Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 17:54   #161
baciš par suzavaca u sabor
blueboyblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:04   #162
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Teške boleščuge nećete dobiti od miševa; najgore je da si na vrat natovarite "bolest" paniku; toga ćete se najteže riješiti.
Je...

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...-groznica.html
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:26   #163
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

Imate mišolovki koje postavite na više mjesta, miš/štakor uđe u nutra , vrata se zatvore i to je to. Miša pustite van.

Puno se bavim glodavcima pa ni ja ne znam po faci razanati koje je muško a koje žensko. I muški si rade gnijezdo, negdje moraju i muški spavati. Tak da, nije uopće sigurno da iamte žensku, a k tome i skotnu, mišicu.
To što ste vi vidjeli neko crvenilo oko njuške.......i to nam nije niš bitnoga.

Neće vam miševi srati posvuda, nemate brige oko toga; sigurno vam neće dolaziti u krevet, osim ukoliko vam krevet nije na podu i na potezu kuhinja/špajza.

Zaključujem da živite i boavite rodovito u kući/stanu? Miševi vas se boje, držat će se samo uskog kruga svog "boravišta" u vašoj kući. Sve dotle dok ih ne potjerate van.

Teške boleščuge nećete dobiti od miševa; najgore je da si na vrat natovarite "bolest" paniku; toga ćete se najteže riješiti.

Gdje živite, geografski položaj mi recite, jeste li uz neke vode ili?

Vjerujem da ste u prizemlju?







Apropos "nepotrebnog" komentara......i to opet ovisi o kutu gledanja. Mene je vaš napis zabavio pa odatle i moj komentar. Onaj prvi, sa greškom pravopisnom, jel.
Ne bih te misolovke koje sluze tome da istog misa opetovano lovim i pustam van pa kome prvom dopizdi...nemali broj puta čuh od ljudi koji su tak radili da im se misevi nakon pustanja redovito vracaju, odnosno prestaju se pojavljivat tek kad ih se zbilja pospremi u grob.

Ne uzivam u ubijanju nicega osim komaraca, to s gustom odradim, tak da nije mi gust ni misa ubit, ali ako si je nasao mjesto u kuci i svidja mu se i zna kak uci / izaci i zna di ima hrane, onda bi bio glup da se nakon sto ga ja pustim van - ne vrati nazad.

Ovo za musko / zensko... Zapravo je nebitno. Bitno je da mladih nema. Ja sam pretpostavila da je zenka, ali bez obzira kaj je, ne zelim ga / ju ugostiti skupa s gnijezdom i svom popratnom opremom.

Panicar nisam. Ne znamo se pa razumijem kako vam moja briga za nerodjeno dijete moze izgledati kao panika, ali zbilja nije. Postoji panika i postoji realna zabrinutost oko suzivota sa zivotinjom koja je (potencijalni) prenosnik raznih zaraza i bolesti.

Ne biste ni vi papali s povrsine/tanjura/stola na kojem vidite da je mis bio, i kakao i piškio. Pogotovo ako ste trudni, jel. I dr mi je preporucila nazvati infektologiju ako prepoznam neke od simptoma misje groznice ili mi bude lose, tako da... Ne pitam i ne brinem bezveze.

Apropos sranja i pisanja miseva u krevet i naokolo... Velite da se puno bavite glodavcima, pa se zbilja cudim komentaru! Dakle drekeca je bilo posvuda. Kad kazem posvuda, mislim posvuda. Na plahtama, po podu, po cijeloj kuhinji - unutar elemenata po svom posudju, u ladicama s beštekom, po bocicama sa zacinima, u ladicama s tabletama, na radiju, mikrovalnoj... Po kaucu. Cak i na svjeze opranoj djecjoj robici.
Trebam li dalje?

Zivimo u donjoj dubravi, nismo uz vodu, i nismo u prizemlju vec na katu. S tim da je ispod drvarnica, garaza, podrum, imamo vrt, ljudi okolo imaju vrtove, dvorista, sve je puno ptica, jezeva, a ocito i miseva.

