Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 20:27   #6741
[QUOTE=Doma184;65818695]Ideš isključivo na predavanja u turnus koji ti je dodijeljen, za sva ostala prebacivanja se moraš dogovarati s profesorima

Seminar iz soc ti znači da ćeš uz redovna predavanja sociologije u nekom drugom terminu pohađati i seminar.
Nešto kao dodatna nastava koju također moraš položit.
Tamo će te dodatno obrađivati teme iz knjige, čitati članke,diskutirati o tome i sl.

Svake godine moraš imati jedan seminarski rad, moj savjet ti je da to napišeš odmah u 1. semestru da nemaš problema s tim u drugom, da se možeš bolje posvetit ispitima. [/QUOTE
Hvala ti puno
jumbo131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 02:14   #6742
Koliko je potrebno da se spreme kolokviji iz financija? I ako netko zna, do kuda je u skripti prvi kolokvij, a do kud drugi, a koji dio se onda odgovara na usmenom?
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:18   #6743
Da li se mogu paralelno spremati gp1 za veljaču i učiti kpp, tj. rješavati ga preko kolokvija? Hvala!
Parthena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:02   #6744
Može li mi netko napisati koliko košta ovaj fakultet?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:17   #6745
Školarina za redovne 7 200, za izvanredne 6000.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:05   #6746
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Školarina za redovne 7 200, za izvanredne 6000.
Jedna godina ili...?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:17   #6747
Da, to je po godini.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:14   #6748
Quote:
Parthena kaže: Pogledaj post
Da li se mogu paralelno spremati gp1 za veljaču i učiti kpp, tj. rješavati ga preko kolokvija? Hvala!
Ovo i mene zanima Hvala
Evalynn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:56   #6749
Može li mi netko poslati u inbox primjer dnevnika pravne prakse? Hvala
munchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:32   #6750
Pozdrav kolege. Koliko mi vremenski treba cca za pravnu informatimu? I kako je ispit koncipiran?
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:04   #6751
Quote:
Daolen kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege. Koliko mi vremenski treba cca za pravnu informatimu? I kako je ispit koncipiran?
11 pitanja, 6 bodova za prolaz. Pitanja su konkretna, dovoljno da se odogovori u par rijeci. Ne vole kad se siroko nasiroko pise (npr. Ideja galakticke mreze odgovor je Licklider i to je to)
O vremenu kako kome, ja sam 3 tjedna jako s tim da zadnjih 3 dana krvavo po 12 sati
advocatusdei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:56   #6752
Zna li netko možda koja je procedura u slučaju da se potpis ne dobije zbog prekoračenja dozvoljenoga broja izostanaka?
Chinchou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:40   #6753
platiš 150 kn i tjt
Nego neka iskustva sa prof. Josipović U početku faksa me mazila sreća za usmenim...
ja ne bih paralelno gp1 i kpp. Kpp nije toliko zahtjevan, ali gp1 - ise bože užas :S
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:45   #6754
Da li je netko pisao seminarski rad iz upravnog prava? Kako bi trebao izgledati rad kad usporedujemo procesne odredbe ta dva zakona sta smo dobili, neznam kako uopce da to poslozim da izgleda smisleno. Ima netko neka iskustva?
52225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:12   #6755
Izvanredni studenti

