Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 11:42   #2541
Histrioni krecu s izvedbama Kci Lotrscaka .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:59   #2542
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Evo 800 kn.
Gdje?
Iako... hm... ne znam... TRENUTNO mi je i to puno, ali kako se prodavala za 3000kn sad već razmišljam... čim budem u prilici zaraditi nešto izvan očekivanog i planiranog, kupujem...

http://ezop-antikvarijat.hr/foto1.php?productID=26210 - sniženo na 2600
https://antikvarijat-bono.com/katego...u-ludnici-1-3/ - 1500

Ovdje je bila za 550kn... jbg. to nisam vidjela, a možda bih i uzela: http://www.njuskalo.hr/antikvarne-kn...oglas-14882504

A pazite ovo:http://www.njuskalo.hr/antikvarne-kn...oglas-17603851 - i još fali par stranica...
Pa za te pare kupim mali, gradski, rabljeni auto...

Ako netko zna da se nudi za max 600kn nek javi
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:52   #2543
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Histrioni krecu s izvedbama Kci Lotrscaka .
Hoce li biti izvan Zagreba?

@lila, 800 kn je na sajmu u Osijeku.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:50   #2544
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Hoce li biti izvan Zagreba?

@lila, 800 kn je na sajmu u Osijeku.
Da, pretpostavila sam da je na nekom sajmu...

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:58   #2545
I baš nikome od naših izdavača nije palo na pamet da tiskaju Nevinu u ludnici.

(isto kao što ne žele prevesti i tiskati nove knjige S.Kinselle ... ako je problem, ja im prevedem besplatno sa srpskog ako treba... )

Uopće se ne čudim što propadaju.

Ekonomska logika: 0 bodova... tiskaju knjige koje kupi 50 ljudi... ono što kupuju mase, to je šta.... šund? Nije nobl?

Ima neka tema o izdavačima, možda to netko od njih čita...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:35   #2546
Eto, dohvatila sam se manje poznatih Zagorkinih djela, pa da zucnem koju.

"Vladko Šaretić" me baš i nije oduševio. Možda zato što je naslovni junak ljigavac, a glavna djeva, iako prekrasna i poštena, mi je tak tak.

Ali zato su "Pustolovine novorođenog Petrice Kerempuha" sjajne. Čitam i drapam se od smijeha.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 14:14   #2547
Za vikend ugledala plakat u gradu, Histroni ce imati Gričku vješticu ovo ljeto .

Ne svidjaju mi se glumci doduse, ali sta sad .

Nasla i clanak, klik.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 09:48   #2548
Ekipa, imate li za preporuciti hrv. autora koji pise romane tematikom slicne kao Zagorka? Njezine sam sve procitala ��
Mlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2022., 00:06   #2549
Quote:
Mlin kaže: Pogledaj post
Ekipa, imate li za preporuciti hrv. autora koji pise romane tematikom slicne kao Zagorka? Njezine sam sve procitala ��
Pada mi na pamet Višnja Stahuljak - "Zlatna vuga". Meni je bio jako zanimljiv i zabavan roman. Radnja je također smještena u hrvatsku povijest (vrijeme Zrinskog i Frankopana), glavni događaji su fiktivni, postoji ljubavna priča, putuje se po hrvatskim i europskim krajevima, pojavljuju se stvarne povijesne osobe i neke za koje se ne zna jesu li uistinu postojale, ima i scena borbe, ali i komičnih elemenata.

Ispričavam se ako si već pročitao/pročitala knjigu
emove is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2022., 18:21   #2550
Zadnje što sa čitao su Plameni inkvizitori. Knjizi bi dao 7/10. Znade biti jako zanimljivo, puno intriga, ali kao da je malo blago umjetna u stilu, a sam naslov knjige mi nije dobro pogođen, kasnije djeluje kao da je jedva htjela završiti da bude gotova sa time. Gledao sam dokumentarac o njoj, pa sigurno nije imala vremena da neke stvari bolje razradi.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2022., 22:52   #2551
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Zadnje što sa čitao su Plameni inkvizitori. Knjizi bi dao 7/10. Znade biti jako zanimljivo, puno intriga, ali kao da je malo blago umjetna u stilu, a sam naslov knjige mi nije dobro pogođen, kasnije djeluje kao da je jedva htjela završiti da bude gotova sa time. Gledao sam dokumentarac o njoj, pa sigurno nije imala vremena da neke stvari bolje razradi.
Čitala sam je prije sto godina i sjećam se da mi je bila 10/10 pogotovo prvih 300-tinjak stranica, ali dobro, ja sam i dan danas zaljubljena u Tomu Crnog pa nisam mjerodavna.

