Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 12:26   #2681
Carmela

Ja znam da bi moje dijete mislilo svojom glavom. Jednostavno znam.
Uopce me ne plasi taj toksicni superego.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:41   #2682
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
U državi u kojoj su klinci gojazni jedna plus size modeluša nije dobar uzor. I točka. Pričala mi mala kako se u razredu samo 3 od 18 cura popelo na Sljeme bez da je umrlo putem. A to im je obavezan tjelesni. Je li to ponašanje koje želimo vidjeti? I još bolje, poticati?
Koji razred? Ja sam uvijek bila mršava i stalno po vani pa nisam sigurna da ne bih umrla pri penjanju na Sljeme, ni tad, ni sad (kad redovito vježbam i mogu reći da imam ok formu).

I još nešto, ako ćemo posve iskreno, ne, nije jednaka uvreda reći nekome da je debeo i da je anoreksičan. Mršavost (a to se obično misli kad se nekome kaže da je anoreksičan) je uvijek bolja od debljine, uvijek.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:43   #2683
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
I još nešto, ako ćemo posve iskreno, ne, nije jednaka uvreda reći nekome da je debeo i da je anoreksičan. Mršavost (a to se obično misli kad se nekome kaže da je anoreksičan) je uvijek bolja od debljine, uvijek.
Slazem se Scarlett
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:25   #2684
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Tvoja 16-ogodošnjakinja je tvoja odgovornost, ne Lucijina, ne Lidijina. Ako ti misliš da to nije ok, zato jer zdravlje, to ćeš joj reći. Zapravo, do tad si joj već trebala pokazati primjerom. Stalno se nešto promovira, kako to da nemamo više povjerenja u svoj zdrav razum i u pamet vlastite djece?
Daleko da nije moja odgovornost. I da, ja sam se uvijek trudila pomoći joj da shvati koliko je važno biti aktivan i jesti zdravo, a počastiti se povremeno. Nisam doživjela nikad njene sugar crazes u gostima jer nema šećera doma, pa se ubije na roćkasu.

S druge strane, u situaciji gdje većina roditelja zbilja ne zna što je najbolje za njihovo dijete pa im čak na neki način ograničava kretanje zbog vlastite komocije, a srednje škole u centru grada nemaju dvoranu za tzk nego vježbaju na tavanu, vjerujem da je svaki loš primjer veliki korak unazad.

Ja si tu ne mogu pomoći. Da, vjerujem da je loš uzor. Ne mislim da je kriva za sve. Svaka generacija ima bolje i lošije uzore.

S njihovom golotinjom nemam problem. Neka se skidaju i do zadnjeg daha ću braniti njihovo pravo na skidanje. I nerviraju me muški koji ko zadnja baba s čerge smatraju da imaju pravo sve komentirat, posebno kad se "dižu na razinu iznad njih".

Ja ovdje govorim o trendu općeg normaliziranja debljine


Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Koji razred? Ja sam uvijek bila mršava i stalno po vani pa nisam sigurna da ne bih umrla pri penjanju na Sljeme, ni tad, ni sad (kad redovito vježbam i mogu reći da imam ok formu).
To je bilo prošle godine, dakle curke od 15 godina, prvi srednje. Meni je to puno premlado da takvo što bude problem. Ajde, jedno-dvoje u razredu, ali skoro sve djevojčice - nije mi normalno.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:41   #2685
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
I još nešto, ako ćemo posve iskreno, ne, nije jednaka uvreda reći nekome da je debeo i da je anoreksičan.
apsolutno je jednako.

mršave, kao i debele, bole nadimci fosna, anoreksičarka (posebno ružno, ne vidim da se za debele kaže da imaju elefantizam), masnice koje si sam sebi preko noći napravio s koljenima, nemogućnost sunčanja na trbuhu jer te kukovi nažuljaju, odjeća koja visi sa tebe...

moj najveći strah (uz bolesti) je da ne smršavim previše i uvijek bih rađe imala 5 kila viška, nego manjka.
tak da govori u svoje im i kaj je tebi veća uvreda.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:45   #2686
Verona, kuzim kaj hoces reci i u pravu si, najvise zato kaj se trudis svom djetetu usaditi zdrave navike i to pozdravljam.

