Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 11:54   #341
stvarno su bolesni svi ti ljudi koji ne segregiraju po spolu, boji, vjeri, dobu, porijeklu, statusu itd. ljudjaci se zavole samo tako, uopce se ne fokusiraju na prave stvari. ludjaci...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:12   #342
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
I ovo drugo vezano za novcanik mi je gnusno. Nema tu licemjerja. Zapravo, svako starenje uma i tijela koje mom nije proporcionalno mi je gnusno. Pomislim na zguzvano, staro i oronulo tijelo pored svog mladog i pomraci mi se um. I zeludac. Druga situacija je kada uporedo starimo. Dakle, to sam ja. I oduvijek sam tako mislila i posmatrala.
Jasno ti je da je ovo čisto subjektivni parametar, a ne pravilo po kojem se može mjeriti 'normalnost'.

Htjela bi se nadovezati na ono što je bilo rečeno kako je veza znatno starijeg muškarca dosad bila nepoznanica ili valjda ocijenjena kliničkim primjerom nenormalnosti, a danas se trpa pod normalno.
Sasvim netočno, posebno ako pogledamo malo unatrag (zadnjih 100-njak godina). Brakovi starog muškarca i mlade žene su bili česti i uobičajeni, dok je rijetkost bila suprotnost.
Moj šukundjed koji je bio gospon sa ugledom imao je 32 godine mlađu ženu i imali su normalno djecu, živjeli u braku do njegove smrti, dakle nisu ni najmanje bili stigmatizirani u ono doba.

Što se tiče oronulog tijela, ima 60-godišnjaka koji fenomenalno izgledaju za svoju dobu. Moj rođak ima 60, prvo dijete je dobio na pragu 60-ih, očito ima znatno mlađu ženu, intelektualac je, ima i love, a izgleda kao Richard Gere u zrelijim godinama, kad su se mnoge žene upravo palile na takav njegov look.

I sad govoriti o tome kako su mlađi muškarci ili žene svi redom prekrasnog izgleda samo radi dobi, a stariji valjda mijenjaju sebi pelene i tresu im se ruke, veliki je nonsens.
Najgora je stvar kad si netko daje za pravo govoriti drugima kako će živjeti i s kim će biti u vezi, pod pretpostavkom da se ne radi o njegovu maloljetnom djetetu.

Onak...mislim si tko od dušebrižnika u srednjim i mlađim godinama mama ili neki samonametnuti moralni autoritet knjiškog primjera bira partnera?
Da li se netko od vas/takvih ljudi stvarno uparuje po takvim kriterijima i tako je cijeli život?
Ako ne, onda mislim da ne možete prozivati niti uvjetovati kako mora živjeti bilo koji čovjek starije ili mlađe dobi.
A čak ako se i sami žrtvujete i svoje izbore presudno kreirate ovisno o pritisku društva, onda bi se sami trebali zapitati oko svojih prioriteta i koliko je psihološki i na drugi način zrelo i zdravo tako živjeti. Samo zato jer netko bira živjeti onako kako im društvo nalaže ili okolina očekuje, nema pravo osuđivati one koji to tako ne žele.
Veritas6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 18:40   #343
Taman za ovu temu:

Bolje da su roditelji protiv nego da se intimno druže
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:03   #344
Quote:
kikica piks kaže: Pogledaj post
Pa ovako,ne znam kome se više obratiti za savjet jer čini se da svi u mom životu imaju mišljenje koje pomalo odudara od mog

Već sam 9 mjeseci u veziji sa starijim muškarcem i zaljubila sam se do ušiju.
Čini se da ima sve što sam ikad tražila u ljubavi i stvarno ne mogu zamisliti da budem s nekim drugim. pa zašto onda ovo pišem?
Jer se naša okolina ( čitajte: moja ) ne slaže s našom vezom. svi daju neko mišljenje kako je prevelika razlika u godinama ( on je '56 godište ja '93 ) iako meni to uopće to nije bitno i osjećam da je on 'onaj pravi' koliko to otrcano zvučalo.
tu se miješaju članovi moje obitelji,od roditelja pa do šire,i moje dugogodišnje prijateljice od kojih sam donedavno bila nerazdvojna

govore kako je on prestar za mene,kako ovo ne može funkcionirati,kako nećemo moći imati djecu ( iako je naš život u spavaćoj sobi odličan ) i kako našoj vezi treba što prije stati na kraj
to me jako boli i svaki put kad mi to kažu briznem u plač i kažem da ne znaju što ja osjećam.
jedino on mi pruža nekakvu podršku, iako vidim da i njega pomalo smeta to što govore. planiramo se useliti skupa i stvarno bih htjela razrješiti ovo da možemo nastaviti naš suživot u miru.

