Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 20:53   #81
http://abclocal.go.com/kgo/story?sec...lth&id=8596500
http://www.medscape.com/viewarticle/760923
http://healthblog.ctv.ca/post/Unbloc...VI-theory.aspx

Nisu upotrebljivi samo ako ih neko učini neupotrebljivim.

Prestani kopirati plahte od teksta na engleskom.

Bat

Zadnje uređivanje Bat Kol : 28.03.2012. at 00:09. Reason: dopuna
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:26   #82
Klinička studija koja pokazuje da angioplastika poboljšava kvalitet života MS pacijenata:

http://www.healthimaging.com/index.p...of-ms-patients
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:22   #83
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
Klinička studija koja pokazuje da angioplastika poboljšava kvalitet života MS pacijenata:

http://www.healthimaging.com/index.p...of-ms-patients
Ovo je još jedna studija koja NIKAKO NE "...pokazuje da angioplastika poboljšava kvalitet života MS pacijenata", ma koliko se Vi to trudili.

Evo zašto...

Quote:
...
This retrospective study examined the results of 105 procedures performed in 94 individuals with MS ...
Quote:
...
Ferral's team reported symptomatic improvement in 55 percent of the individuals treated, and 38 percent reported no improvement. Seven percent of patients did not comply with their follow-up visits and were considered to be lost to follow-up. Complications included jugular thrombosis in three patients and bleeding at puncture site in three patients.
Znači, svima je rađena angioplastika. 55% prijavili neka poboljšanja u nekim simptomima MS-a ostali prijavili - nema poboljšanja. (Ne zaboravimo da se tu radilo i o 50% pacijenata sa RR MS dijagnozom koja sama po sebi i uključuje RR tok bolesti sa izmjenom poboljšanja i pogoršanja - i bez procedure.)

Prema tome, zaključiti da angioplastika "poboljšava kvalitet života MS pacijenata" nikako ne proizlazi iz rečene studije, jer da je tako SVI MS pacijenti tretirani angioplastikom bi prijavili poboljšanja. A vidimo da to nije slučaj. Njih skoro pola (pedesetak) nije osjetilo nikakva poboljšanja, zalud im trud i muka, jedina poboljšanja su osjetili bankovni računi "Ferral's team" IR ekipe. Mašala.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 14:42   #84
DOSTA STATISTIKE:

http://www.ccsvi-tracking.com/index_geography.php
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 00:16   #85
VODIČ KROZ HCSVI

http://www.blogovanje.com/desetka/

http://www.thisisms.com/forum/chroni...opic19679.html

http://www.thisisms.com/forum/chroni...opic19266.html

http://www.facebook.com/notes/ccsvi-...m/123456602210

Obilje važnih informacija za oboljele od CCSVI-a. Liječenjje endotela i mitohondrija bolesnika je u biti ključna tema usporavanja progresije upalnih procesa CNS-a.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 09:56   #86
Zvanični sajt:

http://ccsvi-alijansa.com/
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 19:12   #87
Angioplasty Helps in MS, Studies Find
This report is part of a 12-month Clinical Context series.

http://www.medpageto...Sclerosis/31868
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 22:55   #88
Atkinson W, Forghani R, Wojtkiewicz GR, Pulli B, Iwamoto Y, et al. (2012)

Massachusetts General Hospital and Harvard Medical School, Richard B. Simches Research Center, Boston, Massachusetts, United States of America

PLoS ONE 7(3): e33671. doi:10.1371/journal.pone.0033671

http://www.plosone.org/article/info%...0-eba48d19f3c8

Ligation of the Jugular Veins Does Not Result in Brain Inflammation or Demyelination in Mice.