No ne bih ja bas rekla da je na snazi 'normalizacija debljine', a to kazem kao 'prirodno' chubby osoba koja se provezla kroz brojeve 38-46 i koja je takva od ranog djetinjstva. I vidi se iz aviona po tvojim upisima da si falabogu vitka i da nikad nisi imala taj problem.

Znaci, ja kao takva, pretty most vecinu zivota slusam primjedbe na svoju debljinu/velicinu dupeta/bedara/trbuscic, ovisno u kojoj sam fazi, jer uvijek imam nesto sto je po standardu 'preveliko' Cak i kad mi je tezina zdravstveno ok.

Da ne pricam da u se fazama iznad broja 40-42 vecinom mozes pozdraviti s ugodnom kupovinom odjece i reci dobar dan groznim krojevima i rolajzanju prodavacica. Da, cak i danas, kad je sve puno plus size modela.

O komentarima necu, nije da ih slusam bas svaki dan, al ajmo reci svaki tjedan. Ako smrsavim, to je opce nadivljavanje do razine da imam osjecaj da sam prije bila cudoviste, ako se udebljam krecu popovanja o zdravlju i kretanju, kao da se ja sama za sve to zajedno ne brinem (idem na sistematski svake godine i vjezbam, ne znam koliko ljudi se moze pohvaliti slicnim navikama medju tima koji mi prigovaraju?). Cisto za primjer, ja se bez frke popnem na Sljeme, a i drugdje

Da ne pricam o svom djetinjstvu, koliko me se puta korilo i prigovaralo zbog toga, a nije se radilo nista da mi se pomogne, samo zato jer sam bila mrvicu veca od ostale djece. Vrlo rano nametnut mi je osjecaj krivnje zato sto sam gladna i zelim jesti.

Nisu svi komentari negativni, neki su i pozitivni, neki su 'zajebancija i sala', sto je ok, ali daleko od toga da je to nekakva tabu tema pa ti nitko ne zeli nista reci, i da se visak kg izrazito pozdravlja. A ja cak nisam ni u nekoj pretjerano debeloj kategoriji! Mogu misliti sto tek takvi ljudi prolaze.

Znaci kad podvucem crtu (i mislim da ce me svaka curvy/chubby/deblja zena podrzati) - imati kile viska (bilo 5 ili 30) u danasnje vrijeme je sve, samo ne nesto sto se ohrabruje, i to ti drustvo opetovano daje do znanja iz dana u dan.

I ovo sto kaze Scarlett - jbg, koliko god se neka mrsavica tuzila da joj je tesko slusati komentare na racun mrsavosti, sigurna sam da je bilo kojoj buci puno teze nego njoj. Drustvo jednostavno ne tolerira visak kila i to je fakt.

Da se razumijemo - dobro da je tako. Nije zdravo i treba se makar truditi boriti protiv toga, i ako vec ne mozes biti skroz vitak barem se nekako odrzavati na nekom pristojnom nivou i cuvati zdravlje.

Al te price o 'popularizaciji debelosti' - pliz, nemojte Jer nemaju veze s realnoscu.

Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
apsolutno je jednako.

mršave, kao i debele, bole nadimci fosna, anoreksičarka (posebno ružno, ne vidim da se za debele kaže da imaju elefantizam), masnice koje si sam sebi preko noći napravio s koljenima, nemogućnost sunčanja na trbuhu jer te kukovi nažuljaju, odjeća koja visi sa tebe...

moj najveći strah (uz bolesti) je da ne smršavim previše i uvijek bih rađe imala 5 kila viška, nego manjka.
tak da govori u svoje im i kaj je tebi veća uvreda.
Cuj, slazem se da je ruzno. Nisam takvo sto nikome nikada izgovorila jer sam za pocetak fino odgojena

I apsolutno razumijem da se neke osobe ne mogu lako udebljati, kao sto se ja jako moram muciti da mrsavim, upravo iz tog razloga pazim na rjecnik i ophodjenje in general. NIkad ne znas sto stoji iza necije zivotne price.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:55   #2687
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Verona, kuzim kaj hoces reci i u pravu si, najvise zato kaj se trudis svom djetetu usaditi zdrave navike i to pozdravljam.

