Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 22:19   #241
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Iz ovih stopa izlazi van, prekidaj to i vraćaj se na večeru.
Brak opstao i ostao, kakav je ne znam, ali cijenim neke aspekte ove priče.


Kuzim zbog cega su drugi ovu pricu dozivjeli ful negativno, i ja bih inace vjerojatno, al ova recenica da se vraca na veceru mi je toliki vrh da mi dodje da zeni stisnem ruku
Svaka cas na ideji, dobro ga je sprasila
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:20   #242
Marica carica, meni je tvoj pogled na muskarce koji izgubd racionalnost kad im se figne odvratan.
Takvo razmisljanje mi je zadrto i krkansko na isti macin kako mi je zadrto i krkansko kada tu na forumu procitam od muskih gorumasa kako je samar majbolje rjesenje za histericnu zenu.
Koma
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:25   #243
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post


Kuzim zbog cega su drugi ovu pricu dozivjeli ful negativno, i ja bih inace vjerojatno, al ova recenica da se vraca na veceru mi je toliki vrh da mi dodje da zeni stisnem ruku
Svaka cas na ideji, dobro ga je sprasila
priča je zgodna za uz kavu
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:29   #244
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post


Kuzim zbog cega su drugi ovu pricu dozivjeli ful negativno, i ja bih inace vjerojatno, al ova recenica da se vraca na veceru mi je toliki vrh da mi dodje da zeni stisnem ruku
Svaka cas na ideji, dobro ga je sprasila
Pa mislim mene podsjeca na onu Aleksa vrati se, skuvala sam ti paštašutu
Da vrati se na večeru...

Super je kad mozes imat takav gard da nekog tako sprašiš i da ti se održiš na nogama nakon šta vidiš najednom spakirane kofere... ali održavat takav brak na nogama... za to moraš bit cijepljen protiv užitka, emocijala valjda... koji su to kognitivni tokovi ne znam
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:36   #245
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
priča je zgodna za uz kavu
Je, bas je zgodna. Ti ces se meni zaljubljivat, mars tamo jest i da te nisam cula

Ali kuzim i sta smart bitch zeli rec. A i marica carica. Sto sam starija, sve se vise priklanjam takvom cinicnijem razmisljanju. Zapravo, samo na trenutke, s tim da je takvih trenutaka sve vise
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:40   #246
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post
Je, bas je zgodna. Ti ces se meni zaljubljivat, mars tamo jest i da te nisam cula
Pa sad, ovaj dio nije zgodan.

Zgodna je zbog različitih komentara koje provocira.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:41   #247
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa mislim mene podsjeca na onu Aleksa vrati se, skuvala sam ti paštašutu
Da vrati se na večeru...

Super je kad mozes imat takav gard da nekog tako sprašiš i da ti se održiš na nogama nakon šta vidiš najednom spakirane kofere... ali održavat takav brak na nogama... za to moraš bit cijepljen protiv užitka, emocijala valjda... koji su to kognitivni tokovi ne znam
Ma naravno. Ja bih prije umrla nego tako nesto napravila. Spakirala bih mu i sama kofere. Al mogu pronac nesto u tom stavu sto mi je vrijedno postivanja. U tudjem zivotu, ne mom. Nismo svi isti.
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:51   #248
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post
A i marica carica. Sto sam starija, sve se vise priklanjam takvom cinicnijem razmisljanju. Zapravo, samo na trenutke, s tim da je takvih trenutaka sve vise
Ja odbijam, odbijam, odbijam vjerovati da je to tako... ali brdo tipova na koje sam naišla mi je jasno verbaliziralo da to je tako.
Kao što me izrazito nervira i pretpostavka da su tipovima žene zamjena za majku. Ali i ona se ponegdje pokazala istinitom.
Tako da sve zavisi valjda kakvim muškarcima si okružena
Treba pažljivije to sve selektirati
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:54   #249
Quote:
barefoot kaže: Pogledaj post
Je, bas je zgodna. Ti ces se meni zaljubljivat, mars tamo jest i da te nisam cula

Ali kuzim i sta smart bitch zeli rec. A i marica carica. Sto sam starija, sve se vise priklanjam takvom cinicnijem razmisljanju. Zapravo, samo na trenutke, s tim da je takvih trenutaka sve vise
Ja sam u ovome Marica team Ova priča mi je sasvim logična, ako je tip takav kreten da je to sve skupa tako složio onda je i zaslužio da mu se odbije pravo na samostalno odlučivanje Daleko od toga da bi mi u praksi stuacija bila zabavna ali ovako uz kokice se slatko cerim
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:09   #250
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Marica carica, meni je tvoj pogled na muskarce koji izgubd racionalnost kad im se figne odvratan.
Takvo razmisljanje mi je zadrto i krkansko na isti macin kako mi je zadrto i krkansko kada tu na forumu procitam od muskih gorumasa kako je samar majbolje rjesenje za histericnu zenu.
Koma
Naravno da mi to nije generalno misljenje o muskarcima, nego karikirano govoreci. I napisala sam ponekad,poneki i roflasti smajlic. Ne znam zasto si to tako doslovno i crno bijelo shvatila.

