Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2006., 11:06   #21
Quote:
magic blue kaže:
ne za ozbac, ajd pocni razvijat te svoje ideje i povremeno se javljaju da vidimo kako ti ide i mozda uskocimo kad ti ponestane ideja
Stvarno sam te shvatila ozbiljno! Tamo ima predivnih, a jednostavnih stvari za realizirati!
Grazie!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 11:12   #22
Quote:
Floriana kaže:
Ja sam isto razmišljala o dvorištu i smatram da je to super ideja. No, ja se ipak bojim vremena. Ima lijepih bijelih šatorčića , ali opet je dolje mokro, a kod nas je svugdje trava u dvorištu. No, to bih možda i progutala, ali imat ćemo građevinske radove tijekom ljeta i nemam pojma kako će mi dvorište izgledati u 9. mjesecu. I tako sam ja odustala od toga

Ali podržavam tvoju ideju Ema, imaš veliko dvorište i moći ćeš sigurno to lijepo napraviti
Razmišljala sam i ja o tome....
Ako bude ( NEDAJ BOŽE!) kiša, šatorčić povezan s ulazom u kuću ( za pravovremeno bježanje od kiše), dok bih preko trave postavila znaš one drvene podloge koje se sada masovno postavljaju u kafiće na otvorenom.
Možda nešto takvo , ali još ću razraditi taktiku.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 11:15   #23
Quote:
Natch kaže:
odlicna ideja, vrlo je bitno osigurati se da ti gosti (i muz) ne povracaju po kuci ili u crkvi
Čini mi se da su gosti ( i muž) bar što se tiče dijela crkve - još trijezni u to vrijeme.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 11:26   #24
Quote:
Eni kaže:
Vjenčanje u dvorištu - i ja ga pripremam. Brine me samo vrijeme. Imaš li ideje za uređenje?
Pa ovako...
Dvorište nam je "obraslo" ružama, tako da će lijepi pozadinski "efekt" one same proizvoditi. Kako planiramo vjenčanje u kasnim poslijepodnevnim satima tj. večernjim, poneka ( obična bambusova) bakljica, uokviriti će ambijent. Ali detalje ću još razraditi ( vjerovatno da će to biti prije cijeli projekt u autocad-u kako sam krenula ).
Što se tiče hrane i posluživanja ljudi:
Mama i prijateljica - predjelo, juha, fuži, njoki
Prijatelj - sir i pršut
Dečko od sestre ( ) pečenje i cd-i
Baka od budućeg - torta
Mame ( moja i njegova) - kolači
Posluživanje - 2 do 3 klinca iz srednje ugostiteljske kojima dam po 100 - 200 kn
Kum - alkohol
Ja, seka i kuma ( koja samo što ne rodi) uređenje kuće i okućnice.

To bi bilo nekako "za sad". Vidjet ćemo dali će tako i uspjeti....
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 12:37   #25
Ema, ovo stvarno lijepo zvuči. Ne vidim razloga da sve ne uspije, dobro si ih sve organizirala! I ja sam razmišljala o bambusovim bakljma, jednom malom bijelom šatoru... Ruže u dvorištu? Predivno! Ja nemam ništa u dvorištu osim blata, zasad. Tek smo kupili kuću. Razmišljala sam kupiti neke drvene ploče ili slično pa improvizirati pod. Ne znam... Neću imati klasičnu večeru nego švedski stol. Organizirat cu catering, ili kao i ti, nagovoriti sve žive na pripremu hrane i kolača. Malo me sve to već izluđuje. Što ćeš s muzikom? Puštat ćeš CD -e, ili? Ja si planiram složiti nekakvu kompilaciju, a prijateljica svira klavir pa će biti i malo glazbe u živo. Eto... Uglavnom, već me lagano lovi panika jer se datum bliži ja ja od svega imam samo: blato u dvorišu!
__________________
Post Tenebras Lux
Eni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 12:43   #26
Quote:
magic blue kaže:
a kakvo je to "normalno", nisam znala da postoji nenormalno vjencanje
osim kad ti je na vjencanju Dapic kojem ispadne torta :uzas:
Jel to bila knjazova podvala ili kaj?