Abstract

An alternative hypothesis has been proposed implicating chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI) as a potential cause of multiple sclerosis (MS). We aimed to evaluate the validity of this hypothesis in a controlled animal model. Animal experiments were approved by the institutional animal care committee. The jugular veins in SJL mice were ligated bilaterally (n = 20), and the mice were observed for up to six months after ligation. Sham-operated mice (n = 15) and mice induced with experimental autoimmune encephalomyelitis (n = 8) were used as negative and positive controls, respectively. The animals were evaluated using CT venography and 99mTc-exametazime to assess for structural and hemodynamic changes. Imaging was performed to evaluate for signs of blood-brain barrier (BBB) breakdown and neuroinflammation. Flow cytometry and histopathology were performed to assess inflammatory cell populations and demyelination. There were both structural changes (stenosis, collaterals) in the jugular venous drainage and hemodynamic disturbances in the brain on Tc99m-exametazime scintigraphy (p = 0.024). In the JVL mice, gadolinium MRI and immunofluorescence imaging for barrier molecules did not reveal evidence of BBB breakdown (p = 0.58). Myeloperoxidase, matrix metalloproteinase, and protease molecular imaging did not reveal signs of increased neuroinflammation (all p>0.05). Flow cytometry and histopathology also did not reveal increase in inflammatory cell infiltration or population shifts. No evidence of demyelination was found, and the mice remained without clinical signs. Despite the structural and hemodynamic changes, we did not identify changes in the BBB permeability, neuroinflammation, demyelination, or clinical signs in the JVL group compared to the sham group. Therefore, our murine model does not support CCSVI as a cause of demyelinating diseases such as multiple sclerosis.

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
...
Therefore, our murine model does not support CCSVI as a cause of demyelinating diseases such as multiple sclerosis.
Prevedeno, ukratko, CCSVI je nedokazan kao uzrok MS-a.
Ali to nimalo ne abadira belosvjetske hohštaplere da i dalje prodaju muda pod bubrege.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 22.04.2012. at 00:47.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:04   #89
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Atkinson W, Forghani R, Wojtkiewicz GR, Pulli B, Iwamoto Y, et al. (2012)

Massachusetts General Hospital and Harvard Medical School, Richard B. Simches Research Center, Boston, Massachusetts, United States of America

PLoS ONE 7(3): e33671. doi:10.1371/journal.pone.0033671

http://www.plosone.org/article/info%...0-eba48d19f3c8

Ligation of the Jugular Veins Does Not Result in Brain Inflammation or Demyelination in Mice.

Abstract

An alternative hypothesis has been proposed implicating chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI) as a potential cause of multiple sclerosis (MS). We aimed to evaluate the validity of this hypothesis in a controlled animal model. Animal experiments were approved by the institutional animal care committee. The jugular veins in SJL mice were ligated bilaterally (n = 20), and the mice were observed for up to six months after ligation. Sham-operated mice (n = 15) and mice induced with experimental autoimmune encephalomyelitis (n = 8) were used as negative and positive controls, respectively. The animals were evaluated using CT venography and 99mTc-exametazime to assess for structural and hemodynamic changes. Imaging was performed to evaluate for signs of blood-brain barrier (BBB) breakdown and neuroinflammation. Flow cytometry and histopathology were performed to assess inflammatory cell populations and demyelination. There were both structural changes (stenosis, collaterals) in the jugular venous drainage and hemodynamic disturbances in the brain on Tc99m-exametazime scintigraphy (p = 0.024). In the JVL mice, gadolinium MRI and immunofluorescence imaging for barrier molecules did not reveal evidence of BBB breakdown (p = 0.58). Myeloperoxidase, matrix metalloproteinase, and protease molecular imaging did not reveal signs of increased neuroinflammation (all p>0.05). Flow cytometry and histopathology also did not reveal increase in inflammatory cell infiltration or population shifts. No evidence of demyelination was found, and the mice remained without clinical signs. Despite the structural and hemodynamic changes, we did not identify changes in the BBB permeability, neuroinflammation, demyelination, or clinical signs in the JVL group compared to the sham group. Therefore, our murine model does not support CCSVI as a cause of demyelinating diseases such as multiple sclerosis.



