Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Tko je prema Tebi najviše kriv za negativna događanja na svijetu?
Rusija 9 10.11%
Amerika 46 51.69%
Drżave bliskog istoka 7 7.87%
Drżave dalekog istoka 1 1.12%
Političari 26 29.21%
Glasovatelji: 89. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 12:09   #21
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Krivi su bogati i obrazovani.

Zašto?

Zato što se svijet neravnomjerno razvija, a jedino bogati i obrazovani mogu raditi na tome da se razlike smanjuju.

Kao penjači, onaj koji je iznad pruža ruku i pomaže onome ispod sebe, onaj tko više zna uči onoga tko manje zna ......

Da je svijet ravnomjernije razvijen i bogatima bi bilo bolje. Ne samo zato što bi bilo manje opasnosti od terorističkih napada već zato što bi bili jači i bolji svi zajedno i na drugim poljima.

Recimo to ovako - netko ide graditi kuću. Lakše će mu to biti napraviti ako uz sebe ima jakog i obrazovanog prijatelja koji zna i može nego ako uz sebe ima slabog slugu koji ništa ne zna. Može on slugu batinati, ali ......
Ako sluga nije sposoban otiči u teretanu da ojača i pročitati knjigu da bude pametniji onda bi ja otpustio takvog slugu. Koji će mi q lijen, glup i slab sluga?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:20   #22
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Ako sluga nije sposoban otiči u teretanu da ojača i pročitati knjigu da bude pametniji onda bi ja otpustio takvog slugu. Koji će mi q lijen, glup i slab sluga?
Ah, dobra stara mantra američkih republikanaca: siromah je sam kriv jer je siromah. Zato su sve do 1960-tih odnosno do ukidanja segregacije , crnce zakonima držali u potlačenom položaju.

Na žalost, nije baš to tako.

Recimo, afričkoj sirotinji gotovo je nemoguće izvući se iz siromaštva. Škole koštaju a roditelji ne zarađuju dovoljno novaca za školarine. Zato djeca Konga, Tanzanije, Kenije ...... ostaju neobrazvana. I djeca njihove djece će biti neobrazovana .........

Zatim, sve nas formiralo je društvo u kojem živimo. Naše stavove, naše ponašanje .... sve nam je usadila kultura sa područja gdje smo rođeni.

I kao što se većina Hrvata ne može osloboditi nekih predrasuda pa sve Srbe i danas vide samo i isključivo kao neprijatelje, tako je i nekog islamista njegovo društvo formiralo da se ponaša kako se ponaša.

Ili jednostavniji primjer - vjerujem da bi se vrlo neugodno osjećao da prvo odeš u banku u kupaćim gaćicama, a zatim da takav dođeš na posao i odradiš osam sati. Isto tako se i muslimanska žena osjeća vrlo neugodno bez burke. Naravno, ona koja je odgojena da se tako ponaša.

Savjet za kraj jer moram ići - ljude pokušaj razumjeti, postoji razlog zašto se ponašaju upravo onako kako se ponašaju.

I sebe pokušaj razumjeti, odnosno razmisli zašto ti misliš to što misliš.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:31   #23
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ah, dobra stara mantra američkih republikanaca: siromah je sam kriv jer je siromah. Zato su sve do 1960-tih odnosno do ukidanja segregacije , crnce zakonima držali u potlačenom položaju.

Na žalost, nije baš to tako.

Recimo, afričkoj sirotinji gotovo je nemoguće izvući se iz siromaštva. Škole koštaju a roditelji ne zarađuju dovoljno novaca za školarine. Zato djeca Konga, Tanzanije, Kenije ...... ostaju neobrazvana. I djeca njihove djece će biti neobrazovana .........

Zatim, sve nas formiralo je društvo u kojem živimo. Naše stavove, naše ponašanje .... sve nam je usadila kultura sa područja gdje smo rođeni.

I kao što se većina Hrvata ne može osloboditi nekih predrasuda pa sve Srbe i danas vide samo i isključivo kao neprijatelje, tako je i nekog islamista njegovo društvo formiralo da se ponaša kako se ponaša.

Ili jednostavniji primjer - vjerujem da bi se vrlo neugodno osjećao da prvo odeš u banku u kupaćim gaćicama, a zatim da takav dođeš na posao i odradiš osam sati. Isto tako se i muslimanska žena osjeća vrlo neugodno bez burke. Naravno, ona koja je odgojena da se tako ponaša.

Savjet za kraj jer moram ići - ljude pokušaj razumjeti, postoji razlog zašto se ponašaju upravo onako kako se ponašaju.

