Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 11:26   #81
Quote:
aine kaže: Pogledaj post
to je na tajnom tragu jooj, ja sam bila zaljubljena u dicka, julian mi je uvijek bio preracionalan....i timmy uvijek sam maštala, da kad dobijem psa, da bude on točno ko timmy....i onda kad je došel moj pesonja, sam baš bila razočarana jer on nije spaval s jednim okom otvorenim i jednim uhom naćuljenim
Točno to.

Ajme, nikad nisam mislila da ću naći ikoga tko volli te knjige, a posebno ne ovoliko vas.

Obožavam, obožavam te knjige. Doma imam samo dvije
Znam da sam uvijek navečer zaspala očekujući da će BAŠ sutra biti taj dan kad ću i ja doživjeti takvu pustolovinu. I jedno dvije godine je bilo baš sutra

Najdraže su mi U bijegu i ona sa prikolicama i cirkusom(zaboravih kako se zove).

I da, što je to dovraga sok od đumbira? I dan danas ne znam
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:34   #82
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
joj mene mi mater poslala učit, a ja - matiša na stolu, a 5prijatelja na koljenima... nije ni čudo što imam problema s leđa

ista stvar i kod mene.
jedna od boljih mi je bila ona, ne sjećam se kak se zvala, ali mislim 2 .knjiga po redu, roza boje su bile korice sa onim zločestim učiteljem koji im je davao instrukcije i nekom snježnom olujom
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 11:57   #83
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post

ista stvar i kod mene.
jedna od boljih mi je bila ona, ne sjećam se kak se zvala, ali mislim 2 .knjiga po redu, roza boje su bile korice sa onim zločestim učiteljem koji im je davao instrukcije i nekom snježnom olujom
Jedna od najdražih. Ako mislimo na istu. Ona s nekim tunelom u radnoj sobi? I učitelj koji je tjerao Timmyja van na snijeg
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:58   #84
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
I da, što je to dovraga sok od đumbira? I dan danas ne znam
Ginger ale u originalu. Jednom prilikom sam uspjela to ovdje (u Hrvatskoj) nabaviti. Bezalkoholno gazirano piće od đumbira.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:31   #85
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post

ista stvar i kod mene.
jedna od boljih mi je bila ona, ne sjećam se kak se zvala, ali mislim 2 .knjiga po redu, roza boje su bile korice sa onim zločestim učiteljem koji im je davao instrukcije i nekom snježnom olujom
U novoj pustolovini čitala je nedavno.. jako dobra knjiga..
ja sam mislila uvijek da je sok od đumbira kao sok od limuna
a ja sam uvijek mislila da sam ja George, isto kovrčave kose, drska.. ko da sam ja u knjizi.. he he..

knjiga sa kolima i cirkusom- Na strani pravde!! i mala skitnica Jo
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:33   #86
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
knjiga sa kolima i cirkusom- Na strani pravde!! i mala skitnica Jo
E, to je ta.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:35   #87
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
E, to je ta.

Drago mi je da sam pomogla
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:34   #88
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Znam da sam uvijek navečer zaspala očekujući da će BAŠ sutra biti taj dan kad ću i ja doživjeti takvu pustolovinu. I jedno dvije godine je bilo baš sutra
i ja svaki put kad sam došla k baki na selo sam lunjala po poljima i šumama u nadi da će iskrsnuti neka pustolovina
ili sam tražila vrijes jer sam vječito planirala kako moram i ja jednom otić na logorovanje i spavat vani na otvorenom (to mi je i dan danas neostvareni san )

ne znam bi li danas toliko voljela provoditi vrijeme u prirodi da se nisam hranila tim romanima
također, ne znam je li ijedan pas (osim možda lassie) toliko kriv kao timmy što sam postala i ostala obožavateljica pasa
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:46   #89
Meni je Jo bila napeta...Samo da se okupa...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:52   #90
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
I da, što je to dovraga sok od đumbira? I dan danas ne znam
Uh, cijelo djetinjstvo sam umirala od želje da pijem taj njihov sok. Probala sam ga tek prošle godine, u Mađarskoj.

Ima okus kao traubisoda.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:19   #91
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
išlo je 'Georgie porgie,puding i pita.....nešto...nešto'

laž joj s usne spremno hita!


Edgar ju je tako zvao.

Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Meni je Jo bila napeta...Samo da se okupa...

Tko je Jo? Poznato mi.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:24   #92
Jo iliti Josephine je bila mala ciganka koja se pojavila u dvije knjige. Izgledala je kao Georgina blizanka i naravno,njih dvije se nisu slagale. Bila je zatreskana u Dicka i sjećam se da joj je on u jednoj sceni brisao suze sa zamazanog lica...

Koji sam ja geek...

A bila je i ona Harriet koja je također željela biti dječak.

Enid je eventualno priznala da je lik George bazirala po samoj sebi,očito je imala problema s identitetom...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:35   #93
Danas mi je prijateljica išla po knjigu Protiv krijumičara, i nema je više..
sve su rasprodali (antikvarijat Brala)..
kad oni dobivaju nove knjige?
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 00:03   #94
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Danas mi je prijateljica išla po knjigu Protiv krijumičara, i nema je više..
sve su rasprodali (antikvarijat Brala)..
kad oni dobivaju nove knjige?
a i ja sam bas namjeravala sljedeci tjedan otic tamo po druge dvije,jer sam pretpostavila da ce tebi kupit ta cura ovu...sta nema nijedne vise? ocito smo jos nekima dali inspiraciju ovim topicom
ako vidim da imaju jos negdje tu knjigu,javim ti..da bar netko zavrsi kolekciju
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 00:17   #95
aa pet prijatelja ^^ sve sam pročitala kad sam bila manja. uvijek sam htela imati psa i nazvati ga timmy. *geek* sok od đumbira, kolači, logorovanja.. dap, definitivno spadaju u najčitanije i najdraže knjige =)
__________________
ako znaš bilo što.
azra3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 00:29   #96
obozavala sam 5 prijatelja, no ne sjecam se toliko detalja kao neki ovdje. nesto mi se vratilo dok sam citala vase postove

dok sam citala pet prijatelja, bila sam negdje izmedu identifikacije s anne odnosno george. anne mi je bila nesto sto bi djevojcica/zensko bice trebalo biti, a george otpor, sloboda...

Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Enid je eventualno priznala da je lik George bazirala po samoj sebi,očito je imala problema s identitetom...
zasto to mislis?
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:14   #97
Kako ti misliš? Pa sve je jasno...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:20   #98
Quote:
Antea kaže: Pogledaj post
a i ja sam bas namjeravala sljedeci tjedan otic tamo po druge dvije,jer sam pretpostavila da ce tebi kupit ta cura ovu...sta nema nijedne vise? ocito smo jos nekima dali inspiraciju ovim topicom
ako vidim da imaju jos negdje tu knjigu,javim ti..da bar netko zavrsi kolekciju
Bilo ih je 3 ili 4 (Protiv krijumičara). neko nas potajice čita i skuplja svoju kolekciju

ako nađeš tu knjigu javiš mi
kolko tebi fali knjiga?
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 12:27   #99
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Jedna od najdražih. Ako mislimo na istu. Ona s nekim tunelom u radnoj sobi? I učitelj koji je tjerao Timmyja van na snijeg
e da, George ga je mrzila jer je šikanirao Timmya. a nije ga ni Timmy volio, odmah je osjetio da tu nešto ne valja
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 12:31   #100
Meni fali Protiv Krijumčara. Tu sam prvu dobio i pročitao i onda ju poklonio frendu za rođendan
U službi znanosti mi fali i mislim da sve ostale imam.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.