Prije par godina je bila najezda stakora koji su susjedu izlazili iz wca i otvora za kanalizaciju i fino se rastrcali po cijeloj ulici i kod svih susjeda. Ne znam kak je to zavrsilo. Macke, otrovi i ta klasika, valjda.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:33   #164
nama mačka povremeno donese miša pa se onda i mačka i pas igraju s tim mišom...mačka ga tu i tamo malo drmne sa šapom, a cucka veselo maše repom jer se ekipa za igru povečala

jednom sam miša odnjela u dvorište i pustila ga na susjedovoj strani da bi ga mačka za 5 minuta vratila na prvi kat

sada vidim da si u zagrebu... zovi deratizaciju, postavit će otrov u dvorište
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 22:47   #165
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Dizem temu.
Prije 2-3 tjedna "rijesili" smo se misa u spavacoj. Mislili smo da je zgibal van, na kraju je ispalo da se ipak uselio bez placanja stanarine a to ne mozemo dopustit, pa smo ga jednu noc u pola 2 docekli u dnevnoj, s ljepilom na kartonu i sjemenkama s kruha. Zalijepio se, crko, gotovo.

Iduci dan cistim i ribam sve povrsine jer smo tek onda skuzilj da drekeca ima posvuda, ko sto rekoh frajer je dugo bio s nama ali nije davao glasa od sebe pa nismo obracali paznju.
I skuzim grebanje iza elemenata u kuhinji.

Epilog price je da smo udomili jos jednog misa bez dozvole. Maknuli elemente, sudoper, štednjak, frizider. Iza elemenata je bilo gnijezdo (srecom bez mladih). Hrpa papira, neka plastika, mis dovuko svasta...
Naravno, na nijedno ljepilo se nije uhvatio (ili uhvatila...sklona sam vjerovati da je u pitanju zenka bas zbog tog gnijezda)
Vec 2 dana stoje i one Supercat misolovke s maslacem od kikirikija, nije ih takla.

Premda smo ispod vrata nagurali krpe, i u otvore iza elemenata isto, od misice ni traga... Ne znam kak bi mogla izaci iz kuhinje, jako smo pazili.
Malo nam je frka jer se bojimo da bi se negdje mogla okotiti, da je zato i radila gnijezdo.
Jedina nam je opcija jos rastaviti stednjak da se nije negdje unutar njega zavukla (jucer sam je fotkala unutar mehanizma od frizidera)

Otrov ne dolazi u obzir, a jos je veca hitnja jer za mjesec dana trebam roditi pa se sto prije zelimo rijesiti napasti, pogotovo ako su jos u pitanju i mladi.
Procitala sam temu, ali ne znam vise kaj mogu napraviti... Osim ljepila i misolovki?

Cula sam da ih miris crnog papra i mente jako jako smeta, mozda da misicu tak probamo sterat van? Sutra cemo kupit oboje pa postavit uza zidove, otvore i kod elemenata, nadam se sa ce to pomoci

Jos kakav savjet?
Otrov ni u kom slučaju, tako je jednom moj muž stavio i za dva dana mi se pohvalio - miš je ulazio kroz otvoreni prozor u našu spavaču. Bio je oduševljen i ushičen - mišek je pokupio sve do zadnjeg zrna.
Za par dana je u sobi počelo smrdjeti - sve smo pregledali, li krepanog miša - nigdje.Niti u ormarima, ni u krevetu - francuski na "škare", jedino nismo ormare od zida povlačili- masivno teško drvo, a vremena nije bilo. Mjesec i pol je prozor ostao otvoren, a mi smo spavali u drugoj spavačoj, o se miš nije mumificirao i miris nestao.
Našli smo ga tek nakon šest mjeseci, kada je muž oblačio zimsku kožnu jaknu sa bundastom podstavom - gore, u ramenu rukava je bio mumificiran, a jakna je visjela u ormaru na vješalici.

Staviti na pod tvrdi karton ili knjigu, ravnu dasčicu.....prerezati na pola jedan orah i staviti ga okomito na dasku, i rub oraha poklopiti zdjelicom ili malom rajnglicom. Jezgra oraha mora biti okrenuta prema unutra.
Miš će ući unutra i početi grickati jezgru, kada je takne, polovica oraha če se pomaknuti i zdjelica će poklopiti i miša i orah.
Lijepo uzmeš sve skupa, i skipoaš miša kamo želiš.

Uloviti će se sto posto već prve noći - iskušano osobno nekoliko puta.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:11   #166
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post

sada vidim da si u zagrebu... zovi deratizaciju, postavit će otrov u dvorište
Zvali smo 2 firme, rekli su nam svi da je problem ako su se vec na prvi kat kuce digli jer to znaci da su se negdje dolje (drvarnica, podrum, itd) razmnozili.
Traze 200 kn za postavljanje otrova (nakon kojeg cemo trazit gdje je miš krepali, a ako krepa medju tim silnim drvima nagrabusili smo)

Tak si mogu i sama kupit otrov u poljoteci, vec smo isli pitat... Ali odustali. Radije ljepilo.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 01:43   #167
To sa loncem i orahom smo i mi radili,uvijek djeluje.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:32   #168
Ovo s orahom zvuči zgodno.

