Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Andrija Hebrang ulicu u Zagrebu?
Da. 51 34.23%
Ne. 98 65.77%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 01:37   #241
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Tako je to kad sve sto znas o Titu si naucio u kumroveckoj skoli
Glupost.
Niti je kumrovečka škola jedina škola niti sam ja pohađao tu, rečenu, školu a ipak se slažem s MekOzijem. Ti kao da nisi pohađao školu - uopšte.


Quote:
Staljin i Hruscov su se itekako razlikovali, a posebno po vodjenju vanjske politike. Staljin je bio mnogo oprezniji, jedva su ga kinezi i korejci nagovorili na korejsku avanturu, a nakon sto je uslijedio zestoki americki odgovor to je jos vise pokolebalo Staljina. Neki poput Bele Kiralija smatraju da je upravo korejski fijasko i spremnost amerikanaca da se upuste u sukob, djelovao na Staljina da potpuno odustane od bilo kakvih agresivnih planova u pogledu Jugoslavije koja se vec zblizavala sa SAD-om.
Hruscov je s druge strane bez problema gurao svoje na vanjskom planu po cijenu svega, sto je dovelo i do kubanske krize i posljedicno pada Hruscova.
Sto se tice ideoloskih pitanja tu je Staljin bio mnogo tvrdji, nije dopustao nikakva odstupanja od linije, a jos manje je dopustao da bilo tko moze zasjenit njegovu superiornost u bilo kojem dijelu komunistickog svijeta.
Ne lupetaj!
Kome dopuštao? Staljin niti je bio superioran niti je ikakad postojao taj "dio komunističkog svijeta".

Quote:
U kombinaciji tih faktora odlucuje se rjesit Tita.
Ne može se idiot rješavati nekoga o kome ovisi i zbog koga stalno ispada idiot. Obratno je.

Quote:
Staljin je i prije rata vrsio cistke upravo u partiji bez razumnog razloga, pokrenut samo vlastitom paranojom.
Staljin nikada nije bio, nije niti će ikada biti u partiji.
Vjervovatno misliš na Partiju, a to što ne pišeš onako kako misliš znači da ne znaš šta pišeš.


Quote:
Tito je pokusao sve da odobrovolji Staljina, kad nije islo smeksavanje tvrdog Staljina, u namjeri da spasi sto se spasiti da (prije svega vlastitu guzicu) okrece se SAD-u, koji je jedva docekao takvu priliku i pukotine u komunistickom bloku.
Opet lupetaš.
Ne postoji nikakav komunistički blok. Niti je postojao. A ni pukotine.


Quote:
Na zapadu su Tita smatrali najtvrđim staljinistom, a sad taj isti Tito moli Ameriku da mu pomogne.
Daj link na Molbu!
Ili ne lupetaj!

Quote:
Naravno u politici je interes sve i Amerika je vrlo brzo pronasla svoj interes u pogledu pomaganja Tita i Jugoslavije.
Ovo je toliko idiotski da je bezobrazno - pomaganje isključuje interes a interes pomaganje.

Quote:
Zvuci li ovo kao da se Tito odrekao Staljina,ili obrnuto:
Kad su se 1948. maršal Tito i Staljin razišli, Tito je priznao da je razlaz izrazito teško doživio: “Znate, to nije bio samo šok, već nešto mnogo dublje!”, te objasnio: “Za komunistu je možda i najteži čas u životu kada dođe do toga da mu se poruši sve ono u što je vjerovao i na čemu je sam sebe gradio!” No Titova staljinistička usmjerenost i dalje je prisutna. I nakon što ga je Staljin odgurnuo od sebe, portret kremaljskog diktatora na središnjoj je proslavi 1. svibnja 1949. u Beogradu bio pokraj njegova. Službeno glasilo KP Jugoslavije „Borba“ 4. listopada 1949. nazvao je Staljina “najvećim živim autoritetom u demokratskom svijetu”.


Milovan Đilas, član Titova najužeg kruga, dok ga ovaj nije odbacio od sebe 1954., dodaje: „Tito je političar značajnih dometa i dostignuća u okvirima komunističkog pokreta, ali i krupnih, nezaboravnih i nepopravljivih promašaja na širem, demokratskom i ljudskom planu. Političar izuzetne snalažljivosti, pouzdanog instinkta i neistrošene energije. Ali i ličnost okrenuta k vlasti, k osobnoj vlasti, u tolikoj mjeri da je previđao, a u prijelomnim trenucima i suzbijao pojave i tijekove koji bi obogatili život, koji bi društvo i pojedince učinili otvorenijim i kreativnijim.“

