Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 18:16   #81
Koliko vam se sviđa ideja o snimanju mitoloških i poviejnsih filmova kao jednog žanra?

Jedan moj frend je jako ljut na Herculesa i na 300 uspon carstva da će "upropastiti povijesne filmove" no meni su to jednako "povijesni" kao Gospodar Prstenova ili Excalibur...
Mnogo me više mogu uvrijediti pokušaji relaizma kao noviji "Kralj Arthur" i sl.

Na ovo gledam više kao na novi uspon mača i sandala, samo sam prema onim Pompejima sa malim iz Igre Prijestolja skeptičn, jer želi biti povijesni

evo ta tri nova filma

Pompeii
http://www.youtube.com/watch?v=t6TRwfxDICM

300 Rise of...
http://www.youtube.com/watch?v=2zqy21Z29ps

Hercules
http://www.youtube.com/watch?v=g0GMzQwO2l0
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 22:05   #82
Općenito većina ovih filmova je silovanje povijesti.
Jedna od gorih stvari što se provlači po mogim filmovima kad lik udari mačem po oklopu i ubije čovjekato bi bilo ekvivalentno da netko s automatskom puškom ubije tenkistu
Ali dobro ne radi se o dokumentarcima,kao što je netko rekao nemoguće je reproducirati povijest
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 22:12   #83
Hmm.. to je tesko odgovoriti.

Od svih Bulajicevih filmova, nemoguce je izdvojiti samo jedan film.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 23:08   #84
Gleda na htv prije par mjeseci francuski film o mongolsjoj invaziji na Poljsku, ne znam odakle pocet!!!

Nekakvo primirje izmedju mongola i poljaka koje prihvaca Djingis Kan ali onda ipak pinovno izbiva rat. Niti je bilo primirja, niti je Djinkis Kan tad bio ziv a niti su Poljaci na kraju pobijedili...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:36   #85
Quote:
Noricum kaže: Pogledaj post
Općenito većina ovih filmova je silovanje povijesti.
Jedna od gorih stvari što se provlači po mogim filmovima kad lik udari mačem po oklopu i ubije čovjekato bi bilo ekvivalentno da netko s automatskom puškom ubije tenkistu
Ali dobro ne radi se o dokumentarcima,kao što je netko rekao nemoguće je reproducirati povijest
Dobro, ne zaboravi da govorimo o filmskom svijetu, gdje jedan pucan tjera auto da eksplodira a u zombi filmovi svi su nakon par dana vrhunski snajperisti da pištoljima pogađaju u glavu iz bilo koje daljine čak i ako se ne trude
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:51   #86
"Life of Brian "
Tema Rimsko carstvo, Jeruzalem, pokret otpora.

Naivan.
Ali ga opet volim.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:55   #87
"Troja"

Dvoboj Ahila i Patrokla pod zidinama Troje.
Brad Pitt leprša zrakom ko Jackie Chan.
Ali on nije Jackie nego Ahilej.
Očajni pokušaj prikazivanja Ahila kao nadnaravnog borca!
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:28   #88
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
"Life of Brian "
Tema Rimsko carstvo, Jeruzalem, pokret otpora.

Naivan.
Ali ga opet volim.
Dobro to je parodija i ne spada ipak u temu prijatelju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:50   #89
Što mislite o Pattonu?
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 15:27   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dobro to je parodija i ne spada ipak u temu prijatelju
Moj najdraži povijesni film.
Umrem svaki put kad ga gledam.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:52   #91
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
"Life of Brian "
Tema Rimsko carstvo, Jeruzalem, pokret otpora.

Naivan.
Ali ga opet volim.
Najbolja istorijska parodija svih vremena. Pravi montipajtonovski humor.
bubica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:54   #92
Posljednja legija - obična fikcija, Agora - film je dobar i zanimljiv, ali da su kršćani tako bili nasilni u to doba nisam još čuo
Braveheart - puno netočnih činjenica, većina filmova o Arturu - ili fantastika ili preuveličavanje ili štogod... , sve ovo tipa 10 000 BC, 300 ( ) nije povijesno , ovaj novi Hercules isto će svugdje pisat povijesno al naravno ništa od toga, TROJA NIJE POVIJESNA! (pisalo je tako u Tv tjedniku)