Prevedeno, ukratko, CCSVI je nedokazan kao uzrok MS-a.
Ali to nimalo ne abadira belosvjetske hohštaplere da i dalje prodaju muda pod bubrege.
Ukratko u u članku su lijepo prezentirani dometi logike R&D miševa u konstruiranom predmetu opservacija posve različitih etiologija bolesti. Ne muči te R&D miševe njihovo neznanje o neurovaskularnim patogenezama a isto tako niti o demijelinizacijskim oboljenjima. Miševi trgovci ipak za svaki slučaj usput navode kako upotreba imunomodulacijskih farma preparata pomaže za usporavanje demijelinizacijskih procesa, valjda su miševi miševe vjerodostojno informirali.Radi iole ozbiljnosti takvih znanstvenih poruka , takozvanim istraživačima CCSVI-a na miševima, prvo bi trebali sebi aplicirati odgovarajuće reagense da iskuse EAE stanje i podvežu jugularke barem na tri godine pa onda neka verificiraju svoje zaključke o korisnosti preporučenih merkantilnih imunomodulatora u medicinskom tretmanu MS bolesnika.

Stručno silovanje teme CCSVI-a kao uzrokom MS-a je samo dokaz da miševi kao glodavci moraju stalno nešto gristi iz artificijelnih tema i pritom uvijek inkasirati na tuđoj bolesti.

Da bi gulamferi mogli pričati o CCSVI-u i njegovim posljedicama, moraju prije svega biti umočeni u bilo koju od patologija o kojoj trkeljaju. Istraživači, promatrači CCSVI-a miševa i i takozvanog MS-a kod miševa su talentirani marketinški istraživači.

Neurovaskularne bolesti za bolesnike koji od njih boluju nisu apstraktne teme o kojima laprdaju sponzorirani istraživači u takozvanim znanstvenim periodikama.

Bolesnici o vlastitim bolestima imaju daleko više konkretnih znanja i iskustva i iznalaze rješenja kako da se nose sa svojom bolešću od doktora koji bi ih trebali docirati i liječiti. Relativizacija etičkih standarda uništava svaku struku.

Ja se sam brinem o održavanju svojeg MMP-a na kontroliranom nivou i svojem zdravlju iliti ga upokojenju. Lako je tuđim k.... po glogu mlatiti.

Savjeta medicine show-a za MS se treba kloniti jer su više nego neodgovorna. Tko to nije sam osobno iskusio taj ne može takvu zajebanciju struke razumjeti. Stimulirana pasivnost.

Histopatogeneza CCSVI-a je personalizirana, kod svakog oboljelog je drugačije, nema industrijskog pristupa liječenju CCSVI-a kao niti demijelinizacijskih oboljenja.

CCSVI je neurovaskularno oboljenje, a za MS današnji znalci navode da je to primarno autoimuno oboljenje pa nema svrhe a niti potrebe dokazivati da je CCSVI uzrokom MS-a. Zbilja nepotrebni kauzalni konstrukti za palamuđenje.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:27   #90
Još jedna "No CCSVI-MS" studija...

No association between chronic cerebrospinal venous insufficiency and pediatric-onset multiple sclerosis.

Amato M, Saia V, Hakiki B, Giannini M, Pastò L, Zecchino S, Lori S, Portaccio E, Marinoni M.

Source

Department of Neurology, University of Florence, Florence, Italy.


Abstract

Objective: Chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI) was hypothesized to play a causative role in multiple sclerosis (MS). The assessment of pediatric-onset MS (POMS) may provide a unique window of opportunity to study hypothesized risk factors in close temporal association with the onset of the disease.Methods: Internal jugular veins, vertebral veins and intracranial veins were evaluated with extracranial and intracranial ultrasound in 15 POMS and 16 healthy controls. Assessor's blinding was maintained during the study. We considered subjects positive to CCSVI when at least two criteria were fulfilled.Results: CCSVI frequency was comparable between POMS and controls (p > 0.05). Clinical features were not significantly different between CCSVI-positive and CCSVI-negative patients.Conclusions: Our findings add to previous data pointing against a causative role of CCSVI in MS.