Tito i njegove predratne godine u Moskvi
http://arhiva.nacional.hr/clanak/294...osao-cinkanjem
Zvuči kao i hiljade dosadašnjih revizionističkih bljuvotina. Još samo fali da ustvrdiš da je, npr., Drugi Svjetski Rat završen 9.5.1945.
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 01:45   #242
Quote:
Jonesbo kaže: Pogledaj post
Najbitnije je zakopati prošlost i početi konačno gledati u budućnost a još više u sadašnjost.
IzgubiIi bismo tako smjer - bez prošlosti, koju smo prošli, ne bismo imali ni budućnosti, koju bismo tek trebali proći, te bismo time čak i sadašnjost doveli u pitanje.
Drugo, čemu zakopavati slavnu prošlost odričući si pravo na blistavu budućnost? Ili se radi o nekoj sramnoj prošlosti koju treba brže - bolje sakriti k'o zmija noge?!


Quote:
U svim ovakvim temama treba konačno donijeti i provesti odluku, za koju ja ne sugeriram kakva treba biti, ali kad se jednom donese onda se oni kojih je manje trebaju tome povinuti.
Kakva glupost! Konsenzus, jednoglasnost - to su strani pojmovi?!

Uostalom, ko ne zna kako stvar stoji eto mu neka nagađa, neka debatira, neka glasa, ali u sebi, tajno, privatno i neka svoj izbor zadrži za sebe jer nametljivce niko ne voli!

Quote:
Ako političari sami ne mogu rješiti problem, u demokratskim sustavima rješenje je u referendumu.
Naravno da mogu - problem ne nastaje sam od sebe nego nastaje tako što ti tvoji "političari" (bolje rečeno apolitična bagra politikantska) od određene stvari prave problem, a rješenje problema leži, naravno, u prestanku pravljenja istog.

Quote:
Dakle podržavam održavanje referenduma ne samo po ovoj temi nego po svim temama o kojima postoje nedoumice a političari ih ne ne mogu rješiti. Pa da konačno možemo dalje bez ovolikog rasipanja energije na u principu sporedne stvari.
A ja podržavam (šta god to značilo) to se se čobani imaju referirati na stado a vezano za čobanske probleme koje nisu u stanju riješiti, te da odgovornost za svoju nekompetenciju delegiraju na niže nivoe čobanizma - na ovce. Ble!
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:16   #243
Evo i sada je ovo aktualno
Bandić: "O promjeni imena trga mogu odlučiti jedino građani"
Tek toliko da se hasan i desnica ne povesele unaprijed

Ako zagrepčani odluče da se makne tito s trga, ja ću to poštivati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:19   #244
molim modove da mi prebace topik na pdf izbori
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 01:14   #245
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Evo i sada je ovo aktualno
Bandić: "O promjeni imena trga mogu odlučiti jedino građani"
Tek toliko da se hasan i desnica ne povesele unaprijed

Ako zagrepčani odluče da se makne tito s trga, ja ću to poštivati
S kolikom većinom? 50%+1?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:00   #246
Nema sumnje da će Bandić napraviti sve da se uvuče Esihovcima. Samo čitam da bi desnica htjela preimenovanje progurati preko zagrebačke skupštine, da se zaobiđe referendum jer postoji opasnost da referendum ne prođe ukoliko ne izađe dovoljan broj ljudi na referendum.

Iako će referendumom o promjeni naziva ulice valjda Zagreb postati jedna od rijetkih metropola koja se bavi glupostima i relativiziranjem prošlosti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:04   #247
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nema sumnje da će Bandić napraviti sve da se uvuče Esihovcima. Samo čitam da bi desnica htjela preimenovanje progurati preko zagrebačke skupštine, da se zaobiđe referendum jer postoji opasnost da referendum ne prođe ukoliko ne izađe dovoljan broj ljudi na referendum.
Gdje to pise (u kojem zakonu, propisu ili uredbi) da referendum nije vazeci ukoliko ne bude dovoljna izlaznost? I gdje je uopce definirana "dovoljna izlaznost"? Koliki je to postotak?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:52   #248
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Gdje to pise (u kojem zakonu, propisu ili uredbi) da referendum nije vazeci ukoliko ne bude dovoljna izlaznost? I gdje je uopce definirana "dovoljna izlaznost"? Koliki je to postotak?
Čini mi se tako sam jučer u Jutarnjem pročitao. Možda griješim...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:53   #249
sad je 2017, a tema otvorena 2013 također prije lokalnih izbora pa se ništa nije promjenilo. tak se neće ni ovaj put
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:54   #250
e da, sad se sjetio, prošle godine ak se ne varam je negdje na moru bio neki referendum i propao jer nije izašlo više od 50% građana
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:56   #251
evo našao link

https://www.vecernji.hr/vijesti/refe...biraca-1129953

da bi referendum uspio potrebnih je 50 posto i jedan glas kako bi referendum bio važeći i obvezujući za vlast.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:25   #252
I sam za preimenovanje...
Trg Josipa Broza Tita / JBT