moje pitanje je - kako da se ogradim od ovih ljudi koji ne shvaćaju što imamo? pošto još živim s roditeljima nije da im se samo mogu prestati javljati, a i nisam spremna potpuno otpisati sve prijatelje i prijateljice no opet ne podnosim što se miješaju u našu vezu.
Očito ti je važno mišljenje okoline. Da nije, ne bi ti bio problem to što oni govore. Ti bi radila po svome, a oni neka kvocaju. Ako želiš biti s njim, moraš biti spremna na posljedice. A to je loš odnos s okolinom, obitelji. Odluka je samo na tebi. Stavi sve na vagu pa ćeš vidjeti što ti je važnije, odnosno tko! Obitelj i prijatelji ili taj muškarac.
Delfines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:15   #345
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
Stvarno žene ne kužim što je to u vašim glavama?I onda se pitate zašto se mladići ne žele vezati za djevojke svojih godina.Zato jer uništavate samopouzdanje i nadu tim mladićima umjesto da dijelite s njima mladost,sreću i sve ostalo dok ste još mladi.Ali ne danas je sve naopako pa onda bih si i ja mogao naći neku klinku od 15 godina i sve 5.Ali onda bi bio pedofil jasno a kad pokušam zavesti neku mojih godina gle čuda ona je u vezi sa dvostruko starijim muškarcem.Ne ovo nije šala meni se to dogodilo da me cura ostavila sa dvostruko starijim muškarcem koji joj može tata biti.Sramota kud ide ovaj svijet!
Ovo je dobro napisana. Ni meni samoj nikada nije bilo jasno što te djevojke vide u tim starim muškarcima, osim ako su sponze pa idu za novcem. Može on dobro izgedati (za svoje godine), ali ipak je star. I gdje su tu zajednički interesi, teme? Cura u ranim dvadesetima da izabere tamo nekog starog od 50+, umjesto nekog zgodnog vršnjaka u naponu snage???? Meni to nije baš jasno.
Delfines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 06:59   #346
Quote:
Delfines kaže: Pogledaj post
Ovo je dobro napisana. Ni meni samoj nikada nije bilo jasno što te djevojke vide u tim starim muškarcima, osim ako su sponze pa idu za novcem. Može on dobro izgedati (za svoje godine), ali ipak je star. I gdje su tu zajednički interesi, teme? Cura u ranim dvadesetima da izabere tamo nekog starog od 50+, umjesto nekog zgodnog vršnjaka u naponu snage???? Meni to nije baš jasno.
Tocno tak, ti polazis od sebe i nije ti jasno. Ona polazi od sebe, jasno joj je i vjerojatno joj nije jasno kako tebi nije jasno.
Ocito da joj se svidio ako se zaljubila.
Sve ostalo od opozicijske strane je nabrajanje vasih preferencija na pozitivan ili negativan nacin.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:35   #347
Quote:
kikica piks kaže: Pogledaj post
Pa ovako,ne znam kome se više obratiti za savjet jer čini se da svi u mom životu imaju mišljenje koje pomalo odudara od mog

Već sam 9 mjeseci u veziji sa starijim muškarcem i zaljubila sam se do ušiju.
Čini se da ima sve što sam ikad tražila u ljubavi i stvarno ne mogu zamisliti da budem s nekim drugim. pa zašto onda ovo pišem?
Jer se naša okolina ( čitajte: moja ) ne slaže s našom vezom. svi daju neko mišljenje kako je prevelika razlika u godinama ( on je '56 godište ja '93 ) iako meni to uopće to nije bitno i osjećam da je on 'onaj pravi' koliko to otrcano zvučalo.
tu se miješaju članovi moje obitelji,od roditelja pa do šire,i moje dugogodišnje prijateljice od kojih sam donedavno bila nerazdvojna

govore kako je on prestar za mene,kako ovo ne može funkcionirati,kako nećemo moći imati djecu ( iako je naš život u spavaćoj sobi odličan ) i kako našoj vezi treba što prije stati na kraj
to me jako boli i svaki put kad mi to kažu briznem u plač i kažem da ne znaju što ja osjećam.
jedino on mi pruža nekakvu podršku, iako vidim da i njega pomalo smeta to što govore. planiramo se useliti skupa i stvarno bih htjela razrješiti ovo da možemo nastaviti naš suživot u miru.

