Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 15:29   #81
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Draga skura, ima svakakvih ljudi. Znam jednu curu koja se nije udala u svom gradu i nije na vjenčanje zvala nikoga, ali je prije svadbe uredno zvala frendove i rodbinu i naručila ih u sebe doma. Pa aj ti dođi bez poklona. Totalno
Pa je li pravila vjenčanje uopće? Niste trebali doći, ako mislite da je tražila poklon i gotovo. Ne treba biti licemjeran, ne rastu pare nikome na grani-ako misliš da je neka osoba vašim odnosom zaslužila poklon-kupiš ga, a što se svadbe tiče-zar vam stvarno znači toliko njena svadba kao svadba (ona očito ne), ne razumijem?
Pa počastila je frendove (ni to nije mukte).
__________________
ne spavamo

Zadnje uređivanje lala : 01.06.2009. at 15:53.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:47   #82
Ja sam imala zbilja malo vjenčanje, samo mi i kumovi, no o tome sam već pisala. Samo sam htjela dodat da meni dobar dio rodbine nije niti čestitao na vjenčanju jer su se našli uvrijeđeni što nisu bili pozvani na svadbu (koje nije ni bilo, ali ajde dobro).
Ali me to uopće ni ne dira. Kad sam planirala vjenčanje htjela sa nešto u čemu ćemo dragi i ja uživati pamtiti kao svoj dan, a ne dan zadovoljne rodbine.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:55   #83
ma naravno, nama je bilo predivno, opusteno svi prisutni su se zabavili i otisli veseli kucama.

ja sam samo skrenula paznju na "losu" stranu, tj sta se meni desilo i da koliko vidim i drugima se desilo. da ne bude da nisam rekla
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:59   #84
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam imala zbilja malo vjenčanje, samo mi i kumovi, no o tome sam već pisala. Samo sam htjela dodat da meni dobar dio rodbine nije niti čestitao na vjenčanju jer su se našli uvrijeđeni što nisu bili pozvani na svadbu (koje nije ni bilo, ali ajde dobro).
Ali me to uopće ni ne dira. Kad sam planirala vjenčanje htjela sa nešto u čemu ćemo dragi i ja uživati pamtiti kao svoj dan, a ne dan zadovoljne rodbine.
Joj draga nadam se da se ne uzrujavaš previše oko toga

Ja sam baš zbog takvih stvari popustila i proširila vjenčanje na prvo koljeno

Što je, tu je.

Ali iskreno, ni od njih ne očekujem baš poklone
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:03   #85
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Mi smo imali, sto bi vi rekli mikro vencanje. Nas osmoro. 8. Kumovi s pratnjama i njegovi roditelji. Jedinci smo oboje pa nije bilo brace i sestara. Kad smo krenuli da pravimo spisak, shvatili smo da dok se skupe sve tetke, stricevi i ujaci, ode svadba na 200 kom ljudi.

Imali smo fotografa, tortu, ja sam nosila haljinu, ne vencanicu.

I bilo je odlicno. Nije bilo procedura, obaveza, sve je bilo poprilicno opusteno. Predivno sam se provela. Svi su jeli i pili ko je sta hteo. Bila je jos samo torta i sampanjac.

Sutradan smo vec otputovali.

E sad onaj "ruzniji deo". Iako smo pre toga isli na vencanja, krstenja i ostale prigode, i sve redom ispostovali, da izvinete ispusili smo za poklone. Uglavno niko nas nije ni zvao da cestita, a kamoli da donese poklon. Vrlo mali broj ljudi. Sreca pa nismo pravili svadbu.

Baš te briga ovo ti je savjet čista, nikome nisi ništa dužna. Onaj tko te voli taj ti i bez obzira na svadbu donese poklon. Mene je naviše dirnuo poklon svekrvinih kolegica s posla. Poslale su nam prekrasni stakleni pladanj od murano stakla.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:06   #86
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Nece biti tako ali dobro.

Nisu svi kojima smo mi nosili poklone pravili svadbu, pa smo opet nosili. Od blize familije i prijatelja se ocekuje da dodju i cestitaju. No, ljudi su razliciti.