Zamislila sam se zasto sam to uopce stavila.

Nesigurnost tog tipa iz primjera me sjetila na rundu razvoda u mojoj okolini koja je krenula tamo negdje u triespetima. Pa do cetrdesete+. Jedno sedam osam parova koji su se 'osuli' kroz isto toliko godina. Kod zena uglavnom cisti rez. Kod muskaraca: pogubili se i trazili, nasli, vratili, otisli - razliciti ishodi. Ovakvi nagli odlasci kao s pocetka price nisu rijetkost bez obzira na dob, djecu, kredite, kucu, psa i auto. Mozda su samo jos mrvicu destruktivniji jer nema konacnog reza (djeca), pa je jos teze krenuti dalje. A racun je jos veci.

Nije to moj shovinizam naspram muskraca, nego zivotna cinjenica. Puno ljudi ne zna sto hoce.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:27   #251
Da. Meni je totalno neprihvatljiva ideja da ja znam bolje kako i zasto se drugi ponasaju kako se ponasaju i spsolutno se grozim generaliziranja.
Sto vise, meni je generaliziranje znak intelektualne inferiornosti. Svaka ideja koja pocinje sa premisom Mi zene versus vi muskarce, ili vice versa mi je degoltno neprihvatljiva.
Kulturolski mi jesmo formirani kako vec nasa kultura formira muske i zenske jedinkeno i ta formacuja jr only skin deep.
Smatram da odoba sa nekakvim zivotnim iskustvom i kakvim takvim intelektualnim kapacitetom ima dovoljno resursa da shvati u kolikoj mjeri su ti sterotipi bullshit.
Ljudi rade stvari, ljudi rade pizdarije i na kraju dana vise je nemoguce razlikovat pizdarije muskih od pizdarija zenskih. Radjenje pizdarija je human condition.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:56   #252
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
prošla sam kroz 3 duge veze (5 god, 2 god, pa opet 5 god). i svaki put sam bila ostavljena strana (nije mi na hvalu jel ).
O, Bože, nije ti lako..al drži se, tebi će biti "četvrta sreća"

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
B) da je bila velika ljubav ili velika strast ili velika zaluđenost u pitanju lik bi otišao bez obzira na sve
Ako nije, zar je vrijedno nagrizati brak radi neke nebitne pizdarije sa strane??

Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
- nakon 3 i pol mjeseca od prekida sam ga srela i okrenula glavu od njega i prudužila dalje dok je on zbunjen sjedio u autu i čudio se zašto ga neću pozdraviti
Zato što pozdrav nije zasluži svatko tko prekida na kukavički način. Hang in there i sretno dalje!

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, samo nemojte pobogu kupovat kožne hlače.
Zašto? Matirane kožne hlače su mi vrh stylinga

FYI, ova priča od Smart Bitch nije me nimalo iznenadila. Iako ja spadam u kategoriju "prije bih umrla, nego molila", ja spomenutu ženu zapravo kužim. Prije dok sam bila zelena i naivna, mislila sam da ljubavne veze uspijevaju isključivo, ako se slijede romantična, utopijska pravila. Tako je to bilo u mom idealnom svijetu, gdje nije bilo mista uspjehu braka temeljenom na nečijoj ucjeni ili patroniziranju. Međutim, život me uvjerio u suprotno. Ne na vlastitoj koži, ali puno puta sam se uvjerila da pojedini brakovi oko mene uspijevaju sa malo ljubavi i puno debele kože i džon obraza ili kako se kaže.