No ne bih ja bas rekla da je na snazi 'normalizacija debljine', a to kazem kao 'prirodno' chubby osoba koja se provezla kroz brojeve 38-46 i koja je takva od ranog djetinjstva. I vidi se iz aviona po tvojim upisima da si falabogu vitka i da nikad nisi imala taj problem.
Ma imala sam i ja problema i to baš u teen godinama. Međutim imala sam i profu koja je dolazak na sat s opremom i davanje maksimuma cijenila više od samog rezultata. Mislim da je ona bila ključna osoba u mojoj ljubavi prema sportu. S njom sam shvatila da nije bitno koliko se može, nego da svatko može... pa barem nešto. Hvalabogu, i dan danas zazirem od lopte

Solerski sportovi ftw
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:00   #2688
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Ma imala sam i ja problema i to baš u teen godinama. Međutim imala sam i profu koja je dolazak na sat s opremom i davanje maksimuma cijenila više od samog rezultata. Mislim da je ona bila ključna osoba u mojoj ljubavi prema sportu. S njom sam shvatila da nije bitno koliko se može, nego da svatko može... pa barem nešto. Hvalabogu, i dan danas zazirem od lopte

Solerski sportovi ftw
Moze svatko, da.
Samo treba nauciti kako, u skladu s vl.organizmom. Nisu startne tocke iste. I onda jos odes na UN dijetu i sjebes se dodatno

Ja sam fakat jako dugo lutala, probala sve moguce dijete, ali stvarno nista ne pomaze kao jesti cjelovitu hranu, paziti na vitamine i minerale, i biti strpljiv. Jako strpljiv.
I vjezbati da tijelo odrzi tonus.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:19   #2689
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A zašto nekome smeta Lucija ili neka premršava manekenka? Pa obje imaju svoju karijeru i svoj put u životu, to nema veze s drugim ljudima. Kaj bi bilo bolje da plače doma i jede kutiju sladoleda ne izlazeći iz kuće? Jel bi ljudi onda bili sretniji? Oni koji su zlobni vjerujem da. Cura je izgradila karijeru na tome i od toga živi, ako je to njezin izbor sretno joj. Glavno da su ljudi sretni, zavaravali se ili ne, njihova stvar. Sad bi trebalo vjerovati da je neki neznanac fakat zabrinut za Lucijino zdravlje pa joj mora tamo prosipati zloban komentar? Svatko je od nas svog tijela gospodar, ja sam mršava, ne hranim se uvijek zdravo, volim gazirano, volim preskakanje doručka i imam nekih nezdravih navika i ne želim slušati pametovanje oko toga, tako vjerujem da je i punijim curama, živi i pusti živjeti. Meni je bitno kako ja izgledam, drugi me ne zanimaju.

Oprostite, ali meni to njurganje po nečijoj težini opako miriše na nečiju zlobu i pokvarenost.
I to su žene koje rade svoj posao, nisu one dužne ničijoj djeci biti uzor niti se svijet vrti oko nečije djece, na roditeljima je da odgajaju svoju djecu i prilagode jelovnik, prehranu kako smatraju potrebnim. Danas se svatko osjeća ugroženim nečim što nema veze s njim, strava.:klap:
Potpis.

