
Wolion kaže: Pogledaj post
Čitam ovdje kako su žrtve kockanja u pravilu žene. Iz mog iskustva, mislim da je najbolje rastati se od kockara, koliko god to bilo teško i koliko god on u nekim drugim okolnostima bio dobar. Čini mi se da je većina kockara vrlo vješta u manipulaciji, a jedna od najčešćih je da zna, da se kladi na malo, da dobije ponekad, da je to samo igra i slično. Najgore je što se dio ljudi kocka s posuđenim novcem pa ih često kamate koštaju više nego igra.
Biti kockar je bolest, ali biti kockar je i izbor. Kockar koji nastavlja biti kockar a ima ženu i djecu je dubinski loš čovjek, egoist kojega se mora napustiti.
Iz mog iskustva, mogu preživjeti financijske probleme, ali spoznaja o egoizmu bližnjih je ono što je neoprostivo.
ja se slažem s tobom,jer kockar je i tako lažov,pokvarenjak,filozof i na kraju od toga svega jedna velika BUDALA!
dobro još ako je u mnajim količinama,ali ako prelazi stadije velike moš ga j...
dobro ako nije zadužen,ako sve plaća u redu i na vrijeme....
nema gore stvari nego kada se toliko zaduže,da od kamatara novce idu posuđivati,pa ja ih osobno poznam podosta koji su to radili,ali to su im zadnji novci bili.....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:27   #204
nema već dugo nikoga na ovoj temi....
potpuno se slažem s prethodna 2 komentara...ali eto, ja sam žrtva jednog kockara...moga muža...i moje dijete je žrtva a nema ni 3 godine još
sve sam otkrila prije 5mj kada sam i otišla s malenom kod mame...5mj mi je i puno i malo...nisam ništa znala o kockanju....to mi je bio neki daleki svijet iz filmova...ali da se tako nešto u stvarnom životu događa i da tako puno toga ima nisam ni slutila....

udala sam se prije 3 ipo godine nakon 2 god. veze i danas znam da o toj osobi ne znam ništa osim imena i prezimena....izmislio je cijeli svoj život u zadnjih 20-ak god. života....izmislio je titulu, posao...sve....otkad smo skupa promijenio je 3 posla....danas znam da ima 40 god. i nijednog dana radnog staža...nikad nigdje nije radio a svaki dan je išao na posao...njegovi su prodavali neku zemlju, pa smo prodali stan od njegovih roditelja i tako to pa se biće krpao s tim novcima....sve je bilo kao na tatinom računu mu...na kraju nema ničega...niti smo kupili drugi stan niti ima novaca....mene je pokrao, ostavio u dugovima s malim djetetom....
ali beskrajno nas voli i želi nazad....
u ovih 5mj nije priznao apsolutno ništa....novaca kao ima, ali nikako da ih itko vidi, novce i dalje posuđuje, najam stana ne plaća, auto su mu uzeli, sada su mu roditelji ovdje i svi 3 gladni već 4 dana, nemaju ni za pola kruha kupiti....ali on nije kockar, kladioničar niti nikakav ovisnik....eto, samo mi je malo lagao....to je njegovo viđenje situacije....

moram napomenuti da sam mu u ovih 5mj zaista pokušala pomoći na sve moguće načine ali ništa nije urodilo plodom...ni psiholog, jedan drugi treći, ni psihijatar....nitko i ništa...njegovi mu i dalje vjeruju....ne potpuno ali vjeruju mu....

mene zanima, kakva je njegova prognoza???kako završe takvi ljudi...mislim, on opstati ovako ne može...moju pomoć je suptilno odbio....a istina je i da ja više nemam snage...imam dijete i želim da samo malecka bude na prvom mjestu....želim od ovog trenutka misliti samo na sebe i malenu...

a njemu neka neko drugi pomogne
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:01   #205
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
nema već dugo nikoga na ovoj temi....
potpuno se slažem s prethodna 2 komentara...ali eto, ja sam žrtva jednog kockara...moga muža...i moje dijete je žrtva a nema ni 3 godine još
sve sam otkrila prije 5mj kada sam i otišla s malenom kod mame...5mj mi je i puno i malo...nisam ništa znala o kockanju....to mi je bio neki daleki svijet iz filmova...ali da se tako nešto u stvarnom životu događa i da tako puno toga ima nisam ni slutila....

udala sam se prije 3 ipo godine nakon 2 god. veze i danas znam da o toj osobi ne znam ništa osim imena i prezimena....izmislio je cijeli svoj život u zadnjih 20-ak god. života....izmislio je titulu, posao...sve....otkad smo skupa promijenio je 3 posla....danas znam da ima 40 god. i nijednog dana radnog staža...nikad nigdje nije radio a svaki dan je išao na posao...njegovi su prodavali neku zemlju, pa smo prodali stan od njegovih roditelja i tako to pa se biće krpao s tim novcima....sve je bilo kao na tatinom računu mu...na kraju nema ničega...niti smo kupili drugi stan niti ima novaca....mene je pokrao, ostavio u dugovima s malim djetetom....
ali beskrajno nas voli i želi nazad....
u ovih 5mj nije priznao apsolutno ništa....novaca kao ima, ali nikako da ih itko vidi, novce i dalje posuđuje, najam stana ne plaća, auto su mu uzeli, sada su mu roditelji ovdje i svi 3 gladni već 4 dana, nemaju ni za pola kruha kupiti....ali on nije kockar, kladioničar niti nikakav ovisnik....eto, samo mi je malo lagao....to je njegovo viđenje situacije....

moram napomenuti da sam mu u ovih 5mj zaista pokušala pomoći na sve moguće načine ali ništa nije urodilo plodom...ni psiholog, jedan drugi treći, ni psihijatar....nitko i ništa...njegovi mu i dalje vjeruju....ne potpuno ali vjeruju mu....

mene zanima, kakva je njegova prognoza???kako završe takvi ljudi...mislim, on opstati ovako ne može...moju pomoć je suptilno odbio....a istina je i da ja više nemam snage...imam dijete i želim da samo malecka bude na prvom mjestu....želim od ovog trenutka misliti samo na sebe i malenu...

a njemu neka neko drugi pomogne
Ovo je zbilja prestrašno. Jedini savjet koji ti mogu ponuditi je da se što prije i formalno razvedeš, ne daj se da te povuće još dublje, ni tebe ni malenu. On je bolestan, ali, nažalost, kod takve bolesti pomoći nema dok on sam ne uvidi da ima problem. A dok do toga dođe... Znam da ti je najviše zbog malene, ali vjeruj mi, bolje joj je da živi bez takvog oca. Nadam se da češ uspjeti izdržati to sve. Sretno...
LenaLou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.