U sustini i racunala sam s tim, no opet, nisam ocekivala bas taaaaaakvu bezaniju Ocekivala sam da ce ljudi doci, cestita popiti kafu pojesti kolace i otici. Od blize familije svakako smo ocekivali poklone. Jebiga i mi smo njima nosili.
Znam kako ti je. Osobe za koje misliš da im je stalo do tebe, bez obzira da li su donijeli poklon (ne moraju niti donijeti poklon) mogli su barem čestitati. Ili je još gore kada imaš bogatu rodbinu koju su tvoji roditelji darivali kada su se njihova djeca ženila a teme se ne sjeti nitko. Čak ti niti ne čestita. a da ti ne velim da s muževe strane rodbina koja nema love donese poklone, normalno da ćeš o tome slušati cijeli život.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:15   #87
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
moje malo vjencanje (do 80 ljudi, za pojmove moje familije i frendova to je malo vjencanje..) je naraslo na cifru od skoro 130 ljudi.
u depresiji sam
uopce nije trebalo biti djece po prvotnom popisu (igrom slucaja) a sada cemo ih imati hrpu..
trebali smo imati 90% mladih (frendovi, bratici, sestricne) a sada izgleda da ce starjesine prevladati..
pada mi u vodu i moj tehno s takvom krvnom slikom gostiju, i kuhace i papuce i sve..
a o financijama necu nit razmisljati.
katastrofa
No, no ne plakati, probaj razgovarati s dragim još jednom smireno i vidi da li se nešto može promijeniti. Ja sam isto tako željela tehno, međutim na kraju sam našla drugu krajnost tamburaše koji su bili najbolji u mom kraju i drago mi je da su oni svirali jer su dečki vrhunski. Zato ne očajavaj probajte naći neku sredinu. Što se gostiju tiče oni ti ionako počnu sami otpadati pogotovo u ovo vrijeme recesije. Ja sam pozvala isključivo osobe iz familije koje sam htjela (u dogovoru s roditeljima) opavdala sam to činjenicom da sam si sa njima najbolja a da drugi niti ne pitaju za mene. Moja mama je svima na svojoj strani objasnila zašto smo tako odabrali, a na tatnoj strani ih je ionako malo. Nemoj očajavati, probaj još jednom sve pretresti i vidjeti gdje možeš riješiti problem.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:17   #88
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
u, i da, raste broj ljudi koji ce biti prisutni kod mene doma prije vjencanja. ja ne znam kud s tolikim ljudima, a bome ce i puno para otic na cugu i klopu za doma

mah..

bas mi sve to tesko pada ovih dana..

Ja sam se isto bojala da će svi ti ljudi (50) doći po mene doma pa sam rekla da se po mene ne dolazi doma već se nalazimo pred crkvom. Da su svi gosti došli k meni (došli su samo moji njih 20) onda smo mogli svadbu i kod mene doma napraviti a ne posebno u sali.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:23   #89
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
najavljuju (valjda im je jasno da ne bih takav dan dijelila s njima kao što su njihove kćeri radile) da ako nema svadbe-nema poklona LOL
to i nama najavljuju
da se udajem zbog poklona, bar bi pričekala da prođe kriza

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Kad sam planirala vjenčanje htjela sa nešto u čemu ćemo dragi i ja uživati pamtiti kao svoj dan, a ne dan zadovoljne rodbine.


i mi tako razmišljamo
ali moram priznat da sam se dosta naživcirala i još uvijek se na trenutke naživciram (10 dana prije vjenčanja) zbog komentara nekih bliskih ljudi, odnosno, bliske rodbine. komentiraju nama iza leđa a ne u lice, ofkors.
al bez obzira na komentare, mi ćemo napraviti kako smo mi zamislili i uživati u tome još samo da nas vrijeme posluži....
rearview is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:25   #90
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam imala zbilja malo vjenčanje, samo mi i kumovi, no o tome sam već pisala. Samo sam htjela dodat da meni dobar dio rodbine nije niti čestitao na vjenčanju jer su se našli uvrijeđeni što nisu bili pozvani na svadbu (koje nije ni bilo, ali ajde dobro).
Ali me to uopće ni ne dira. Kad sam planirala vjenčanje htjela sa nešto u čemu ćemo dragi i ja uživati pamtiti kao svoj dan, a ne dan zadovoljne rodbine.

Moja draga svekrva mi je dala do znanja da se neka njezina teta ljuti što ona nije pozvana, a zanimljivo njoj smo dali mogućnost da pozove svojih 25 gostiju, a na kraju je na nas prebacila krivicu da smo si mi birali goste. Isto tako, svekar mi je rekao da smo pogriješili što ne radimo veliku svadbu i nismo zvali najbogatije ljude u njihovoj rodbini.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:35   #91
Cure drage sve mi znamo zašto pravimo malo vjenčanje

Da je zbog poklona i otrovnih jezika - nijedna od nas to ne bi učinila.
Nego bi napravile ogromnu svadbetinu i mirni svi

Zato se nemojte na sve to obazirati puno
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 18:46   #92
vjestice, razgovarali smo vec, posve smireno. u pocetku sam pyzdila sto zeli zvati sve te ljude (ja imam 40 ljudi na popisu, on 70) al sad ga kuzim.. jbg, drugacije je to kad zivis na selu, kad si s prvim susjedima u kucama do sebe ful dobar citav zivot.. njegovi susjedi = moji frendovi, ja ne zovem susjede ali zovem dosta frendova koji mi znace u zivotu; on zove susjede ali zato zove osjetno manji broj frendova.. i susjedi imaju djecu, frendovi nemaju (boze, osjecam se grozno sto ovako zborim, al ybg, istina je..)

