Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 20:24   #521
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
12 aviona nije baš neka eskadrila kojom se vodi rat protiv ozbiljnog protivnika.

Mi kupujemo avione zato da nam piloti ne odu na burzu rada, jer kad jednom izgubiš letačku sposobnost onda ju jako teško vratiš nazad
misliš na one pilote koje smo školovali a oni svi završili u gdje ono Jemenu, Bahrajnu ili gdje več...
nešto ne vidim ni da oni super šmenci helikopteri lete....
uspjeli su dva dići sa zemlje....
ponavljam ko da skupljamo slićice životinjskog carstva...

ista prića je bila s Patrijom i šta sad imamo oklopnjak bez naoružanja, ko da ga i nemamo...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:52   #522
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
misliš na one pilote koje smo školovali a oni svi završili u gdje ono Jemenu, Bahrajnu ili gdje več...
nešto ne vidim ni da oni super šmenci helikopteri lete....
uspjeli su dva dići sa zemlje....
ponavljam ko da skupljamo slićice životinjskog carstva...

ista prića je bila s Patrijom i šta sad imamo oklopnjak bez naoružanja, ko da ga i nemamo...
Lupaš bez veze, nemaš pojma kako ide obuka oko kiowa.

A zašto RH mora imat moderno zrakplovstvo. Evo radi ovoga:
http://www.blic.rs/vesti/republika-s...ebinju/mc74x90

Kao sredstvo odvraćanja bradonja u susjedstvu.
Majmudin Adžaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:57   #523
Majmudine, na politici smo. Lupanje je tu modus operandi. Zivciras se bez razloga.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:14   #524
Quote:
Majmudin Adžaba kaže: Pogledaj post
Lupaš bez veze, nemaš pojma kako ide obuka oko kiowa.

A zašto RH mora imat moderno zrakplovstvo. Evo radi ovoga:
http://www.blic.rs/vesti/republika-s...ebinju/mc74x90

Kao sredstvo odvraćanja bradonja u susjedstvu.
Za ove ti netreba f16 nego omanje lovacko drustvo
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:35   #525
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Za ove ti netreba f16 nego omanje lovacko drustvo
mislis?

a da zaista dodje do nekog sranja i ta ekipa idiota iz Trebinja ti polupa Dubrovnik direktno iz BiH - hoces i onda poslati lovacko drustvo?

Mogu razumjeti da je netko protiv nabavke aviona iz ovog ili onog razloga, ali ti toliko gluposti nalupetas i toliko se vidi da nemas pojma o cemu govoris da bi zaista trebala prestati upotrebljavati jedne te iste argumente. Ili jednostavno otidji na pdf povijest i tamo procitaj neke stvari koje pisu ljudi koji ipak znaju nesto o zrakoplovstvu i avionima...

I F16 nije kanta zaboga...pogotovo ovaj izraelski...godine su totalno irelevanta stvar u svemu ovome.
Znas li iz koje godine je Saturn raketa? Pa je bez obzira na to i dan danas glavni prijevoz do međunarodne svemirske postaje...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:52   #526
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
mislis?

a da zaista dodje do nekog sranja i ta ekipa idiota iz Trebinja ti polupa Dubrovnik direktno iz BiH - hoces i onda poslati lovacko drustvo?

Mogu razumjeti da je netko protiv nabavke aviona iz ovog ili onog razloga, ali ti toliko gluposti nalupetas i toliko se vidi da nemas pojma o cemu govoris da bi zaista trebala prestati upotrebljavati jedne te iste argumente. Ili jednostavno otidji na pdf povijest i tamo procitaj neke stvari koje pisu ljudi koji ipak znaju nesto o zrakoplovstvu i avionima...

I F16 nije kanta zaboga...pogotovo ovaj izraelski...godine su totalno irelevanta stvar u svemu ovome.
Znas li iz koje godine je Saturn raketa? Pa je bez obzira na to i dan danas glavni prijevoz do međunarodne svemirske postaje...
Zadnji put kad je ta ekipa krenula ja osobno sam stao 7 km od centra trebinja nije nam se islo dalje. Drugi put mozda i stanemo

F16 nije kanta samo ekipi koja skuplja zivotinjsko carstvo
E imali bumo f16 koji bu jednom godisnje plasio labudove po jarunu

Vidis nisam znao da uvjek koriste istu raketu da i onda ja pricam gluposti
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:56   #527
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Zadnji put kad je ta ekipa krenula ja osobno sam stao 7 km od centra trebinja nije nam se islo dalje. Drugi put mozda i stanemo

F16 nije kanta samo ekipi koja skuplja zivotinjsko carstvo
E imali bumo f16 koji bu jednom godisnje plasio labudove po jarunu
aha...

kao sto rekoh -procitaj malo neke stvari, nauci nesto barem o osnovama tehnike i zrakoplovstva pa onda komentiraj...