PMID: 22513520 [PubMed - as supplied by publisher]

Quote:
...
Conclusions: Our findings add to previous data pointing against a causative role of CCSVI in MS.
Takozvana CCSVI nije uzrok MS-a... Ma koliko se to oni trudili.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 18:40   #91
Kakva je to pediatric-onset MS? Ne valjda neka dječja...
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:53   #92
Kako Jojboli koriste MRI kod dijagnostike.

http://www.facebook.com/notes/ccsvi-...50185662517211
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 18:55   #93
Činjenica ili izmišljotina

"Fact or fiction: Chronic cerebro-spinal insufficiency"

...tako su doktori sa najstarijieg i najcjenjenijeg medicinskog sveučilišta u Padovi naslovili svoj rad objavljen prije desetak dana u naučnom časopisu...

Quote:
...

Conclusions

Ultrasound investigation of intracranial and cervical veins is highly operator dependent owing to the wide anatomic and physiological variability of these vessels. Therefore a study of cerebral venous drainage requires very experienced neurosonographers, but most importantly, blinding algorithms are mandatory in assessing MS patients especially during venographic verification of ultrasound findings; these were completely omitted in Zamboni's studies. To this day, a scientifically sound validation of each of the five criteria proposed by Zamboni for the diagnosis of CCSVI is missing, not to mention their combined application. Concurrently, there is growing evidence which rejects the role of CCSVI in the pathogenesis of MS and which suggests that the proposed CCSVI criteria are questionable due to miscitation, manipulation of known data and methodological flaws. Thus, any potentially harmful interventional treatment such as transluminal angioplasty and/or stenting should be strongly discouraged, not only for the lack of any evidence, but also for the risk of serious peri-procedural complications.
Znači:
...rastući dokazi odbacuju ulogu CCSVI kriterija u patogenezi MS-a...
...predloženi CCSVI kriteriji su dvojbeni zbog pogrešnog navođenja, manipulacije poznatim podacima i metodoloških nedostataka...
...intervencija angioplastikom ili stentovima trebala bi biti odlučno spriječena, ne samo zbog nedostatka dokaza, već i zbog ozbiljnih post-proceduralnih komplikacja.

Sapienti sat. Mladen.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 02:49   #94
Fact or fiction

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
"Fact or fiction: Chronic cerebro-spinal insufficiency"

...tako su doktori sa najstarijieg i najcjenjenijeg medicinskog sveučilišta u Padovi naslovili svoj rad objavljen prije desetak dana u naučnom časopisu...



Znači:
...rastući dokazi odbacuju ulogu CCSVI kriterija u patogenezi MS-a...
...predloženi CCSVI kriteriji su dvojbeni zbog pogrešnog navođenja, manipulacije poznatim podacima i metodoloških nedostataka...
...intervencija angioplastikom ili stentovima trebala bi biti odlučno spriječena, ne samo zbog nedostatka dokaza, već i zbog ozbiljnih post-proceduralnih komplikacja.

Sapienti sat. Mladen.

Da li ti imaš faktičnih zdrastvenih problema zbog CCSVI-a ? Ako nemaš, za tebe i sve one koji nemaju zdrastvenih tegoba uslijed CCSVI-a, mogu spekulirati o CCSVI-u kao fikciji, dok oni koji imaju cirkulatorne smetnje otjecanja oksigenirane krvi iz CNS-a, tim ljudima je to grozomoran fakt sa različitim simptomima.

Multipla skleroza nije bolest kojoj je utvrđena etiologija,već samo hrpa simptoma kojima nije raspoznat niti utvrđen uzrok nastajanja neurodegenerativnih procesa.