Jednom sam dobila poruku od prijateljice udavače: XY se pristao oženiti tad i tad! Meni je sama konstrukcija te rečenice bila i ponižavajuća i smiješna. Još sam je tjednima poslije sprdala kako ga je zaprosila, jer nisam baš htjela reći "ucijenila". Ja sam mislila da od tog braka ništa. da je nikad neće moći voliti ni cijeniti što se ponizila i postavila ultimatum. A oni i dan danas u braku, sretniji od mase drugih koje poznajem
Daleko da je tu riječ o nekoj svemirskoj ljubavi, ali njoj je taj pristup uspio. Ja bih radije jezik pregrizla, nego se spuštala na tu razinu, ali ona je to ležerno odradila i nimalo joj nije bilo sramotno, jer je pred očima imala samo svoj CILJ. Dobila je sve što je htjela, a i on od nje. S obzirom da se koprcao oko ženidbe, jer su bili skupa cili život, doslovno od puberteta, mislio je da propušta nešto. I ja da sam na njenom mistu bi ga lagano pozdravila, pa nek probava koliko hoće, al ne i ona. Ona je svom dala blagoslov da se ispuše do braka i to je nije nimalo morilo, sve dok ide ka svome cilju da je oženi. Moja poanta je da, možda su meni ili vama na forumu te priče preapstraktne, a te žene prejadne i mi ne bi tako nikad, ima žena koje to rade i ne vide nikakve nedoumice oko dobivanja onog što su zacrtale pošto poto-uglavnom cilj je brak i ekonomska zajednica koja opstaje usprkos svemu, pa i nestajanju ljubavi i prevari.

Ja ne bih nikad bila sretna u takvom braku, niti bih imala želuca pretrpjeti neki njegov izlet, samo da se ja udam. Ubila bih se na samu vizualizaciju sebe kako biram cvjetne aranžmane i probavam vjenčanicu dok se on malo prazni okolo sve dok mi ne dođe ozaren obećati "u dobru i zlu". Užas, noćna mora
I sad, ko je tu sretniji, pametniji, ne znam...Jedino s čime takve žene mogu objasniti je da su prije svega jako sebične. U mojim očima žena iz priče SB je jadnica, al u principu, ona je egocentrična i gleda svoju guzicu i tako plovi dalje..ka i ova iz moje priče.

Da ne govorim da mi se diže kosa na glavi od tradicionalnih priča iz malih dalmatinskih mjestašca u kojima je normalno da muškarac šara, sve dok se ne zaljubi Ne daj Bože ostavit obitelj, samo da on doma noći i tu lovu ostavlja, a manje je bitno di će "njega" povremeno plasirati..meni nepojmljivo, nedopustivo, ali nekima sasvim normalno i žive tako sretni i takvi brakovi opstaju jednako kao i brakovi temeljeni na romantičnim idealima i ljubavi, gdje se igra po pravilima
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:06   #253
Ha gledaj, shvati kako hoces.

Vrlo je bolno, da bi ispao 'politicki korektan', na ono sto ti servira zivot uvijek reagirati damski. Nuzno plesati onako kako si je on poslozio? Mos mislit'!
Nekakav tegen-gas djeluje poprilicno terapeutski. Sto ne znaci da je to u redu. Ljudski je.

Inace nikad ne bih napravila to sto je ta zena napravila. Ali ju mogu razumjeti. Kao i patronizirajuci stav. I odakle on dolazi.>> #stamislistakolakosamnom #enesmajketi

Moj da na taj nacin spakira kofere bih mu najvjerojatnije pridrzala vrata i pozvala bravara. Idi, brate, ako te volja. Iza ugla bi ga cekao odvjetnik. I accountant. U prevedenom: jeb' se ti. Al' o svom trosku.

Godine naivnosti su nepovratno prosle.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:09   #254
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
FYI, ova priča od Smart Bitch nije me nimalo iznenadila. Iako ja spadam u kategoriju "prije bih umrla, nego molila", ja spomenutu ženu zapravo kužim. Prije dok sam bila zelena i naivna, mislila sam da ljubavne veze uspijevaju isključivo, ako se slijede romantična, utopijska pravila. Tako je to bilo u mom idealnom svijetu, gdje nije bilo mista uspjehu braka temeljenom na nečijoj ucjeni ili patroniziranju. Međutim, život me uvjerio u suprotno. Ne na vlastitoj koži, ali puno puta sam se uvjerila da pojedini brakovi oko mene uspijevaju sa malo ljubavi i puno debele kože i džon obraza ili kako se kaže.