Ahahahaha glupi Ameri pojma nisu imali šta se dešava, al' dobro, bilo je tad sve samo ne socijalizam :P propaganda itd.
Svaki povijesni film je ustvari propaganda jer uvijek se tjera gledatelja da navija za jednu stranu (partizanski npr. )
MasterTroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 23:16   #93
Jozef
Punished Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 11:29   #94
Quote:
MasterTroller kaže: Pogledaj post

Ahahahaha glupi Ameri pojma nisu imali šta se dešava, al' dobro, bilo je tad sve samo ne socijalizam :P propaganda itd.
Svaki povijesni film je ustvari propaganda jer uvijek se tjera gledatelja da navija za jednu stranu (partizanski npr. )
Da se razumijemo i Staljin je imao neko vrijeme to mišljenje kao i London.

A ti američki filmovi iz WW2 su doista izrazito propagandni, sjećema se onoga "49. pararela", toga se ne bi posramili ni partizanski filmovi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:33   #95
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A ti američki filmovi iz WW2 su doista izrazito propagandni, sjećema se onoga "49. pararela", toga se ne bi posramili ni partizanski filmovi
A kasniji su nesto bolji ?? Rambo ti je cisti realizam.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 07:14   #96
Trpe, mozda ce me sad neko ismijjat ali meni je prvi dio Ramba remek djeli a ni ostali nisu losi....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 09:38   #97
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Trpe, mozda ce me sad neko ismijjat ali meni je prvi dio Ramba remek djeli a ni ostali nisu losi....
Necu, prvi deo Rambo serije filmova "Prva krv" je remek delo za ostale delove i, vidi cuda, taj film ima cak i pricu, a ne samo bespotrebnu i ludu pucnjavu, ali kao ratni film i nije bas nesto.

Po knjizi po kojoj je sniman, serif koji ga goni je takodje ratni veteran iz Koreje koji je sluzio u izvidjackim jedinicama, i radnja je mnooogooooo realnija (iako i tu ima preterivanja) od fima.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:59   #98
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko vam se sviđa ideja o snimanju mitoloških i poviejnsih filmova kao jednog žanra?

Jedan moj frend je jako ljut na Herculesa i na 300 uspon carstva da će "upropastiti povijesne filmove" no meni su to jednako "povijesni" kao Gospodar Prstenova ili Excalibur...
Mnogo me više mogu uvrijediti pokušaji relaizma kao noviji "Kralj Arthur" i sl.

Na ovo gledam više kao na novi uspon mača i sandala, samo sam prema onim Pompejima sa malim iz Igre Prijestolja skeptičn, jer želi biti povijesni
Ja poprilično razlikujem povijesne i mitološke filmove. Npr. 300 je izvukao jednu povijesnu činjenicu i sve ostalo je mit. Uopće se ne trude biti povijesno točni, nego stripovski atraktivni i to mi je u redu. Taj film gledam kao brijačinu i super je kao takav. U to spadaju i čudni letovi kroz zrak, presijecanja ljudi u jednom pokretu i sl.

Troja mi je isto super zato što je cijeli trojanski rat mit, pa mi sve povijesne netočnosti (Homer se roštilja u grobu) i čudni fizikalni zakoni prolaze.

Što se tiče točnog povijesnog filma, zapravo se i ne sjećam kada sam gledao tako nešto. Možda "Najduži dan", on vrvi netočnom scenografijom, ali to je u to doba prolazilo dok ljudi nisu znali kako izgleda tenk. Same povijesne činjenice su dosta točne.

Možda je najbolji povijesni film dokumentarac, jer svaki hollywoodski film podilazi (neobrazovanoj) publici i nastoji zaraditi što više novaca.
Biondi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:13   #99
Quote:
Biondi kaže: Pogledaj post
Što se tiče točnog povijesnog filma, zapravo se i ne sjećam kada sam gledao tako nešto. Možda "Najduži dan", on vrvi netočnom scenografijom, ali to je u to doba prolazilo dok ljudi nisu znali kako izgleda tenk. Same povijesne činjenice su dosta točne.
.
Opet, za razliku od Spašavanja Vojnika Ryana, u Najdužem danu je jasno da su se i drugi osim Amerikanaca tamo iskrcali
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 02:32   #100
ali spašavanje vojnika ryana od samog početka prati samo jednu grupicu ljudi. ne obuhvaća sve.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.