Poslijedice vaskularnih bolesti se liječe na jedan način, a MS ukoliko je primarno demijelinizacijska bolest, treba za početak dokazati da je to zapravo autoimuna bolest i odgovarajuću kauzistiku kod svakog MS pacjenta,to jest istražiti svaki pojedininačni slučaj sa dokazom da se radi o autoimunoj bolesti.To niko ne radi, nego se odmah pretpostavlja, da se radi kod svih bolesnika o autoimunoj bolesti. Brige kojima se muče ljudi u medicinskoj mašini koji žive od tuđih bolesti zbog svojih shareholdera nije dobra niti za bolesnike sa CCSVI-em a niti za bolesnike sa primarnim demijelinizacijskim autoimunim MS-om ukoliko uopće takva bolest postoji.

Mene muči pak to sranje od CCSVI-a već 16 godina. Prva dijagnoza mi je bila vertrebralna insuficijencija. Od 1997 pa nadalje svi moji MRI su registrirali periventrikularne lezije. Svi radiološki nalazi su navodili da se radi o možebitnim lezijama vaskularne etiologije ili primarno demijelinizacijske etiologije. Neurolozi nisu mi nikad utvrdili etiologiju lezija, već su mi jednostavno dali dijagnozu diseminirani encefalitis i sve ono što već ide s takvom dijagnozom.Rečeno mi je da lijeka za to nema i papa.

Obzirom da je tinitus bio moj početni simptom, kojeg imam sve do danas. Sa izvijanjem vrata, moj šum je uvijek mjenjao tonalitet. Ne treba baš puno pameti , da se zaključi, da se radi o cirkulatornoj problematici.To je zaključio i dr. Šubarić kojem me je poslala V. Brinar. On mi je predlagao razređivanje seruma skoro do hemoragija. Zbog cirkulatornih problema, ušni živac dosta stradava i dovodi do hipoakuzije.Otklonio sam ORL komedijaša i neurološku poveznicu zbog prerizičnog ponašanja 2003g.. 2010.g.obavio sam invazivnu katetersku flebografiju u Izoli. Utvrđena mi je obostrana stenoza unutrašnjih jugularnih vena preko 90% i 95%. Svih 16 godina primječujem da mi vibracije motorne flakserice i motorne prskalice i motokultivatora otklanjaju tinitus do nule. Ako znaš anatomske pozicije unutr. jugularnih vena onda ti mora biti jasno da je venska drenaža direktan uzrok tog jebenog tinitusa. Kad sam pokazao svojem novom dr. ORL-u nalaz kateterske flebografije, rekao mi je, pa vaš mozak je zbog cirkulatorne disfunkcije stalno podhranjen.I bez njegovog komentara, znao sam zbog MRI nalaza sa atrofijom mozga, da moram ciljano hraniti svoj mozak. Već 8 godina ozbiljno primjenjujem dijetnu prehranu sa suplementacijom koja mi je od velike pomoći.
Kauzalitet fakata kod svoje bolesti provodim isključivo sam.Neurolozi su se sami diskreditirali sa svojim tupavim obrascima ponašanja paih ih već duže vremena ne zarezujem, jer nikome njihove medikacijske šablone ne koriste.

Ova tvoja postanja u vezi CCSVI i MS-a, što je čemu uzrok su nerazumna i ishitrena jer ne iznosiš nikada vlastita iskustva u vezi svoje bolesti o faktima iz svoje venske drenažne disfunkcije CNS-a već tuđe priče.

Koga impresioniraju čitulje o istraživanju EAE sa miševim ili bez njih sa pričama o CCSVI-u koji nije uzrok MS-u jer to nema ama baš nikakve veze sa našim osobnim patogenezama.
Svaki pojedinac je odgovoran za svoje zdravlje i liječenje svoje bolesti, pa kad drugi brinu brigu kako se treba neko drugi liječiti i upozoravati ljude na opasnost od neporebne dijagnostike njihove bolesti je zapravo zločesto podcjenjivanje tih ljudi kojima se javno obračaš.

