Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 21:02   #21
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post

Rahoj je napravio glupost kad je poslao policiju i pendrekaše na žene i starice, što je izrevoltiralo javnost i onemogućilo normalno održavanje referenduma. Valjda neće ponoviti istu glupost.
Vidiš ja ne mislim da je to bila glupost.
Iz razloga što je sama odluka o referendumu donesena protuustavno. Trebala je 2/3 većina, ali je donesena samo običnom većinom. Dalje, glasački listići koji se mogu kod kuće isprintati i sl. pizdarije?
Španjolskoj je bilo jasno da će to biti namješten referendum ( i da oni koji su za ostanak u Španjolskoj će ga bojkotirati ), pa će ispasti da su eto svi za samostalnost, a i da Španjolska to priznaje.
A to bi dodatno dalo krila onima koji su mislili da je referendum dovoljan i da će odmah nastati samostalnost i da će to svi priznati i da ne treba nikakvo nasilje.
E pa, mislim da je trebalo takvima dati do znanja da to neće proći samo tako.
Pa makar i pendrekom po glavi. S tim da je trebalo uhititi Puidgemonta i njegove ministre/zastupnike, a ne po običnom narodu- osim ako ne može drugačije.
A ista je priča i za sada. Djela imaju posljedice.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:27   #22
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post


A zašto je to tako? Pa zato jer Katalonci u Španjolskoj nemaju nikakvog realnog razloga za samostalnost. Njihova prava nitko ne krši, imaju autonomiju, svoj jezik, svoje institucije, policiju, nitko ih ne ubija, maltretira i sl.
To što se njima uvaljuju mitovi tipa "Trepča radi, Beograd se gradi" i sl. to je druga stvar, ali po tom sistemu bi svako područje gdje netko više zarađuje nego netko drugi imalo pravo na samostalnost.
Također po onom što sam saznao dajem za pravo Španjolskoj i Madridu da održe državu na okupu.

Potencijalni sukob? Išla bi pomorska blokada i cjelokupna blokada Katalonije. Ne znam što im je ovo trebalo. EU, 21. stoljeće....i onda doći na rub totalne eskalacije mržnje i paralizirajućeg stanja.

Kod španjolske vojske je najgore što im političari ne bi mogli dati jasan cilj.
Oni mogu umarširati u Barcelonu i što onda? Kad tad se mora pregovarati.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:49   #23
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Oni mogu umarširati u Barcelonu i što onda? Kad tad se mora pregovarati.
Niti jedna aktivna jedinica španjolske vojske nije smještena u Kataloniji. Dakle, teško da bi tu bilo "bitke za vojarne" i sl. stvari. Također, broj ljudi koji bi i znali koristiti oružje je mali, pošto vojnog roka nema od 2001.

No mislim da je Španjolskoj i cilj da dođe do pregovora.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 29.10.2017. at 21:49. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:16   #24
Da je to Baskija - bilo bi vjerojatno kudikamo drugačije .Baskija ima ETA-u , doduše več niz godina "umrtvljenu" ,ali to je ona ( oružana) snaga - poput npr. u Sj. Irskoj što je bila IRA nekad, ili UCK na Kosovu, koja je spremna (i) oružanim akcijama (ili po nekima terorizmom) izboriti ili se boriti za "nezavisnost".

Katalonija je koliko znam - sa te strane mirna.Golf igrlište. Najnemirniji njen dio su navijači Barce, a to ni izdaleka nije dovoljno za "nezavisnost".

Nema nezavisnosti iza koje ne stoji spremnost da se ista brani oružjem i životima.Ili da se uzimaju životi za istu , ma kako brutalno to nekom zvučalo.
Život je brutalan.

Katalonija ili Škotska ili Valonija ili Flandrija ili Sj. Italija - su samo projekti dokonih političkih elita. Nema tu prave "volje" ni sange za "nazavisnost".
A vrlo vjerojatno ni - potrebe neke.

Demokratskim metodama i apelima se ne može natjerati međ. zajednica da event. promjeni mišljenje i da vas prizna.
Da samo mi računali samo na "demokratske metode referenduma" bili bi danas dio Velike Srbije sa granicom na Bregani.

Dakle glede Katalonije , ništa od toga.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:27   #25
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Da je to Baskija - bilo bi vjerojatno kudikamo drugačije .Baskija ima ETA-u , doduše več niz godina "umrtvljenu" ,ali to je ona ( oružana) snaga - poput npr. u Sj. Irskoj što je bila IRA nekad, ili UCK na Kosovu, koja je spremna (i) oružanim akcijama (ili po nekima terorizmom) izboriti ili se boriti za "nezavisnost".

Katalonija je koliko znam - sa te strane mirna.Golf igrlište. Najnemirniji njen dio su navijači Barce, a to ni izdaleka nije dovoljno za "nezavisnost".

Nema nezavisnosti iza koje ne stoji spremnost da se ista brani oružjem i životima.Ili da se uzimaju životi za istu , ma kako brutalno to nekom zvučalo.
Život je brutalan.

Katalonija ili Škotska ili Valonija ili Flandrija ili Sj. Italija - su samo projekti dokonih političkih elita. Nema tu prave "volje" ni sange za "nazavisnost".
A vrlo vjerojatno ni - potrebe neke.

Demokratskim metodama i apelima se ne može natjerati međ. zajednica da event. promjeni mišljenje i da vas prizna.
Da samo mi računali samo na "demokratske metode referenduma" bili bi danas dio Velike Srbije sa granicom na Bregani.

Dakle glede Katalonije , ništa od toga.
To je to.

http://www.macleans.ca/news/world/ca...nte-rebellion/
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:12   #26
Eto, Puidgemont utekao u Belgiju sa 5 ministara... Navodno će tamo tražiti politički azil.

https://elpais.com/elpais/2017/10/30...08_516176.html
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.