Ona prva recenica ti je sasvim nesuvisla pa ne znam sto bi uopce komentirao...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:57   #528
Jel bu svi pofarbani u kockice ili samo jedan?
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:01   #529
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
aha...

kao sto rekoh -procitaj malo neke stvari, nauci nesto barem o osnovama tehnike i zrakoplovstva pa onda komentiraj...

Ona prva recenica ti je sasvim nesuvisla pa ne znam sto bi uopce komentirao...
Gle ja imam vojni aerodrom u vlasnistvu tako da ekipa koja svoja saznanja crpi iz hrvatskog vojnika bolje da se ne javlja
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:04   #530
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Gle ja imam vojni aerodrom u vlasnistvu tako da ekipa koja svoja saznanja crpi iz hrvatskog vojnika bolje da se ne javlja
Prijatelju ti si ovdje napisao toliko gluparija da je to strasno. Pa imao ti i Cape Canaveral u svom vlasnistvu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:10   #531
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Prijatelju ti si ovdje napisao toliko gluparija da je to strasno. Pa imao ti i Cape Canaveral u svom vlasnistvu.
U jesi me poklopio argumentims
Nego jel bu svi u kockicama?
Kad pocinje kakva humanitarka da skupimo kakvu lovu da se kupi i kakva raketica za te avione ili bu i na njih stavili ssmo PKT ko na patrije
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:15   #532
Kakvim argumentima bih te trebao poklopiti kad ne razumijes ni ono najosnovnije-podjelu F16 po blockovima? Napisao sam ukratko sto sam imao da mogu razumijeti i oni bez ikakvog zrakoplovnog predznanja. Ako ti je stalo do ucenja imas za to prikladnu temu na VPiT.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:28   #533
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Kakvim argumentima bih te trebao poklopiti kad ne razumijes ni ono najosnovnije-podjelu F16 po blockovima? Napisao sam ukratko sto sam imao da mogu razumijeti i oni bez ikakvog zrakoplovnog predznanja. Ako ti je stalo do ucenja imas za to prikladnu temu na VPiT.
Po blokovima a ne po kockicama?
Gle ovdje raspravljamo o potrebi nabavke aviona a ti se vrati sad na vpit i tamo svrsavaj na radar ovaj ili onaj i raketu ovu ili onu
Kazem ja ekipa koja skuplja slicice bi se igrala avionima u zemlji gdje nemogu dici 500 ljudi u pricuvu
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:31   #534
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Po blokovima a ne po kockicama?
Gle ovdje raspravljamo o potrebi nabavke aviona a ti se vrati sad na vpit i tamo svrsavaj na radar ovaj ili onaj i raketu ovu ili onu
Kazem ja ekipa koja skuplja slicice bi se igrala avionima u zemlji gdje nemogu dici 500 ljudi u pricuvu
da, raspravljamo o potrebi -tu si u pravu.

ali ti upolno pises notorne budalastine o samim avionima i tehnici, a ne o potrebi (da ne govorimo o tome da si ti sve u stanju potjerati lovackim drustvom...pa nam zaista i ne treba ni vojska ni zrakoplovstvi naravno ..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:36   #535
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Po blokovima a ne po kockicama?
Gle ovdje raspravljamo o potrebi nabavke aviona a ti se vrati sad na vpit i tamo svrsavaj na radar ovaj ili onaj i raketu ovu ili onu
Kazem ja ekipa koja skuplja slicice bi se igrala avionima u zemlji gdje nemogu dici 500 ljudi u pricuvu
Kao sto sam napisao u svom prvom upisu na ovoj temi, nitko vam ne brani da pisete o potrebi nabave ili da te novce zapijete. Meni ni iz djepa ni u djep. Na tvoje nebuloze sam reagirao nakon lupetanja o izraubanim kantama i ultimativnog dokaza znanja u vidu posjedovanja aerodroma.

No, ne brini, nemam ti namjeru vise odgovarati. Pozdrav
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:06   #536
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Pravi odgovor na to bi bio zaista predug. Sve o tome pise na prikladnoj temi na VPiT. Ja sam u zrakoplovstvu bio jednom davno i prilicno kratko a tamo ima ljudi koji su sada dio tog sustava.

Uglavnom, novi f16 koji nam je ponudjen je cudo tehnike, uz bok avionima 5. generacije.

Izraelski Barak koji je ponudjen je navodno block40 koji je proizveden pocetkom devedesetih i po karakteristikama je usporediv sa Gripenom. Razlika je sto je gripen novi ili skoro novi, kako koga pitas, ali je po cijeni skoro identican novom f16 sa kojim je neusporediv.