Doduše, središnji dio koji se bazira na povijesnoj radnji i intrigama na dvoru mi je bio najdosadniji. Najveći adut knjige mi je ljubavna priča, dijalozi i karakterizacija likova.
Gilda99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 15:16   #2552
Quote:
emove kaže: Pogledaj post
Pada mi na pamet Višnja Stahuljak - "Zlatna vuga". Meni je bio jako zanimljiv i zabavan roman. Radnja je također smještena u hrvatsku povijest (vrijeme Zrinskog i Frankopana), glavni događaji su fiktivni, postoji ljubavna priča, putuje se po hrvatskim i europskim krajevima, pojavljuju se stvarne povijesne osobe i neke za koje se ne zna jesu li uistinu postojale, ima i scena borbe, ali i komičnih elemenata.

Ispričavam se ako si već pročitao/pročitala knjigu
Potaknuta ovim postom - kupila sam ovu knjigu - pročitala prva 2 poglavlja - i zaključila da je jako dosadno.
Barem je početak takav

Nadam se da će se radnja malo ubrzati i da će na kraju roman biti ok
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 22:56   #2553
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Potaknuta ovim postom - kupila sam ovu knjigu - pročitala prva 2 poglavlja - i zaključila da je jako dosadno.
Barem je početak takav

Nadam se da će se radnja malo ubrzati i da će na kraju roman biti ok
Meni je bio zanimljiv, ali znaš onu o ukusima Nije mi bila namjera bilo koga tjerati da troši novac na knjigu (osobno sam je posudio u knjižnici) i, ako treba, duboko se ispričavam :P Svejedno joj daj priliku i svakako napiši dojmove nakon što je pročitaš do kraja Pozdrav!
emove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 14:18   #2554
Quote:
emove kaže: Pogledaj post
Meni je bio zanimljiv, ali znaš onu o ukusima Nije mi bila namjera bilo koga tjerati da troši novac na knjigu (osobno sam je posudio u knjižnici) i, ako treba, duboko se ispričavam :P Svejedno joj daj priliku i svakako napiši dojmove nakon što je pročitaš do kraja Pozdrav!
Ma nije problem, možda sam očekivala previše
Nastavit ću čitati - pa kad pročitam javim dojmove
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 15:09   #2555
Pročitala sam jučer 20-ak stranica... doslovno sam zaspala
Na nekoliko stranica piše o medvjedu... onda na stranicu i pol opisuje kako mu izgleda kuća... ajmeeeee
Pročitala sam do sada 50-ak stranica i još se ništa ne dešava
Ajd dobro - knjiga ima 500-tinjak stranica, možda bude nešto...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 22:27   #2556
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Pročitala sam jučer 20-ak stranica... doslovno sam zaspala
Na nekoliko stranica piše o medvjedu... onda na stranicu i pol opisuje kako mu izgleda kuća... ajmeeeee
Pročitala sam do sada 50-ak stranica i još se ništa ne dešava
Ajd dobro - knjiga ima 500-tinjak stranica, možda bude nešto...
Na kraju ću ispasti bez ukusa Ipak, izdrži, može se!

emove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 14:40   #2557
Za one koji traže nešto bar da je "na tragu" Zagorke - preporučam da ovu Zlatnu vugu preskoče.
Prvo - dosadno, s previše opisa svega i svačega.
Drugo - nema radnje. Pročitala sam cca 150 str od njih 490 - nemam pojma o čemu se tu zapravo radi, osim nabrajanja nekih random događanja, tipa lov i sl.
Tako da ja od ovog definitivno odustajem.

A baš sam se nadala da će biti to neki zgodan povijesni roman...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2022., 10:16   #2558
Pitanje za experte za Zagorku & Gordanu ... Čitam Gordanu već neko vrijeme i sad sam evo stigla baš do čuvenog dijela 6 pa trebam pomoć nekoga tko je upućen u detalje. Naime, kad Gordana priznaje Damiru ljubav, ona spominje da joj je duša 'prvi put zatreptala' kad je uhvatio uzde njenom konju i rekao joj da će ju prisilit da se uda za Ivana .... etc ... E sad, kako se ja apsolutno nisam sjećala da se išta takve desilo, išla sam baš natrag na 1. knjigu i tražila, ali zapravo nisam uopće našla da se takvo šta desilo između njih. To su detalji, ali me baš zanima jesam nešto propustila ili se Zagorka 'izgubila' nakon napisanih cca 4000 stranica. Ima li tko kakvo pojašnjenje da mogu 'na miru' dalje pratit radnju
coppelius86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2022., 23:53   #2559
Njezine recenice djrluju dosta konfuzno..
Latriviata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2022., 12:30   #2560
Lako moguće i da sam ja nešto propustila, ali mi se stvarno učinilo da se scena na koju se Gordana 'referira' nikad nije ni dogodila Kažem opet, od pređenih 4000 stranica, lako se pomiješa što je kad bilo.
coppelius86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.