Pa meni vjenčanje i nije kada je doma. Vjenčanje je ono u crkvi.
Ako toga nemaš ovo bi ti bilo možda najbolje riješenje- puno bolje nego da se vucaraš po opčini. Sirugno ti je jeftinije i ljepše. Možeš potrošiti dossta para i sve ti to ostane ostane tu. Mislim da češ se tek malo više namučiti ali će biti sve po tvome...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 12:47   #27
Quote:
ema1 kaže:
Kako planiramo vjenčanje u kasnim poslijepodnevnim satima tj. večernjim, poneka ( obična bambusova) bakljica, uokviriti će ambijent.
Pazi na komarce... Stavi u baklje onu tekučinu koja tijera komarce...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 15:08   #28
ako se udajete ljeti nemojte iznajmljivat one šatore koji imaju cijelu željeznu konstrukciju i napravljeni su od cerade jer ćete prokuvat u njima.
ako je vani 25, unutra je 40.
daklen, oni mogu bit dobri za kišu i zimu, al za ljeto...hmh....
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 14:56   #29
Quote:
demosten kaže:
Pazi na komarce... Stavi u baklje onu tekučinu koja tijera komarce...
Jako dobar savjet. Uopće nisam razmišljala o tome. Hvala!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:09   #30
Quote:
Eni kaže:
Ema, ovo stvarno lijepo zvuči. Ne vidim razloga da sve ne uspije, dobro si ih sve organizirala! I ja sam razmišljala o bambusovim bakljma, jednom malom bijelom šatoru... Ruže u dvorištu? Predivno! Ja nemam ništa u dvorištu osim blata, zasad. Tek smo kupili kuću. Razmišljala sam kupiti neke drvene ploče ili slično pa improvizirati pod. Ne znam... Neću imati klasičnu večeru nego švedski stol. Organizirat cu catering, ili kao i ti, nagovoriti sve žive na pripremu hrane i kolača. Malo me sve to već izluđuje. Što ćeš s muzikom? Puštat ćeš CD -e, ili? Ja si planiram složiti nekakvu kompilaciju, a prijateljica svira klavir pa će biti i malo glazbe u živo. Eto... Uglavnom, već me lagano lovi panika jer se datum bliži ja ja od svega imam samo: blato u dvorišu!
Ma nagovori si okolinu da ti pomogne ( uostalom iz iskustva viđeno - nitko te neće odbiti), samo nemoj dati pojedincu puno da radi da se ne naljute , a svi će željeti pomoći, to sigurno.
Što se tiče švedskog stola, to ti je još jednostavnije za odradit!
Muzika - složiti ćemo kompilaciju definitivno, a prijatelj će donijeti gitaru...
Ali da ti budem iskrena, ne želim sebi raditi neku nervozu, jer to i trebao biti tako poseban dan, pa se trudim ne živčaniti ( iako još uvijek nemam ni ideju kakvu bih haljinu - samo znam da ne želim uobičajenu vjenčanicu, nego jednostavnu haljinu).
Što se tiče blata u dvorištu, ako vidiš da se to čudo ne suši i od trave ništa, jednostavno naručiš da ti naprave plato od šljunka, pa preko njega postaviti neke ploče ili slično. A neznam dali imaš mogućnosti, pa da iznajmiš "umjetnu travu".
Najbolje ti je otići do nekog velikog prodajnog centra ( tipa Pevec ili Bauhaus - kojeg ja nemam ovdje) i pitati za savjet što postaviti - "obično" su susretljivi.
Nadam se da će i tebi i meni sve proći OK.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 14:21   #31
Quote:
Eni kaže:
Ema, ovo stvarno lijepo zvuči. Ne vidim razloga da sve ne uspije, dobro si ih sve organizirala! I ja sam razmišljala o bambusovim bakljma, jednom malom bijelom šatoru... Ruže u dvorištu? Predivno!