Taj isti Barak i danas sluzi u najuvjezbanijoj i najspremnijoj vojsci svijeta te upravo prolazi program nadogradnje a slican block40 je sastavni dio borbene eskadrile u Avianu. Toliko o izraubanim kantama.
Svaka cast, nisu mi neke stvari jasne pa pitam.
A kolika je razlika izmedju izraelskih I americkih F16, koliko kuzim ovi americki su jos bolji?? Jeli to tocno?

Onda zasto sa amerima ne dogovoriti suradnju, neka I oni pokazu da im je Hrvatska bitna.....ako Rusi Srbima sve avione daju za oko 180 milijuna nadogradnja ako dobro govorim , onda nas ovi gule.....neka se malo spuste...

Mozda banaliziram, al nisam u ovoj temi pa pitam zdravo seljacki.
Ne sporim da nam netreba dobra eskadrila, al ako vec moras zasto ne uzeti nesto dobro...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:16   #537
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Svaka cast, nisu mi neke stvari jasne pa pitam.
A kolika je razlika izmedju izraelskih I americkih F16, koliko kuzim ovi americki su jos bolji?? Jeli to tocno?

Onda zasto sa amerima ne dogovoriti suradnju, neka I oni pokazu da im je Hrvatska bitna.....ako Rusi Srbima sve avione daju za oko 180 milijuna nadogradnja ako dobro govorim , onda nas ovi gule.....neka se malo spuste...

Mozda banaliziram, al nisam u ovoj temi pa pitam zdravo seljacki.
Ne sporim da nam netreba dobra eskadrila, al ako vec moras zasto ne uzeti nesto dobro...
Mozda jer nemas love za golf 7 pa kupujes golfa 3 a u biti nemas ni za golf 1
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:25   #538
Americki f16 su jos dva blocka iza ovih izraelskih i potpuno su novi. Nesluzbeno su nam ponudjeni za 88 milijuna dok je iste takve Bahrein upravo platio i narucuje za 147 milijuna komad. Da ne bi bilo zabune, ove nesluzbene info o cijeni ne potjecu od mene nego od kolega sa vpit koji su blizi oltaru.

Ostavite se migova 29. Takvi slicni f16 su nama od izraelaca bili ponudjeni za 1 dolar. Trebali smo samo platiti modernizaciju i od toga se odustalo.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:36   #539
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Americki f16 su jos dva blocka iza ovih izraelskih i potpuno su novi. Nesluzbeno su nam ponudjeni za 88 milijuna dok je iste takve Bahrein upravo platio i narucuje za 147 milijuna komad. Da ne bi bilo zabune, ove nesluzbene info o cijeni ne potjecu od mene nego od kolega sa vpit koji su blizi oltaru.

Ostavite se migova 29. Takvi slicni f16 su nama od izraelaca bili ponudjeni za 1 dolar. Trebali smo samo platiti modernizaciju i od toga se odustalo.
Ugrubo bi po toj racunici doslo oko 1 milijardu dolara ovih nasih 12 komada....
Ako su to takvi avioni koji nam daju totalnu dominaciju u regiji zasto ih ne uzeti.

E sad ono sto sam I pokusao postaviti kao hipotezu, mi se I tako naoruzavamo nakon sto su susjedi uzeli MIGOVE od Rusa.....jeli ta cijena prevelika I jeli izraelski F 16 zavrsavaju posao.

Po meni ja bi uzeo od Amera, al mislim da ce financije reci Izrael.....

Kolega KOKA 36 , nazalost u ovoj se drzavi zivi po onoj budi jaci od susjeda e sad mozes li ili nemozes to priustit, nebitno....tako I ovo...jer da nisu oni od Rusa uzeli one avione,odnosno Bjelorusa, jos bi mi 10 godina pricali treba li nama RZ ili ne.....kao I do sada.

Sad je gotovo,treba odrisit kesu.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:55   #540
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ugrubo bi po toj racunici doslo oko 1 milijardu dolara ovih nasih 12 komada....
Ako su to takvi avioni koji nam daju totalnu dominaciju u regiji zasto ih ne uzeti.

E sad ono sto sam I pokusao postaviti kao hipotezu, mi se I tako naoruzavamo nakon sto su susjedi uzeli MIGOVE od Rusa.....jeli ta cijena prevelika I jeli izraelski F 16 zavrsavaju posao.

Po meni ja bi uzeo od Amera, al mislim da ce financije reci Izrael.....

Kolega KOKA 36 , nazalost u ovoj se drzavi zivi po onoj budi jaci od susjeda e sad mozes li ili nemozes to priustit, nebitno....tako I ovo...jer da nisu oni od Rusa uzeli one avione,odnosno Bjelorusa, jos bi mi 10 godina pricali treba li nama RZ ili ne.....kao I do sada.

Sad je gotovo,treba odrisit kesu.
Sreca vasa pa postoje srbi na njih se uvjek mozete izvlaciti

Dobili staru kramu ko i kaj bu mo mi kupili pa bumo u grmlju mjerili ciji je veci
Doslovno mala djeca
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.