I sebe pokušaj razumjeti, odnosno razmisli zašto ti misliš to što misliš.
Nisam republikanac i to je moja životna mantra koja mi pomaže da se dignem unatoć mojim nedaćama.
Naravno priznajem da je teško uzdignuti se ako si Libijac kojem je skupina fašista izbombardirala državu. Ili ako si u Maliju u koji je Francuska poslala vojnike da ti masakriraju "selo" za zadržavanje jeftine cijene urana.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:36   #24
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Nisam republikanac i to je moja životna mantra koja mi pomaže da se dižem unatoć mojim nedaćama.
Nisam ni mislila da si republikanac. Samo sam napisala da takvo nešto koriste američki republikanci.

Tvoja matra je odlična ako je koristiš na sebi, ako ti služi da ti postaneš obrazovaniji, bogatiji, bolji .......

Dobra je i ako je koristiš kao poticaj da svoje prijatelje učiniš obrazovanijima, bogatijima, boljima ......

Međutim, za druge moraš znati da li su oni stvarno siromašni jer nisu htjeli učiniti nešto od sebe ili zato što nisu mogli učiniti nešto od sebe.

Razlika je drastična.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:36   #25
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
To su procesi koji se ne mogu zaustaviti, tko se ne prilagodi bit će samoizoliran ili izoliran od strane ostalih. Ekonomski će opadati takve države, što dovodi do unutrašnjih previranja i td. Štajaznam ti nje usporedba, nadam se da shvaćaš da sam mislio na tehnološke kompanije.
Koji to "nezaustavljivi procesi" ? Oni koji pretvaraju demokraciju u paravan iza kojeg se stvarno vlada od strane nepoznatih nekih ? A od naroda , izabrane vlasti , parlamenta, vlade i predsjednika ostaju čiste tehnikalije i ukrasni fikusi ? . :idontthinkso:
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:37   #26
Tko je kriv za većinu negativnih zbivanja na svijetu?

Ajmo reci da smo svi pomalo krivi.

Naravno, najveca krivica lezi u onim krugovima koji misle da imaju pravo vladati cijelim svijetom, a ponesto krivice lezi i u nama sto nasjedamo na price kako se sloboda i demokracija sire preko oruzja. Da im mi ne dopustamo da rade to sto rade, nebi mogli to raditi.

Mi smo ti koji imamo moc u svojim rukama, ali oni su nas uvjerili da mozemo biti samo nijemi promatraci u kojem ce nam dati samo privid da odlucujemo na nekakvim izborima...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:40   #27
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Nisam republikanac i to je moja životna mantra koja mi pomaže da se dignem unatoć mojim nedaćama.
Naravno priznajem da je teško uzdignuti se ako si Libijac kojem je skupina fašista izbombardirala državu. Ili ako si u Maliju u koji je Francuska poslala vojnike da ti masakriraju "selo" za zadržavanje jeftine cijene urana.
I ti se možeš uzdići samo onoliko koliko ti društvo dopušta, odnosno postoji maksimum.

Recimo ovako: želja ti je da se spustiš na planetu izvan sunčevog sistema. Na žalost, nećeš to nikad moći učiniti jer čovječanstvo to ne može učiniti. Možeš se truditi koliko god hoćeš, ali taj cilj ti je nedostižan.

Mnogima je i cilj *završiti fakultet* nedostižan.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:46   #28
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I ti se možeš uzdići samo onoliko koliko ti društvo dopušta, odnosno postoji maksimum.
Istina ali težnja prema maksimumu i postizanje barem djelomičnih rezultata čini život boljim.

Quote:
Recimo ovako: želja ti je da se spustiš na planetu izvan sunčevog sistema. Na žalost, nećeš to nikad moći učiniti jer čovječanstvo to ne može učiniti. Možeš se truditi koliko god hoćeš, ali taj cilj ti je nedostižan.
Treba biti realan

Quote:
Mnogima je i cilj *završiti fakultet* nedostižan.
Mnogi su uspjeli i bez "fakulteta" (ne pričam o kamiondžijama i pekarima u politici)
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:55   #29
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post

Mnogi su uspjeli i bez "fakulteta" (ne pričam o kamiondžijama i pekarima u politici)
Što su uspjeli? Postati bogati? Zgrnuti milijune?

Da, ovisi koje čovjek ima ciljeve u životu. Ako ima cilj obogatiti se onda je uspio.

Međutim, ne mislim da je temeljni ljudski cilj - bogatiti se. Ovdje gdje jesmo nije čovječanstvo došlo bogaćenjem već znanjem.

A ako ti je temeljni cilj u životu znati onda ti ni fakultet nije dovoljan, moraš učiti čitav život i izvan fakulteta.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:03   #30
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što su uspjeli? Postati bogati? Zgrnuti milijune?

Da, ovisi koje čovjek ima ciljeve u životu. Ako ima cilj obogatiti se onda je uspio.