Ej ekipa! Imam pitanje za sve izvanredne studente prava u Zg-u, kakva je situcija s predavanjima? Ima li šanse polagati sve u roku i raditi? Zanima me kad su predavanja, seminari, itd....
anadij is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:57   #6756
Pročitajte: Zabrinjavajuće pismo, Mladić sa zagrebačkog prava..........na mojfaks.com!
Kaj se uči na tom faksu?????????????????
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:23   #6757
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
platiš 150 kn i tjt
Nego neka iskustva sa prof. Josipović U početku faksa me mazila sreća za usmenim...
ja ne bih paralelno gp1 i kpp. Kpp nije toliko zahtjevan, ali gp1 - ise bože užas :S
Položih gp1 kod prof.Josipović. Ona traži znanje i jako treba paziti na izražavanje. Znači nije isto da li je krivnja ili odgovornost ili prekid ili odustanak. Definicije pojma ili ugovora od riječi do riječi, nema tu ništa svojim riječima. Na pitanje treba odgovarati jasno i konkretno, nema vrludanja i okolo naokolo, u širinu.
Nema smisla izlaziti kod nje na usmeni ako se ne barata osnovnim pojmovima kao što su ništetnost, pobojnost, zastara... Tu se pada odmah bez puno objašnjavanja. Preporučam ZOO uz knjigu!
Gradivo ti treba jednostavno sjesti jer ona traži razumijevanje i povezivanje.
Znači, ponavljanje, ponavljanje, ponavljanje..
Ne treba se preplašiti njenog strogog i distanciranog nastupa. Odgovaraj smireno i jasno. Nekad joj popusti koncentracija pa ne "uhvati" odgovor, nema veze, smirano joj ponovi. Meni se to desilo i ja sam joj tri puta parafrizirala odgovor dok me konačno nije "čula". Ništa zato, nije ni ona robot, ja sam joj bila tada deseti student na ispitu.
Uzima u obzir i pismeni i usmeni. Ja sam imala puno bodova na testu, usmeni tak tak i vrlo dobar na kraju. Frendica je imala bodova taman za prolaz i usmeni bez greške i vrlo dobar u indeksu.
Ja sam odgovarala sa seminaristima i njima je stvarno jako pomagala i trudila se da prođu. Prema nama ostalima je bila tada isto vrlo korektna, ali traži znanje.
kleinvillige is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:14   #6758
ja sam gp1 riješio i pito sam gp2 koji sam pao kod nje Samo to nisam napisao. jbt dva puta za redom pasti usmeni iz gp2, daj me ubi.
grupa prije gp1, ne znam jel itko prošao
Treba uvesti kartice na izvlačenje, to mi se sviđa na Rimu.
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:22   #6759
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
ja sam gp1 riješio i pito sam gp2 koji sam pao kod nje Samo to nisam napisao. jbt dva puta za redom pasti usmeni iz gp2, daj me ubi.
grupa prije gp1, ne znam jel itko prošao
Treba uvesti kartice na izvlačenje, to mi se sviđa na Rimu.
Ah, sorry, nisam skužila.
Ja sam samo slušala gp2 kod nje, nisam kod nje položila.
Pitanja su se uglavnom vrtila oko toga što je nekretnina, zemljišne knjige jako dobro znati, stjecanje pokretnina/nekretnina od nevlasnika, višestruko stjecanje nekretnina, načini stjecanja etažnog vlasništva, poslovi redovite/izvanredne uprave (tu je rušila odmah jednu curu jer nije znala reći kojom većinom se donosi odluka o poduzimanja poslova izvanredne uprave, to joj je bilo pro pitanje i paf, nema dalje).
Iz nasljednog uglavnom pita zakonsko nasljeđivanje, postavi ti neki primjer i onda na tom primjeru objasniti kako tko nasljeđuje.
Ja sam prošla kod Glihe. Ne znam što da ti kažem o njegovom kriteriju ocjenjivanja. Ispred mene je odgovarao dečko kojeg je uzduž i poprijeko pitao etažno vlasništvo, ma doslovno cijelo poglavlje i jako je dobro znao i na kraju dobio tri. Bio je malo razočaran što nije dobio vrlo dobar. Zatim jedna cura koja je imala jako puno bodova na testu, solidno je odgovarala i na kraju dva. Istu ocjenu je dao curi koja apsolutno nije ništa znala, doslovce ju je navodio na odgovor kao malo dijete, nama nije uopće bilo jasno na koju foru je prošla pismeni, svi smo ostali u kabinetu zatečeni kad joj je dao žig u indeks.
Ja sam dobila tri kratka blic pitanja i za 10 minuta sam bila vani sa trojkom. Mene je pitao što je stvar i entiteti izjednačeni sa stvari, što je stvarni teret i kako se upisuje, tko ne može biti svjedokom kod javne oporuke. Znala sam, sve sam mu odgovorila, nisam ništa brljala, sam me prekidao i krenuo na iduće pitanje, htio mi je dati dva, pa je krenuo listati indeks i vidio da imam dobre ocjene i na kraju dao mi trojku.
Učila sam po knjigama i prezentacijama koje sam si skinula sa Merlina.
Ma ne znam...jako su svi subjektivni kod tog usmenog...
Nema ti druge nego hrabro izlaziti i ne dozvoliti da te izbace iz takta.
kleinvillige is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:53   #6760
Ma ajde pustili su curu koja ne zna što je oporuka i sa čime se može raspolagati oporukom. I još 3 pitanja nije znala (nešto kod posjeda) i založno.Što dalje imam pričati. I ja sam kod Glihe pao. Lik nekima samo kaže - vi pojma nemate a imaju po 70+ %. Dakle ne znaš a stučeš 70-80% na takvom ispitu. Za plakati se.
Neki imaju 1001 šansu sa super laganim pitanjima a drugog sruše nakon 40 min bez prije i jednog potpitanja na jednom pitanju. Neki dobe posjedovna zastita i vlasnicka tuzba i evo ti 3 a drugi dobe perverzije sa kojima se nećeš nikada susresti...
Onda se cudimo što je prst u guzi rukovanje, tvrdnje da je pomilovanje red. pravni lijek i što ljudi na 4 g neznaju da se zakoni objavljuju u NN. I štošta još. Da su kriteriji uvijek jednaki, ajde.
Plus prije svakog tog roka sam imao 7 dana gadnih problema i unatoč tome 2x zaredom prođem pismeni. I kaj je najgore?! Opet na j*beni pismeni. Pa tog nigdje nema. Nigdje. Na medicini polažu kolokvije a ovdje seru da se ti ne može. Ne može jel treba delat a ne se šminkati po odborima. A da ne govorim o pušačima i čikanju i ispuhivanju dima drito u facu. Treba se prebaciti bilo gdje i to završiti dok se može! Ja sam trebao ljetos a nisam. Budala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.