Maršal je bezveze..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:05   #253
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Gdje to pise (u kojem zakonu, propisu ili uredbi) da referendum nije vazeci ukoliko ne bude dovoljna izlaznost? I gdje je uopce definirana "dovoljna izlaznost"? Koliki je to postotak?
Referendum za srđ u dubrovniku je propao jer nije bila dovoljna izlaznost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:11   #254
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo našao link

https://www.vecernji.hr/vijesti/refe...biraca-1129953

da bi referendum uspio potrebnih je 50 posto i jedan glas kako bi referendum bio važeći i obvezujući za vlast.
Ali ako je referendum savjetodavne naravi onda nema potrebe da se zadovolje ti uvjeti.


Znaci ako npr. vlast NE ZELI promjeniti ime MT-a ja i ti mozemo organizirati referendum i ako skupimo dovoljno glasova mozemo natjerati vlast da to napravi.

Medjutim ako se vlast necka oko neke opcije te sama organizira referendum. Ako se sakupi dovoljno potpisa onda ce morati djelovati u tom smjeru, ali ako se ne sakupi oni i dalje mogu djelovati u tom smjeru cisto na osnovu savjetodavne vrijednosti samog referenduma.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:32   #255
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo našao link

https://www.vecernji.hr/vijesti/refe...biraca-1129953

da bi referendum uspio potrebnih je 50 posto i jedan glas kako bi referendum bio važeći i obvezujući za vlast.

Ali ako je referendum savjetodavne naravi onda nema potrebe da se zadovolje ti uvjeti.


Znaci ako npr. vlast NE ZELI promjeniti ime MT-a ja i ti mozemo organizirati referendum i ako skupimo dovoljno glasova mozemo natjerati vlast da to napravi.

Medjutim ako se vlast necka oko neke opcije te sama organizira referendum. Ako se sakupi dovoljno potpisa onda ce morati djelovati u tom smjeru, ali ako se ne sakupi oni i dalje mogu djelovati u tom smjeru cisto na osnovu savjetodavne vrijednosti samog referenduma.
nije li referendum za ulazak u EU bio jedan takav - neobvezujući
Izašlo je manje od 50% građana
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:33   #256
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nije li referendum za ulazak u EU bio jedan takav - neobvezujući
Izašlo je manje od 50% građana
To je bio nacionalni referendum, on može proći ako je manja izlaznost.

Lokalni ne može
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:54   #257
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To je bio nacionalni referendum, on može proći ako je manja izlaznost.

Lokalni ne može
Nikakve logike tu nema. Na ovaj o kojem puno toga ovisi svim građanima Hrvatske su mogli izaći samo Plenković i Pusićka i već bi bio valjan, a za lokalne se traži izlaznost veća od 50% upisanih birača.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:55   #258
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nikakve logike tu nema. Na ovaj o kojem puno toga ovisi svim građanima Hrvatske su mogli izaći samo Plenković i Pusićka i već bi bio valjan, a za lokalne se traži izlaznost veća od 50% upisanih birača.
U Belgiji moraš državi dati pare ako ne glasaš.

Tako bi ja i ovdje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:00   #259
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U Belgiji moraš državi dati pare ako ne glasaš.

Tako bi ja i ovdje
Glasovanje na izborima i referendum nisu isto, ali slažem se da ima previše onih koji ne obave ni taj minimum građanske dužnosti jednom u par godina. Ne znam bi li ovakva vrsta kažnjavanja onih koji ne izađu na izbore bila primjerena ili ne.

Ja izlazim na svake izbore i svaki referendum. A prezirem one kojima se ne da izaći glasovati, ali onda kukaju i ljute se na one koji su im izabrali političare kojima nisu zadovoljni.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:05   #260
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Glasovanje na izborima i referendum nisu isto, ali slažem se da ima previše onih koji ne obave ni taj minimum građanske dužnosti jednom u par godina. Ne znam bi li ovakva vrsta kažnjavanja onih koji ne izađu na izbore bila primjerena ili ne.

Ja izlazim na svake izbore i svaki referendum. A prezirem one kojima se ne da izaći glasovati, ali onda kukaju i ljute se na one koji su im izabrali političare kojima nisu zadovoljni.
Ne-glasanje je isto odabir koji utječe na sudbinu nacije.

Kao kad vidiš čovjeka koji se utapa ali mu ne pomažeš jer to njegov problem
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.