Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 16:09   #61
Llosa - Murakami

Za mene je Llosa za tri koplja ispred razvikanog Murakamija.
I ja sam iz radoznalosti pročitao nekoliko Muarakamijevih djela (Poslije potresa, Norveška šuma, Južno od granice, zapadno od sunca, O čemu govorim kada govorim o trčanju) ali nije me se posebno dojmio. Svake ga godine najavljuju kao mogućeg Nobelovca, ali ništa od toga, bar za sada.
Llosa je nešto drugo, na jednostavan način bez suvišnog filozofiranja zaokupi čitaoca bez obzira na temu, bilo da je riječ o povijesnoj priči, ljubavnom (mojstor erotike) ili humorističkom romanu.
Genijalac i zasluženi Nobelovac.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:24   #62
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Očigledno sam nespretno sročio post ,usporedio sam sva autora po tome što sam se navukao na njih na njihov opus ,bez drugih poveznica .

Pročitala si katedralu ?
Uf, dobro je da je tako. Jer Murakami je šrot najgore vrste dok je Llosa sve što bi Murakami htio biti.
__________________
Only God can judge me!

Zadnje uređivanje listopad : 04.09.2017. at 17:16.
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:13   #63
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
na jednostavan način bez suvišnog filozofiranja
Baš zato ga i ne volim previše. Preobičan. Premalo umjetnik. Radije pročitam Cortazara ili Bolana nego njega.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:30   #64
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Baš zato ga i ne volim previše. Preobičan. Premalo umjetnik.
Aha. A kakav ti je Murakami?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 08:09   #65
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Aha. A kakav ti je Murakami?
Piše na njegovom threadu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:09   #66
Ok, vidim da je ovo otišlo na krivu stranu , ajmo zaboraviti murakamija jer ovo nije njegova tema ( mada su mu knjige jebenica dobre ) .

Llosa je tema , kako vam je "legla" katedrala ? Imao sam osjecaj kao da me Maradona driblja , malo lijevo ,malo desno , malo jedan razogvor ,malo drugi ,jednostavno mi nije išlo..

Zanimaju me vaša iskustva ( koja bi mi možda pomogla da opet krenem u čitanju) .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:41   #67
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
na jednostavan način bez suvišnog filozofiranja zaokupi čitaoca bez obzira na temu.
Sjeti se Don Rigobertovih bilježnica, tamo je izfilozofirao svega i svačega u onim malim esejićima koji nimalo ne strše u sveokupnom narativu. Divota

Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Piše na njegovom threadu.
Kužiš ti da prcam. Jer ovo što si napisao za Vargasa Llosu ja itekako primjenjujem na Murakamija

Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Ok, vidim da je ovo otišlo na krivu stranu , ajmo zaboraviti murakamija jer ovo nije njegova tema ( mada su mu knjige jebenica dobre ) .

Llosa je tema , kako vam je "legla" katedrala ? Imao sam osjecaj kao da me Maradona driblja , malo lijevo ,malo desno , malo jedan razogvor ,malo drugi ,jednostavno mi nije išlo..

Zanimaju me vaša iskustva ( koja bi mi možda pomogla da opet krenem u čitanju) .
Nisam čitala Katedralu, al budem. Jednom
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:07   #68
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post

Nisam čitala Katedralu, al budem. Jednom
Budeš danas ,sutra najkasnije prekosutra ?

Vidim da se i hvale neke njegove druge knjige pa ću to na sajmu ubost , srbi na žalost imaju jeftinija izdanja pa samim tim mogu uzeti više toga.
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:58   #69
Od njega čitao, no ne i dovršio Pripovjedač priča.
Čekam prikladan trenutak da se okušam na drugoj.
U Pripovjedaču me slomile opetovane pričice koje za moj pojam odoše u ekstremne stupnjeve onostranog, magije.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:07   #70
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Od njega čitao, no ne i dovršio Pripovjedač priča.
Čekam prikladan trenutak da se okušam na drugoj.
U Pripovjedaču me slomile opetovane pričice koje za moj pojam odoše u ekstremne stupnjeve onostranog, magije.
Probaj onda Jarčevo slavlje ..surovi realizam
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 01:10   #71
Probat ću for sure. Pripovjedač me izgubio kod mitoloških pripovjedanja, seoskih vjerovanja koja nisu samo vjerovanja nego prožmu cijelu knjigu kad dođemo do njih. I sam stil pisanja postane opijen, fantazija...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:37   #72
Da ,i jako je zločasta,ma da kraj je razdruzio sa onim Japancom i prdežima hhh
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Je li netko čitao Vragolije zloćeste curice? Dojmovi?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:59   #73
Jarčevo slavlje

O Dominikanskoj republici nisam znao skoro ništa osim da je tamo negdje u Srednjoj ili Južnoj Americi. Nakon pročitanog Jarčevog slavlja poželiš tamo otići upoznati zemlju, glavni grad Santo Domingo, gdje se odvija radnja romana, otvaraš Google maps i putuješ tom zemljom, nažalost nemaju Street View.
Opis lika i djela diktatora Trujilla koji je terorizirao narod punih 30 godina, na način koji pokazuje njegov intiman i društveni karakter, tjera te da ideš na Wikipediju i čitaš o povijesti zemlje i glavnog lika.
U trenucima atentata postiže se napetost najboljih krimića.
To može samo Llosa.
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:49   #74
Quote:
bugi! kaže: Pogledaj post
O Dominikanskoj republici nisam znao skoro ništa osim da je tamo negdje u Srednjoj ili Južnoj Americi. Nakon pročitanog Jarčevog slavlja poželiš tamo otići upoznati zemlju, glavni grad Santo Domingo, gdje se odvija radnja romana, otvaraš Google maps i putuješ tom zemljom, nažalost nemaju Street View.
Opis lika i djela diktatora Trujilla koji je terorizirao narod punih 30 godina, na način koji pokazuje njegov intiman i društveni karakter, tjera te da ideš na Wikipediju i čitaš o povijesti zemlje i glavnog lika.
U trenucima atentata postiže se napetost najboljih krimića.
To može samo Llosa.
Odličan

Taj sam čitala nakon Bilježnica i Pohvale, ajmo reći laganijih romana koji su me poprilično tjerali na smijeh. Ali ovaj - jebote svaki put se naježim kad se sjetim nekih scena
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.