samo sto meni to nije to.. trenutno se uopce ne veselim tom danu.. i taj tehno.. hebemumisa, to sam ja. i svejedno si mislim da cu si pustit pol sata tehna, pa nek mi se pobere doma tko ne shvaca i ne razumije bas me briga.

kuzite valjda sve, sve ste zeljele malo vjencanje jer se bas ne mozete zamisliti okruzene ljudima koji vam, onak, i nisu nesto.. nama se to pocinje desavati.. zbog ljudske gluposti i uskogrudnosti.. "moramo ih zvat jer ce se inace uvrijedit i nece nam kopat temelje"
ne znam jel bih plakala il se smijala na to..

koji kaos, mene ne hebe sto ce mi rodbina rec' (a rodbine uzasno malo zovem), mene hebe sto ce selo u kojem cemo za koju godinu zivjeti rec'..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:27   #93
Ma, super vam je dati priliku ljudima da se dokažu u vašem životu, ja sam prije nekoliko godina počela raditi "čistku" (stvarno i jesam održavala previše odnosa, takva sam) i od tada imam uredan menstrualni ciklus
S ljudima s kojim ne dijeliš iste vrijednosti, kad tad dođe do nekog sukoba, odnosno, kad tad će ti dizati tlak zbog sitnica, treba se okružiti iskrenim ljudima i s takvima, s kojima možeš i tugovati kad treba, s takvima želim slaviti
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:28   #94
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
vjestice, razgovarali smo vec, posve smireno. u pocetku sam pyzdila sto zeli zvati sve te ljude (ja imam 40 ljudi na popisu, on 70) al sad ga kuzim.. jbg, drugacije je to kad zivis na selu, kad si s prvim susjedima u kucama do sebe ful dobar citav zivot.. njegovi susjedi = moji frendovi, ja ne zovem susjede ali zovem dosta frendova koji mi znace u zivotu; on zove susjede ali zato zove osjetno manji broj frendova.. i susjedi imaju djecu, frendovi nemaju (boze, osjecam se grozno sto ovako zborim, al ybg, istina je..)

samo sto meni to nije to.. trenutno se uopce ne veselim tom danu.. i taj tehno.. hebemumisa, to sam ja. i svejedno si mislim da cu si pustit pol sata tehna, pa nek mi se pobere doma tko ne shvaca i ne razumije bas me briga.

kuzite valjda sve, sve ste zeljele malo vjencanje jer se bas ne mozete zamisliti okruzene ljudima koji vam, onak, i nisu nesto.. nama se to pocinje desavati.. zbog ljudske gluposti i uskogrudnosti.. "moramo ih zvat jer ce se inace uvrijedit i nece nam kopat temelje"
ne znam jel bih plakala il se smijala na to..

koji kaos, mene ne hebe sto ce mi rodbina rec' (a rodbine uzasno malo zovem), mene hebe sto ce selo u kojem cemo za koju godinu zivjeti rec'..
Ja te razumijem od prve do zadnje riječi i po pitanju tehna i po pitanju broja ljudi, mojih je bilo 19 a njegovih 30, a bilo bi i više da su mu svi pozvani došli. Najviše pritiska radili su njegovi roditelji, a moji su poštivali moju želju i u ništa se nisu petljali. A ja sam uvijek sanjala da će moja svadba biti disco većer, ali eto bila je i lijepa s tamburašima (hvala Bogu nisu svirali nikakav turbofolk, već rok, zabavnu glazbu i starogradske). Što da ti još kažem ja sam zbog svoje svadbe suza i suza prolila i hvala Bogu prošla je sve je to iza mene. Ali još ću ja slušati prijekore što sam se udala u hlaćama
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:34   #95
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ma, super vam je dati priliku ljudima da se dokažu u vašem životu, ja sam prije nekoliko godina počela raditi "čistku" (stvarno i jesam održavala previše odnosa, takva sam) i od tada imam uredan menstrualni ciklus
S ljudima s kojim ne dijeliš iste vrijednosti, kad tad dođe do nekog sukoba, odnosno, kad tad će ti dizati tlak zbog sitnica, treba se okružiti iskrenim ljudima i s takvima, s kojima možeš i tugovati kad treba, s takvima želim slaviti
Slažem se, to mi je bila misao vodilja pri organizaciji vjenčanja: želim se veseliti s kojima dijeliš iste vrijednosti, s kojima ću i tugovati...
Ma Skura je dobro rekla svi mi imamo svoje razloge zašto pravimo kako pravimo, koliko ljudi toliko i različitih situacija. Kako god, neki će tu proći bolje neki lošije jer sve je kompromis. Npr, u idealnom slučaju: možeš se okružiti sve samim dragim ljudima kad je npr cura od Ante koji mi je ful drag i dobar frend totalna kokoš pa ćeš tu njušku morati gledati na svadbi. Hoću reći da nema ideala, nego veselimo se jer je to samo naš dan i nedajmo da nas gluposti izbace iz takta.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:51   #96
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
S ovim se definitivno slažem - ali samo uža rodbina - bila na svadbi ili ne.