moje pitanje je - kako da se ogradim od ovih ljudi koji ne shvaćaju što imamo? pošto još živim s roditeljima nije da im se samo mogu prestati javljati, a i nisam spremna potpuno otpisati sve prijatelje i prijateljice no opet ne podnosim što se miješaju u našu vezu.

hehe onda moja jos nije ni rodjena...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:14   #348
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
hehe onda moja jos nije ni rodjena...
Uzivaj dok mozes jer vidis koja stigma te ceka
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:42   #349
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Tocno tak, ti polazis od sebe i nije ti jasno. Ona polazi od sebe, jasno joj je i vjerojatno joj nije jasno kako tebi nije jasno.
Ocito da joj se svidio ako se zaljubila.
Sve ostalo od opozicijske strane je nabrajanje vasih preferencija na pozitivan ili negativan nacin.
Nije mi jasno, da! I voljela bih da mi netko objasni kako se mlada djevojka od 20 godina može zaljubiti u tipa od 60, koji bi joj po godinama mogao biti djed!? Što u njemu vidi? Što ima zajedničko s njim?

Jednostavno ne vjerujem u takvu ljubav. Nema mi to smisla.
Delfines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:54   #350
Quote:
Delfines kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, da! I voljela bih da mi netko objasni kako se mlada djevojka od 20 godina može zaljubiti u tipa od 60, koji bi joj po godinama mogao biti djed!? Što u njemu vidi? Što ima zajedničko s njim?

Jednostavno ne vjerujem u takvu ljubav. Nema mi to smisla.
Zašto bi to tebi trebalo imati smisla, uopće? Nisi ti mjerilo svih stvari i nije uvjet postajanja neke veze i osjećaja u njoj taj da tebi ima smisla.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:01   #351
Zato sto je ona i tuzitelj i sudija i izvrsioc kazne
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:20   #352
Hahahahahahah
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:35   #353
A zasto neko konkretno ne kaze sta je nju/njega privuklo u osobi starijoj 30 ili vise godina, nego se samo pise Nije bitno sto ti ne razumes, ona ga voli!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:00   #354
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
A zasto neko konkretno ne kaze sta je nju/njega privuklo u osobi starijoj 30 ili vise godina, nego se samo pise Nije bitno sto ti ne razumes, ona ga voli!
A jebate, zar nije rekla u uvodnom postu da ga voli? I? Privukao je starac a tebi nije jasno. I sta sad? I ti bi je vodila kod psihijatra kao neki ovdje?

A zasto si ti s tim tipom s kojim si sad?
Ili ako si sama zasto si sama? Kako se usudjes biti sama kad mozes da izrodis more djece za nasu hrvatsku kojoj natalitet otpada? Od kud ti pravo ne rodit 5-oro djece ako mozes? Zasto si tako sebicna?....

Jel vidis kako glupo zvuce ta pitanja? E isto tako (ako ne jos gluplje) je zvucalo tvoje pitanje.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:07   #355
U vezi između starijega muškarca i mlađe žene zaista se radi o ljubavi. Takve veze su svuda oko nas, ali ih partneri skrivaju upravo zbog osude okoline, društva itd.... I to može biti sasvim normalna veza, a ne neki psihički problemi kako su se ovdje navodili, nekakvi daddy issues i takve gluposti.

Ono što ne razumijemo barem, ako smo zdrava razuma, ne bismo trebali osuđivati. Meni nikada nije jasno kako se muškarac može zaljubiti u muškaraca ili žena u ženu. Nikad nisam osudila, dapače, pokušala sam razumjeti i prihvatiti kao nešto posve normalno jer oni tako osjećaju i ja bi, kao dio normalnoga društva, trebala biti samo sretna jer su oni sretni. Dakle, radi se o manjinama, ali one postoje oko nas i imaju pravo na sretan život kao i svi drugi ljudi. I, iako sam dio Crkve, ne pada mi napamet da potpisujem bilo kakve inicijative, pod krinkom zaštite obitelji, a protiv njihove sreće. Jer mi zdrav razum govori da je njihovo neprihvaćanje i osuđivanje jedan drugi oblik nacizma. A sjetimo se samo kako su homoseksualci bili tretirani kao nenormalni prije 10 godina i prije........pa čak i u medicini i psihologiji, a roditelji su ih zatvarali u ludnice, a koliko je njih počinilo samoubojstava zbog neprihvaćanja društva, ili bolje reći TEBE i MENE da ne govorim......