Mi smo tri uzastopne jeseni imali cirkus s miševima u špajzi. Kupili smo ovo http://www.henandhammock.co.uk/humane-mouse-trap.html . Prve jeseni je funkcioniralo super, ali smo skužili da se miš vrati ako ga oslobodimo stotinjak metara od kuće! (Jedan je imao karakteristično uho, pa smo ga prepoznali.)

Onda su miševi izgleda nekako skužili zamku, pa su naučili izlaziti iz nje. Sljedeće jeseni nismo imali sreće. Uvečer stavimo zamku i mamac u nju, ujutro mamca nema a u zamci mišji drek.

Onda smo eksperimentirali s raznim diy humanim zamkama. Uglavnom su miševi uspješno bježali van iz toga. Miš je, između ostalog, jako dobar skakač. (Vidjeli smo kad smo ih puštali. Skoči 30 cm u zrak.)

Na kraju je svekar izgubio strpljenje s nama mekušcima i kupio ubojite plastične zamke Supercat. U tri dana uhvatio četiri miša. Najezda prestala.

Ja sam se otelila čisteći za miševima. Baš je zabavno njuškati gdje sve ima mišjeg dreka i tragova mokraće, iznositi iz uske male špajze milijun bočica sa zimnicom, bacati svu hranu kojoj je miš progrizao ambalažu, vaditi sve van iz kuhinjskih elemenata, i sve prati i dezinficirati.

Miš je inače inkontinentan i ispušta tanki trag mokraće za sobom gdje god prođe. Taj se trag divno vidi na policama kad pogledaš iskosa.

Meni su mišonje simpa, ali rezolutno odbijam suživot s njima.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 09:21   #169
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post

Apropos sranja i pisanja miseva u krevet i naokolo... Velite da se puno bavite glodavcima, pa se zbilja cudim komentaru! Dakle drekeca je bilo posvuda. Kad kazem posvuda, mislim posvuda. Na plahtama, po podu, po cijeloj kuhinji - unutar elemenata po svom posudju, u ladicama s beštekom, po bocicama sa zacinima, u ladicama s tabletama, na radiju, mikrovalnoj... Po kaucu. Cak i na svjeze opranoj djecjoj robici.
Trebam li dalje?
Epa, po ovome što ste sada napisali; onda vi nemate miša, dva već imate miševe. Zbilja nisam stekla takav dojam iz prvog posta. Žao mi je da ste vi stekli dojam da vas vrijeđam. Ok, možda jesam malo netaktično pisala, nekada tu ima trakvih ludosti za isčitati pa si valjda dam oduška....pa to bude na krivom postu, krive osobe......nije sa zlom namjerom bilo.

Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Zivimo u donjoj dubravi, nismo uz vodu, i nismo u prizemlju vec na katu. S tim da je ispod drvarnica, garaza, podrum, imamo vrt, ljudi okolo imaju vrtove, dvorista, sve je puno ptica, jezeva, a ocito i miseva.
Ovo boldano vam je ključno onda; morate krenuti od "dna", s izvora jel.....

Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Prije par godina je bila najezda stakora koji su susjedu izlazili iz wca i otvora za kanalizaciju i fino se rastrcali po cijeloj ulici i kod svih susjeda. Ne znam kak je to zavrsilo. Macke, otrovi i ta klasika, valjda.
Očito da ste u okolini gdje se , općenito, na globalnoj razini, ne vodi previše brige o okolišu, dodatnim prostorijama i higijeni istih. Drvarnice i garaže, da, dušicu dale za glodavce.


Ne bavim se glodavcima profesionalno, nisam profić ; volim ih od malena pa sam mnogošta i naučila. No,da se ne vrtimo u krug; površno sam isčitala vaš tekst i/ili ga i površno i doživjela. Da, jasno da ne možete živjeti sa hordom miševa koji lunjaju po vašoj kući bez nadzora.

Osobno, uz situaciju kakvu imate, nema pametnijeg riješenja nego pozvati deratizaciju. A za budućnost porazgovarati sa susjedima i dovesti okoliš i higijenu okoliša na jedan drugi nivo.