Svi drugi nisu obavezni ništa. Osim ako žele



Draga znaš kakvi su u nas običaji (o Dbk-u pričam). Mi imamo dan za poklone

U četvrtak moji prave primanje doma i pozvali su sve koji neće biti na svadbi - da ih počaste. I susjede i neke njihove prijatelje i uzvanike.
mene baš briga - nek rade što hoće a ja sam isključivo rekla da je u tom neću sudjelovati...

Al moji, kao i svi drugi, rekli su da ako već ne mogu neke od svojih prijatelja, susjeda i sl. pozvati na svadbu (a ne mogu jer je to MOJA svadba a ne njihova) onda će ih pozvati doma i počastiti.
Negdje sam pročitala da je običaj da roditelji izdašno financijski potpomognu svadbu - vjerojatno je iz toga proizišao i običaj da dobrim djelom i režiraju tu svadbu Kao što rekoh sve je individualno. Mi naše vjenčanje sami financiramo tako da nema šanse da moja majka ili otac od dragog zove na moju svadbu nekog daljeg susjeda Peru zato što mu je prodao kravu prošle godine karikiram
Ali ako hoće neka oni zovu Peru doma na kolače ako hoće da ga počaste. Nemam ništa protiv, dapače trebalo bi te ljude koji neće biti na svadbi na neki način počastiti.
Npr moj dragi će praviti ogromnu momačku za sve koji će doći i neće doći na vjenčanje. Meni je taj običaj malo glup, zvati na momačku ljude koje nećeš zvati na svadbu ali to je je njihov lokalni običaj pa eto ih tamo. Ja ću drugačije i svakom dobro. Trudimo se održati demokraciju
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:20   #97
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Ali ako hoće neka oni zovu Peru doma na kolače ako hoće da ga počaste. Nemam ništa protiv, dapače trebalo bi te ljude koji neće biti na svadbi na neki način počastiti.
E baš o tome govorim.

Mi isto sve sami plaćamo (s tim da su nam starci već dali svoj poklon u parama i iznenadili nas skroz i za ne falit - kao da su su se dogovrili jer i moji i njegovi su nam dali istu svotu )

Moja mama će napraviti u četvrtak zakusku za počastiti susjede i svoje prijatelje.

Iako moram reći - bez obzira što sami sve radimo - imala sam svejedno velikih problema dok ih nisam uvjerila da će biti tako ili neće ničeg biti
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:27   #98
Cool

Evo,
ja ću za nekoliko dana imati svoje malo vjenčanje. Biti će nas 13, i drago mi je što će na kraju ispasti tako, bez obzira na želje naših roditelja gdje je otac gotovo dva desetljeća svirao po svadbama, a mama pjevala u crkvenom zboru i oboje su iz velikih obitelji. Još danas čujem komentare : ma mogli ste velike svatove, no to ne dolazi u obzir, jer koliko god ih volim , ipak naše želje dolaze ispred svih, a budući da moj dragi prezire sve ceremonije vezane za tradicionalne svatove, ja sam se priklonila njemu jer nakon rasprava o tome, ljepše mi je malo i slatko, nego masovno pozivanje ljudi *reda radi*.

Al zato smo prošli vikend napravili super zajednički tulum za stotinjak frendova
njoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:54   #99
Quote:
njoka kaže: Pogledaj post

Al zato smo prošli vikend napravili super zajednički tulum za stotinjak frendova
Kako je to bilo organizirano, ste unajmili nešto?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 09:17   #100
Pa mene uopće ne zanimaju komentari rodbine za svadbu i kome će se od njih naša svadba svidjeti ili ne..
Mi znamo što i kako hoćemo i tako ćemo si napraviti - po "svojem" a ostali - roditelji, tetke, stričevi itd. su imali već "svoju priliku" kad su radili svoje svadbe da dirigiraju kakva će da bude a ako to nisu iskoristili - e pa što im ja mogu..
Pošto sam ja i inače tvrdoglavo derište ionako svi moji znaju da kad ja kažem da će nešto biti "tako i takO" da će to ond azasigurno i biti TAKO!
Pa ako ja kažem MALA SVADBA tako će da bude!
I"ve spoken!
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.