Jednom sam dobila poruku od prijateljice udavače: XY se pristao oženiti tad i tad! Meni je sama konstrukcija te rečenice bila i ponižavajuća i smiješna. Još sam je tjednima poslije sprdala kako ga je zaprosila, jer nisam baš htjela reći "ucijenila". Ja sam mislila da od tog braka ništa. da je nikad neće moći voliti ni cijeniti što se ponizila i postavila ultimatum. A oni i dan danas u braku, sretniji od mase drugih koje poznajem
Daleko da je tu riječ o nekoj svemirskoj ljubavi, ali njoj je taj pristup uspio. Ja bih radije jezik pregrizla, nego se spuštala na tu razinu, ali ona je to ležerno odradila i nimalo joj nije bilo sramotno, jer je pred očima imala samo svoj CILJ. Dobila je sve što je htjela, a i on od nje. S obzirom da se koprcao oko ženidbe, jer su bili skupa cili život, doslovno od puberteta, mislio je da propušta nešto. I ja da sam na njenom mistu bi ga lagano pozdravila, pa nek probava koliko hoće, al ne i ona. Ona je svom dala blagoslov da se ispuše do braka i to je nije nimalo morilo, sve dok ide ka svome cilju da je oženi. Moja poanta je da, možda su meni ili vama na forumu te priče preapstraktne, a te žene prejadne i mi ne bi tako nikad, ima žena koje to rade i ne vide nikakve nedoumice oko dobivanja onog što su zacrtale pošto poto-uglavnom cilj je brak i ekonomska zajednica koja opstaje usprkos svemu, pa i nestajanju ljubavi i prevari.

Ja ne bih nikad bila sretna u takvom braku, niti bih imala želuca pretrpjeti neki njegov izlet, samo da se ja udam. Ubila bih se na samu vizualizaciju sebe kako biram cvjetne aranžmane i probavam vjenčanicu dok se on malo prazni okolo sve dok mi ne dođe ozaren obećati "u dobru i zlu". Užas, noćna mora
I sad, ko je tu sretniji, pametniji, ne znam...Jedino s čime takve žene mogu objasniti je da su prije svega jako sebične. U mojim očima žena iz priče SB je jadnica, al u principu, ona je egocentrična i gleda svoju guzicu i tako plovi dalje..ka i ova iz moje priče.

Da ne govorim da mi se diže kosa na glavi od tradicionalnih priča iz malih dalmatinskih mjestašca u kojima je normalno da muškarac šara, sve dok se ne zaljubi Ne daj Bože ostavit obitelj, samo da on doma noći i tu lovu ostavlja, a manje je bitno di će "njega" povremeno plasirati..meni nepojmljivo, nedopustivo, ali nekima sasvim normalno i žive tako sretni i takvi brakovi opstaju jednako kao i brakovi temeljeni na romantičnim idealima i ljubavi, gdje se igra po pravilima
Ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao. U nekom apstraktnom svijetu razumijem tu slobodu prostora koju nekom daješ da se "ispuše" i mogu izracionalizirat sve to iako ne vjerujem da bi mogla tako...
Ali realno, takvih i svakakvih drugačijih primjera a opet podosta sličnih ima more.

Ali na opise plačem. Popravila si mi večer

Baš sam danas vodila diskusiju je li to može bit/postat TO ako ti netko ponudi sve što želiš na dlanu a kemije nema ili je to prostitucija i koliko je zapravo odgovor na to pitanje podložan promjeni mišljenja kada se radi o nekom dalekom xy slučaju i kada je eto, tu pred nosom
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:22   #255
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Moj da na taj nacin spakira kofere bih mu najvjerojatnije pridrzala vrata i pozvala bravara. Idi, brate, ako te volja. Iza ugla bi ga cekao odvjetnik. I accountant. U prevedenom: jeb' se ti. Al' o svom trosku.
Mi sjedimo u ženskom društvu i laprdamo šta bi i kako da dođe do prevare. Ja kažem kako sam svom rekla da me može prevariti samo jednom, pa ćemo poslije dijeliti imovinu ili ako ju je nemoguće podijeliti i dica su upletena, a mi moramo ostat skupa, može računat da ću mu vratit. Znam, znam, nimalo damski ni proračunato, al jbg, moj ego ne bi podnio da moram ostat u toj zajednici kad je on prekršio svoj zavjet, a ja da budem patnica i ona koja prašta i zaboravlja, a nit sam Isus nit imam Alzheimera Većina prija se složila sa mnom uz smih, al ona je flegmatično rekla da joj to nije strašno i da je ne bi pogodilo.. Jer, strast s godinama nestaje, bitno da oni ostanu u braku WTF?
Još mi je jača kolegica, koja kaže: ma briga me, ja sam svom rekla: što ne znam, ne boli. A ono što ne zna je da je njen to shvatio kao prešutno dopuštenje da je vara, samo da to dobro skrije

Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao. U nekom apstraktnom svijetu razumijem tu slobodu prostora koju nekom daješ da se "ispuše" i mogu izracionalizirat sve to
Ja iskreno ne znam kako izracionalizirati to da ja probavam bijelu vjenčanicu, a suza mi kane na obraz dok on za to vrijeme teše neku usputnu, samo da proba..a ono, ja bih isto probala, ako ćemo tako

Totalno smo preotele temu Didulini
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:50   #256
Pa ono kao, ja sam zaljubljena, znam da si ti ono što želiš a ti ako ti treba koji momenat da isprobaš nešto drugo i shvatiš da ništa ne propuštaš- ok.
To što se eto on u tom periodu umakanja nije zaljubio pa se vratio nazad ona može gledat kao svoju sreću, ili kao da je ona najbolja od najboljih pa joj laska egu, on kao da ima divnu ženu koja mu je dala tu "slobodu", svašta ljudi ufilmaju.
Ja bi rekla idi, jebi i sretno i ti bilo. Ona je imala želudac za bukete, vjenčanice, pozivnice i sve što ide s tim...
Ima ljudi kojima prevara nije najgore što se može dogoditi, ljude koji tvrde da ih prevara ne pogađa, ljudi koji je ignoriraju jer upravo to- što ne znaš ne boli i ljudi koje prevara uopće ne boli jer je nestalo strasti a on bi umočio nego jer to smatraju izdajom povjerenja/odnosa/bla bla bla...
Mislila sam da nikad neću razumijeti one ljude koji bi prevaru istolerirali, a onda sam shvatila da mnogi koji imaju stav- ne želim znati taj stav imaju jer vole komoditet svog života, onoga šta su dosad izgradili i ovo i ono...na kraju s godinama i to razumiješ. I nadaš se da ti to jedan dan neće dogoditi i da nećeš morati birati između svog života i novog početka jer shvatiš ako ti se to dogodi ni sam ne znaš šta bi na kraju mogao odabrati...misliti je drek znati

Neke je stvari bolje i ne znati i ne razumijeti izgleda
Već mi je prekasno za suvislo misliti
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:12   #257
Ja prije nisam to shvaćala, sad ih razumijem, jer sam upoznala tu curu pa si lakše mogu predočit taj karakter. Netko bi rekao da se ponižavaju i da su jadne, al ne, one su sebi najbitnije. Ta moja prija je jedna totalno flegmatična osoba, koja svoj komoditet stavlja pred svime ostalim. Čak i da se zaljubio u tom periodu umakanja, napravila bi možda isto što i ona iz SB priče Točno mogu vizualizirati scenu kako sidi i čita novine, ispija jutarnju kavicu dok ovaj histerično objavljulje da se zaljubio i da će pokunjeno otić. Ruku u vatru dajem da bi i ova mrtva hladna rekla (uz cinično podignute obrve): Ne seri. Nikud ti ne ideš. Sve sam kaparila

Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ima ljudi kojima prevara nije najgore što se može dogoditi,
Takvi većinom mene smatraju djetinjastom i ludom kad kažem da bih prije prešla preko šamara, nego preko prevare. Ja ne znam postoji li išta gore između dvoje ljudi u intimnom odnosu od te prevare..Jbg, nismo svi isti.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:17   #258
Jednom sam dobila savjet da ako je muškarac dobar prema ženi i ništa joj ne fali, da treba nekad zažmirit na njegove izlete...čitajući ove vaše komentare, ispada da nije to baš bilo daleko od istine 😁 Valjda zato i jesam sama. Nikako da naučim žmiriti 😂
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:10   #259
kakva si ti tek osoba kad ti je ovakav lik bio 5 godina ''čitav svijet''. mislim da treba krenut od sebe u ovakvim stvarima da ti se opet ne dogodi isto. ne znam.

odmah se naježim kad u prvoj rečenici pročitam da je to bilo nešto posebno od starta, strašno mi ide na neku stvar kad odrasle osobe glorificiraju seksualnu privlačnost i poklapanje interesa.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:23   #260
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
odmah se naježim kad u prvoj rečenici pročitam da je to bilo nešto posebno od starta, strašno mi ide na neku stvar kad odrasle osobe glorificiraju seksualnu privlačnost i poklapanje interesa.
Tako je. Potpuno se slažem. Stvar uvijek može izgledati puno ljepše nego što doista jest, ako ćemo se radije zavaravati.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.