Zbog mogucnosti loseg vremena i ostalih detalja mi smo osmislli kombinaciju. Samo vjencanje bit ce u nasem vrtu koji izgleda kao botanicki vrt, postavit cemo sjenicu i dovest svecenika.Mislili smo imati cijelu svadbu na otvorenome, ali smo izracunali da nam je to najmanje 5 puta skuplje od restorana ( catering, konobari, sator se iznajmljuje za 5-10 000 kn-ovisno o velicini, dosta posla bi trebali obavljati nasi bliznji,al ne zelim da mi prijeteljice, sestre i ostali konobare i peru case na svadbi) Tako smo odlucili samo vjencanje imati u vrtu među ružama i procvjetanim vockicama uz baklje i fontanu, a onda cemo se preselit u restoran i nemamo brige.....
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:10   #32
Quote:
lunalu kaže:
Zbog mogucnosti loseg vremena i ostalih detalja mi smo osmislli kombinaciju. Samo vjencanje bit ce u nasem vrtu koji izgleda kao botanicki vrt, postavit cemo sjenicu i dovest svecenika.Mislili smo imati cijelu svadbu na otvorenome, ali smo izracunali da nam je to najmanje 5 puta skuplje od restorana ( catering, konobari, sator se iznajmljuje za 5-10 000 kn-ovisno o velicini, dosta posla bi trebali obavljati nasi bliznji,al ne zelim da mi prijeteljice, sestre i ostali konobare i peru case na svadbi) Tako smo odlucili samo vjencanje imati u vrtu među ružama i procvjetanim vockicama uz baklje i fontanu, a onda cemo se preselit u restoran i nemamo brige.....
Baš zbog te mogućnosti lošeg vremena, mi ćemo se preseliti u prizemlje kuće koje ima cca 150 m2, tako da sam i to riješila.
Što se tiče posluživanja NEMA ŠANSE da to rade pozvani ljudi. Već sam se dogovorila sa tri cure iz ugostiteljske za taj poslić. Njima po 150 kn i svi zadovoljni.
Puno sreće sa organizacijom!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:19   #33
INAČE

Sve se odvija super! Bez nekih velikih stresova moram priznati --- no, ipak je to mala svadbica...

Danas sam saznala nes novo - izlazak matičara na teren je cca 2.000 do 3.000 kn...
Teta kaže da se to još računa po: vremenu, danu, satu kada treba izaći, prosječnoj bruto plaći u zadnja tri mjeseca u RH--- pa šta nemaju neku fiksnu cijenu???
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 12:45   #34
NIsam čitala sad sve ispočetka al zašto ne pozoveš svećenika? Sigurno ne bi toliko koštalo
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:00   #35
http://www.vjencanja.net/papiri.htm

Bez veze sam surfala i naišla na ovo!
__________________
Sve dobre stvari u životu su ili protuzakonite ili nemoralne ili debljaju!
Valery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:17   #36
Quote:
Ksistina kaže:
NIsam čitala sad sve ispočetka al zašto ne pozoveš svećenika? Sigurno ne bi toliko koštalo
Zato što nisam krštena Idem direktno u pakao
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:20   #37
Quote:
Valery kaže:
http://www.vjencanja.net/papiri.htm

Bez veze sam surfala i naišla na ovo!
Stvarno mi sada nije jasno od kud sa 450 kn - na 2000-3000 kn....
I sa svim onim postocima....
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:31   #38
Pa nema veze sto nisi krštena Sve se to da sredit ukoliko želiš. Al neću se miješati. Ukoliko ste ateisti i nije vam bitno crkveno vjenčanje fino uzmite si matičara. Sretno! Nadam se da ćeš naći nekog povoljno!
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:34   #39
Quote:
ema1 kaže:
Zato što nisam krštena Idem direktno u pakao
Ja sam krštena, pa se svejedno nećemo vjenčati u crkvi.
Naime, inače ne odlazim u crkvu, ne molim se (isto tako niti moj budući), pa smo odlučili ne biti licemjeri i ne raditi bedaka od Boga.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:38   #40
Pa da, to je svačiji izbor. Kako tko voli nek izvoli. Najbitnije je da su mladenci zadovoljni s onim što su izabrali.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.