Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 12:59   #661
Salezijanci na ultri su pokazali kako i sta treba... Svaka cast!
Treba otic u sv. mati slobode dat postovanje..kad smo vec kod trebanja

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 17.07.2017., 13:07   #662
Uopće ne znam o čemu je riječ.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.07.2017., 13:09   #663
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...atvor/6372119/

OPRAO MILIJUNE PREKO GAY TAJNIKA Bivši čelnik Hrvatske čiste stranke prava ide u zatvor



Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 17.07.2017., 13:10   #664
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam o čemu je riječ.
Vidio sam par clanaka, evo jedan

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...lack&id=983057

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 17.07.2017., 14:27   #665
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Salezijanci na ultri su pokazali kako i sta treba... Svaka cast!
Treba otic u sv. mati slobode dat postovanje..kad smo vec kod trebanja

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Jok, treba dat vode narkomanki.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.07.2017., 15:19   #666
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Vidio sam par clanaka, evo jedan

http://www.index.hr/mobile/clanak.as...lack&id=983057

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Do ovog tvog posta nisam pojma imao što je to 'Ultra'.
Apemant is offline  
Old 17.07.2017., 16:02   #667
"Požari i poplave a i potresi su oni momenti kad jasno vidimo slabu stranu kapitalizma i privatizacije svega i svačega. Ogradiš se i misliš šta mi ko može. Sa nadzornin kamerama i zaštitarima moš obrisat guzicu"

Tonka A.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 17.07.2017., 16:11   #668
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...atvor/6372119/

OPRAO MILIJUNE PREKO GAY TAJNIKA Bivši čelnik Hrvatske čiste stranke prava ide u zatvor
1. ne kužim zašto je ovaj članak tako posebno zanimljiv
2. ne kužim zašto se naglašava u naslovu da je tajnik gay (kužim naravno - clickbait), ali kakve to veze ima? kao, stranka je vrlo desno, a ima gay tajnika? koga briga? to je odavno najnormalnija stvar u desničarskim strankama diljem EU.

3. sad kad sam već pročitao tekst, nije mi jasan ovaj dio. ako on dobije punih dvije godine zatvora ako ne plati navedeni iznos u roku od tri godine, uključuje li to i ovrhu ili samo to da ide tih 14 mjeseci više u zatvor? Ako je ovo potonje, to je bezveze.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.07.2017., 16:37   #669
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
1. ne kužim zašto je ovaj članak tako posebno zanimljiv
Nije on toliko zanimljiv vec je toliko dosadno na forumu

Quote:
2. ne kužim zašto se naglašava u naslovu da je tajnik gay (kužim naravno - clickbait), ali kakve to veze ima? kao, stranka je vrlo desno, a ima gay tajnika? koga briga? to je odavno najnormalnija stvar u desničarskim strankama diljem EU.
Ova stranka je ipak *cista*

Quote:
3. sad kad sam već pročitao tekst, nije mi jasan ovaj dio. ako on dobije punih dvije godine zatvora ako ne plati navedeni iznos u roku od tri godine, uključuje li to i ovrhu ili samo to da ide tih 14 mjeseci više u zatvor? Ako je ovo potonje, to je bezveze.
Da, to nije bas jasno. Primjetio sam u posljednje vrijeme, recimo, da su novinari zadovoljni kad nabroje nekakve konkretnosti iako ih uopce ne razumiju sto nerijetko rezultira time da onaj koji ih zeli razumjet vise ne moze iz toga sto oni ispljunu. Kao da i urednici prelete tekst, vide, aha, tu su neke brojke i navodi, mora da se novinar potrudio cim je to tu, ne da se to meni previse citat, moze u stampu..
addx is offline  
Old 17.07.2017., 16:40   #670
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Do ovog tvog posta nisam pojma imao što je to 'Ultra'.
Ovo mi je zbilja tesko povjerovat
addx is offline  
Old 17.07.2017., 16:41   #671
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jok, treba dat vode narkomanki.
Odavno je izumljena podjela rada, ja zaradim radeci svoj posao, dam sveceniku, svecenik radeci svoj posao da kome treba
addx is offline  
Old 18.07.2017., 08:53   #672
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
"Požari i poplave a i potresi su oni momenti kad jasno vidimo slabu stranu kapitalizma i privatizacije svega i svačega. Ogradiš se i misliš šta mi ko može. Sa nadzornin kamerama i zaštitarima moš obrisat guzicu"

Tonka A.
Zato se vide dobre strane etatizma.

https://www.facebook.com/vatrogascih...83586868468284
nitko drugi is offline  
Old 18.07.2017., 09:25   #673
^^ iskreno rečeno, ne znam što je gore. We're fucked.
Apemant is offline  
Old 18.07.2017., 10:35   #674
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zbilja tesko povjerovat
I ja sam morala guglat. Najbliži ekvivalent u mojim krajevima je vatrogasna zabava.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.07.2017., 14:03   #675
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Zato se vide dobre strane etatizma.

https://www.facebook.com/vatrogascih...83586868468284
Uopće ne razumijem ovu primjedbu - nijedan njezin dio
(A neću se ni truditi )

No, ovo bi mogao biti zanimljiv prilog raspravi o čovjeku koji je "po prirodi" sebičan i pohlepan i zao, poradi čega je kapitalizam jedini mogući i najpravedniji sistem u kojemu takav nepopravljivi čovjek može živjeti....
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 18.07.2017., 14:05   #676
Split danas

__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 18.07.2017., 14:59   #677
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem ovu primjedbu - nijedan njezin dio
(A neću se ni truditi ).
Pa vjerujem ti da ne razumijes, sto je dosta tuzno. Jos tuznije je ovo u zagradama. A najtuznije da unatoc tome sto ne razumijes i dalje hrabro nudis rjesenja za spas covjecanstva.
nitko drugi is offline  
Old 18.07.2017., 15:02   #678
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
No, ovo bi mogao biti zanimljiv prilog raspravi o čovjeku koji je "po prirodi" sebičan i pohlepan i zao, poradi čega je kapitalizam jedini mogući i najpravedniji sistem u kojemu takav nepopravljivi čovjek može živjeti....
Čovjek po prirodi nije ni "dobar" ni "zao". Ako je čovjek išta po prirodi, onda je nužno upućen na druge ljude. Za razliku od velike većine drugih viših sisavaca rađa se "nedovršen". Švicarski zoolog Adolf Portmann je to nazvao "ekstrauterinim proljećem". Ljudske jedinke najduži period vremena ostaju nesamostalne, najduže im treba vremena da prohodaju, itd. itd.

Kapitalizam nije moralni sustav pa se tako tvrdnja da je "kapitalizam najpravedniji sustav" ne može bazirati na kapitalizmu samom jer je "pravednost" moralna kategorija.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 15:18   #679
@ND - budeš nam rekao za tri sata na kvizu koji je odgovor, ako netko u međuvremenu ne odgovori? Tko onda ima pravo na postavljanje pitanja, bilo tko? Nisam "jedno s duhom kviza" pa više ne znam pravila.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 15:19   #680
Ne postoji u trzisnoj ekonomiji nikakva norma da se bilo koja skupina ne bi smjela udruzivati na bilo koji nacin, pa i sa zajednickim vlasnistvom itd. Tako da komunisti sasvim lijepo mogu eksperimentirati u liberalnim drustvima sa samorganiziranjima raznih vrsta. Ali, koliko vidim, vise ih zanima uhljebiti se negdje na racun drzave i tako "podizati razinu svijesti" drugima.
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.