Kosio sam vinograd, pa se dobro osječam, venski zalisci su privremeno prošljakali.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 20:20   #95
Za CCSVI bolesnike korisne informacije od Hubbard fondacije

http://hubbardfoundation.blogspot.co...s-video-2.html

http://www.hubbardfoundation.org/
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:28   #96
http://www.radiologija.org/index.php...atid=1:novosti

http://www.neurologyreviews.com/Arti...Htqlk.facebook

Kroz duže razdoblje divergentno je znanje i stručnost interventnih radiologa u RH i svijetu.Jedni zaključuju i formiraju stručne stavove na temelju stavova i mišljenja neurologa, a drugi na temelju spoznaja iz odrađenih vlastitih intervencija na venama pacijenata. Nejasno je, čiji stručni semafor bi se trebao upaliti, da se interventni radiolozi konačno počnu i u RH baviti patologijom venskog drenažnog sustava. Da bi naši interventni radiolozi dosegli znanje i iskustva jednog dr. Sclafani-a iz problematike venskih malformacija, trebati će im desetljeća.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 22:23   #97
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...Da bi naši interventni radiolozi dosegli znanje i iskustva jednog dr. Sclafani-a iz problematike venskih malformacija, trebati će im desetljeća.
Da parafraziram: Našim interventnim radiolozima nije dovoljno niti cijelo stoljeće da dosegnu razinu hohštapleraja, indolencije i neznanja kojim se je zadnjih par godina oboružao dr. S. Obrazloženje slijedi.

A za početak, kome se da čitati, mali člančić iz New York Times-a o našem heroju:
http://graphics8.nytimes.com/images/...ticleLarge.jpg
“I was mortified. Full, unabashed, total irradiation of a neonate. This poor, defenseless baby.” Dr. Salvatore J. A. Sclafani, left, Chief of Radiology, SUNY Downstate Medical Center

Ovakve radiograme su radili tehničari na odjelu koji je indolentni mužek dr. S. vodio i zbog čega je, kada se sve otkrilo, i otpušten:
http://graphics8.nytimes.com/images/...nterbanner.gif
February 28, 2011:
http://graphics8.nytimes.com/images/...icleInline.jpg
Reproduced by permission of Springer Science+Business Media--Forensic Aspects of Pediatric Fractures: Differentiating Accidental Trauma from Child Abuse, by Rob A. C., Robben, Simon G. F., Rijn, Rick R. 1st Edition, 2010, Chapter 8: 171-188, Fig. 3.
Quote:
This reproduction of a “babygram” — a full-body X-ray of an infant — is from an article on detecting child abuse that appeared in a medical journal. Babygrams have long been out of favor because of radiation dangers; the article describes their use as “a serious flaw.” At SUNY Downstate Medical Center in Brooklyn, technologists took babygrams of premature infants even though only chest X-rays had been ordered. The State Health Department is now investigating.
Ali to nije sve... Nastavak slijedi.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 10.05.2012. at 22:36.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 18:45   #98
A sada nešto friško, od jučer:

http://www.fda.gov/MedicalDevices/Sa.../ucm303318.htm

U.S. Department of Health and Human Services
U.S. Food and Drug Administration (FDA)

Alerts and Notices (Medical Devices):

Quote:
FDA Safety Communication: Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency Treatment in Multiple Sclerosis Patients

Date Issued: May 10, 2012

Audience: People with multiple sclerosis (MS), their families and caregivers; Neurologists; Interventionalists (Radiologists, Vascular Surgeons and Neurosurgeons); Clinical Researchers; other MS health care providers; and Institutional Review Boards (IRBs).

Medical Specialty: Neurology, Interventional Radiology, Vascular Surgery.

Purpose: The FDA is alerting people with MS to the risks of serious injuries and death associated with procedures to treat chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI). Furthermore, the benefits of these experimental procedures have not been proven, and their promotion as a treatment for MS may lead people with the disease to make treatment decisions without being aware of the serious risks involved.
...
Nakon uvoda slijedi upozorenje pacijentima o rizicima procedure nedokazane koristi:

Quote:
...
Some individuals, organizations and websites promote an experimental treatment of CCSVI that uses balloon angioplasty devices or stents to widen the narrowed internal jugular or azygos veins. This procedure is sometimes called "liberation therapy" or the "liberation procedure".