Ne želim uspoređivati, ali veza između starijega muškarca i mlađe žene je veza između muškarca i žene, i što tu nije normalno? A sjetimo se da su se u prošlosti takve veze upravo i preporučivale.......

Očito je da društvo ima moćan utjecaj koji katkad može biti poguban za one koji se ne uklapaju u trendove modernoga društva jedne epohe, a izvrstan za one koji se uklapaju.

Pitate se što mladu ženu privlači starijem muškarcu? Pa jednostavno ljubav, zaljubila se u njegovo ponašanje, držanje, izgled, načine razmišljanja, načine na koje te gleda, načine na koje razgovara s tobom i jednostavno ju nešto snažno privlači k njemu i boli ju kad njega boli, kad ima problema itd. itd. i dala bi sve za njega pa i pod cijenu da će se brinuti o njemu kad bude star.......Što to nije ljubav?

Pitam se gdje je ljubav kod žena koje traže "mlado meso" svojih vršnjaka jer eto, one imaju koristi od toga........što ću se ja davati za nekoga, pa neka se on meni da, jer ja u njemu vidim ljepotu, jakost, nadmoć i to će sve biti moje.........Meni je to tako sebično....ljubav, ali ljubav iz koristi, ja to ne bih čak nazvala ni ljubav........

Pa eto, dragi ljudi, ako ćete živjeti s nekime koga vam preporučuje mama, tata, dida, baka.........onda se nemojte slučajno žaliti na izbor kada krenu problemi jer je odluka bila vaša.........i da, slučajno mi se nemojte žaliti na to kako prava ljubav ne postoji.............jer postoji, ali ste vi, radije da se svidite okolini, nego sami sebi, izabrali da ju ne živite.......
steponthemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:18   #356
I ja pikiram na jednu babu ovdje u Bavarskoj,ima 68 godina 2 kuce u Minkenu,kucu u Toscani,par radnji,nema djece..
Nesto je mnogo bolezljiva u zadnje vrijeme...Ako je zbarim bice to 100% iz ljubavi hehe
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.03.2017., 15:12   #357
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
I ja pikiram na jednu babu ovdje u Bavarskoj,ima 68 godina 2 kuce u Minkenu,kucu u Toscani,par radnji,nema djece..
Nesto je mnogo bolezljiva u zadnje vrijeme...Ako je zbarim bice to 100% iz ljubavi hehe
Samo ti budi ironičan. Kad se budeš zaista zaljubio onda mi se javi pa ćeš znati o čemu je ovdje uopće riječ. A novci o kojima govoriš, govore dosta o tebi. Hvala ti što mogu doznati puno o tebi na takav način.
steponthemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:43   #358
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
I ja pikiram na jednu babu ovdje u Bavarskoj,ima 68 godina 2 kuce u Minkenu,kucu u Toscani,par radnji,nema djece..
Nesto je mnogo bolezljiva u zadnje vrijeme...Ako je zbarim bice to 100% iz ljubavi hehe
Savjetujem ti da vise ne pises na ovoj temi. Napadi postaju smijesni a istovremeno nas koji se ne slazemo nazivaju netolerantnima. Da nije zalosno bilo bi smijesno. Ustvari, smijesno je. Valjam se danima od smijeha kad god navratim na ovu temu looool
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:36   #359
Ma ne znam više što bi se moglo dodati na ovu temu, sve ste rekli, ne znam...
Ok što se pokazalo i različitog mišljenja jer i to je ok, ne možemo svi jednako misliti niti bi to bilo normalno. Ali ja kad pomislim na starijeg tipa pored mene (to je moj pogled) ja se naježim, meni je to gadljivo... Ljudi, ma nije to deset godina razlike mada je i to dosta, vidim to iz prijateljskih odnosa sa ljudima koji su mlađi toliko od mene ili stariji od mene ali ovo. E, ovo je šaka u oko!
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 19:35   #360
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne znam ni sto sam na ovoj bolescuri od teme.
Oh, bože, pa da bi moralizirala, naravno.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.