Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 21:30   #1
Problem s izradom ISO fajla ?

Trebam napraviti ISO fajl od instalacionog DVD-a windows 10 i koristio sam program “PowerISO”.
Radio sam sve prema uputama ali dobio sam fajl koji je u formatu rar
Nije mi jasno zašto nije u ISO formatu
Ista stvar se dešava kad radim u programu “ImgBurn” stalno dobivam rar fajl
smante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:01   #2
Zašto ti treba ISO ? Na koji način ga želiš upotrebit? Probaj ga skinut sa microsoftove stranice, skinut čes alat za download windowsa a umjesto usb odabrat čes dvd, i mislim da će napravit iso dvd file ali nisam siguran jer sam koristio usb.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:23   #3
Treba mi zato jer trebam napraviti bootabilni USB za instalaciju windowsa s USB stika.
U uputama piše da mi treba program Rufus i ISO image od windowsa
Pošto imam Windowse na DVD-u trebam ih spakirati u ISO format
smante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:34   #4
Skini sa Ms stranice, dobit čes i friške nadogradnje. Ne treba ti rufus itd jer microsoftov alat za download to odradi odlično. https://www.microsoft.com/hr-hr/soft...d/windows10ISO ovo je za win 10

Ukopčas usb i u alatu odaberes putanju do usb i on ce skidati i montirati na usb

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:34   #5
Ok shvatio sam to, ali svejedno me zanima za ubuduće ako budem trebao napraviti neki ISO fajl (igrice npr.) zašto je, nakon obrade, u rar formatu a ne u ISO
Jer sjećam se da sam prošle godine uspijevao dobivati prave ISO fajlove, ne sjećam se kojim programom.
smante is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:00   #6
Možda zbog neke vrste zaštite tj nekakav drm, pogledaj ovaj video

https://youtu.be/lizhzDX7-AI

Pogledaj kako je podesio postavke za iso itd, možda pomogne

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:08   #7
I dalje je to iso file samo mu promjeni "Open with" opciju. Deni klik na file pa Open with promjeni sa winrar na PowerISO
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:01   #8
Rar format je legacy rada sa 32-bitnim windowsima i fat32 sustavom koji je podržavao fileove veličine DO 4GB. Samim time ISO od 4+GB se ne bi mogao spremiti na takav hard disk.

Jednostavno raspakiraj taj rar file i gotova priča.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.