The FDA believes that using these medical devices in CCSVI treatment procedures poses a risk to patients because:
  • There is no clear diagnostic evidence that CCSVI exists as a distinct clinical disorder or is linked to MS.
  • Venous stenoses seen on imaging tests may be normal variants that do not cause any symptoms or disease, since they are sometimes seen in healthy people.
  • The safety and effectiveness of using balloon angioplasty devices or stents in the internal jugular or azygos veins have not been established for any clinical condition; nor has the FDA approved the use of these devices in these veins.
  • There is no clear scientific evidence that the treatment of internal jugular or azygos venous stenosis is safe in MS patients, impacts the symptoms of MS, changes the overall course of MS or improves the quality of life for MS patients.
  • It is possible that stent placement can worsen any venous narrowing. This is because further narrowing has been shown to sometimes occur within stents placed in veins, due to the body’s response to the implant.
...Ima još...
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 21:12   #99
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
A sada nešto friško, od jučer:



Nakon uvoda slijedi upozorenje pacijentima o rizicima procedure nedokazane koristi:



...Ima još...
Zbilja ima o načetoj temi dosta informacija. Stvar je interesa i motiva kako će tko primljene informacije interpretirati.

http://www.ccsvi.nl/nieuws/2012/03/

http://www.facebook.com/notes/ccsvi-...e/495917362733

http://www.centromedicoexcel.com/pat...-br-experience

http://csvi-ms.net/en/content/consen...ology-iup-2009

http://www.facebook.com/notes/ccsvi-...73331642737748

Nema tu nikakvog abra kadabra liječenja.Svaka struka ima svoj predmet.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:49   #100
U.S. FDA preporuke za ljude s MS-om

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
A sada nešto friško, od jučer:

http://www.fda.gov/MedicalDevices/Sa.../ucm303318.htm

U.S. Department of Health and Human Services
U.S. Food and Drug Administration (FDA)

Alerts and Notices (Medical Devices)

FDA Safety Communication:
Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency Treatment in Multiple Sclerosis Patients

Date Issued: May 10, 2012

...

Some individuals, organizations and websites promote an experimental treatment of CCSVI that uses balloon angioplasty devices or stents to widen the narrowed internal jugular or azygos veins. This procedure is sometimes called "liberation therapy" or the "liberation procedure".

...
Dio koji daje preporuku MS-pacijentima:
Recommendations:

For People with Multiple Sclerosis:
  • Be aware that there is lack of clear evidence of the existence of CCSVI. Furthermore, the link between CCSVI and MS and the safety and effectiveness of the CCSVI treatment procedure in MS patients has not been established.
  • You should know that serious complications can occur as a result of CCSVI treatment procedures. Before you have any CCSVI procedure, discuss with your physician or other health care provider the signs and symptoms of such complications. If you have the procedure and you develop any of the signs or symptoms of a complication, contact your health care provider immediately.
  • Before considering CCSVI treatment, discuss the potential risks and benefits with a neurologist or other health care provider who is familiar with MS and CCSVI (including the CCSVI procedures and their outcomes).
  • If you decide to undergo diagnostic and/or treatment procedures for CCSVI, continue to follow the MS treatment plan outlined by your neurologist or the provider caring for your MS.
  • If you are considering participating in a clinical trial for CCSVI, learn as much as possible about the clinical trial and ask questions of the health care team conducting the trial. Read the informed consent document carefully, and ask for an explanation of anything you do not understand. You can find additional information and recommended questions to ask your health care team on the Understanding Clinical Trials page of www.clinicaltrials.gov1.
  • If you undergo treatment for CCSVI and experience a complication, we encourage you to file a report through MedWatch, the FDA Safety Information and Adverse Event Reporting program.
Znači:

...sama procedura se navodi kao "eksperimentalni tretman",
...nedostaju jasni dokazi o postojanju CCSVI-a,
...ozbiljne zdravstvene komplikacije mogu nastati kao posljedica procedure tretmana CCSVI-a.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.