Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 22:27   #241
Ja sam naručio knjigu iz Engleske...Stigla mi je u roku 10 dana.Dostava na prag.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:03   #242
Fascinantno mi je kako na amazonu ima used books po 1 ili 1,5 dolar, ali kad ih hoćeš kupiti, naravno da onda naprave još troškove do 15 dolara za Europu iliiiiii uopće ne dostavljaju u Europu.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:02   #243
thriftbooks.com

Cijene su od 3 i pol dolara pa gore. S poštarinom (iz usa) ispadne oko 60 kn po knjizi.

Upravo sam naručila sveučilišni udžbenik od kile i pol, za 4 dolara, very good condition, a sama je sreća što na žiru nemam više para jer sam zagledala i neke anatomske atlase. Dostava je 15-20 radnih dana pa bi trebalo stić prije Žićboa ak vam je žnova.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 18:46   #244
ajmee divota
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 00:59   #245
nove knjige ne šalju van US.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 08:59   #246
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
thriftbooks.com

Cijene su od 3 i pol dolara pa gore. S poštarinom (iz usa) ispadne oko 60 kn po knjizi.

Upravo sam naručila sveučilišni udžbenik od kile i pol, za 4 dolara, very good condition, a sama je sreća što na žiru nemam više para jer sam zagledala i neke anatomske atlase. Dostava je 15-20 radnih dana pa bi trebalo stić prije Žićboa ak vam je žnova.
Ja koristim trift books barem 7-8 godina

Klikni i na besplatnu opciju reading rewards.

Ona ti znači da kada skupiš narudžbi za 50 $ (poštarina se ne računa)
onda imaš bonus od 5 $ pri sljedećoj narudžbi.

Ali ta narudžba mora biti minimalno 15 $.

U praksi to znači da ćeš naručiti knjigu od 15$ koja će ti doći bez poštarine (jer imaš bonus od 5 $ ) :klap:
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:45   #247
E, putovale su iz razlicitih gradova. Jedna dodje za 10 dana, druga za mjesec dana. Jel im inace vrijeme dostave random ili je drugu bozicna usporidba dostave zahvatila? Za thriftbooks pitam, vas s bogatijim iskustvom.

Inace knjige u b.o. stanju, tocno kak je pisalo, nepropusno zapakirane u debelu plasticnu kesu, nisu u mjehuricima ko bookdepo, al kaj sat.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:46   #248
da li se plaća PDV i carina na knjige iz USA skuplje od 160kn s pt?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 20:57   #249
Pdv sigurno, carina možda ne.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:24   #250
tnx Naručila s amazona ali ispod 160
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 11:37   #251
Čak se i poštarina gleda, pazi da ti sve zajedno nije više od 160kn
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 11:46   #252
da, da... hvala ti. s poštarinom je oko 140kn
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:25   #253
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
da li se plaća PDV i carina na knjige iz USA skuplje od 160kn s pt?
naručujem knjiga iz usa desetak godina.

I NIKADA NISAM PLATIO NITI PDV NITI CARINU.

Iznosi NARUDŽBI SU bili od 100 kn do 700 kuna i nikada ništa nisam nikom platio.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:56   #254
koliko sam shvatila, tako je bilo prije ali nekavim novim zakonom i knjige podliježu plaćanju carine i PDV-a
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:50   #255
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila, tako je bilo prije ali nekavim novim zakonom i knjige podliježu plaćanju carine i PDV-a
Pa budi konkretna.
Koji novi zakon i od kada?

I otkud ti taj misteriozni prag i podatak od 160 kuna

Evo ja baš namjeravam od amazon uk naručiti knjigu koja će me s poštarinom doći 306 kuna i zanime me da li je ovo sve što govoriš istina jer do sada to nije bio slučaj !!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:58   #256
iskreno, tu sam i pitala jer mi se ne da iščitavati zakone koji su dosta kompleksni i često mi se dogodi da krivo protumačim.
Ti naručuješ s UK i to je ok jer iz zemalja EU se ne plaća porez niti carina. Na robu iz SADa se plaća carina i porez na robu skuplju od 22€ (zajedno s poštarinom) i tako je jaaaako dugo. No tome nisu podlijegale knjige ali mi je netko rekao da se to od 01/2015 promijenilo. Nisam gledala dalje jer mi je knjiga naručivana s amazon.com s poštarinom oko 140kn pa se dalje nisam zamarala.
Naravno, ako netko zna citirati i protumačit zakon da i dalje nema problema niti ograničenja za knjige, odlično

edit: totalna neprofesionalna glupost i opet trla baba lan, ali evo tu iskustva nekih koji su platili PDV
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:27   #257
Putem Amazon-a sam naručio knjige vrijednosti točno 1050 kn, 12 knjiga.
Problem mi je to što su knjige u kutiji, jubilarno izdanje.
Dali će "im" to biti razlog za izignorirati ne plaćanje poreza na knjige?
Dali itko zna?
Prvi puta kupujem ovako te ne nalazim ni odgovor ni neki broj koji bih mogao nazvati za odgovor.

O čemu je riječ:
https://www.amazon.com/PandoraBox-Pa.../dp/0316445371
Gandeloft is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 00:47   #258
Je li točno da se na bilo koje uvezene knjige plaća PDV po stopi od 5%? Naime, tu piše da se to odnosi samo na knjige "stručnog, znanstvenog, umjetničkog, kulturnog i obrazovnog sadržaja," ali u postovima i člancima koje nalazim svi pišu o 5% na knjige generalno, pa htjedoh provjeriti ...
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:27   #259
Nedavno sam naručila dvije prekrasne knjige (Fantastic Beasts and Where to Find Them: Illustrated Edition i The Legend of Zelda: Hyrule Historia) s amazon.uk vrijednosti od 400 kuna i nije bilo problema. Vjerojatno jer je riječ o europskom Amazonu. Definitivno se isplati kupovati preko neta jer je Fantastic Beastes na Interliberu bila 200 kn, a mene je s dostavom koštala 140 kn
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:51   #260
Znam, i redovito kupujem preko neta, ali knjige s europskog Amazona ne prolaze carinu.
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.