Dvije mačke svakako nabaviti; pa šta je kuća bez mačke , psa, dlaka, cvijeća, i dijece.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:23   #170
Stakori i misevi

Ljudi cime da se rijesim stakora i miseva. Auto mi je vani na parkingu uvukli se u motorni dio izgrizli izolaciju. Otrovi i stupice me ne zanimaju. Ne zelim da mi crkavaju u autu. Najvise me zanima sta njih odbija tako da ni ne prilaze? Neki mirisi zvukovi sta da radim? Moj auto je uredan cist ali po parkingu ima auta koji stoje i truni dakle tamo je moguce leglo tih zivina...po pitanju toga ne mogu nista. Nit znam ciji su nit mogu koga natjerat da se rješava otpada... nadalje auto pomjerit dalje ne mogu jer placam bas taj broj parkinga. Citam da treba pomaknut 10-15 metara ali nemam gdje sve su to unajmljena mjesta

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.02.2018. at 15:31. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 01:55   #171
Sprijatelji se s kvartovskim mackama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 15:38   #172
Naletih na temu pa da podijelim svoje iskustvo s miševima...

Živimo u potkrovlju, kuća ispod ne živi nitko, sve uredno, dvorište uredno, itd...
Prve godine kad smo uselili mir, druge godine žena ide bacit nešto u kantu za smeće (ispod sudopera), otvori vrata ormarića, kad mali ju gleda pravo u oči!
I što je najgore, ušao je negdje iza sudopera i kuhinjskih elemenata, pa se preko plinske cijevi popeo u najgornju ladicu (iznad koje je plinska ploča) i tu zasro sve vilice, noževe, žlice, itd... Frajer je zasro cijelu ladicu.
Pa sam morao metati metalne komade oko te cijevi da nemre u ladicu bar doći... I to je upalilo.
Igrom slučaja smo te godine već imali mačku u kući (kućna mačka) i ona nije ništa skužila, "nije to njena briga".

Sreća što su elementi dobro zatvoreni pa miš zapravo nije mogao (ili nije htio) van u kuhinju, već je stalno bio iza elemenata. I stavim ja mišolovku (onu plastičnu crnu), malo čokolade, i uhvati se začas... Te godine sam ih jedno 10 uhvatio.

Druge godine ista priča, s tim što je jedan, kad smo otvorili element da bacimo nešto u kantu za smeće, iskočio i pobjegao u hodnik. Mačka ga je samo pogledala i nastavila dalje gledati u nas kako ganjamo miša.
Nekako se provukao ispod zatvorenih vrata u hodniku te pobjegao u kupaonu, tamo sam mu pomogao da "prijeđe na drugu stranu" sa nekakvom metlom koju sam uhvatio. Jadan...

I to je redovno trajalo svake zime (od 10.-og do 4.-og mjeseca, preko ljeta ih nije bilo) do prošle godine.

Prošle godine u proljeće nam je dolutao jedan mačić koji je igrom slučaja ostao kod nas, no on je pak bio samo vani, nije išao u kuću jer je ova kurva lijena kućna mačka i nismo ih htjeli upoznavati. S vremenom je stasao i još uvijek je sa nama, s tim što sam ja pobjedonosno skužio da ove zime nismo imali niti jednog miša u kući.
Vjerojatno ih je on negdje vani pohvatao tako da nisu niti dospjeli do gore.

A otkud su dolazili u potkrovlje, to nikad nisam skontao jer je nova fasada na kući i sve je zatvoreno... Po lokaciji gdje sam ih hvatao, pretpostavljam negdje oko dimnjaka jer je to zapravo jedno mjesto gdje bi mogao ući.
Arhont1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 18:34   #173
Mačke to sve riješe, ali ne ove kućne nego ove šta žive vani. Kod nas su 3 trenutno i nijedna ih ne lovi zbog hrane nego zbog uzbuđenja xD. Daš im mlijeka i jesti jednom dnevno i stalno će bit u blizini. Čim se koji pojavi, za par dana se na dvorištu pojavi truplo
Više nema miševa, štakora, a ni puhova koji su znali biti u krovištu
DarkoPRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 01:21   #174
Najjača stvar protiv štakora je kuna. Ako je se uspije pripitomiti. Izuzetno čista životinja, a tamani doslovce sve, štakore, zmije, puhove, kukce..baš je opaka zvjerčica. Problem je ako je se pusti i jer hoće i po kokošinjcu ordinirati. No kuna će se postaviti i na lisicu. Stvarno pravi čuvar.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 07:20   #175
Quote:
DarkoPRO kaže: Pogledaj post
Mačke to sve riješe, ali ne ove kućne nego ove šta žive vani. Kod nas su 3 trenutno i nijedna ih ne lovi zbog hrane nego zbog uzbuđenja xD. Daš im mlijeka i jesti jednom dnevno i stalno će bit u blizini. Čim se koji pojavi, za par dana se na dvorištu pojavi truplo
Više nema miševa, štakora, a ni puhova koji su znali biti u krovištu
Sitna maca mi se dala na komenciju pretprosle zime, odonda ne da nema miseva, nema vise ni gustera ni krupnih paukova .