Ja volim vježbati, imam lijepo i zdravo tijelo osim što me ponekad ubija štitna ali ne pada mi napamet srati po debelima ili mršavima, svako svoje nosi i zna. Znam masu debelih koji su zdravi i masu mršavih koji su npr anemični.
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:33   #2690
Prvo, obje su debele. I meni se cini da su jednako debele. Iskra nije u nista boljoj formi, samo je bolje fotosopirana ili slikana iz kuta koji joj bolje odgovara. I ne, nema nikakve vidljive trbusne misice iz cistog razloga sto ima previsok body fat da bi joj se bilo kakvi misici vidjeli. I da, ima stvarno super slika gdje joj guzica stoji ko ladica al kao sto vec rekoh, uz takav body fat, tesko.
To je jednostavno previse masti da bi tijelo imalo takav oblik kakav joj fotosopiraju. Masna guzica i misicava guzica uzivo nemaju nikakve slicnosti jer misic je cvrst i zadrzava svoj oblik bez obzira koliko ga ima. S masti je upravo suprotno. You better believe it da je takva guzica bezoblicna, grbava i viseca. Nisam rekla nista sto netko od nas vec nije znao. Samo se na slici svi ti nedostaci ili ne primjecuju ili se daju sakriti. Dakle, nema razlike izmedju Iskre i Lucije i Petre ili Ane koju vi znate a da ima visak kilograma samo nekim cudom ne izgleda tako dobro.

Debljina nema veze s genetikom, ne nasljedjuje se. To je iskljucivo stvar odgoja (iskljucimo bolesne kojih je ionako malo). Zasto debela mama vodi za ruku debelo dijete? Zato sto ga trpa hranom kao i sebe i zato sto se dijete ne krece kao ni ona. Kako jucer na Sljemenu nisam srela nijednu debelu mamu s debelim djetetom?

Katastrofa je koliko muske djece sad gledam na moru, imaju sise vece od mene?! Pa kako je moguce da su deckici od 5-15 godina tako debeli? Uvijek si bili strkljavi, kosti bi im se vidjele jednostavno jer su stalno nesto radili, trckarali pa sta ovi rade da tako izgledaju?

Nitko se ne deblja od zraka i oni koji su debeli, debeli su jer jedu previse i jednu sranja. Kad se sjetim da je za dobit jednu kilu potrebno unijeti 7000kalorija vise. A ta zenska ima recimo 90 a normalna tezina bi joj bila npr.60-70kg (ne znam koliko je visoka). Pa covjece, koliko to hrane ti trebas trpat u sebe da ti odrzavas tu tezinu. A pogotovo ako se krece ( iako je tesko povjerojat da se bavi icim)! To su tisuce kalorija, to je dnevni unos koji netko unese kroz nekoliko dana. Ma to je cisto sranje.
Ljudsko tijelo nije namjenjeno za sjedenje na dupetu cijeli dan, inace bi i izgledali ko hrpa zelatine. I nepojmljivo mi je da se pogotovo mlada, zdrava osoba ne bavi barem nekim oblikom rekreacije. Po meni su debele osobe (osim ovih rijetkih s problematicnim zlijezdama) jedino i iskljucivo ljencine. Nitko tko jede u normalnim kolicinama i umjereno se krece ne moze tako izgledati. I naravno da se to odrazava na zdravlje, ipak jedes smece. Nemojmo se zavaravat da su zdravi.

Poucena osobnim iskustvom, normalne sam tjelesne tezine, metabolizam uredan, hranim se uglavnom zdravo,nista fanaticno, dopustim si junk ako mi se iz bilo kojeg razloga jede. Odlucila sam van sezone nabaciti 5 kila (sport, nebitno). Uspjela sam nabacit jedva 3 kile kroz tri mjeseca. I to uz pomoc velike pizze i kojeg sladoleda poslije vecere. Nisam uspjela nabacit koliko sam htjela, apetit mi se smanjio jer mi je postalo muka od sve te hrane. Tad sam shvatila koliko proklet moras bit s tom jebenom hranom da redovito odrzavas 10,20,30+ kila na svoju visinu. I koliko neaktivan moras biti da nista od tog ne potrosis.