Međutim, ne mislim da je temeljni ljudski cilj - bogatiti se. Ovdje gdje jesmo nije čovječanstvo došlo bogaćenjem već znanjem.
Slažem se. Jednom na faksu imali smo pitanje jel bi radije imao firmu sa novcem ili biti bez firme ali imati ekipu sa potrebnim znanjem. Jedini u grupi sam izabrao ovo drugo jer sa znanjem dobivaš napredak ali i sve što ide uz to
Ne mislim ni ja da je uspjeh bogaćenje. Meni bi bio uspjeh i proputovati Australaziju


Quote:
A ako ti je temeljni cilj u životu znati onda ti ni fakultet nije dovoljan, moraš učiti čitav život i izvan fakulteta.
Tako je.
Uglavnom se slažem sa svime što ti kažeš.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:07   #31
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Ne mislim ni ja da je uspjeh bogaćenje. Meni bi bio uspjeh i proputovati Australaziju

Tako je.
Uglavnom se slažem sa svime što ti kažeš.
Bila sam. Kina, Tajland, Egipat, Kenija, Turska, Izrael, Peru ...... putuj ako ikako možeš. To te promijeni, učini te Čovjekom. Naravno, od onoga tko je materijal za čovjeka.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:21   #32
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Koji to "nezaustavljivi procesi" ? Oni koji pretvaraju demokraciju u paravan iza kojeg se stvarno vlada od strane nepoznatih nekih ? A od naroda , izabrane vlasti , parlamenta, vlade i predsjednika ostaju čiste tehnikalije i ukrasni fikusi ? . :idontthinkso:
To m je nekako previše misteriozno da bi bilo i istinito.
Države se vode interesima, u tome su uspješnije ili to nisu.
Kapitalističe elite postoje naravno, mogu utjecati na politiku.

Koji je alternativni društveni model koji zastupaš a da nije neka diktatura ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:30   #33
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ajmo reci da smo svi pomalo krivi.

Naravno, najveca krivica lezi u onim krugovima koji misle da imaju pravo vladati cijelim svijetom, a ponesto krivice lezi i u nama sto nasjedamo na price kako se sloboda i demokracija sire preko oruzja. Da im mi ne dopustamo da rade to sto rade, nebi mogli to raditi.

Mi smo ti koji imamo moc u svojim rukama, ali oni su nas uvjerili da mozemo biti samo nijemi promatraci u kojem ce nam dati samo privid da odlucujemo na nekakvim izborima...
Skroz previđate unutrašnja previranja u tim državama koje uglavnom nisu demokratske, tako to krene.

Što se tiče vlasti u nekim srednje razvijenim zemljama, tipa naše, uzroci su u lošoj politici i ništa drugo.

Tko smo to MI ?

(čak i u Zeitgeistu nisu dali odgore, ako se dobro sjećam)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:32   #34
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Bila sam. Kina, Tajland, Egipat, Kenija, Turska, Izrael, Peru ...... putuj ako ikako možeš. To te promijeni, učini te Čovjekom. Naravno, od onoga tko je materijal za čovjeka.
Samo malo, puko proputovanje, posjet u par hotelskih soba i restorana u nekoj zemlji te cini poznavateljem iste?

Pa onda su vecina ptica ili vjetar vrhunski poznavatelji Zemlje. Mi ostali mozemo samo sutati i diviti se.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:33   #35
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Skroz previđate unutrašnja previranja u tim državama koje uglavnom nisu demokratske, tako to krene.

Što se tiče vlasti u nekim srednje razvijenim zemljama, tipa naše, uzroci su u lošoj politici i ništa drugo.

Tko smo to MI ?
Tko je uzrocnik (ocito) lose politike u Hrvatskoj?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:38   #36
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tko je uzrocnik (ocito) lose politike u Hrvatskoj?
političke stranke prije svega..ima još faktora i skupina (psivnih ili interesnih naprotiv), nebi išao u šir..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:39   #37
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tko je uzrocnik (ocito) lose politike u Hrvatskoj?
Oni koji masama daju savjete za kog treba glasati.
Hint: Jednoumljaši a nisu komunisti.
Hint 2: Koji je najvažniji školski predmet?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:41   #38
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
političke stranke prije svega..ima još faktora i skupina (psivnih ili interesnih naprotiv), nebi išao u šir..
Znači da ukinemo političke stranke u Hrvatskoj?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:47   #39
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znači da ukinemo političke stranke u Hrvatskoj?
Zašto ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:37   #40
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Skroz previđate unutrašnja previranja u tim državama koje uglavnom nisu demokratske, tako to krene.

Što se tiče vlasti u nekim srednje razvijenim zemljama, tipa naše, uzroci su u lošoj politici i ništa drugo.

Tko smo to MI
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Tko je uzrocnik (ocito) lose politike u Hrvatskoj?
Quote:
Fantasist
političke stranke prije svega..ima još faktora i skupina (psivnih ili interesnih naprotiv), nebi išao u ši
Quote:
ruka-slave
Znači da ukinemo političke stranke u Hrvatskoj?
Quote:
Fantasist
Zašto ?
Valjda je jasno iz gornjeg slijeda razgovora.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.