Gledao sam ju kad je skokom od metar visine pokupila lastin rep i mirno ga pozderala... Stoji pod lusterom po sat vremena i gleda moljca, ceka da joj se primakne na domet

Kuna... Kako ju pripitomiti? Prije par godina su mi rearanzirale kamenu vunu na tavanu vikse, nocu ko da medvjeda imas na tavanu... Ali ta ekipa se nekud odselila, ne vidjam ih vise...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 06:31   #176
novilist.hr/opatija/veliki-pomor-miseva-na-kvarneru-uznemirio-mjestane-nalazimo-ih-oko-kuca-na-cesti-ispod-auta-ima-ih-na-desetke

Nešto čudno se događa ili je samo super uspješna deratizacija?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 07:51   #177
Meni je oduvijek bila želja pripitomiti kunu ili lasicu ali kako sam čuo to je prilično teško jer se mladunče mora uzeti od majke jako malo i nezgodni su za brigu a naći gnijezdo od spomenutih je kao zgoditak na lotu. Ja za borbu protiv miševa i pacova (živim na selu, poljoprivredno gazdinstvo, znači možete misliti koja je to bitka) imam dva mačora (stariji će ove godine dobiti zamjenu no ostaje u penziji dok je živ naravno, danima tražim mačiće po sjeniku, čujem ih negdje ali ne mogu da nadjem) i nekih 5 divljih ženki koje se motaju po imanju i kote u sjeniku (spomenuti mačori se više brinu za proizvodnju mačića nego za miševe doduše...). Uprkos tome moram često da koristim i otrove jer u neke dijelove imanja ne mogu da puštam mačke zbog kukuruza, svi znamo šta mačke urade kada nadju neku rasutu, sipku materiju....
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 16:43   #178
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Meni je oduvijek bila želja pripitomiti kunu ili lasicu ali kako sam čuo to je prilično teško jer se mladunče mora uzeti od majke jako malo i nezgodni su za brigu a naći gnijezdo od spomenutih je kao zgoditak na lotu. Ja za borbu protiv miševa i pacova (živim na selu, poljoprivredno gazdinstvo, znači možete misliti koja je to bitka) imam dva mačora (stariji će ove godine dobiti zamjenu no ostaje u penziji dok je živ naravno, danima tražim mačiće po sjeniku, čujem ih negdje ali ne mogu da nadjem) i nekih 5 divljih ženki koje se motaju po imanju i kote u sjeniku (spomenuti mačori se više brinu za proizvodnju mačića nego za miševe doduše...). Uprkos tome moram često da koristim i otrove jer u neke dijelove imanja ne mogu da puštam mačke zbog kukuruza, svi znamo šta mačke urade kada nadju neku rasutu, sipku materiju....
Vidio sam kako cura u kvartu voda crnu kunu na uzici (prevelika je bila za lasicu). Nisam skužio iz prve.

Mačke su prilično kontrolabilna stavr. Ako pustiš lasicu ili kunu, to može biti problem sam po sebi. Mačke su pitome, (šta god netko mislio), a lasice i kune nisu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 20:39   #179
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Vidio sam kako cura u kvartu voda crnu kunu na uzici (prevelika je bila za lasicu). Nisam skužio iz prve.

Mačke su prilično kontrolabilna stavr. Ako pustiš lasicu ili kunu, to može biti problem sam po sebi. Mačke su pitome, (šta god netko mislio), a lasice i kune nisu.
Bit će prije da vode afričkog tvora.

A protiv štakora treba nabavit kakvog terijera.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2021., 10:12   #180
Nevjerojatna invazija miševa u Australiji.
australija-posegnula-za-opasnim-otrovom-u-borbi-protiv-nove-posasti.
Postoji li neko dublje objašnjenje pojave?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.