Tako da ne, ne podrzavam lijenost i nema niceg lijepog u tome da na bilo koji nacin ne postujes svoje tijelo i nisi zahvalan na zdravlju, kad u bilo kojem trenutku sve moze poci po zlu.
__________________
Darling,you're a complete ass.
snarky_fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:46   #2691
Quote:
snarky_fish kaže: Pogledaj post
Prvo, obje su debele. I meni se cini da su jednako debele. Iskra nije u nista boljoj formi, samo je bolje fotosopirana ili slikana iz kuta koji joj bolje odgovara. I ne, nema nikakve vidljive trbusne misice iz cistog razloga sto ima previsok body fat da bi joj se bilo kakvi misici vidjeli. I da, ima stvarno super slika gdje joj guzica stoji ko ladica al kao sto vec rekoh, uz takav body fat, tesko.
.
Ti to ozbiljno? Aj još jednom pogledaj Iskrine slike jer očito ne gledamo istu žensku. I ne, nisu jednako debele, Iskra ima struk, jake noge i guzu, a Lucija ima veću masu posvuda. Ono što njih dvije povezuje jest prekrasno lice.
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:45   #2692
nedavno sam gledala ovaj projekt i iskrin intervju, meni je to skroz razumno i ok https://www.youtube.com/watch?v=e1E_W5Vf5jU&t=614s
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:55   #2693
Slatka je

Tu mi je bas zgodnic:
https://www.youtube.com/watch?v=A9ZXg_XYdlM

Ona i Lucija su mi nebo i zemlja po izgledu i cvrstoci tijela.

I moram primijetiti da joj odlicno stoje upravo oni kupaci koji se nikako ne preporucuju jacim zenama, dakle najmanje bikini gacice.
U boksericama mi izgleda nabijeno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:00   #2694
Kako je moguce tolike noge a ravan stomak? a oblik kruska cini mi se??
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:05   #2695
Pa to je tipicno za kruskice, jace noge i guza i ravan trbuh. Meni je to ok. Ljepse mi izgleda od jabuke.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:07   #2696
meni je Iskra skroz zgodna žena.. da sam muško ne bi mi smetao taj njezin višak
čini mi se da je Luca ipak XL naspram Iskre.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:09   #2697
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa to je tipicno za kruskice, jace noge i guza i ravan trbuh. Meni je to ok. Ljepse mi izgleda od jabuke.
Nije bas tipicno..ja sam kruska..kad se debljam, debljam se u bokove a bome imam i stomak..

kad mrsavim najvise mrsavim u gornji dio tijela sto jest tipicno ...al kao sto sam rekla imam i stomak...sad je manji jer sam smanjila kilazu
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:23   #2698
Quote:
jazPo kaže: Pogledaj post
Nije bas tipicno..ja sam kruska..kad se debljam, debljam se u bokove a bome imam i stomak..

kad mrsavim najvise mrsavim u gornji dio tijela sto jest tipicno ...al kao sto sam rekla imam i stomak...sad je manji jer sam smanjila kilazu
To je jabuka onda? I ja sam te građe.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:25   #2699
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
To je jabuka onda? I ja sam te građe.
nije jabuka nego kruska...

tanke ruke,struk...noge povelike odnosno butine..listovi su mrsaviji guza povelika...tipicna kruska al eto imam i stomak, ne veliki al ima ga...

zato mi je cudno kako ona moze imat skroz ravan stomak?


a mozda sam i izmedju kruske i jabuke ako je to moguce

jabuke nemaju izrazene bokove a ja itekako imam..jabuke imaju gornji dio izrazen, a u mene skroz tanke mrsave ruke, sake...grudi malene... to nije tipicno za jabuku...koliko sam ja citala

i bokovi su veci od ramena - kruska...
__________________
'Prije nego zaključite da imate depresiju, provjerite da niste okruženi idiotima!
jazPo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:35   #2700
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Slatka je

Tu mi je bas zgodnic:
https://www.youtube.com/watch?v=A9ZXg_XYdlM

Ona i Lucija su mi nebo i zemlja po izgledu i cvrstoci tijela.

I moram primijetiti da joj odlicno stoje upravo oni kupaci koji se nikako ne preporucuju jacim zenama, dakle najmanje bikini gacice.
U boksericama mi izgleda nabijeno.
Pa što je slatka joj

Iskra mi se čini baš visoka, po meni nije ona kruška jer ima nje i u ramenima. Ima i grudi i sve, baš je ravnomjerna i jaka.
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.