Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2016., 09:22   #2581
Da li netko zna kada se održava tečaj u zadarskoj nadbiskupiji u 9 mj jer na stranici im stoji raspored za 2015 godinu??
Hvala na info
__________________
Carpe diem!! :)
bademaste_oke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:07   #2582
bok! jel ima netko dojmove sa zaručničkog tečaja u crkvi Duha Svetog na Jarunu?
.Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:15   #2583
malo kasno palim
danas nam počinje zaručnički tečaj - trebam li išta ponijeti sa sobom osim papira s prijavom na kojoj skupljamo potpise?

Hvala
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:18   #2584
I još jedno pitanje.

Prijavili smo se u svoju župu na tečaj, ali je na kraju ispalo da možda nemaju termin i za ženidbu. Mogu li svejedno tamo obaviti tečaj? je li problem ako sam navela u prijavi da se tamo planiramo i oženit, a sad će vjerojatno bit u nekoj drugoj župi?

Knjigu rezervacija termina svadbe nisu imali do prije tjedan-dva i sad kad došli je naš termin popunjen, a prijavu za zaručnički napravila prije 2 mjeseca jer nam je samo ovaj pasao.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:26   #2585
Zaručniki možeš obaviti u bilo kojoj župi, puno župa i nema svoje tečajeve.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:28   #2586
Mi smo se prijavili za zaručnički u Zagrebu, crkva sv. Antuna Padovanskog, na Trešnjevci, u siječnju sljedeće godine. Odmah sam pitala je li problem ako dragi nema još sakramente, ali su rekli da je sve u redu i da nema problema.


To je bila jedna od dvije crkve koje su jedine imale termin za vrijeme zimskih praznika. Inače ne bismo mogli zajedno ići, s obzirom da ne živimo u istom gradu.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:52   #2587
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Mi smo se prijavili za zaručnički u Zagrebu, crkva sv. Antuna Padovanskog, na Trešnjevci, u siječnju sljedeće godine. Odmah sam pitala je li problem ako dragi nema još sakramente, ali su rekli da je sve u redu i da nema problema.


To je bila jedna od dvije crkve koje su jedine imale termin za vrijeme zimskih praznika. Inače ne bismo mogli zajedno ići, s obzirom da ne živimo u istom gradu.
mislis, na sv. duhu?
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:28   #2588
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
mislis, na sv. duhu?
E, tamo da. Šta nije to sve Trešnjevka?
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 08:48   #2589
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
E, tamo da. Šta nije to sve Trešnjevka?
po meni je to vise crnomerec ali bitno da smo se sporazumijele
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:07   #2590
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
po meni je to vise crnomerec ali bitno da smo se sporazumijele
E pa da, u biti sam i mislila na Črnomerec, tamo mi još sestrična živi i još mi je rekla da se ona krizmala u toj istoj crkvi

Hehe...ja se pogubim po Zagrebu bez problema
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:52   #2591
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
E pa da, u biti sam i mislila na Črnomerec, tamo mi još sestrična živi i još mi je rekla da se ona krizmala u toj istoj crkvi

Hehe...ja se pogubim po Zagrebu bez problema
zagreb ti je zapravo veliko selo
svida mi se ta crkvica, moj dragi pripada toj zupi ali vjencat cemo se u mojoj iz prakticnijih razloga
ovčica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 22:53   #2592
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
zagreb ti je zapravo veliko selo
svida mi se ta crkvica, moj dragi pripada toj zupi ali vjencat cemo se u mojoj iz prakticnijih razloga
Veliko selo u kojem se ne snalazim najbolje Hvala Bogu, do sad sam se već desetka puta izgubila putem...

Mi se isto ženimo u mojoj župi, a u biti dragi još niti nema sovju župu, jer nema sakramente
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:19   #2593
Zenik iz BiH,ja iz Hrv,vjencanje ce biti kod mene a pitanje je da li mozemo tecaj obaviti u BiH?
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:16   #2594
Ima li netko da je bio u Zagrebu na kojem od tečajeva iz studenog ove godine s ovog linka: http://obitelj.zg-nadbiskupija.hr/up...2017_2018.pdf?

Posebno me interesira ako je netko bio na seminaru u Vlaškoj 93 (župa sv. Petra) ili u Sigetu (župa Uzvišenja Svetog Križa). Pa neke dojmove da napiše malo

Mislim, može i za druge župe, ali za ove dvije sam baš čuo da je dobro.

I po mogućnosti neka "svježija" iskustva (barem od ove godine, ne starija) tako da imam neku predodžbu što se može očekivati.

Znam da je to sve slično, ali kad već postoji izbor da se odabere po mjeri
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 08:03   #2595
Mi idemo od 13.11. (doduse ne u ove zupe koje si naveo) pa mogu javit dojmove.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:25   #2596
Talking

Ja idem sljedeći tjedan...dakle 6.11 u Petrovu pa onda po završetku mogu dojmove napisat
Angelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:21   #2597
Quote:
Angelly kaže: Pogledaj post
Ja idem sljedeći tjedan...dakle 6.11 u Petrovu pa onda po završetku mogu dojmove napisat

I?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:10   #2598
moj zaručnički tečaj počinje danas u Zaprešiću, tako da Vam javim dojmove kako je sve prošlo :klap:
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:20   #2599
OSVRT NAKON PRVOG DANA:

bilo je odlično, svećenik je mlad, zezao se stalno, ali opet dođe ti da se zamisliš o životu nakon svega.

prvi i drugi dan nam je on predavač, a ostala tri dana imamo: psihijatricu, liječnika i jedan bračni par

i ne, nije nam govorio da nema seksa prije braka, da je to bljak itd

govorio nam je da je to najnormalije i da treba imati redovan seksualni život
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:10   #2600
da li za pohadanje zarucnickog tecaja par mora imati vec tocno "bookiran" datum vjencanja? i da li treba pripremiti nesto ili se samo pojaviti na tecaju
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.